Jump to content
Dogomania

Czy pies bez rodowodu bedzie wygladal tak jak z rodowodem ??


KolorowaKredka

Recommended Posts

tak, to rozumowanie typu - skoro niektórzy kierowcy "z papierami" łamią przepisy to po co prawo jazdy . Masz auto to siadaj i jedź - wystarczy jak [U]ty[/U] uwazasz ,że potrafisz a reszcie nic do tego.
Prawo jazdy jest stanowczo przereklamowane.
Logiczne? wątpię ale na pewno bardzo wygodne

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 806
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='isabelle30']A dla mnie pies nie posiadajacy papierow ale po papierowych rodzicach nie jest kundlem, tylko psem rasowym nadal bo pochodzenie wiadome jednak ma....
.[/QUOTE]
A ja zawsze na takie stwierdzenie zadaje jedno proste pytanie:
[B]jak to udowodnisz, ze to sa rodzice akurat tego pieska[/B]?

Ups...nie da sie.....;) Koniec tematu.

Link to comment
Share on other sites

zawsze mozesz sie pobawic w badania genetyczne....ciekawe jakiego szoku bysmy doznali gdyby tak sprawdzic wszystkie psiaki rodowodowe po tym katem i zobaczylibysmy wyniki tych badan, haha
ja nie powiedzialam ze kazdy psiak rodowodowy trafia na snoba i jets psem dla szpanu, ale zdarza sie i tak niestety dosc czesto
co do tych porad z przytoczonego linka, ciekawe jak sprawdzic to podejscie hodowcy do jego psow i szczeniat....pewnie nalezaloby z nim zamieszkac na jakis miesiac, tylko ktory sie na to zgodzi.

a jako prawdziwa milosniczka psow powiem wiecej, postulowalabym aby na kazdego hodowce nalozyc podatki, naslac kontrole niezapowiedziane, badania genetyczne dzieciakow i rodzicow przed wystawieniem metryczek, a wszystkie psy ktore daly potomstwo z bodaj jednym ze schorzen charakterystycznych dla danej rasy, jak rowniez cale rodzenstwo z danego miotu wycofac z hodowli....i to natychmiast. bardzo szybko okazaloby sie ze nie ma czego hodowac i wielka ulga by to bylo dla wszystkich biednych kalek ktore powstaja dzieki chorym ambicjom ludzi....
sama mam psa z rodowodem, (przepraszam, z metryczka porosnieta pajeczynami) ale kazdy kolejny juz z hodowli pochodzic nie bedzie. jestem w stanie odroznic szczeniaka goldena od niegoldena i papiery mi nie potrzebne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30'] bardzo szybko okazaloby sie ze nie ma czego hodowac i wielka ulga by to bylo dla wszystkich biednych kalek ktore powstaja dzieki chorym ambicjom ludzi....
sama mam psa z rodowodem, (przepraszam, z metryczka porosnieta pajeczynami) ale kazdy kolejny juz z hodowli pochodzic nie bedzie. jestem w stanie odroznic szczeniaka goldena od niegoldena i papiery mi nie potrzebne[/QUOTE]

czyli jak rozumiem ten którego masz teraz ( z metryką) jest chory biedaczek bo z papierami czyli zrodzony w wyniku patologicznej ambicji a następnego juz na 100% zdrowego znajdziesz sobie "na oko" w pseudohodowli - no cóż współczuję w takim razie i chorego pieska i sposobu rozumowania
Szkoda tylko że ludziska to czytają i na takich m in. postach się uczą - ale kto by się tym przejmował "prawdziwa miłośniczko psów" , prawda?

Link to comment
Share on other sites

a kto mowi ze moj pies jest chory? okaz zdrowia raczej,:crazyeye::crazyeye::crazyeye:, a niedoczynnosc tarczycy okazala sie raczej niedoborem jodu w diecie, juz wyrownana, testy w kierunku alergii pokarmowej tez nie wykazaly nic.
zero problemow.....
ale za nastepnego psa nie bede juz placic potrojnej ceny....byc moze Brutusik bedzie tatusiem nastepnego psiaka, kto wie?
blednie zinterpretowalas "prawo jazdy na psa", pisalam juz kiedys o takim prawku...poszukaj, sama wtedy chyba przyklasnelas, ale niestety nierealne marzenie to tylko:placz:

