Jump to content
Dogomania

Paatrycja

Members
 • Content Count

  430
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Paatrycja last won the day on July 16 2011

Paatrycja had the most liked content!

About Paatrycja

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 06/01/1993

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dalej szukam kogoś, kto wracałby w niedzielę z Poznania w stronę Trójmiasta i miałby wolne miejsce.
 2. [quote name='MEGNUM']Pilnie poszukujemy osoby, która zechce wystawić w niedzielę dwa Jack Russelle. Proszę o info na pw.[/QUOTE] Wysłałam już wiadomość. ;)
 3. Gdyby ktoś poszukiwał handlera, jestem do dyspozycji w sobotę oraz niedzielę. Nieodpłatnie. ;)
 4. Paatrycja

  Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...

  Wzięłam te słowa z jednego z wierszy w powieści J.R.R. Tolkiena i połączyłam razem. W przetłumaczeniu na angielski oznacza to "glittering middle-earth" czyli "błyszczące śródziemie". Niestety wczoraj przeczytałam, że nazwa hodowlana rejestrowana w Irish Kennel Club może mieć tylko JEDNO słowo, co według mnie jest totalną głupotą. Muszę do nich napisać w tej sprawie.
 5. Paatrycja

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  [quote name='Squ']Trochę komplikowane to macie ;) W każdym razie mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i gdzieś wylądujesz na wecie :) Patrycja, kiedy podenco będziesz miała? :cool3: [/QUOTE] A powiem Ci, że znajoma właśnie spodziewa się miotu i byłaby okazja, ale przez ostatni czas interesuje mnie inna, bardzo podobna rasa i aktualnie jestem na etapie głębszych rozmów na ten temat z hodowcami. :cool3:
 6. Paatrycja

  Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...

  Myślę o przydomku "Silivren Ennorath". Co sądzicie? ;)
 7. Paatrycja

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  [quote name='Cockerella']Nad Budapesztem też rozmyślałam ;) myślałam choćby nad rokiem, a później nad przeniesieniem się do Niemiec. Jednak studia w Budapeszcie kosztują ponad 10 tys. euro rocznie (!), na co niestety nie było mnie stać (a do tego doszłyby jeszcze opłaty z mieszkanie, jedzenie i inne (w prawdzie nie wiem jakie koszty związane są ze studiami w UK, nigdy się tym nie interesowałam)). Zdecydowałam się na studia w pl, choć z zagraniczną maturą nabiegać się z papierami i na dzwonić trzeba nieźle, ale czego się nie robi dla spełnienia marzeń :cool3:[/QUOTE] Mam jeszcze 3/4 lata nad rozmyślaniem. Muszę przez ten czas dowiedzieć się więcej na temat dofinansowań, ewentualnych stypendiów dostępnych, jeżeli ktoś chce studiować właśnie w Budapeszcie. W najgorszym bądź razie, jeżeli wszystko będzie szło pomyślnie będę w stanie zaciągnąć kredyt. Życie w Budapeszcie jest zdecydowanie o wiele tańsze niż to w Irlandii. Kilka tysięcy studentów wyjeżdża, aby tam studiować, ponieważ nawet, jeżeli mieliby płacić taką kwotę za studia za rok, to i tak jest to bardziej opłacalne niż studiowanie w Irlandii. ;)
 8. Paatrycja

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  [quote name='Squ']Czy ja wiem czy mamy fajniej.. Za dużo wydziałów, a za mało miejsc pracy. Nie czaję po co otworzyli Poznań i Kraków. A nie możesz próbować dostać się na wetę w UK? UK i IRL są jakoś powiązane pod względem uczelni i matur?[/QUOTE] Niestety, ale studia w UK są szalenie drogie (nie mówiąc już o życiu tam). Tutaj mam kierunek finansowany i płacę dość niewielkie pieniądze w porównaniu z tym, co musiałabym zapłacić studiując w UK. Obecnie w tym roku ubiegam się o miejsce na veterinary nursing (głównie na UCD - ucd.ie) Po trzech/czterech latach studiów (w zależności od uniwersytetu) rozmyślam już nad pojechaniem na studia do Budapesztu na weterynarię. Chodzi również o chemię i biologię. W tym roku wzięłam na siebie te dwa przedmioty i uczyłam się na własnę rękę, ponieważ nie mam ich jako przedmioty w swojej szkole. Chemię muszę zdać na rozszerzeniu na przynajmniej 60+% aby będąc braną od uwagę, niestety ucząc się sama nie podołałam. Biologia poszła mi lepiej, ale jednak zrezygnowałam z rozszerzenia na podstawę ze względu na to, że nie przerobiłam ponad połowy wymaganego materiału, ale egzamin napisałam. Jak dobrze tego jeszcze nie wiem. Jest jeszcze opcja pójścia na zoologię i wtedy po czterech latach ubiegać się o miejsce jako graduate student, czyli osoba z dyplomem z dziedzin nauk w ręce.
 9. Paatrycja

  Przewóz zwierząt

  [quote name='Tascha']wally - nie odpowiadasz na email...[/QUOTE] Również zostawiłam PW, ale odpowiedzi brak.
 10. Paatrycja

  Czym różni się obedience od PT?

  Świetnie! Dzięki wielkie! ;)
 11. Paatrycja

  Czym różni się obedience od PT?

  Chętnie przeczytałam bym regulamin i Obi i PT, jeżeli można takowy znaleźć na internecie. Byłabym wdzięczna za podanie linku. Również, jak bardzo różnią się od siebie klasy i właściwie na czym one polegają? Rozumiem, że najprawdopodobniej czym wyższa klasa tym wyższy poziom?
 12. Paatrycja

  Obroże, szelki, smycze vol. 2

  Ja ogólnie myślę, że czas na sprowadzanie jakiś nowych tasiemek, bo powiewa nuuuuuuuuudą. :diabloti:
 13. Paatrycja

  Okazje internetowe

  :mad: Piekielne bandyctwo wręcz.
 14. Paatrycja

  13 letni pies,ma cieczke i sika w domu.

  Sądzę, że konsultacja z weterynarzem będzie potrzebna. Starsze psy zazwyczaj mają problemy z pęcherzem, ale skoro piszesz, że to pierwszy taki przypadek, być może problem jest większy.
 15. Paatrycja

  Okazje internetowe

  Może warto do nich napisać w tej sprawie?
×