Jump to content
Dogomania

Kandydaci na weterynarię '11


Rafola

Recommended Posts

No te barwne jony wszystkie to na blachę, to jest zawsze. do zadań to polecam te zbiory Witowskiego, zebrane sa wszystkie zadania z matur, on sam tez wymyśla, niektóre sa bardzo głupie ale ogólnie książka bardzo dużo pozwala zrobić.
Z resztą wydał też zadania z biologii tez polecam, typowe takie maturalne, można się nauczyć jak to po prostu rozwiązywać :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 345
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nauczyć musisz się znacznie więcej, to co wymieniłaś jest tylko wierzchołkiem góry ;). Wzory (na fizycznych tablicach są, czemu na chemii nie ma?), chemia kwantowa, elektrochemia, trzeba ogarnąć procesy z wymianą elektronów... (ale to program trzeciej klasy liceum, więc dopiero przed Tobą ;) ). Można by tutaj każdy dział wymienić właściwie ;).
Postawienie na rozwiązywanie zadań jest najlepszym sposobem nauki chemii. W trakcie ich rozwiązywania wynikną braki i zostaną uzupełnione i będzie dobrze i matura na 100% ;).

Link to comment
Share on other sites

Aleola, właśnie procesy z wymianą elektronów już miałam( za to chemii kwantowej nie), bo u mnie w szkole jest tak że przerabia się w 2 klasie program z 3, a w maturalnej się przerabia drugą klasę ( nie wiem czemu tak, może 3 jest trudniejsza i po prostu chodzi o to żeby przed maturą mieć więcej czasu na powtórkę?).

Olalolaa: Dzięki za podpowiedź co do tych zbiorów, powiedz mi jeszcze tylko czy powinnam się zaopatrywać w te najnowsze, czy wystarczy wydanie np. z 2008 roku ;)? No bo jak patrzyłam na allegro to takie są znacznie tańsze( uzywane), a trochę tych książek trzeba kupić więc na cenie też mi troche zależy.

Link to comment
Share on other sites

Witam :)
Pozwolicie, że dołącze sie do wątku :)
Więc tak mam 15 lat, we wrześniu zaczyna się 3 gim i po jej zakończeniu, chciałabym się dostać i teraz mam problem : czy do LO biol-chem. czy do technikum weterynaryjnego.. Że chce być weterynarzem wiem napewno.. ewentualnie, alternatywą gdyby mi nie wyszło z wetem jest behawior.. po szkole średniej chciałabym iść do Instytutu Kopernika w Poznaniu na wydział weterynarii.. niedawno otwarty (lub nie długo zostanie otwarty) .. może kiedyś na SGGW..

Mam problem czy iść do technikum czy liceum po gimnazjum? Jak radzicie? Ja osobiście bardziej stawiam na technikum, bo po skonczeniu szkoły moge iśc do pracy.. Ale z drugiej strony nie wiem czy poradzę sobie z maturą z chemii, bo ososbiście wiem, że technikum raczej nie skupia się na maturze tylko na zawodzie..

Link to comment
Share on other sites

ale po technikum na studia isc można, a troszkę jako technik się zarobi :)
Klinikę weterynaryjną mam za płotem.. ;) sąsiad (Piotr Kwieciński) kochany to na praktyki weźmie:D, a może i zatrudni:D
[url]http://www.vetlabbrudzew.pl/[/url]

Przykładac się będę bo ambicje mam :) I choć czasem leniuszek łapie, to pomyslę o weterynarii i już ochoto do nauki przychodzi :P
nienawidze fizyki i matmy -.- :D chemia ujdzie :P Kocham biologię i angielski :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Falkaa']Witam :)
Pozwolicie, że dołącze sie do wątku :)
Więc tak mam 15 lat, we wrześniu zaczyna się 3 gim i po jej zakończeniu, chciałabym się dostać i teraz mam problem : czy do LO biol-chem. czy do technikum weterynaryjnego.. Że chce być weterynarzem wiem napewno.. ewentualnie, alternatywą gdyby mi nie wyszło z wetem jest behawior.. po szkole średniej chciałabym iść do Instytutu Kopernika w Poznaniu na wydział weterynarii.. niedawno otwarty (lub nie długo zostanie otwarty) .. może kiedyś na SGGW..

