Jump to content
Dogomania

Koziołek


Sara

Recommended Posts

Ja kupowałam w Karusku bukowy aport (1000g - długość 33cm), niestety firmy nie pamiętam, a na stronie nie mają podanej. Mają koziołki w 5 rozmiarach, m.in: 650 g o długości 26,5cm i 400g o długości 22cm. Cena waha się od 8-21 zł + przesyłka (do 4kg - 10 zł)
[URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=2755&action=prod[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ooo ten bukowy to mi sie podoba:lol: ( no i cena rowniez:p ) juz do nich napisalam i beda na targach u nas we wroclawiu w ten weekend to bede miala okazje zobaczyc na zywo i kupi bez przesylki :eviltong:.
dla mojej suki to chyba ten : 250g - długość 18,5cm ? tak na poczatek czy wiekszy?
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pamiętając straaaasznie starą dyskusję w tym topiku:

[quote name='Wind'][B]Marysiu,[/B]

Tak jak napisalam powyzej, aportujacego dynamicznie psa, uczonego "od tylu" generalnie nie widzialam, co przeciez nie oznacza ze takowych nie ma :-)
[/quote]

oraz swoją własną obietnicę:
[quote name='Marysia_i_gończy']
Powrót, jak pisałam, to moja wina, jak wykurujemy łapę to się tym zajmę.
[/quote]

Po wykurowaniu łapy zajęłam się tym. Tak sobie, raz na dwa tygodnie :)
A dziś miałam okazję zostać sfilmowana, oto [URL="http://www.youtube.com/watch?v=fTJ9FeeSIyM"]FILMIK[/URL] :)
No tak, muszę przestać machać ręką i nie wiem po kie licho cofnęłam nogę :roll:

Pozdrawiam
Marysia i Una (aportowania uczona od tyłu :razz: )

Link to comment
Share on other sites

Super Marysiu:) Jak energicznie i ladnie Una aportuje:)))

Nathaniel moze zapytaj na forum beaglowym, bo ja sie nie orientuje... dla sznaucera mini mam najmniejszy, ale beagl jest wiekszy wiec moze drugi z kolei, ale to tak sobie strzelam....

my z Denisem najpierw zrobiliśmy aport na koszyczku a dopiero od niedługiego czasu przenieśliśmy, a raczej zaczelismy od nowa na koziołku, pokażemy wam efekty, bo co sie mamy ukrywac, ale jest to jeszcze nie dopracowane, choć pierwsza połowa najwyrazniej energiczna jest!! drugą jeszcze dopracujemy aby nie zatrzymywał się bo on tak szybko chwyta ten koziołek że często krzywo i dlatego go poprawia, a potem moze spróbujemy przyspieszyć ten powrót, ale to w przyszłosci, na chwile obecną ciesze sie ze udało mi sie osiągnąć to co mam, bo ten psiak pół roku temu był w ogóle nieaportowy i nigdy bym nie pomyslała, że będzie keidyś tak aportował ---> [URL]http://youtube.com/watch?v=ZmqqaMKST9w[/URL]

Link to comment
Share on other sites

jesli ci to cos pomoze to ja dla mojej suczki ( troszke wieksza niz beagle) ale mordka mysle ze podobna mam koziolek 19 cm, dl poprzeczki 8 cm, 250 gram, najlepiej sprawdz po dlugosci poprzeczki czy bedzie dobry ten 13 cm, choc mi sie wydaje ze to straszne malenstwo- dla mikro pieskow...
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']jaki koziołek dla pieska wielkości beagla?
Kagańce też brałam na beagla :D
(nie mam możliwości przymierzenia koziołka-nie ma w sklepach zoologicznych w Zabrzu:/ )[/QUOTE]


wiecie co? chyba male psy moga uniesc wiekszy ciezar niz nam sie wydaje-na zdjeciu pies rasy owczarek chorwacki- a one nie sa wielkimi psami.
[img]http://www.cybermudi.net/takkutukan/images/fp_collage.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

ja moge pokazac jak Tosca aportuje -tez uczona klikerem od poczatku do konca aportu ;) tylko nie zwracajcie uwagi na to ze podeszla do kamerzysty-bo normalnie tak nie robi :lol: no i aport byl wyrzucony wczesniej zanim nagrywanie zostalo wlaczone

co o tym sadzicie?
[url]http://www.zippyvideos.com/7798984492049726/aport-_czerwiec_2005/[/url]

Link to comment
Share on other sites

OT: jak po angielsku jest "aport"? Bym poszukała sobie coś anglojęzycznego, ale nie wiem, pod jakim hasem...

