Jump to content
Dogomania

RUDUŚ - niewidomy spaniel od roku w DT - RUDUŚ za TM ... [']


Dzika_Figa

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem jak Wiosna... Poprosiłam Lu, żeby spytała. Tam już parę psiaków jest z Obornik. Wczoraj właśnie Staszek pojechał.
Może się uda...
U Murki fakt - ciężko. Brzyśc trzeba spróbować :) Może Jarmor?
Mariamc też super opcja.
Donki jeszcze nie znam ;)
Edit- znam Donkę! Ona miała Skrytka! :loveu: to jak tam byłby Ruduś byłabym również spokojna :)

Link to comment
Share on other sites

warto poczytać strony internetowe hoteliku domowego, który opiekował się stareńkim goldenem z Szansy:
[URL="http://www.zkrainytyci.pl/"]www.zkrainytyci.pl[/URL]
[URL="http://www.psypracujace.pl/"]www.psypracujace.pl[/URL]
[COLOR=red][B]A pełen adres to: [/B][/COLOR]
[B][COLOR=red]M. Śmigla- Żywocka [/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Lubiecz 26 [/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]62-590 Golina[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Rece mi opadly po obejrzeniu zdjec.....

Po ile godzin na dobe te psiska gniota sie w tych klatkach?

Taka klatka (bo t nie kojce) to na psy po operacji ktore nie powinny sie ruszac, na dzien gora trzy ale nie do uzywania jako kojec.. pietrowe...

Co to do cholery jest jakas piwnica?

Niech to szlag jasny trafi....

:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ra_dunia']Najgorsze jest to, że Goldenku to miejsce miało na prawdę super rekomendacje... ja też je na początku chwaliłam... to boli najbardziej, że człowiek jest tak głupi i po prostu ufa. Bo weterynarz, bo spory teren, bo polecenie od szanowanej osoby... Tylko może i jak poszły 4 pierwsze psy to i było co chwalić. Ale teraz??[/QUOTE]

Tak... Wypisz wymaluj historia AlinyS, ktora tez na poczatku dzialalnosci miala dobre notowania, psow bylo kilka, mieszkaly podobno w domu, odwiedzajace osoby nie zauwazaly niczego niepokojacego. A z czasem... psow bylo coraz wiecej, juz nie w domu tylko w Popielarni w szopach i garazach blaszakach, bez opieki, uwiezione.

Zdjecia piwnicy sa wstrzasajace. Jest to higieniczne, wykafelkowane WIEZIENIE. Wiezienie bez naturalnego swiatla, bez okna, czyli bez cyrkulacji powietrza, jest jedno malutkie okienko.
Klatki-cele sa pietrowe, jedna przy drugiej dla oszczednosci miejsca. I co mi po tym, ze tam jest czysto? ze wykafelkowane? ze cele NOWOCZESNE?!

Pies nie potrzebuje kafelkow zmywanych detergentem. Pies potrzebuje SWOBODY RUCHOW, SLONCA I WIATRU, PIASKU I TRAWY, DESZCZU I MGLY. To sa psie warunki zycia (i ludzkie, alesmy juz dawno o tym zapomnieli, nieszczesni). Zaden normalny pies nie pollozy sie na cemencie ani na kafelkach, tylko NA ZIEMI.
Jezeli my, homo rzekomo sapiens, urzadzilismy sobie rakotworczy habitat w betonie, to nasza sprawa.
Jezeli mieszkamy w blokowiskach bez zieleni, to nasza glupota.
Jezeli w naszych nienaturalnych warunkach trzymamy swoje przygarniete z ulicy psy - trudno, starajmy sie jak najwiecej wychodzic.
Ale tutaj mamy przeciez do czynienia z BYZNESEM, celowo do wiezienia psow zbudowanym! W takie urzadzenie tego bunkra poszly niezle inwestycje. To bylo zbudowane z premedytacja.
Policzcie klatki, policzcie psy. Ja na oko Wam podaje,ze wlascicie wyciaga co najmniej 10 tysiecy zl miesiecznie ZA WIEZIENIE PSOW W BUNKRZE, BEZ SWIATLA NATURALNEGO I WIATRU, W CIASNYCH KLATKACH. Za sowita oplata. To jest dzialalnosc gospodarcza. Slyszalam, ze wlascicielem tego wiezienia jest WETERYNARZ, ktorego caly dzien tam nie ma, bo prowadzi swoja klinike w innej miejscowosci, a jego pracownik przyjezdza z kliniki po poludniu wypuscic psy. To znaczy, ze siedza w klatkach same caly dzien.

