Jump to content
Dogomania

Kandydaci na weterynarię '11


Rafola

Recommended Posts

Tak w Katowicach. Jednoczesnie w lecznicy jest 2-3 lekarzy + zootechniczka :) Wyjatkowo fajna atmosfera + wszystko mi pokazują, tłumaczą przypadki, zwracają mi uwagę na specyficzne objawy i pozwalają robić sporo rzeczy, a pacjentów jest na tyle, ze cały czas coś się dzieje. Zastanawiałam się czy w Warszawie znajde coś takiego, żeby od czasu do czasu przychodzić...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 345
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Talagia']Tak w Katowicach. Jednoczesnie w lecznicy jest 2-3 lekarzy + zootechniczka :) Wyjatkowo fajna atmosfera + wszystko mi pokazują, tłumaczą przypadki, zwracają mi uwagę na specyficzne objawy i pozwalają robić sporo rzeczy, a pacjentów jest na tyle, ze cały czas coś się dzieje. Zastanawiałam się czy w Warszawie znajde coś takiego, żeby od czasu do czasu przychodzić...[/QUOTE]

To tylko pozazdrościć.. ;)
Ja aktualnie w szpitaliku sobie jestem i dzieje się duuużo, ale wielka klinika więc nic dziwnego ;)
Jednak taką refleksję mam, że w przyszłości chciałabym chyba pracować w czymś mniejszym, mniej pośpiechu, mniej przypadków, a dokładniej, spokojniej i bardziej indywidualnie podchodzić do pracy..

Link to comment
Share on other sites

No ja starałam się tak stopniowo te praktyki sobie organizować. Po pierwszym roku chodziłam do jednoosobowej lecznicy, a teraz krok dalej. Następnym planem jest właśnie coś dużego, jak nie będe potrzebować tak wielu wyjaśnień i wskazówek. Myśle, że trzeba wszystko właśnie zobaczyć z kilku perspektyw :) A taka mniejsza lecznica na pewno pozwala budować lepsze relacje lekarz-pacjent oraz między samym zespołem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']No ja starałam się tak stopniowo te praktyki sobie organizować. Po pierwszym roku chodziłam do jednoosobowej lecznicy, a teraz krok dalej. Następnym planem jest właśnie coś dużego, jak nie będe potrzebować tak wielu wyjaśnień i wskazówek. Myśle, że trzeba wszystko właśnie zobaczyć z kilku perspektyw :) A taka mniejsza lecznica na pewno pozwala budować lepsze relacje lekarz-pacjent oraz między samym zespołem :)[/QUOTE]

Ja mam wrażenie, że wyjaśnienia w moim przypadku nie będą mieć końca :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Tak w Katowicach. Jednoczesnie w lecznicy jest 2-3 lekarzy + zootechniczka :) Wyjatkowo fajna atmosfera + wszystko mi pokazują, tłumaczą przypadki, zwracają mi uwagę na specyficzne objawy i pozwalają robić sporo rzeczy, a pacjentów jest na tyle, ze cały czas coś się dzieje. Zastanawiałam się czy w Warszawie znajde coś takiego, żeby od czasu do czasu przychodzić...[/QUOTE]

No to fajnie że Ci się tak ułożyło :). Mam nadzieję, że w przyszłości, jak się ewentualnie dostane na wete też trafię na jakiś miły zespół :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']''Należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej:
1. Biologia
2. Chemia
3. Fizyka i astronomia
4. Matematyka
5. Język obcy nowożytny (w konkursie świadectw do wyboru przez kandydata) ''

rozszerzenie x2, podstawa x1
więcej: [url]http://www.uwm.edu.pl/wmw/index.php?id=52&lang=pl[/url]
[/QUOTE]


Więc jeżeli dobrze rozumiem, aby dostać się na studia do Olsztyna, wystarczy, że zdam fizykę rozszerzoną oraz chemię i angielski podstawowy?

Mieszkając za granicą będę startowała na studia z maturą międzynarodową, jednak nie rozumiem dokładnie, co za różnica jest między rekrutacją kandydatów z MM IB, a świadectwem maturalnym uzyskanym za granicą. Potrafiłby mi ktoś to wytłumaczyć?


Pozdrawiam. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paatrycja']Więc jeżeli dobrze rozumiem, aby dostać się na studia do Olsztyna, wystarczy, że zdam fizykę rozszerzoną oraz chemię i angielski podstawowy?

Mieszkając za granicą będę startowała na studia z maturą międzynarodową, jednak nie rozumiem dokładnie, co za różnica jest między rekrutacją kandydatów z MM IB, a świadectwem maturalnym uzyskanym za granicą. Potrafiłby mi ktoś to wytłumaczyć?