Mam problem czy iść do technikum czy liceum po gimnazjum? Jak radzicie? Ja osobiście bardziej stawiam na technikum, bo po skonczeniu szkoły moge iśc do pracy.. Ale z drugiej strony nie wiem czy poradzę sobie z maturą z chemii, bo ososbiście wiem, że technikum raczej nie skupia się na maturze tylko na zawodzie..[/QUOTE]


hehe jesteśmy w tymsamym wieku i te same aspiracje :) może się spotkamy na SGGW :) ja się zastanwiałam i jednak biol-chem, bo jak się nie uda to zawsze zostaje zootechnika czy inne kierunki :) nie zamyka ci się droga :)

Link to comment
Share on other sites

[B]Pomoc dla pani marii [/B]

[INDENT] W Kędzierzynie-Koźlu mieszka starsza Pani Pani Maria. Opiekuje się dziesiątkami kotów które zostały porzucone,okaleczone, niechciane i zapomniane. To ona dokarmia,leczy i daje im szanse na poznanie człowieka od lepszej strony. Otworzyła przed nimi nie tylko swoje wielkie serce ale również swój dom, poświęciła im cały dorobek swojego życia. Do tej pory mogła liczyć tylko na siebie. W chwili obecnej utrzymuje się z zapomogi i niema innych dochodów, jedyną jej rodziną są te przemiłe stworzenia, każdą wolną chwilę i każdy ostatni grosz oddaje by polepszyć ich los . Nie potrafi przejść obojętnie obok głodnego bezdomnego wystraszonego działkowego kota który błagalnie na nią patrzy prosząc o jedzenie .Oprocz tego mieszkańcy znając jej miłość do zwierząt często podrzucają jej niechciane i chore i stare zwierzęta . Obecnie istnieje szansa na pomoc dla zwierząt tam przebywających .Sklep internetowy Krakvet co miesiąc organizuje głosowanie na schronisko lub osoby które pomagają zwierzętom przetrwać trudny okres .Osoba taka może otrzymać pomoc w postaci karmy dla psów i kotów Pani Maria mieszka sama brak jej pieniędzy na wszystko brak jej opału na zimę, i wielu wielu rzeczy których nie będzie miała ale najbardziej brakuje jej karmy dla zwierząt i to jest przyczyną jej częstego płaczu z bezsilności .Bardzo prosimy o głosy w ankiecie na karmę czekają dziesiątki futrzaków . Pani Maria ma serce dla dziesiątek zwierząt .Otwórzmy swoje serca dla tej wspaniałej kobiety która robi wspaniała rzecz wyręczając nas .Mieszkamy na śląsku więc pytamy po naszemu POMOŻECIE???????????????....... [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Falkaa']Hehe :P :)
A jak np. złoże papiery do technikum i do Licka i dostanę się do technikum.. I mi się nie uda, to co wtedy? :P[/QUOTE]

Ale czekaj chodzi Ci o to że do technikum się dostaniesz a na bio-chem nie :D?
Bo jeśli o to chodzi to na bio-chem serio nie jest ciężko się dostać ( gorzej wytrzymać :D)
A wiadomo w liceum lepsze przygotowanie do matury, bo tylko na to tam się kładzie nacisk ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Falkaa']Hehe :P :)
A jak np. złoże papiery do technikum i do Licka i dostanę się do technikum.. I mi się nie uda, to co wtedy? :P[/QUOTE]

Lepsze dobre liceum niż technikum. W liceum lepiej Ciebie do matury przygotują. A jak wiadomo dobry wynik z matury jest konieczny na te studia.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, u mnie wcale nie było aż tak łatwo się dostać na bio-chem. Mielismy najwyższy próg punktowy. Ale Bogu dzięki mimo średnich wyników egzaminów, miałam dobre oceny, i dodatkowe punkty. Za 2 tyg rozpoczynamy naukę w LO. No i trzeba będzie przegonić lenia :P

Pewnie się nie znam, ale uważam, że lepiej do LO iść. Bo nie wszystko mozna samemu ogarnąć w taki sposób, żeby maturę zaliczyć wysoko. Tym bardziej, że wet jest obleganym kierunkiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daria_zet']Wiecie, u mnie wcale nie było aż tak łatwo się dostać na bio-chem. Mielismy najwyższy próg punktowy. Ale Bogu dzięki mimo średnich wyników egzaminów, miałam dobre oceny, i dodatkowe punkty. Za 2 tyg rozpoczynamy naukę w LO. No i trzeba będzie przegonić lenia :P
[/QUOTE]

Zawsze można zgłosić papiery też na inny profil, i potem się przepisać na bio-chem, u mnie w klasie są osoby co na przykład dostały się na humana, a potem przeniosły na bio-chem ( a nawet z innej szkoły) i nie było z tym problemu ;).