Link to comment
Share on other sites

[SIZE="3"][B]Szczerze mówiąc dla mnie nie ma znaczenia, czy szczeniak "porodowodowy" będzie wyglądał w przyszłości na psa rodowodowego. Dla mnie ma znaczenie, że on [U]nie powinien w ogóle przyjść na świat[/U], gdyż schroniska pękaja w szwach, psów jest za dużo... o wiele, wiele za dużo.[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30']idac za ciosem, zaden szczeniak nie powinien przyjsc na swiat poki schroniska nie opustoszeja, to byloby bardziej sprawiedliwe[/QUOTE]



Żaden szczeniak kundel, mieszaniec, "rasowy" bez rodowodu... z tym się zgodzę.
To właśnie takie psy zasilają schroniska.

[B]
Tu nie chodzi o żadną sprawiedliwość, tylko racjonalne myślenie.[/B]

Psów z papierami jest nic nieznaczący odsetek i co więcej, są one zwykle szybko zabierane - jeśli nie przez hodowców (co się zdaża, mówię o konkretnych znanych mi przypadkach), to przez miłośników danej rasy, lub fundacje/inne organizaje na taką rasę ukierunkowane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30'] a jako prawdziwa milosniczka psow powiem wiecej, postulowalabym aby na kazdego hodowce nalozyc podatki, naslac kontrole niezapowiedziane, badania genetyczne dzieciakow i rodzicow przed wystawieniem metryczek, a wszystkie psy ktore daly potomstwo z bodaj jednym ze schorzen charakterystycznych dla danej rasy, jak rowniez cale rodzenstwo z danego miotu wycofac z hodowli....i to natychmiast. [/QUOTE]

No, następna natchniona. Wiesz może zamiast siedzieć na dogo, poczytałabyś trochę fachowej literatury o zmniejszaniu się puli genetycznej psów rasowych i tego co sie teraz dzieje na Zachodzie własnie pod katem prowadzenia badań genetycznych na nosicielstwo różnych schorzeń. Zobaczyłabyś, ze to nie jest takie proste i jak w każdej dziedzinie, nie ma podziału na czarne i białe, dobre i złe. A gdyby tak wycofywac wszystko z hodowli, to nie przetrwałyby nie tylko psy rasowe, ale i wszystkie. Podobnie jak ludzie, gdyby rozmnażać osobniki obojetnie jakiego gatunku tylko super zdrowe, to życie na planecie Ziemia zamarłoby.
P.S. naprawdę skończyłaś jakis kierunek biologiczny ? Mam nadzieję, że kajro żartował.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30']
a jako prawdziwa milosniczka psow powiem wiecej, postulowalabym aby na kazdego hodowce nalozyc podatki, naslac kontrole niezapowiedziane, badania genetyczne dzieciakow i rodzicow przed wystawieniem metryczek, a wszystkie psy ktore daly potomstwo z bodaj jednym ze schorzen charakterystycznych dla danej rasy, jak rowniez cale rodzenstwo z danego miotu wycofac z hodowli....i to natychmiast. bardzo szybko okazaloby sie ze nie ma czego hodowac i wielka ulga by to bylo dla wszystkich biednych kalek ktore powstaja dzieki chorym ambicjom ludzi....
[/QUOTE]
Jestem za... ale z jednym zastrzeżeniem - NA KAŻDEGO ROZMNAŻACZA też....Ciekawe, który rozmanżacz by wytrzymał... chociaż tylko "związkowy przegląd miotu"...:angryy:


Pozwoliłam sobie trochę zmodyfikowac Twoją wypowiedź...

No i oczywiście [B]badania genetyczne dzieciakow i rodzicow przed [/B]o właśnie przed czym?? metryczek mieszańce nie mają więc może przed "dopuszczeniem do sprzedaży", [B]a wszystkie psy ktore daly potomstwo z bodaj jednym ze schorzen charakterystycznych[/B] dla wszystkich ras, których mozem się dopoatrzeć lub domyslić w rodzicach, [B]jak rowniez cale rodzenstwo z danego miotu wycofac z [/B]rozmnażania [B]i to natychmiast.[/B]"... oraz zapewnić im godziwe życie aż do śmierci ze starości... Tak ja to widzę i na to mogę głosowac jakby było trzeba...
Wytłuściłam to co wyjęłam z cytatu...

