Jump to content
Dogomania

Talagia

Members
 • Content Count

  2,473
 • Joined

 • Last visited

7 Followers

About Talagia

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • AIM
  1220520
 • Website URL
  http://www.ravandlil.pl

Converted

 • Location
  Katowice
 • Interests
  Psiaki, fretki ;) itp
 • Occupation
  studentka

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Talagia

  Raven & Lilo

  Starsza świnka (ma 4 lata), ale jeszcze hodują z tego co mi wiadomo :)
 2. Niestety prawda jest taka, że pies z silną pasją może w polu nie zjeść NIC :( Jeżeli włączy mu się tryb pracy to może być tydzień na głodówce i będzie miał pasztety i parówki w tyłku.
 3. Ja pisałam wcześniej o nagradzaniu - im bardziej różnorodnie tym moim zdaniem lepiej. Pies wie, że nagroda będzie superaśna + ma element loterii. To bardzo mocne wzmocnienie :) Warowania na odległość uczy się przez połączenia komendy waruj z długim gwizdkiem. Pies wie, że na długi gwizd się waruje i tak powienien zareagować niezależnie od sytuacji. Moje psy tego nie potrafią i nie jest im to do szczęścia potrzebne ;) Ja unikam pogoni, jestem skoncentrowana w polu, wyłapuje co się dzieje w otoczeniu i jeżeli pies zwietrzy jakąś zwierzynę (widać to po jego zachowaniu) to odwołuje i zmieniam trasę.
 4. Z gwizdkiem to jest tak, że wiele osób nie zdaje sobię sprawy z tego na jakich odległościach porusza się wyżeł - nawet ten najlepiej ułożony. Wydzieranie się w pewnym momencie po prostu nie przyniesie żadnego efektu, bo głos się rozmywa - a jak pies leci pod wiatr (a tak powinno być) to już można zapomnieć, że nas usłyszy...  Inna sprawa, że gwizdek nie służy wyłącznie do przywołania, tylko do komunikacji z psem. Szybki i jasny sygnał, że przewodnik zmienia kierunek, że pies oddalił się za daleko, że chcemy by zawrócił, zatrzymał się, zawarował itp - wszystkie te elementy nie muszą być odpowiednikiem przywołania i komendy "do mnie"  - a wystarczy mieć gwizdek. Ja gwizdek mam nawet na spacerach w parku i bardzo ułatwia mi to komunikacje z psami. Dla wyżła nie ma właściwie ważniejszej komendy niż przywołanie :) Żadne sztuczki magiczne i stawanie na głowie. Jeśli chodzi o gonienie zwierzyny, to nie widzę innego rozwiazania niż ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć ;) Dopiero pies, który posiada perfekcyjne przywołanie jest w stanie opamiętać się przy pościgu. W międzyczasie trzeba trenować z mniejszymi pokusami - widać dużo wcześniej, że wyżeł zaczyna węszyć i poczuł zwierzynę - to jest moment kiedy psa można jeszcze przywołać w miarę sprawnie. Inna sprawa, że KAŻDE pogonienie zwierzyny jest niesamowicie samonagradzające dla psa i żadna kiełbaska czy pogłaskanie nie będzie lepsze.
 5. Talagia

  pytanie nt. metryki, rodowodu, hodowli

  Rodzice nie mają uprawnień hodowlanych, więc szczenięta z tego skojarzenia nie mogą otrzymać metryk.
 6. Talagia

  Porodówka

  dziękujemy ;) Maluszki dzisiaj już bardziej przypominają małe seterki - pojawiły się kropeczki.
 7. Talagia

  Porodówka

  Pasja urodziła maluszki w niedziele :) 65 dni od piku LH i 63 dni od spodziewanej owulacji - więc książkowo ;) Urodziło się 5 piesków i 2 suczki - od 350 do 430 g, 3 dni później 575-680g :) Mamusia pięknie karmi maluchy, ale walczymy z zastojami mleka, która pojawiło się już przed porodem (2 tygodnie wcześniej sunia miała już dużo mleka...).    
 8. Talagia

  Progesteron

  Dla mnie najbardziej wartościowy jest pierwszy skok progesteronu do wartości >2ng, ponieważ jest powiązany z wyrzutem LH. Sama owulacja nie wpływa bezpośrednio na poziom progesteronu, tylko u większości suk wypada około 48h po wyrzucie LH i zwykle jest to około 5ng/ml (ale może być nieco mniej lub więcej). Najbardziej wiarygodne byłoby badanie progesteronu + USG jajników :) . Oczywiście monitorujemy wzrost progesteronu po wyniku 2ng i jeżeli ładnie rośnie to jesteśmy w domu i liczymy 2 doby od wyrzutu jako owulacje + 2 doby na dojrzewanie komórek :)
 9. Talagia

