Jump to content
Dogomania

aleola

Members
 • Content Count

  355
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

aleola last won the day on July 2 2013

aleola had the most liked content!

2 Followers

About aleola

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Ozorków/Olsztyn
 • Interests
  zwierzęta, muzyka, film, literatura
 • Occupation
  student weterynarii

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję wszystkim za propozycje, psiak już został adoptowany.
 2. Na razie czekamy jeszcze na odpowiedź dotyczącą paru innych psiaków. Przed nami też wizyta w najbliższym, olsztyńskim, schronisku.
 3. Witam, czy gdzieś dostępne są informacje o psiakach stamtąd? Szukam dla kogoś szczeniaka docelowo dużego psa, tutaj link do wątku
 4. Witam, czy ktoś orientuje się czy w Schronisku są aktualnie jakieś szczeniaki (pięknego Szymka już dostrzegłam), młodziaki, które docelowo będą dużym psem? Szukam dla kogoś takiego psa, podsyłam link do wątku, który założyłam
 5. Witam, czy ktoś orientuje się czy w Schronisku w Radysach są aktualnie jakieś szczeniaki, młodziaki, które docelowo będą dużym psem? Szukam dla kogoś takiego psa, podsyłam link do wątku, który założyłam
 6. Świetny! Gdzie przebywa psiak?
 7. Okolice Olsztyna, Morąga. Myślę jednak, że transport psiaka nie jest problemem. Dziękuję za propozycje. Wszystkie psy są piękne i mają poczciwe mordki, wszystkie pokażę osobie zainteresowanej, ale obawiam się, że mogą zostać "odrzucone" z powodu wieku. Janka, mogę prosić o podanie wieku psów i/lub linki do jakiegoś ich opisu?
 8. Witam, szukam dla kogoś szczeniaka, który docelowo byłby dużym psem (30-40 kg). Płeć zasadniczo obojętna, może z lekkim naciskiem na samce. Pies docelowo miałby być patronem podwórka- straszyć wyglądem, nie charakterem. Charakter mógłby mieć miły, żywy, niestrachliwy, chętny do zabawy. Pies miałby dobre warunki, których osobiście dopilnuję- dobra buda, wstęp do domu bezproblemowy, spacery, pełna miska, opieka weterynaryjna, podstawowa profilaktyka. Pies nie byłby w kojcu ani na łańcuchu. Do dyspozycji miałby całe podwórko, dom oraz spacery. Miejscem jego zamieszkania byłby dom z podwórkiem w mazurskiej wiosce, zlokalizowany na obrzeżu lasu, w pobliżu jeziora. W domu jest 3-letnia, 6-kilogramowa, wysterylizowana, adoptowana suczka oraz adoptowany, kastrowany dojrzały kocur. Oba zwierzaki akceptują i lubią inne zwierzęta. Przy domu jest także drób i króliki hodowlane, więc miło by było, gdyby pies, jeśli będzie nieco starszy, nie miał zapędów morderczych wobec ptactwa. Najlepiej, by padały propozycje szczeniąt i podrostków, ale młodzież też mile widziana.
 9. Witam, do oddania dla potrzebującego zwierzaka mam: Sylimarol (51 tabletek) Neo-Pankreatinum (kapsułki dojelitowe- ok 40 sztuk) Cholestil (1-2 listki)
 10. Witam! Nie mozna do Ciebie wysłać pw. Musisz włączyć komunikator- wejść w kopertę - ,,Skrzynka odbiorcza" i w lewym dolnym roku jest włącznie komunikatora.

 11. Proszę o opróżnienie skrzynki, mam ważną informację.

  1. aleola

   aleola

   W związku z brakiem odpowiedzi napiszę na forum ogólnym.

   Otrzymałam zwrot paczki z rzeczami z bazarku, którą wysłałam Ci już jakiś czas temu, za co oczywiście musiałam ponieść koszty. Bardzo nie lubię takiego zachowania oraz braku odzewu. Żeby pozostać fair chcę Cię poinformować, że zamierzam w tej sprawie napisać do administracji forum. Mam jednak nadzieję, że to jedynie z Twojej strony precedens, który możesz wytłumaczyć.

   Pozdrawiam,

   Ola

 12. Hepa-merz odnosi bardzo dobre skutki. Jest to lek w ampułce, podawany do kroplówki w bardzo wolnym wlewie. Kot wymaga codziennej hospitalizacji w celu wolnego wlewu kroplowego. Hepa-merz jest lekiem ludzkim, nie jest zarejestrowany dla zwierząt i chyba ciężko go uzyskać. Właścicielka znanego mi kota miała jakieś znajomości wśród ludzkiej służby zdrowia. Niewiele wiem o dostępności tego leku. Wiem natomiast, że jest bardzo skuteczny. Zdaje się, że wspomniany wyżej Ornipural jest odpowiednikiem weterynaryjnym, ale z tym lekiem nie mam żadnych doświadczeń.
 13. Szukam rasy, która byłaby z założenia radosna, łagodna, otwarta, chętna do współpracy, nie uparta i nie nadwrażliwa. Jednocześnie nie chciałabym, by pies był hiperaktywny, roznoszący w pył mieszkanie, gdy akurat parę dni będzie mniej czasu na wybieganie oraz wymagający długich godzin pielęgnacji. Szukam psa, który byłby miłym kompanem. Ma być psem do "sportu" (frisbee, rower, pływanie, dogtrekking, posłuszeństwo), jednak podobnie jak Naklejce nie zależy mi na sporcie w pojmowaniu rywalizacji i głównego zajęcia, a jedynie aktywności, której mogłabym oddawać się razem z psem, sprawiającej nam obu przyjemność. Najlepiej, gdyby był to pies średni/duży. Na razie pod uwagę brany jest springer spaniel angielski, zwróciłam też uwagę na flat coated retrivera. Może jednak ktoś z Was ma inne pomysły?
 14. [quote name='AMIGA']Na konto doszło 20 zł - reszta z bazarku aleola. Dzięki wielkie w imieniu Nuraska :-)[/QUOTE] Niech idzie na zdrowie ;)
 15. Animoda Integra Protect Renal albo 4T Veterinary Diet Renal (producent to VetExpert)- na ich temat wiem tyle, że istnieją jako karma dla nerkowców, ale niewiele wiem na temat składu, musiałabyś/musiałbyś sam przeanalizować. Ostatnio widziałam też folder reklamowy karmy Specific (dla nerkowców w nazwie było coś z "kidney") ;). Na jej temat też wiem tylko tyle, co wyżej.
×
×
 • Create New...