Jump to content
Dogomania

Paatrycja

Members
 • Content Count

  430
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Paatrycja last won the day on July 16 2011

Paatrycja had the most liked content!

About Paatrycja

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 06/01/1993

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Paatrycja

  Crufts 2014

  ( Nie aktualne).
 2. Dalej szukam kogoś, kto wracałby w niedzielę z Poznania w stronę Trójmiasta i miałby wolne miejsce.
 3. Wraca ktoś w niedzielę po BISach z Poznania w stronę Trójmiasta i miałby wolne miejsce dla jednej osoby bez psa? Dokładam się do kosztów paliwa. :)
 4. [quote name='MEGNUM']Pilnie poszukujemy osoby, która zechce wystawić w niedzielę dwa Jack Russelle. Proszę o info na pw.[/QUOTE] Wysłałam już wiadomość. ;)
 5. Gdyby ktoś poszukiwał handlera, jestem do dyspozycji w sobotę oraz niedzielę. Nieodpłatnie. ;)
 6. Paatrycja

  Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...

  Wzięłam te słowa z jednego z wierszy w powieści J.R.R. Tolkiena i połączyłam razem. W przetłumaczeniu na angielski oznacza to "glittering middle-earth" czyli "błyszczące śródziemie". Niestety wczoraj przeczytałam, że nazwa hodowlana rejestrowana w Irish Kennel Club może mieć tylko JEDNO słowo, co według mnie jest totalną głupotą. Muszę do nich napisać w tej sprawie.
 7. Paatrycja

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  [quote name='Squ']Trochę komplikowane to macie ;) W każdym razie mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i gdzieś wylądujesz na wecie :) Patrycja, kiedy podenco będziesz miała? :cool3: [/QUOTE] A powiem Ci, że znajoma właśnie spodziewa się miotu i byłaby okazja, ale przez ostatni czas interesuje mnie inna, bardzo podobna rasa i aktualnie jestem na etapie głębszych rozmów na ten temat z hodowcami. :cool3:
 8. Paatrycja

  Przewóz zwierząt

  Super! Dzięki! ;)
 9. Paatrycja

  Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...

  Myślę o przydomku "Silivren Ennorath". Co sądzicie? ;)
 10. Paatrycja

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  [quote name='Cockerella']Nad Budapesztem też rozmyślałam ;) myślałam choćby nad rokiem, a później nad przeniesieniem się do Niemiec. Jednak studia w Budapeszcie kosztują ponad 10 tys. euro rocznie (!), na co niestety nie było mnie stać (a do tego doszłyby jeszcze opłaty z mieszkanie, jedzenie i inne (w prawdzie nie wiem jakie koszty związane są ze studiami w UK, nigdy się tym nie interesowałam)). Zdecydowałam się na studia w pl, choć z zagraniczną maturą nabiegać się z papierami i na dzwonić trzeba nieźle, ale czego się nie robi dla spełnienia marzeń :cool3:[/QUOTE] Mam jeszcze 3/4 lata nad rozmyślaniem. Muszę przez ten czas dowiedzieć się więcej na temat dofinansowań, ewentualnych stypendiów dostępnych, jeżeli ktoś chce studiować właśnie w Budapeszcie. W najgorszym bądź razie, jeżeli wszystko będzie szło pomyślnie będę w stanie zaciągnąć kredyt. Życie w Budapeszcie jest zdecydowanie o wiele tańsze niż to w Irlandii. Kilka tysięcy studentów wyjeżdża, aby tam studiować, ponieważ nawet, jeżeli mieliby płacić taką kwotę za studia za rok, to i tak jest to bardziej opłacalne niż studiowanie w Irlandii. ;)
 11. Paatrycja

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  [quote name='Squ']Czy ja wiem czy mamy fajniej.. Za dużo wydziałów, a za mało miejsc pracy. Nie czaję po co otworzyli Poznań i Kraków. A nie możesz próbować dostać się na wetę w UK? UK i IRL są jakoś powiązane pod względem uczelni i matur?[/QUOTE] Niestety, ale studia w UK są szalenie drogie (nie mówiąc już o życiu tam). Tutaj mam kierunek finansowany i płacę dość niewielkie pieniądze w porównaniu z tym, co musiałabym zapłacić studiując w UK. Obecnie w tym roku ubiegam się o miejsce na veterinary nursing (głównie na UCD - ucd.ie) Po trzech/czterech latach studiów (w zależności od uniwersytetu) rozmyślam już nad pojechaniem na studia do Budapesztu na weterynarię. Chodzi również o chemię i biologię. W tym roku wzięłam na siebie te dwa przedmioty i uczyłam się na własnę rękę, ponieważ nie mam ich jako przedmioty w swojej szkole. Chemię muszę zdać na rozszerzeniu na przynajmniej 60+% aby będąc braną od uwagę, niestety ucząc się sama nie podołałam. Biologia poszła mi lepiej, ale jednak zrezygnowałam z rozszerzenia na podstawę ze względu na to, że nie przerobiłam ponad połowy wymaganego materiału, ale egzamin napisałam. Jak dobrze tego jeszcze nie wiem. Jest jeszcze opcja pójścia na zoologię i wtedy po czterech latach ubiegać się o miejsce jako graduate student, czyli osoba z dyplomem z dziedzin nauk w ręce.
 12. Paatrycja

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Jak ja bym chciała mieć u siebie tyle uczelni do wyboru i taki - przepraszam, ale - niski próg, w dodatku nie zbyt wygórowanymi maturami (dokładniej mówiąc biologii). :roll: Na całą Irlandię jest tylko JEDNA JEDYNA uczelnia, która ma kierunek medycyny weterynaryjnej. Najniższy próg waha się pomiędzy 560-600 punktów z matury, z czego maksymalna możliwa ich uzyskania to 600 punktów. Ci, co nawet będą mieli to minimalne 560/600 nie mają gwarantowanego miejsca. Jedno wielkie losowanie. Nawet nie wiecie, jak to marnuje marzenia. Ale trzymam za wszystkich kciuki bo wiem, jak bardzo wam na tym zależy!
 13. Paatrycja

  Przewóz zwierząt

  [quote name='Tascha']wally - nie odpowiadasz na email...[/QUOTE] Również zostawiłam PW, ale odpowiedzi brak.
 14. Paatrycja

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Co prawda nie medycyna weterynaryjna a [I]"veterinary nursing"[/I], ale złożyłam aplikacje na ten kierunek i czekam. Niestety o tym, czy się dostałam czy nie będę dopiero wiedziała pod sam koniec sierpnia. ;)
 15. Paatrycja

  Obroże, szelki, smycze vol. 2

  Krowa i Kurczak rządzą! :loveu:
×