Pamietam, jak wybuchl skandal z AlinaS, bylo wiele glosow jej broniacych, bezposrednio i otwarcie lub posrednio. W wielu postach pisano, zeby nie obrazac, nie robic przykrosci, nie oskarzac, nie oceniac, nie przesadzac etc etc. Czytalam tamten watek i wlosy stawaly mi deba - i przez sama fakty, i przez reakcje, ale malo sie odzywalam, bo bylam nowa na dogo. Teraz tez jestem nowa, mam stazu 2 miesiace zaledwie, ale nauczona poprzednim doswiadczeniem tym razem juz nie zmilcze, bo mnie jasny szlag trafil jak zobaczylam te zdjecia.
I powiem bez ogrodek: to jest przestepstwo przeciw naturze, przeciw moralnosci i przeciw uczciwosci.

Wszystkie psy powinny zostac zabrane z Alcatraz w Obornikach Slaskich. Wobec Stefana, wlasciciela, powinien zostac zastosowany ostracyzm spoleczny, antyreklama i wilczy bilet. Ewentualna kontrola tzw organow nie ma sensu, bo moglaby stwierdzic, ze psy zyja w dobrych warunkach,poniewaz maja niezardzewiale klatki i kafelki w czystym pomieszczeniu, ja zreszta z dala sie trzymam od sadow nawet jak mam racje. Ale za to mozna napietnowac, naglosnic, i nade wszystko zabrac psy , a chciwy zysku wlasciciel powinien trafic na czarna liste dogo i poza dogo. Czarny kwiat.

Link to comment
Share on other sites

Jak pomysle, ze placilam 100zl miesiecznie za pobyt mojega zadeklarowanego, to mam atak dusznosci. Na szczescie dawno zostal przeniesiony ludzkie-psie miejsce.

I jeszcze jedno: po sprawie AlinyS ktos zaproponowal sporzadzenie listy sprawdzonych hoteli lub watku o takich sprawdzonych hotelach, czy wiecie czy cos takiego powstalo?
Jezeli tak, to prosze o link. Obawiam sie jednak, ze nie powstalo. Wniosek: powinno powstac, i to jak najszybciej. LISTA SPRAWDZONYCH, GODNYCH ZAUFANIA HOTELI I DT.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika55']Niepokojące to wszystko. Dobrze ze są te zdjęcia. Miałam tam wysłać sunie od nas. Szczerze mówiąc to u nas w schronisku ma lepsze warunki.:shake:
Co bedzie z Rudusiem?[/QUOTE]
W schronisku mial być uśpiony...jakoś długo trwa nasze poszukiwanie adopcyjne..

Link to comment
Share on other sites

Smutne to wszystko, ale cieszę się, że ktos był, zrobił foty i sytuacja się trochę wyjaśniła. Też mam deklaracje na Astim, Lapsie... i cały czas myślałam, że biegają po łące czy coś... Zawsze trzeba jednak być i widzieć. Nadal uważam, ze nie powinno się wysylac psa do hoteliku, jesli nie bedzie tak przezroczysty jak hotelik ZuziM itp. No... ale to za nami. Trzeba teraz zadbać o piesy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ick']W schronisku mial być uśpiony...jakoś długo trwa nasze poszukiwanie adopcyjne..[/QUOTE]

Nie dawno były jakieś telefony w sprawie jego adopcji. Mam nadzieję, że domek blisko, bo Ruduś jest wyjątkowy. Trzeba go koniecznie zapromowac na FB !!! Jutro się tym zajmę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='viola005']Jak pomysle, ze placilam 100zl miesiecznie za pobyt mojega zadeklarowanego, to mam atak dusznosci. Na szczescie dawno zostal przeniesiony ludzkie-psie miejsce.