  Problem z ustawieniem szczeniaka

  Ja baardzo polecam psi pasztety w tubce (np. Trixie)  - ewentualnie wypełnianie konga pasztetem dla ludzi ;) U nas był identyczny problem - pies stał idealnie do momentu gdy dotykałam kufy. W tym momencie olałam ustawianie łap i inne cuda i zajęłam się wyłącznie pyszczkiem - dotykanie pyska, potem chwytanie fafli, potem całej kufy na pół sekundy, sekunde, dwie itp. Potem nie było problemu z połączeniem tych elementów. Do klikania całej postawy przydaje się druga osoba :) Po kilku dniach pies pozwalał na wszystko. Tak samo ćwiczyłyśmy bieganie na ringówce - dzięki temu w wieku 3 miesięcy piesek nawet nie myślał o brykaniu czy wypadaniu z kłusa na ringówce :) Łatwo, szybko, bez szarpania i denerwowania się. Polecam cierpliwość i delikatność - jeżeli ustawianie będzie się źle kojarzyć to można zapomnieć o psie na super show :)   9 tygodni:   11 tygodni :)  
 10. Talagia

  Progesteron

  Ja 19 dnia wyczułam w brzuszku kuleczki dlatego popędziłam na wcześniejsze usg, bo nie wytrzymałam ;) 26 dnia mamy już wyczuwalne małe piłeczki. (Mam nadzieje, że się nie wchłoną, ale wiadomo że przy tak wczesnej diagnostyce liczenie nie ma sensu. Dlatego nawet się tym za bardzo nie przejmowałam)  Więc pewnie u was w brzuchu to już spore kulki :D
 11. Talagia

  Progesteron

  Dołączymy nasze wyniki, bo troche ich jest :) Nasze i suczki pierwsze szczeniaczki   5 dzień - 0,4 ng/ml 7 - 0,46 ng/ml 8  - 0,33 ng/ml 9  - 0,28 ng/ml 10  - 1,79 ng/ml 11  - 2,46 ng/ml 12  - 3,6 ng/ml 13  - 5,5 ng/ml 14- 11,5 ng/ml i pierwsze krycie potem 15 i 16 poprawka   Suka stała jak słup soli ;) Po 20 dniach od ostatniego krycia w badaniu USG widać fasolki :))
 12. Talagia

  Zerwane wiezadlo raz jeszcze

  Niby dlaczego ryzyko śmierci jest ogromne? Moim zdaniem przydałaby się konsultacja porządnego ortopedy. Z jakiego miasta jesteście?
 13. Talagia

  Seter a rower

  Z tym karmieniem to jest tak, że lepiej dmuchać na zimne - setery mają skłonności do skrętów. Ja biorę swoje psy na rower rano PRZED śniadankiem, albo popołudniu (czyli jakieś 6-7 godzin po jedzeniu). W praktyce bezpieczniej nakarmić psa PO bieganiu :) Nie ma wtedy większego znaczenia ile minut to będzie, pies zjada i idzie odpocząć. Jeżeli pies w tym roku jeszcze nie miał takiego intensywnego ruchu to warto zacząć od bardzo krótkich dystansów. Na początek zawsze (!) rozgrzewka, porządne wysiusianie, można się poszarpać zabawką, żeby rozgrzać mięśnie itp. Potem na start np. 10-15 minut i po 5-10 minut przedłużać ten okres codziennie, robiąc np co 2-3 dni przerwę dla mięśni. Ja zawszę pedałuje z taką prędkością jaką wybiera mój pies (zwykle na samym początku muszę ją hamować, bo ma nadmiar energii) i od tego zależy jak długo biegamy i jak często robimy przerwy :) Fajnie zrobić przerwę w połowie zaplanowanej trasy, żeby psiak mógł poniuchać, odpocząć i trochę odsapnąć.
 14. Talagia

  Zerwane wiezadlo raz jeszcze

  W obu nogach? Nie chce sobie nawet wyobrażać co czuje... Normalnie pies przy zerwanym więzadle nie obciąża całkowicie kończyny - twój jak widać nie ma wyboru, Pies będzie cierpiał i staw będzie ulegał coraz większemu zwyrodnieniu, przez co ból będzie jak ostry kamień w bucie - każdy ruch psa, będzie bardzo bolesny. Jak dla mnie to nie do pomyślenia zostawić go w takim stanie... Zabieg jest dla takiego psa szansą na normalne funkcjonowanie. Leczone kłopoty z sercem nie są przeciwwskazaniem do takiego zabiegu, chyba że jakaś ogroooooomniasta nieustabilizowana sytuacja. Po zabiegu będzie normalnie chodził już po kilku dniach.
 15. A może wynajem pokoju? Samodzielne mieszkanie w Warszawie to niestety duży koszt :( A mieszkanie w dobrym standardzie i w niezłej lokalizacji to już często wydatek rzędu przeciętnej miesięcznej pensji...
×