Pozdrawiam. ;)[/QUOTE]


najlepiej do nich napisz maila.
myślę, że nie wielu z nas orientuje się w kwestii matury zagranicznej, bo najnormalniej zdawaliśmy egzamin w PL, dlatego chyba Ci nie pomożemy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']no, więc zapisałam się na kurs maturalny z chemii, także moja decyzja jest ostateczna :D

swoją drogą, na sggw otworzyli nowy kierunek: hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich, co sądzicie?[/QUOTE]

A ja zaczęłam chodzić na korki z chemii, więc musi nam się udać haha :D

A co do kierunku to serio ciekawie brzmi, no i zawsze to jakaś alternatywa dla weterynarii jeśli ktoś koniecznie chce mieć pracę związaną ze zwierzętami, tak jak w moim przypadku ;) Tylko wiadomo, potem prace jeszcze trza znaleźć...:D

Link to comment
Share on other sites

Pilnie będę szukac od przyszłego miesiąca (listopad) mieszkania (niedrogo) do wynajęcia w Olsztynie, może być na pół z współlokatorem/współlokatorami, koniecznie z tolerancją czterołapa- wynikła mi ciężka sytuacja rodzinna i pies nie może zostać u rodziców, muszę zabrać ze sobą a do akademika nie da rady.
Nie mam jakichś więcej szczególnych wymagań, nie szukam bardzo wysokich standardów.
Oczywiście szukam już od teraz.. ale jakby ktoś gdzieś coś słyszał albo szukał współlokatora to proszę o PW. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pinesk@']Pilnie będę szukac od przyszłego miesiąca (listopad) mieszkania (niedrogo) do wynajęcia w Olsztynie, może być na pół z współlokatorem/współlokatorami, koniecznie z tolerancją czterołapa- wynikła mi ciężka sytuacja rodzinna i pies nie może zostać u rodziców, muszę zabrać ze sobą a do akademika nie da rady.
Nie mam jakichś więcej szczególnych wymagań, nie szukam bardzo wysokich standardów.
Oczywiście szukam już od teraz.. ale jakby ktoś gdzieś coś słyszał albo szukał współlokatora to proszę o PW. :)[/QUOTE]
Uuu szkoda, że dopiero teraz piszesz, bo szukałam mieszkania... Ostatecznie mam średnio fajny pokój, bo moja niedoszła współ zmieniła studia :(
w DS3 można trzymać zwierzęta, ale nie wiem na jakich zasadach. Znajoma mieszkała z dogiem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Squ']
w DS3 można trzymać zwierzęta, ale nie wiem na jakich zasadach. Znajoma mieszkała z dogiem ;)[/QUOTE]

Ponoć oficjalnie mieć zwierząt nie można (chyba, że się umie je trzymać tak, że nikt nie zauważy ;) ). Poinformowała mnie o tym Pani siedząca w portierni DS3. Może ten dog był z poliklinki? Kurczę, to fantazja- dog w akademiku! ;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Squ']Uuu szkoda, że dopiero teraz piszesz, bo szukałam mieszkania... Ostatecznie mam średnio fajny pokój, bo moja niedoszła współ zmieniła studia :(
w DS3 można trzymać zwierzęta, ale nie wiem na jakich zasadach. Znajoma mieszkała z dogiem ;)[/QUOTE]

No ja dopiero dziś się 'dowiedziałam', z potrzebuję jednak mieszkania .. :( szkoda, szkoda ale bedę szukac intensywnie czegoś..
Na DS3 składałam podanie ale nie przydzielono mi. Ale tez nie słyszałam, żeby można było zwierzęta trzymac.. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Squ']W segmencie, w którym mieszkała koleżanka z grupy był kot, wcześniej mały kundelek, więc da się ;) Ale jakie warunki trzeba spełnić to nie wiem. Pewnie wszyscy w segmencie muszą się zgadzać + kierowniczka.[/QUOTE]

W DS3 tak naprawdę to nawet sporo zwierząt mieszka ;) widziałam kociaki i kilka psów (a kto wie co jeszcze tam się ukrywa :p)

Z tego co wiem to odbywa się to na zasadzie, że można trzymać zwierzęta, które są w trakcie leczenia - wet wystawia Ci papierek, że pies potrzebuje stałej opieki weterynaryjne i możesz go wtedy trzymać przez 3 miesiące. (nie wiem na ile faktycznie te papierki trzeba pokazywać a na ile po prostu przyprowadzasz psa i mówisz, że jest leczony)
W akademiku mieszkają też niektóre psy z chirurgi i diagnozy - ale w tym przypadku to nie wiem czy na zasadzie, że leczone, czekające na adopcje czy po prostu po znajomości. ;)

W każdym razie stwierdzenie 'w DS3 nie można trzymać zwierząt' obalam :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...