BTW po dłuuugim czasie mój pudelek zaczyna kojarzyć, o co w tym aportowaiu biega :D Uczony dziwna metoda ;) osobno trzymanie aportu, osobno przynoszenie. Już mam to nawet pięknie połączone, tylko jeszcze nie chce mi siadać z aportem ;) Dziwak mały, kładzie się ;)

Link to comment
Share on other sites

Betty, ja bym Ci radzila przy komendzie "aport" klepnac Tosce w lopatke i pobiec z nia kilka krokow zeby sie dobrze rozpedzila. A przy powrocie te kilka krokow sie cofnij zeby biegla szybciej do Ciebie. Bo tak poza tym to w porzadku. Nie podgryza Ci koziolka jak trzyma?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FigabaS']Betty, ja bym Ci radzila przy komendzie "aport" klepnac Tosce w lopatke i pobiec z nia kilka krokow zeby sie dobrze rozpedzila. A przy powrocie te kilka krokow sie cofnij zeby biegla szybciej do Ciebie. Bo tak poza tym to w porzadku. Nie podgryza Ci koziolka jak trzyma?[/QUOTE]

dzieki-tak zrobie :multi:
wiesz-czasem mi podgryza koziolek wlasnie :roll: czasem nie.. i nie bardzo wiem co zrobic-czy szybciej jej mowic oddaj? czy mzoe skupiac uwage jej na sobie np. cmokajac zeby nie koncentrowala sie na podgryzaniu-no nie wiem....co bys radzila?

Link to comment
Share on other sites

Kiedys mowilam - trzymaj, trzymaj, dobrze, trzymaj....jesli gryzla mowilam "zle", przestawala - "tak, dobrze". Potem sprobowalam klasc malutki plasterek kielbaski na nos - gdy sie wiercila i kielbasa spadla - przydeptywalam i nie pozwalalam wziac. Wytrzymala krociutko - odebralam aport i kielbaske dalam pozrec. Kielbaska polozona na nosie (no nie calkiem, tak pod oczami wlasciwie zeby nie zjechala sama zbyt latwo) powodowala ze pies sie skupial na zarciu, uwazal zeby nie spadlo bo chcial je dostac. I aporcik tez trzymal twardo :) Sprobuj, moze i Tobie sie uda, wbrew pozorom nie jest to az taka wielka sztuka tylko musisz sie wykazac refleksem wiekszym od refleksu Twojego psa. Powodzenia:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FigabaS']Kiedys mowilam - trzymaj, trzymaj, dobrze, trzymaj....jesli gryzla mowilam "zle", przestawala - "tak, dobrze". Potem sprobowalam klasc malutki plasterek kielbaski na nos - gdy sie wiercila i kielbasa spadla - przydeptywalam i nie pozwalalam wziac. Wytrzymala krociutko - odebralam aport i kielbaske dalam pozrec. Kielbaska polozona na nosie (no nie calkiem, tak pod oczami wlasciwie zeby nie zjechala sama zbyt latwo) powodowala ze pies sie skupial na zarciu, uwazal zeby nie spadlo bo chcial je dostac. I aporcik tez trzymal twardo :) Sprobuj, moze i Tobie sie uda, wbrew pozorom nie jest to az taka wielka sztuka tylko musisz sie wykazac refleksem wiekszym od refleksu Twojego psa. Powodzenia:lol:[/QUOTE]


oo. a skad taki fajny pomysl? jutro zobaczymy czy sie uda ;) dzieki!!

Link to comment
Share on other sites

Fajnie, Madzia:multi: Musisz tylko jeszcze przekonac jakos Deniska zeby zaczekal az mu koziolka sama odbierzesz bo na razie to on sie chyba spieszy zeby smaka dostac jak najszybciej. Ale o tym to chyba sama wiesz. Troche bledow widac, nie kazda filmowana proba jest udana ale wszystko jest na dobrej drodze. Przynajmniej ja tak to widze.

Link to comment
Share on other sites

dzięki:) z koziołkiem zaczęliśmy niedawno wiec jeszt niedopracowany, muszę poćwiczyć z nim samo trzymanie w siadzie bo jeszcze sie nie przyzwyczaił że cięższy od koszyczka koizołek da się w ogóle dłuzej trzymać:) wcześniej w ogóle go podnieśc nie chciał... udawał ze za ciezko:) komende 'daj' zna i oddaje na nią, ale wlasnie musimy wydluzyc trzymanie, i czasem w drodze powrotnej sie zarzymuje tez musimy to dopracowac i marzeniem byloby gdyby udalo sie zeby wracal z tym koziołkiem tak szybko galopem jak po niego biednie, ale nie mam pomysłu jak wiec narazie sie tym nie zajmuje może samo przyjdzie w miarę duzej motywacji i upewnienia sie ze temn koziołek wcale taki straszny nie jest i mozna go dluzj trzymac i z nim szybciej biegac;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Moze ja sprobuje cos ;)

Drewniany kozolek nie sluzy do ciaglego rzucania psu w zabawie, tylko do nauczenia psa regulaminowego przynoszenia aportu, zaczynajac od siadu przy Twojej lewej nodze, gdy wyrzucasz przed siebie aport na odleglosc ok 10 metrow pies dalej ma siedziec przy nodze, i dopiero na slowna komende pobiec do koziolka wziac go i prosto przyniesc do przewodnika siadajac przed nim, trzymajac aport w pysku, czekajac az przewodnik mu go odbierze, po odebraniu aportu pies ma usiasc w pozycji wyjsciowej czyli przy nodze (okrazajac Cie i siadajac przy lewej nodze, lub dostawiajac sie do nogi).

Aport rzuca sie tylko dla przecwiczenia komendy, nie dla zmeczenia psa

Tyle co ode mnie :lol: cos jeszcze to pytaj. Moze ktos inny lepiej wytlumaczy ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...