Jump to content
Dogomania

Wilczur Borys PROSI O WSZELKĄ POMOC W SZUKANIU DOMU


Recommended Posts

[quote name='TERESA BORCZ']dla psika nieco mniejszego Bilona z Trzebienia płacilismy 12 zl z karmą, ten z Gubina też. wilczurek jest większy ale może ponegocjuję i też pójda na ta cenę. Wobec tego wstepnie przedzwonię, i zaanonsuję nowego kandydata, a po otrzymaniu terminu wyjazdu potwierdze ostatecznie. W międzyczasie zawalczymy o kase i rozejrzymy sie za transportem, może się uda okazyjny, aby kaski mniej trzeba było. NIE WIEM GFDZIE JEST PIES SKĄD BYŁBY TEN TRANSPORT?

ja sie bardzo cieszzę z potwierdzenia opinii wolontariuszek z tamtych terenów, bo mam zwyczaj korzystać z dobrych miejsc. chwalono pana KAZIA też za podejście do psów, więc jestem spokojna., oj malibo57, będzie chyba 2 pieski do doglądania na miejscu. Państwo z hoteliku pomagają w adopcjach, ja mam też w tamtych okolicach powiązania rodzinne i zauważyłam że na tamtych terenach wilczurki cieszą się powodzeniem.

Mam jeszcze jedno godne polecenia miejsce w specjalnie budowanym budynku, ogrzewanym centralnie, , kameralnym w Krakowie ale psia osobodoba kosztuje 20 zl, niezależnie od wielkości psa, z karmą.[/QUOTE]:multi::multi::loveu::loveu::loveu:[COLOR=YellowGreen]cioteczka dobra dusza hoho ale pieknie by bylo:multi:[COLOR=DarkOrchid]ja sie oferuje z rzeczami na bazarus dla pieknosci psiaczka! Wyslac moge rzeczy cioteczce , ktora bedzie robila taki bazarek ...ja sama nie umiem jeszcze [/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

hotelik potwierdzony, cena też ok, uważam że za wilczurka rewelacyjna, czekamy na termin,

MAM DOMEK DO SPRAWDZENIA DLA WILCZURKA !!! NA TAMTYCH TERENACH W GMINIE WLEŃ. pracownik straży miejskiej chce wilczurka do domu. poślemy kogoś z tamtych terenów na wizytę przedadopcyjną, spróbuję się z nim skontaktować już dzisiaj, czy zgadza się na wizyte i formalności adopcyjne wg oficjalnych standardów, łacznie z wizyta poadopcyjną. jak wszystko będzie ok to dostanie psa po krótkim pobycie w spa u Ani I Kazika. Narazie trzymamy kciuki.

NAPISAŁAM ZE TAM LUBIĄ WILCZURKI, ALE ŻE TAK SZYBKO BĘDZIE SZANSA TO MI SIE NAWET NIE ŚNIŁO!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TERESA BORCZ']hotelik potwierdzony, cena też ok, uważam że za wilczurka rewelacyjna, czekamy na termin,

[B]MAM DOMEK DO SPRAWDZENIA DLA WILCZURKA[/B] !!! NA TAMTYCH TERENACH W GMINIE WLEŃ. pracownik straży miejskiej chce wilczurka do domu. poślemy kogoś z tamtych terenów na wizytę przedadopcyjną, spróbuję się z nim skontaktować już dzisiaj, czy zgadza się na wizyte i formalności adopcyjne wg oficjalnych standardów, łacznie z wizyta poadopcyjną. jak wszystko będzie ok to dostanie psa po krótkim pobycie w spa u Ani I Kazika. Narazie trzymamy kciuki.

[B]NAPISAŁAM ZE TAM LUBIĄ WILCZURKI, ALE ŻE TAK SZYBKO BĘDZIE SZANSA TO MI SIE NAWET NIE ŚNIŁO!!![/[/B]QUOTE]

Trzymam kciuki, aby wszystko sie udało! Jakby znalazł sie tak szybko domek to chyba byłby kolejny CUD DOGOMANII :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TERESA BORCZ']Dzwoniłam do sm wleń . Pan potwierdził zapotrzebowanie na wilczurka u kogoś znajomego i dziś będzie na obchodzie sprawdzał czy to jest jeszcze aktualne. Wstępnie pytałam czy warunki sensowne. Da mi odpowiedż. Boże daj domek !!!![/QUOTE]


Pani Terseo, oby to był ten DOM :)

Link to comment
Share on other sites

Wanda napisała, że chciałaby wstrzymac się zimieniem, aby pojechać do Psiaka i poznać Go ciut bliżej. Wtedy będzie wiedziała jakie imie do Niego pasuje...... ale ja bym wolała nawet takie imie robocze... bo tak pisac wilczek, piesek.. to ile mozna hihi :) ale ja w gorącej wodzie kąpana jestem więc dlatego taka niecierpliwa jestem :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='punk'][quote name='obraczus87']pomimo chmmmmmmm gróźb, że juz nie żyję...QUOTE]

Hej, nie chciałem Cię urazić. Żarcik taki...:) A jeśli uraziłem, to przepraszam.

