Jump to content
Dogomania

ZALANE PRZYTULISKO. Akcja sprzątania 9-13 czerwca. BRAKUJE CHĘTNYCH!!!


NatiiMar

Recommended Posts

u nas od wczoraj rana jest dużo lepiej. W dzień były momentami takie mało przyjemne mżawki. Ale to były drobne kropelki nie dające dużo deszczu. A dziś to nawet słońce się lekko prześwietliło przez cieńszą warstwę chmur. No i ulice przeschły, bo już w nocy zupełnie przestało padać!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Wisełka']Trzymam kciuki żeby było dobrze... Widziałam w TV Sandomierz.. gorzej niż w 1997 roku :(
Nie wiem gdzie schron jest we Wrocławiu... Gucia mi przywieziono pociągiem... nie byłam tam sama... Ma ktoś link do schorniska we Wrocławiu, czy jest w jakikolwiek sposób zagrożony?[/QUOTE]
[url]http://www.toz.wroclaw.pl/[/url]
Ja nie słyszałam, żeby było zagrożone. Jest na ul. Skarbowców. U nas nie ma raczej wielkiego zagrożenia powodziowego.

Link to comment
Share on other sites

Już nawet czytać się nie chce, ni oglądać :shake: TRAGEDIA dla tych zwierzaków... jak można zostawiać je na pastwę wody :-( :angryy: :mad: - nasze domowe, te schroniskowe, błąkające się - ale mające jakąś szansę - te pozostawione :shake:
o ludziach nie wspomnę :angryy:, bo nimi nie są - dobytek :angryy:... - ale są na szczęście jednak i dobrzy... Oby zaświeciło Wam słonko :)

Link to comment
Share on other sites

Nie było mnie kilka minut, ale..dalej nic nie wiadomo, jak dla mnie to koszmar, kurna co jest???//Chora rzeczywistośc, Pan kierownik, ok, co robi???ma mieć miano bohatera???ok, niech ma, ale niech fotki da, że jest ok, kurna ja nie sypiam a do pracy rano, porażka...
Ogólnie to jest chore, bo inne schrony dają fotki, w prośbie o pomoc, a tutaj co>??????????/
Jak jakiś zwierzak zginie tam...to nie ręczę, po wszelka pomoc dzwonić

Link to comment
Share on other sites

jest na lekkim podwyższeniu. za schronem jest łąka o jakieś 1,5 m wyżej niż schron. tam przeprowadzają i wypuszczają psy. kierownik twierdzi, że jest ok i sobie świetnie radzi ale nie ma jak tego potwierdzić. jutro rano się dowiemy kiedy moja koleżanka będzie tam na zmianie. ma być przetransportowana łodzią na 8 rano

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pietrucha204']jest na lekkim podwyższeniu. za schronem jest łąka o jakieś 1,5 m wyżej niż schron. tam przeprowadzają i wypuszczają psy. kierownik twierdzi, że jest ok i sobie świetnie radzi ale nie ma jak tego potwierdzić. jutro rano się dowiemy kiedy moja koleżanka będzie tam na zmianie. ma być przetransportowana łodzią na 8 rano[/QUOTE]
oby mogla tam dotrzec!!!!! ...az sie boje...tyle jeszcze godzin dla tych zwierzat przerazonych...przemoknietych...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kami_23'][url]http://www.toz.wroclaw.pl/[/url]
Ja nie słyszałam, żeby było zagrożone. Jest na ul. Skarbowców. U nas nie ma raczej wielkiego zagrożenia powodziowego.[/QUOTE]
Dziękuję za info, znikam na dziś z dogo... muszę odpocząć... ech....... :(

