Jump to content
Dogomania

aleola

Members
 • Content Count

  355
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

aleola last won the day on July 2 2013

aleola had the most liked content!

2 Followers

About aleola

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Ozorków/Olsztyn
 • Interests
  zwierzęta, muzyka, film, literatura
 • Occupation
  student weterynarii

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. aleola

  Nieaktualne, piesek adoptowany

  Dziękuję wszystkim za propozycje, psiak już został adoptowany.
 2. Witam, czy gdzieś dostępne są informacje o psiakach stamtąd? Szukam dla kogoś szczeniaka docelowo dużego psa, tutaj link do wątku
 3. Witam, czy ktoś orientuje się czy w Schronisku są aktualnie jakieś szczeniaki (pięknego Szymka już dostrzegłam), młodziaki, które docelowo będą dużym psem? Szukam dla kogoś takiego psa, podsyłam link do wątku, który założyłam
 4. Proszę o opróżnienie skrzynki, mam ważną informację.

  1. aleola

   aleola

   W związku z brakiem odpowiedzi napiszę na forum ogólnym.

   Otrzymałam zwrot paczki z rzeczami z bazarku, którą wysłałam Ci już jakiś czas temu, za co oczywiście musiałam ponieść koszty. Bardzo nie lubię takiego zachowania oraz braku odzewu. Żeby pozostać fair chcę Cię poinformować, że zamierzam w tej sprawie napisać do administracji forum. Mam jednak nadzieję, że to jedynie z Twojej strony precedens, który możesz wytłumaczyć.

   Pozdrawiam,

   Ola

 5. [quote name='AMIGA']Na konto doszło 20 zł - reszta z bazarku aleola. Dzięki wielkie w imieniu Nuraska :-)[/QUOTE] Niech idzie na zdrowie ;)
 6. aleola

  Barf

  [quote name='drachena']Mam pytanie, jak radzicie sobie z psami, które nie lubią warzyw i owoców za bardzo? Tzn. moja sucza mając taką paćkę z warzyw i owoców w miarę pomieszaną z mięsem trochę zje tego co jej się przypadkiem nawinie, ale mam wrażenie że co najmniej połowę zostawia i nie wiem jak sprawić, żeby zaczęła jeść pełne porcje warzyw?[/QUOTE] A używasz nabiału w diecie, np. jogurt, kefir? Można wmieszać w warzywa, może uda się oszukać. Ewentualnie dawać papkę warzywno-owocową z czymś odzwierzęcym, co da się rozdrobnić tak, żeby pies nie mógł wybrać lepszych dla niego kąsków- np. wątróbką, rybą. Jeśli i tak kaprysi, to "wziąć psa głodem" ;). Mój pies na początku warzywa i owoce zjadał z odrobiną kefiru/jogurtu/wątróbką, potem już nawet bez, przyzwyczaiła się. Albo- jak radzą wyżej- przejść na restrykcyjny BARF, bez warzyw i owoców.
 7. Nuria jest taka urocza, że pozwoliłam sobie skonstruować bazarek, z którego (ewentualny) dochód przeznaczony będzie właśnie na to, by jej trochę pomóc. Zapraszam was i zachęcam do małej pomocy ;). [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/254735-KOCIE-FEROMONY-FELIWAY-dla-Nurii-do-10-08?p=22343406#post22343406[/URL]
 8. aleola

  Czy vetmedin to już ostateczność?

  Nie, na razie tylko studentką weterynarii i praktykanką w klinice wet. ;) Trochę interesuję się kardiologią psów i kotów.
 9. aleola

  Czy vetmedin to już ostateczność?

  Zestaw leków jest prawidłowy, wręcz książkowo poprawny. Ich działania uzupełniają się wzajemnie. Może dostawać spironolakton. Powinna przyjmować furosemid, jednak dezycja o leczeniu zawsze należy do lekarza prowadzącego. Cardioforce jest suplementem dla zwierząt z niewydolnością serca, więc na pewno nie zaszkodzi. Nie ma działania stricte leczniczego, a raczej wspomagające. Nie pamiętam jak wygląda dzienna dawka wit. A dla psa, jednak Cardioforce zawiera wit. A i Dolvit też. Prócz tego dajesz psu jakąś karmę, która najpewniej też tę witaminę zawiera. Nie należy przeholować z nadmiarem dobrych intencji. Wszystko zawiera też wit. E, choć nadmiar tej nie jest chyba tak szkodliwy, jak nadmiar witaminy A.
 10. aleola

  Czy vetmedin to już ostateczność?

