Jump to content
Dogomania

14-letni Anik został Małym Księciem :-)


Mantis

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

[quote name='linka555']Witam Niestety sprawa już nie jest aktualna, gdyż szczeniaczki trafiły do schroniska. Rozmawiałam dzisiaj z panem i nie wiem jak do tego doszło, ale straż miejska zabrała psiaczki. Ich mamusia Diana oraz jeszcze druga jego suczka Murzynka zostały z nim. Mówił, że na początku kwietnia ma się stawić w straży miejskiej celem dalszych wskazówek do darmowej sterylizacji suczek. Przynajmniej tyle. Mam nadzieję, że szczeniaczki znajdą dom. Umówiłam się z panem, że będę mu pomagała wyżywić suczki (jedna jest dość buża, przypomina chyba dobermana), raz w tygodniu będę mu dostarczała jakąś karmę suchą i puszki. Dam mu też obrożę i smycz dla Diany (dla Murzynki twierdzi że ma). Pan bardzo kocha swoje pieski, tylko jakoś mu w życiu nie wyszło.[/QUOTE]

Linka, czy udało się wysterylizować suczki?
Może trzeba powiadomić opiekę społeczną o trudnej sytuacji tego pana?

Link to comment
Share on other sites

Witam Jedna z suczek jest już wysterylizowana (Diana), natomiast druga miała przejść zabieg w tym tygodniu. Pana nie spotkałam więc nie wiem czy już po. Znalazła się jakaś dobra dusza i zapłaciła za sterylizację psiaków z własnej kieszeni, chyba wysterylizuje jeszcze kociaka. Jest to Pani z naszego osiedla, mieszka gdzieś na naszym osiedlu w domku. Spotkałyśmy się raz u weta jak byłam z Anisiem na szczepieniu (Pani była z Dianą i Panem na kontroli po zabiegu) i opowiedziała mi jak poruszyły ją te psiaki. Fajnie, że są tacy ludzie, mało, ale jeszcze są. Ale mam inny problem. Znam ludzi, którzy chcą się pozbyć (nie wiem jak to się pisze) psiaka Shar pei. Rozpad rodziny, brak mieszkania, a przede wszystkim odpowiedzialności. Psiak wychowany źle, akceptuje tylko właścicielkę, a ta go nie chce (nie ma gdzie) trzymać. Dość agresywny. W tej chwili przebywa gdzieś w kojcu, bez kontaktu z ukochaną panią, albo bardzo rzadko. Mieszkał w mieszkaniu, leżał na tapczanach, a teraz wyrzucony na podwórko. Ze względu na agresję, nie wiadomo co z nim zrobić. Psiak ma 1,5 roku (zatem młody). Gdyby znalazł się ktoś odpowiedzialny, z doświadczeniem w postępowaniu z takim zwierzaczkiem i chciałby zaopiekować się nim na stałe, dać mu dom - prawdziwy, ktoś kto zapanowałby nad nim to proszę o kontakt. A może jest jakieś stowarzyszenie, które zajmuje się tą rasą. Mi go strasznie szkoda, to nie jego wina, że ma wypaczony charakter, a to chyba nie jest pies do mieszkania na podwórku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='linka555']Witam Jedna z suczek jest już wysterylizowana (Diana), natomiast druga miała przejść zabieg w tym tygodniu. Pana nie spotkałam więc nie wiem czy już po. Znalazła się jakaś dobra dusza i zapłaciła za sterylizację psiaków z własnej kieszeni, chyba wysterylizuje jeszcze kociaka. Jest to Pani z naszego osiedla, mieszka gdzieś na naszym osiedlu w domku. Spotkałyśmy się raz u weta jak byłam z Anisiem na szczepieniu (Pani była z Dianą i Panem na kontroli po zabiegu) i opowiedziała mi jak poruszyły ją te psiaki. Fajnie, że są tacy ludzie, mało, ale jeszcze są. Ale mam inny problem. Znam ludzi, którzy chcą się pozbyć (nie wiem jak to się pisze) psiaka Shar pei. Rozpad rodziny, brak mieszkania, a przede wszystkim odpowiedzialności. Psiak wychowany źle, akceptuje tylko właścicielkę, a ta go nie chce (nie ma gdzie) trzymać. Dość agresywny. W tej chwili przebywa gdzieś w kojcu, bez kontaktu z ukochaną panią, albo bardzo rzadko. Mieszkał w mieszkaniu, leżał na tapczanach, a teraz wyrzucony na podwórko. Ze względu na agresję, nie wiadomo co z nim zrobić. Psiak ma 1,5 roku (zatem młody). Gdyby znalazł się ktoś odpowiedzialny, z doświadczeniem w postępowaniu z takim zwierzaczkiem i chciałby zaopiekować się nim na stałe, dać mu dom - prawdziwy, ktoś kto zapanowałby nad nim to proszę o kontakt. A może jest jakieś stowarzyszenie, które zajmuje się tą rasą. Mi go strasznie szkoda, to nie jego wina, że ma wypaczony charakter, a to chyba nie jest pies do mieszkania na podwórku.[/QUOTE]
Linka muszisz napisać o tym na dogomanii w części o sharpejach. Najlepiej otwórz nowy wątek pod tutułem np. 'Sharpey do adopcji', link to części forum o sharpeyach tu: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/forums/538-Shar-peie[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja nie znam tej rasy, ani tego psa. Po prostu o nim słyszałam, właścicielka tymczasowo mieszka w moim bloku, a pies jest gdzieś poza miastem. Chętnie się go pozbędą. Jeśli to taka rasa to biorąc psa powinni byli przemyśleć taką decyzję, a teraz pies cierpi, bo tęskni, śpi pod gołym niebem. Ponoć ma wejście do jakiegoś garażu, ale nie chce tam wchodzić. Biedaczek jest z pewnością przerażony tym co się z nim dzieje, a brak kontaktu z człowiekiem spowoduje tylko, że będzie jeszcze bardziej agresywny. Tak mi się wydaje.

Link to comment
Share on other sites

bardzo przepraszam za offa
Pilnie szukamy transportu dla małej suni 6 kg
Dokładnie na trasie Dąbrowa Górnicza - Dzierżoniów ale wystarczy tez Katowice - Wrocław
Bardzo pilne, wątek Suni
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/227201-Male%C5%84ka-przera%C5%BCona-sunieczka-wyrzucona-na-ulice"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...ucona-na-ulice[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='Nevada']i ja sobie zaglądam :-) całusy dla Anisia i rodzinki[/QUOTE]

[quote name='zerduszko']Wstyd przyznać, ze zapomniałam tu napisać, ale miałam okazję poznać niedoszłą Pancię Anisową i jego psioleżankę. Aniś jak zwykle kochany miziak, zadowolony z życia. Miło było poznać :)[/QUOTE]

[quote name='wojtuś']I ja zaglądam do Anisiowej Rodzinki :loveu:
Pozdrowienia Kochani :)[/QUOTE]

Zaglądają Anisiu [URL="http://smayliki.ru/smilie-1142615559.html"][IMG]http://s19.rimg.info/d3ebbf3b20983cc3818f86f447048905.gif[/IMG][/URL]

:bigcool::hand:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...