I jeszcze jedno: po sprawie AlinyS ktos zaproponowal sporzadzenie listy sprawdzonych hoteli lub watku o takich sprawdzonych hotelach, czy wiecie czy cos takiego powstalo?
Jezeli tak, to prosze o link. Obawiam sie jednak, ze nie powstalo. Wniosek: [B]powinno powstac, i to jak najszybciej. LISTA SPRAWDZONYCH, GODNYCH ZAUFANIA HOTELI I DT.[/B][/QUOTE]

Dodam jeszcze...[B]sukcesywnie weryfikowana...[/B]to drugi hotelik w którym podopieczny psiak jest krzywdzony...ewidentnie krzywdzony!
... w tej piwnicy siedzi mój szarpik...a tak walczyłam, by go w kenelu nie zamykano...a nie miałam pojęcia,że sama w kenel go wpakowałam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vetoborniki.pl']Dzięki Waszym staraniom- POSTANOWIŁEM- nieprzyjmować już więcej zwierząt od Osób mi niesprawdzonych- chyba że na komercyjne pobyty, niemniej jednak kiedy jest potrzeba pomocy polegająca na schronieniu np.suce znalezionej z 5 czy 7 mioma małymi gdzieś w lesie- to niestety nie będe patrzył na Wasze sugestie tylko będe czynił to co do tej pory i z Ludżmi Tymi co stąpaja po żiemi a nie bujają w obłokach- to moja indywidualna decyzja-KONIEC KROPKA.
Oczywistym jest że nikt z nas nie siedzi z psami 24h bo jest to niemożliwe-prowadzę Gabinet Wet oraz oraz trzeba czasami pospać żeby się wyspać mimo szczekania i wycia innych psów. Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo zwierząt i odpowiednie żywienie, wybieg, spacery. Do tej pory wyglądało to tak-opowiem ku rozwianiu wielu zawiłości:
godz. 6,30- wypuszcanie zwierząt z kojców i klatek na ogród- oczywiście te co sie nie gryzły pomiedzy sobą to se latały inne np. uciekające przez płot jak koty- są zabezpieczane na lince od domu do ogrodzenia-powtarzam ok 30metrów- i se latają- od razu podpowiem na wybiegu tj. w ogrodzie są 4 pojemniki z wodą do picia o pojemności 10 litrów każde !!!-woda zmieniana i dolewana 2 x dziennie. Ok godz, 8.30 juz wszystkie są w swoich kojcach i jedzą oraz odpoczywają, zaś te co luzem latają po ogrodzie to maja wystawiane jedzenie w kilku miejscach. Osobniki tzw. niejadki na czas jedzenia są zamykane w klatce- by spokojnie się najadły- inne w ogrodzie latają kopią dziury i niszczą kwiaty w ogrodzie- ale to Ich żywioł- wole żeby One były zadowolone niż Znajomi podziwiali niby ładny ogród. Jeszcze ich nie tuczymy jak "gęsi" na stłuszczone wątroby- ale myslimy o tym i może wreszcie warto nowy temat podjąć na Dogo-?- ja tylko podpowiadam i niczego nie sugeruje.
Ok godz,16.00 sytuacja się powtarza bo Pracownik jedzie do domu i znowu zajmuje sie psami do ok. 19- kiedy to przyjeżdza po mnie i zamykamy Gabinet w Obornikach. Jeśli niema zgłoszeń wizyt domowych to ok. 19.30 jesteśmy już w domu i wtedy zajmujemy się tymi co wymagają konsultacji- po tzw. popołudniowym obchodzie !- jeśli coś trzeba zrobić z danym psiakiem- to zabieramy go następnego dnia do Gabinetu vetoborniki.pl - no i z nim działamy- to co trzeba i jest niezbędne-? Podczas weekendów psiaki dużo więcej spedzają wolnego czasu na dworze, a juz w niedziele -prawie cały dzień no i w tym czasie odbywa się czesanie i inne drobne zabiegi kosmetyczne. Pracuje nas 3-4 osób, ostatnio zwolniłem jednego młodego tj. 22-letnigo Stażystę- no bo se Chłopak nie radził z zapamietywaniem poszczególnych czynnosci-choc sercem był bardzo oddany zwierzakom. Tak to się dzieje u nas i u psiaków. Owszem Kto ma do czynienia ze zwierzakami nie tylko wirtualnie to wie co może się przydarzyć w takiej sforze zwierząt -wynikłe kłopoty w miarę szybko rozpracowywujemy-czytaj. zabezpieczamy rany, itp. Jeszcze musimy znależć czas na tzw. spotkania z Ludżmi co to chcą adoptowac danego osobnika- żeby Im zaprezentowac poszczególne psiaki, opowiedzieć co i nim wiemy i pokazac jak współpracuje z innymi psami w ogrodzie czy idziemy na spacer do lasu ? Do tego w rzie potrzeby służymy pomocą weterynaryjna jako Pogotowie dla zwierząt czynne 24H-bo tak mamy w ofercie-jeszcze !- gdzieś by trzeba znależć czas na czas niby prywatny, odwiedziny Znajomych,Przyajciół--no no i trzeba być wypoczetym na kolejny dzionek- bo jak się domyślacie Każdy od nas wymaga rozsądnego oraz indywidualnego podejścia do swojego Pupila- już wiecie jak mniej więcej wygąda nasz tydzień. Co do ilości psów to bywa różnie np. szczeniaków do adopcji w wieku 2-3 miesiące-było 8-zostało 5, tych w wieku 4 tyg=obecnie 7- co to Niktóre chiały im zafundować na forum "aborcję"- no niby tez kochają zwierzyne tylko chyba inaczej albo łowną !!! Na tym wszystki zarabiamy KROCIE- łatwo policyć kiedy doba dla Stowarzyszeń czy Fundacji to ok. 10zł netto !- a dorosłych psów to nawet nie wiem ile jest, zaś wiedzą Ci Którzy nam zlecają opiekę nad nimi- bo takie są zasady- czy teraz jasne???-Jak do tej pory najlepiej współpracuje sie nam z P.Teresą Borcz- bo w miarę stapa po Żiemi-razem udało nam się wiele zdziałać?-kolejnym Dobrym Człekiem to Pani Ramutie -swietna osobowość, no i oczywiście Ekipa Stowarzyszenia Help Animals z dr A.Glińska na czele i Marysią- Straż dla Zwierząt o/Wrocław Monia&Anita-Co Ltd....TOZ-Aśka Kle......też-pomagamy sobie wspólnie- nie wierzycie zapytajcie -sorry jak Kogoś pominąłem ale Oni wiedzą tzn Ci co sie z Nimi dobrze współpracuje wiedzą że mogą na nas liczyć 24H- nawet jak wielkich korzyści z tego niema --ale przyświeca cel POMOCY !- Nadal pozostaje przyjazny i życzliwy -choc juz Inaczej-zapraszam do konstruktywnej krytyki i współpracy--Hej...........................[/QUOTE]