Moja "biedna wystawowa kaleka" przeżyła ze mną prawie 13 lat... pokazywany w klasie weteranów, sprawny do końca życia, w wieku 12,5 lat pokazał czeskiemu pozorantowi jak gryzą stare boksery, chociaż zeby już nie te...

[quote]
sama mam psa z rodowodem, (przepraszam, z metryczka porosnieta pajeczynami) ale kazdy kolejny juz z hodowli pochodzic nie bedzie. jestem w stanie odroznic szczeniaka goldena od niegoldena i papiery mi nie potrzebne[/quote]
Wiesz - jak coś takiego czytam..... :angryy:
Rozumiem, że Twój następny pies będzie ze schroniska... bo przecież nie powołasz do życia psów z rodowodem, a na pseudohodowlę to chyba jesteś za inteligentna...

A i jeszcze mam pytanie...
Zakłądając, że piszesz prawdę o nadużyciach w hodowlach psów w ZKwP, które odwiedziłaś co zrobiłaś z tym fantem? Zgłosiłaś do odpowiedniego oddziału bądź do Zarządu Głównego?? Bo na takich "hodowców" Związek "ma bat" tylko musi mieć sygnał... A przcież masz adres, rasę, nazwisko...

Link to comment
Share on other sites

nie bedzie pseudohodowli bo moj pies to pies a nie suka....
Brezyl, wlasnie z powodu zawezajcej sie puli genow wsrod psow rasowych wiekszosc z nich to kaleki
Chi, moj poprzedni pies w wieku 13 lat to byl w kwiecie wieku, przezyl kolejnych 5 w dobrej formie, odszedl w wieku niemal 20 lat....wiec mi nie zaimponujesz. pokaz ktory obecny rasowiec tyle pociagnie? dychy rzadko ktory dozywa....a ile jest niespelna rocznych psow z zaawansowanym nowotworem? psow rocznych ktore juz ledwo chodza?
eee, szkoda dyskusji
ja widze to oczami biologa, wy oczami hodowcow ktorzy biologiczne i naukowe fakty pieknie potrafia naginac do swoich potrzeb

Link to comment
Share on other sites

[quote] nie bedzie pseudohodowli bo moj pies to pies a nie suka....[/quote]
Super a to je dobre!!! tzn Twój pies sobie "bzyknie" a pseudohodowla to nie Twoja... czy to aby nie hipokryzja...

Wiesz to jako zootechnik wole 10 lat z bokserem a nie prawie 20 z każdym innym - sorry mój wybór.

Link to comment
Share on other sites

chcesz sie policytować ...to wejdź i poczytaj na wątkach ile psich kalek wywodzi się z pseudohodowli ...jak już tak z biologicznego pkt widzenia :roll: na to patzrysz

a skoroś taka obyta to od zarania dziejów boxery odchodziły ze świata nie dożywając często 10 lat ...a o takiej rasie napisała ci Chi

Link to comment
Share on other sites

i po co ta dyskusja ktora zmierza niewiadomo dokad, opanujcie sie!
ja twierdze tylko ze akcja r=r nic sie nie wskora nigdy na tym swiecie, trzeba uczyc ludzi, edukowac cale pokolenia w zupelnie innym zakresie. nalezy uwrazliwiac na stworzenia zywe a nie przekonywac ze jak pies to tylko z papierami. myslicie ze jak ktos traktuje zwierzaka jak przedmiot to rodowodowego potraktuje inaczej?
moze zamiast namawiac ludzi do kupowania psow z rodowodem z legalnych hodowli nabijajc tym samym kase innym, propagowac adopcje psow ze schronisk?
tylko to mialam na mysli....
psy bez paierow byly rozmnazane zawsze i beda po wsze czasy. nikt tu niczego nie zmieni. natomiast mozna zmienic i poprawic warunki bytowania psow ogolnie. i do tego nalezy dazyc.....za wszelka cene