Link to comment
Share on other sites

Właśnie na tvp info mówili o ciężkiej sytuacji w K-K! Jakiś wał tam poszedł, strażacy umacniają i niby podjęto jakąś kontrowersyjną decyzję o umacnianiu go kosztem zalania jakiś domów. Heh powiedzieli, że to będzie ciężka noc...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vlk']Tylko by trzeba poprawić parę rzeczy. Pisze się Kędzierzyn-Koźle, przez "rz". Powinno być także: "mailem" No a co do ostatniego zdania to bym zmieniła na "opublikowali informacje o zainstniałej sytuacji" ale to akurat mniej ważne. Trzeba trzymać się ortografii w pismach oficjalnych, żeby nas brano poważnie. No ale czepiam się szczegółów, wiem ;)[/QUOTE]

Przeczytałam tekst listu i nieco go poprawiłam. Pisanie takiego tekstu do dziennikarzy wymaga jak największego skracania, bowiem oni nie mają niestety czasu na wczytywanie się. Mam nadzieję, że w jakimś stopniu udało mi się to uczynić. Poniżej tekst:

"Szanowni Państwo,

Niniejszą wiadomością chcę Państwu przybliżyć wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terenie schroniska w gminie Kędzierzyn-Koźle.
Ogromne opady spowodowały podniesienie wód oraz zalanie terenu na którym znajduje się schronisko dla zwierząt. Zwierzętom, m.in. kotom pozostawionym bez opieki i zamkniętym w klatkach grozi potopienie. Do tej pory nie udało się ustalić w jakim stanie jest schronisko i ile zwierząt nadal przebywa na jego terenie. Nie przewidziano, ze fala kulminacyjna może zagrozić schronisku. Jedyna szansa podopiecznych schroniska, to przygotowanie akcji ratunkowej w formie tymczasowych opiekunów oraz pomocy finansowej i rzeczowej. Pragnę także dołączyć do apelu na forum Dogomania.pl na temat ostatnich wydarzeń w Kędzierzynie-Koźle.
Proszę zatem o Państwa wsparcie w formie rozpowszechnienia powyższej informacji, bowiem tylko to stwarza szansę na dotarcie do osób mogących pomóc uratować życie tych zwierząt.
Z całego serca dziękuję za wszelką udzieloną pomoc.

Z poważaniem,
[imię nazwisko]"



Proszę o poprawienie ew. błędów. Sama już rozsyłam, oby były z tego jakieś korzyści.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pietrucha204']jaka karma?

ja też już uciekam. jak się rano czegokolwiek dowiem zaraz daję znać Wam... iby były to dobre wieści :shake:[/QUOTE]

wyslalam 100 kg na adres Natalii...............

Link to comment
Share on other sites

jak już będzie wiadomo jutro, co i jak (mam nadzieję, że psy będą w porządku) to będzie można wysłać maila z odświeżonymi wiadomościami. Oby jak najwięcej psów przeżyło. Ale takie postępowanie i tak zasługuje na pręgierz. Więc proponuję, zeby ten tekst maila dać na pierwszą stronę, łącznie z listą adresów mailowych, na które będzie to można wysyłać. Żeby każdy miał szybki dostęp do tego i mógł rozsyłać zarówno maile, jak i prośby po znajomych, o pisanie takich maili. Zalejmy ich tym, niech ruszą się i ruszą dalsze sumienia. I ja chętnie powysyłam te maile, także prośby do innych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Awit']Przytulisko z tytułu wątku i schronisko, o którym piszecie to jest to samo?[/QUOTE]
nie w przytulisku zwierzęta są bezpieczne ale potrzebna pomoc finansowa rzeczowa

a schronisko tam psy są nadal nie wiemy czy w schronisku czy na jakiejś górce za schroniskiem
jutro będzie wiadomo coś więcej

Link to comment
Share on other sites

Mocno trzymam kciuki za jakies pozytywne wiesci rano.............ale cos sie boje:(Troszke urabalam sie finansowo w tym mcu,ale pozniej tez bedzie potrzebna pomoc,wiec jak podreperuje budzet to podesle cosik............gadac sie juz nie chce,w "cywilizowanym"kraju,podczas powodzi topia sie zwierzeta na uwiezi i jest git!!!!Jeszcze trzeba walczyc o to zeby ktos je zauwazyl...............Boze jak tym wszystkim typom zle zycze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...