czy na serio pan uwaza, ze psom jest dobrze w klatkach w piwnicy? czy na serio uwaza sie pan za czlowieka pomagajacego zwierzetom?
ton pana wypowiedzi jest wrecz bardzo obcesowy i swiadczy, ze jest pan niezwykle pewny siebie, ale ja widzialam zdjecia z uwiezionymi owczarkami w klatkach, gdzie mogly tylko lezec i nie wierze w pana rzekome dobre intencje

pan uwaza, ze ma czysty i ladny hotelik? a chcialby pan siedziec caly dzien w takiej klatce? to w niektorych schronach jest lepiej, bo mimo biedy psy maja troche miejsca

jak pan moze to robic, bedac w dodatku weterynarzem? przeciez to przerazajace!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Dodam jeszcze...[B]sukcesywnie weryfikowana...[/B]to drugi hotelik w którym podopieczny psiak jest krzywdzony...ewidentnie krzywdzony!
... w tej piwnicy siedzi mój szarpik...a tak walczyłam, by go w kenelu nie zamykano...a nie miałam pojęcia,że sama w kenel go wpakowałam...[/QUOTE]
Nasza rola teraz, to aby jak najwiecej osób na dogo dowiedziało sie jak wyglada hotel w Obornikach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='go-ja']
Napiszę gdzie trzeba z takim pomysłem na regularne wieści z hoteliku w Obornikach. Zobaczymy jaki będzie do tego stosunek. Chciałabym bardzo, żeby to był dobry hotelik. I wierzę, że nawet jeśli teraz jest coś nie tak - to można to naprawić. :)[/QUOTE]

Tak, mozna by teoretycznie naprawic - zmniejszyc liczbe psow, zlikwidowac klatki, piwnice zamienic na magazyn, dac kojce i budy w ogrodzie - ale wlasciciel tego nie zrobi, wiesz dlaczego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='go-ja']Nie dawno były jakieś telefony w sprawie jego adopcji. Mam nadzieję, że domek blisko, bo Ruduś jest wyjątkowy. Trzeba go koniecznie zapromowac na FB !!! Jutro się tym zajmę.[/QUOTE]
Trzymam mocno kciuki!!!!!!!!!!!!!1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...