ps. a moj pies jezeli sobie "bzyknie na boku" kiedys to sama zajme sie poszukaniem odpowiednich domow jego dzieciom, zaczynajac od wlasnego domu i gwarantuje ze zaden nie trafi do schronu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30']i po co ta dyskusja ktora zmierza niewiadomo dokad, opanujcie sie!
ja twierdze tylko ze akcja r=r nic sie nie wskora nigdy na tym swiecie, trzeba uczyc ludzi, edukowac cale pokolenia w zupelnie innym zakresie. nalezy uwrazliwiac na stworzenia zywe a nie przekonywac ze jak pies to tylko z papierami. myslicie ze jak ktos traktuje zwierzaka jak przedmiot to rodowodowego potraktuje inaczej?
moze zamiast namawiac ludzi do kupowania psow z rodowodem z legalnych hodowli nabijajc tym samym kase innym, propagowac adopcje psow ze schronisk?
tylko to mialam na mysli....
psy bez paierow byly rozmnazane zawsze i beda po wsze czasy. nikt tu niczego nie zmieni. natomiast mozna zmienic i poprawic warunki bytowania psow ogolnie. i do tego nalezy dazyc.....za wszelka cene

[B]ps. a moj pies jezeli sobie "bzyknie na boku" kiedys to sama zajme sie poszukaniem odpowiednich domow jego dzieciom, zaczynajac od wlasnego domu i gwarantuje ze zaden nie trafi do schronu[/B][/QUOTE]

wiesz co odpowiedziałas teraz tak jak małolata co goowno wie w temacie mój pies... , ja znajde ...., zaden nie trafi do schronu ....

gratuluje tupetu i głupoty

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30']ja widze to oczami biologa, wy oczami hodowcow ktorzy biologiczne i naukowe fakty pieknie potrafia naginac do swoich potrzeb[/QUOTE]
Nie jestem ani biologiem, ani hodowcą.
Świadomie niczego nie wyhodowałam, nawet kwiatka w doniczce... nie lubię kwiatków.

Jeśli Twój pies isabelle "bzyknie" coś "na boku" to zainteresuj się nie tylko losem jego potomstwa, ale także wnuków, prawnuków i całej reszty populacji kundli, która się z "bzykania" Twojego psa weźmie na świecie.

Biedne psy pokazywane na wystawach, oj biedne... zakazać wystaw :lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ps. a moj pies jezeli sobie "bzyknie na boku" kiedys to sama zajme sie poszukaniem odpowiednich domow jego dzieciom, zaczynajac od wlasnego domu i gwarantuje ze zaden nie trafi do schronu[/QUOTE]
sama przygarniesz cały miot ? :cooldevi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30']psy bez paierow byly rozmnazane zawsze i beda po wsze czasy. nikt tu niczego nie zmieni. natomiast mozna zmienic i poprawic warunki bytowania psow ogolnie. i do tego nalezy dazyc.....za wszelka cene [/QUOTE]

Jakoś tak dziwnie się składa, że im wiekszy % jest psów rasowych, tym z reguły mniejsza ilość psiaków w schroniskach w danym państwie. A co do mniejszej puli genetycznej, mając rodowody obu rodziców łatwo obliczysz imbred, sprawdzisz linie, pies z pseudo tej możliwosci Ci nie da.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gabryjella'] a także dlaczego tego rodowodu nie ma.[/QUOTE]
No właśnie.

Bo bajeczkę o "męczeniu psa wystawami" możemy sobie wsadzić - każdy zdecyduje, gdzie.

Normalny (zrównoważony, odważny, poprawny) pies nie będzie miał problemu na wystawie i może multichampionem nie zostanie, ale uprawnienia hodowlane uzyska. Uzyska = może kryć, o ile ktoś go na reproduktora wykorzysta.

Link to comment
Share on other sites

uuuuuu Kolejny temat w stylu - wolę z pseudo czyli bez papierów, bo (...) tu sobie wpisać co kto chce. A zaraz po zakupie pojawiają sie kolejne żałosne topiki na dogo, ze oszukal mnie ten parszywy handlarz, ile to wydalismy na leczenie, i na koniec POOOOOMOCYYYYY!!! ratujcie mojego kochanego szczeniaczka.... Żałosne.
A poza wyglądem baaardzo liczy się też psychika. Przynajmniej dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30']i po co ta dyskusja ktora zmierza niewiadomo dokad, opanujcie sie!
ja twierdze tylko ze akcja r=r nic sie nie wskora nigdy na tym swiecie, trzeba uczyc ludzi, edukowac cale pokolenia w zupelnie innym zakresie. nalezy uwrazliwiac na stworzenia zywe a nie przekonywac ze jak pies to tylko z papierami. myslicie ze jak ktos traktuje zwierzaka jak przedmiot to rodowodowego potraktuje inaczej?
moze zamiast namawiac ludzi do kupowania psow z rodowodem z legalnych hodowli nabijajc tym samym kase innym, propagowac adopcje psow ze schronisk?
tylko to mialam na mysli....
psy bez paierow byly rozmnazane zawsze i beda po wsze czasy. nikt tu niczego nie zmieni. natomiast mozna zmienic i poprawic warunki bytowania psow ogolnie. i do tego nalezy dazyc.....za wszelka cene