  Digoxin- tutaj substancją czynną jest digoksyna, glikozyd nasercowy i to zupełnie normalne, że została włączona do leczenia, bo jest uwzględniona w schematach leczenia niewydolności serca na tle dysfunkcji skurczowej u psów (czyli wtedy, kiedy serce potrzebuje pomocy w skurczu). Pimobendan (w preparacie Vetmedin) głównie zwiększa siłę skurczu oraz rozszerza naczynia, benazepril (Benefortin) rozszerza naczynia krwionośne, zmniejszając tym samym obciążenie serca oraz hamuje niekorzystny remodeling mięśnia sercowego i ściany naczyń, natomiast digoksyny zadaniem jest terapia i zapobieganie tachyarytmii nadkomorowych (zaburzeń pracy przedsionków) występujących w przebiegu tej choroby (zwiększa ona siłę skurczu i napięcie mięśnia sercowego- choć efekty te są stosunkowo słabe oraz zwalnia czynność serca i przewodnictwo, działając przeciwarytmicznie względem przedsionków). Czy twój pies ma do leczenia włączony także furosemid?
 11. Dziś zrobiłam przelew za bazarek. Możliwe, że jeszcze doślę jakąś kwotę, bo jedna osoba zastanawia się na "pobazarkowym" kupnie fantów z bazarku dla Lizaka :)
 12. aleola

  Psina z adopcji - problem z chipem

  Jedynie instytucja/osoba, która wprowadziła wcześniej numer chipa do bazy danych może zmienić dane właściciela psa. Na dodatek wprowadzenie danych nowego właściciela przy adopcji psa, który by widniał po wprowadzeniu numeru chipa do bazy danych jest, jak to się mówi, psim obowiązkiem schroniska czy fundacji, z której pies został adoptowany. Najkrószą i najpewniejszą drogą jest dogadanie się z instytucją, z której pies był adoptowany.
 13. aleola

  Krztusi się i kaszle

  Film nie jest możliwy do odtworzenia, ponieważ jest filmem prywatnym. Musisz zmienić w ustawieniach dostępność. Chyba, że tylko ja mam jakieś problemy z yt. Dostarczasz mało informacji, żeby móc Ci pomóc. Jedyne co można powiedzieć, to że pies nie został zdiagnozowany i jest leczony nieco na oślep. Antybiotyk tu, zastrzyk tam... Pies kaszle i krztusi się w określonych porach/sytuacjach? Zaobserwowałeś jakieś zależności? Np. ma to miejsce rano/wieczorem/niezależnie od pory dnia, przy jedzeniu/piciu/niezależnie od podawania pokarmu i wody, przy wysiłku fizycznym/stresie/ekscytacji? Czy pies odkrztusza jakąś wydzielinę? Te wszystkie pytania powinien postawić Ci weterynarz i na podstawie odpowiedzi na nie zlecić odpowiednie badania i dalej leczenie. Prócz rentgena w takich sytuacjach pomocna może być endoskopia przełyku lub dróg oddechowych bądź badanie kardiologiczne (oczywiście zależnie od tego gdzie podejrzewa się zmianę i jaką).
 14. aleola

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  Ja za to chętnie wspomogę świeżych studentów z Olsztyna- mam kupę materiałów na komputerze i garść dobrych porad ;). Chętnie zawsze pomogę. Spacery z psem też mile widziane. :)
 15. aleola

  Pies w pociągu

  Ktoś wcześniej napisał, że teraz w regio można psa przewozić bez biletu, jako "bagaż", ale ja nigdzie na stronie z przepisami nie mogę tego odszukać- wręcz przeciwnie, znajduję jedynie adnotację, że psa przewozi się z ważnym biletem. Ktoś może potwierdzić? I druga rzecz- jak jest z przejazdem pociągiem z dwoma psami? Teoretycznie w przepisach widnieje, że można mieć pod opieką jednego psa. Jak wygląda to w praktyce? Ktoś podróżuje z więcej niż jednym psem pociągiem?
×