Link to comment
Share on other sites

Utopijne wizje niektórzy mają ;). Podpisuję się pod Talagią. Iść do ogólniaka, zyska się rok. Po technikum, nie oszukujmy się, pracy i tak byś raczej nie znalazła (chyba że, jak mówisz, po znajomości). Tylko Twój sąsiad jest w Twojej miejscowości, ale z kolei nie ma w niej wydziału weterynarii, więc na niego nie masz co liczyć nawet w czasie domniemanych studiów (ale studia wety i praca na raz to mocny zryw :P). Technik weterynarii to moim zdaniem trochę pic na wodę.

Link to comment
Share on other sites

Czyli wszyscy stawiają na licka..
Złożę papiery na licka i na technika.. zobaczymy gdzie się dostanę.. Gorzej jak się nigdzie nie dostanę :D
Ale aż tak źle moze nie będzie :P
[QUOTE]A kiedy niby byś chciała pracować jako ten technik? Chyba nie w czasie studiów? :P[/QUOTE]A czemu nie ? :D
Pracę mam za płotem (dosłownie) [URL]http://www.vetlabbrudzew.pl/[/URL] :P
Więć jak bedzie wolne od studiów to pójdę sobie dorobić :D



EDIT: [B]aleola[/B].. tak sądzisz? bo ja słyszałam wiele dobrych słów na temat technika wet.. ale sama nie wiem ..
Czyli mam rozumieć że Licek Licek Licek? :D

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że czas by się znalazł.. w Warszawie na II roku było go całkiem sporo, przynajmniej w moim odczuciu a i tak większość z nas chodzi gdzieś pomagać do kliniki - ten raz czy dwa razy w tygodniu ;) Z tym, że po pierwsze z pracą ciężko, a po drugie 2 dyżury w tygodniu to są naprawdę marne grosze w wymiarze miesięcznym i będzie ciężko znaleźć gdzieś taką 1/4 etatu - zwykle jak szukają to na cały, a codziennie chodzić raczej nie dasz rady ;)
Na III roku z czasem kiepsko, ale jak człowiek się zorganizuje to ten raz w tygodniu da radę chodzić.
Na IV się okaże, ale liczę, że również :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

No ja na pracę w czasie studiów to nawet nie licze, bo wiadomo że z czasem na to kiepsko troche. Dlatego się cieszę że wybrałam LO, bo i rok krócej tam będę i na pewno lepsze przygotowanie do matury niż w technikum.
Tylko teraz pytanie czy sie na te studia dostanę... :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Falkaa']
Więć jak bedzie wolne od studiów to pójdę sobie dorobić :D
[/QUOTE]

Takie wolne WOLNE to tak naprawdę jest lipiec-sierpnień (przy dobrch wiatrach wrzesień), w czasie roku akademickiego rzadko się zdarza większa ilość czasu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasiass']Justa a jak Twoje wrażenie po I roku? Ciężko było? Chodzi mi o ogólne przyzwyczajenie i materiał do opanowania ;).[/QUOTE]

I rok kiedy to było.. :p
To wszystko zależy, mnie było ciężko bo w LO nikt mnie nie przyzwyczaił do uczenia się bardzo dokładnie i na 100% - zwykle wystarczyło coś tam wiedzieć i jakoś szło. A tymczasem materiału jest sporo od samego początku, więc ceni się systematyczność.
Po III roku mogę stwierdzić, że chyba najciężej wspominam I ;)

Link to comment
Share on other sites

Przynajmniej masz już ponad połowę za sobą ;).
U mnie w LO to się trzeba systematycznie i bardzo dokładnie uczyć tylko z biologii, bo koleś naprawdę ostro nas trzyma ( ale to dobrze). No ale zobaczę jakie to będzie miało odniesienie co do studiów. Póki co to martwię się o to, żebym w ogóle się dostała. Potem się będę męczyć z przyzwyczajeniem do nowej sytuacji ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...