ps. a moj pies jezeli sobie "bzyknie na boku" kiedys to sama zajme sie poszukaniem odpowiednich domow jego dzieciom, zaczynajac od wlasnego domu i gwarantuje ze zaden nie trafi do schronu[/QUOTE]

R=R nic nie wskóra?! jestem psiarzem więc łatwo było mnie przekonać, mój facet o psach nie wiedział NIC , nie interesowało go czy dany bokser ma długą czy krótką kufe, dla niego był bokserem, ale nie musiałam go nawet namawiać że jak pies rasowy to z rodowodem, wystarczyło uświadomić że wygląd i charakter najczęściej sie dziedziczy a jak chcesz psa rasowego to niech tak wygląda bo takiego sobie zamarzyłeś ... więc akcja nic nie wskurała? Mylisz się, jedna osoba więcej wie dlaczego nie kupuje się od pseudohodowców, wie dlaczego psa trzeba karmić dobrą karmą, a dlaczego nie pedigree i wiele wiele innych...

Zasilam komuś konto płacąc za psa z rodowodem? a nie robię tak gdy kupie od pseudohowocy który daje chleb z wodą suce w ciązy? Napewno szczeniaki będą zdrowe!! a on rzeczywiście na tym zarobi bo daje odpadki, a nie kupuje wór karmy za 200 złotych! bo mu szkoda kasy na głupią suke...

Jeśli mam zasilić komuś konto, tylko dlatego że chce RASOWEGO, dobrze odkarmionego i zdrowego szczeniaka to owszem mogę zasilić konto!! jakoś mnie to nie razi...

jeśli nie chce to wezmę psa z schronu... ot to...

Link to comment
Share on other sites

to teraz pomysl Żaba jaki procent posiadaczy obecnych i czy przyszlych czyta jakiekolwiek forum o psach....jakas dziesiata czesc, setna, tysieczna?
wiec kogo w ten sposob chcecie uswiadamiac?
odowiedz jest prosta, garstka ludzi postrzeganych w normalnym swiecie jako opetani maniacy, ktorych jednym slowem mozna sprowokowac do pojscia na wojne....
teraz serio, jezeli w przyszlosci bede miala kolejnego psa, a bedzie pewnie jeszcze nie jeden, to bedzie to w 100% kundel bedacy absolutna mieszanka wszystkich psow jakie po swiecie chodza.... bo uwazam takie za najbardziej wartosciowe, madre i kochane. a niespodzianka co ze szczeniaka wyrosnie? nie ma zadnej, wyrosnie pies, majacy taki charakter jak go wychowam.
obecnie nie moglam sobie pozwolic na psa ze schronu bo wlasnie jestem szczesliwa mama malego dziecka i odpowiedzialnosc za te mala istote jak rozwniez ewentualnego psa wziela gore, wiec szukalam psa o ktorym wiadomo ze dziecko kochac bedzie szalenczo, a jego paiery nie mialy i nie maja zadnej wartosci.
Brutus nigdy nie zostanie ojcem....chyba ze jakis nieodpowiedzialny palant podstawi swoja suke mu pod nos, sciagac go wiecej z takiej na sile nie bede, zrobilam to dwa razy, trzeciego razu nie bedzie.
i zdania nie zmienie, nic nie jest warte uswiadamianie ludzi w zakresie r=r, poki spoleczenstwo nie przestanie byc obojetne na los zwierzat na swiecie, i nie przestanie ich traktowac jak przedmiot.
koniec dyskusji

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]obecnie nie moglam sobie pozwolic na psa ze schronu bo wlasnie jestem szczesliwa mama malego dziecka[/QUOTE]

[QUOTE]bo uwazam takie za najbardziej wartosciowe, madre i kochane. a niespodzianka co ze szczeniaka wyrosnie? nie ma zadnej, wyrosnie pies, majacy taki charakter jak go wychowam.[/QUOTE]

czemu sama siebie oszukujesz ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...