Proszę nr konta na PW.[/QUOTE]

heheh no coś Ty ;) wiem, że żarcik :) złego diabli nie biorą, więc i tak sie nie przestraszyłam "gróźb" :)

Link to comment
Share on other sites

Po przeczytaniu ostatnich wpisów, pozwolę sobie na zaprezentowanie własnej opinii na zawarte w nich info.
Moim zdaniem, należałoby nieco poczekać z ew. transportem do hoteliku (zakładając, że będzie w nim miejsce). To jest kawał drogi, a za chwilę ruszą ogłoszenia, więc istnieje realna szansa, że ktoś zainteresuje się naszym bohaterem. Aktualnie psiak nie ma aż tak złych warunków, żeby zabierać go stąd na cito. Jeśli przez pewien czas nie będzie odzewu (tfu, tfu), wtedy można do tego wrócić. Proponuję jednak, aby to Wandzia wypowiedziała się w tej kwestii...

Link to comment
Share on other sites

gallegro a co z tym???
[quote name='gallegro']Ponieważ mam niezłą orientacje w aktualnych możliwościach (a raczej ich braku) Wandzi odnośnie poruszonych wyżej kwestii, pozwolę sobie zauważyć co następuje...
[B]Warunki w jakich aktualnie przebywa piesio nie są rewelacyjne jeśli chodzi o tę porę roku. Gdyby ktoś mógł zaoferować lepsze, pewnie Wandzia nie miałaby nic przeciwko temu.
Wandzia obecnie nie może opiekować się psiakiem, a rolę tymczasowego opiekuna pełni jej TZ, który ma dość innych obowiązków na głowie. Z tego też powodu trudno liczyć na poświęcenie mu takiej ilości czasu, jaka byłaby wskazana.[/B] Moim skromnym zdaniem, psiak mógłby sprawdzić się równie dobrze w warunkach domowych, ale dopóki nie będzie możliwości przetestowania tego, trudno o jednoznaczną odpowiedź.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gallegro'](...)To jest kawał drogi, a za chwilę ruszą ogłoszenia, więc istnieje realna szansa, że ktoś zainteresuje się naszym bohaterem. Aktualnie psiak nie ma aż tak złych warunków, żeby zabierać go stąd [B]na cito[/B]. Jeśli przez pewien czas nie będzie odzewu (tfu, tfu), wtedy można do tego wrócić.(...)[/QUOTE]

Chyba jasno się wyraziłem. Moim zdaniem należy wstrzymać się kilka dni z podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie hotelika. Przewożenie psiaka kawał drogi, zanim ukażą się ogłoszenia, moim zdaniem nie ma większego sensu. Nie dotyczy to DS, czy choćby DT. Wtedy odległość i ew. koszt nie ma większego znaczenia.
Jednak tak jak zaznaczyłem na końcu swojej wypowiedzi, najlepsze rozeznanie będzie mieć Wanda.
O ile jednak sobie przypominam, nigdzie wcześniej nie sugerowała wersji z hotelem. Poczekajmy co ona ma do powiedzenia w tej kwestii.

Link to comment
Share on other sites

Wczesniej napisałeś: "gdyby ktos mógł zaoferowac lepsze DT".... więc oferta padła. Decyzja należy do Wandy.

A moje zdanie jest takie, że trzeba poszukac osób, które pomoga finansowo, zacząć rozglądac się za transportem, ruszyc z ogłoszeniami. Psa trzeba przekonywac do człowieka z każdym dniem. Teraz, gdy nie ma kontaktu cięzko cokolwiek powiedziec o Nim.

Ale decyzja należy do Wandy. [B]Ja poprosze o info na PW[/B] co robimy. Bo jeśli tutaj na tą chwilę nie są potrzebne pieniądze na CITO to zaczne szukac kasy dla innego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wanda szostek']Obraczus87[COLOR=blue] przede wszystkim bardzo dziękuję Ci za wejście na wątek i zorganizowanie pospolitego ruszenia. [/COLOR]Od razu człowiek czuje się pewien jak widzi licznie wspierające obok siebie osoby.
Ponieważ to jest okres zimowy i ja siedzę w bloku cała opieka nad psami spada na mojego męża, który siedzi na wsi i pilnuje mojego zwierzęcego dobytku. Nie jest on mały (papugi, drób pokaźny, ryby no i w tej chwili dodatkowe psy (3 tymczasy). Działka leży w dołku klimatycznym i zawsze jest tam temperatura równa najniższej w Polsce. Pracy przy tym sporo i warunki trudne.
Psy na suchej karmie potrzebują mieć stały dostęp do wody a woda momentalnie zamarza.
Psy mają możliwość biegania luzem, ale jedynie na podwórku mają bliski kontakt z człowiekiem. Te które są na sadzie są odgrodzone siatką i pozostaje w większości tylko kontakt wzrokowy. TZ w nawale obowiązków (jest tam przecież sam) ogranicza się do wypuszczania psów, nakarmienia i zadbania o to aby miały wodę. Nie ma możliwości wzięcia go do domu, bo w domu są trzy inne psy pozostałe trzy z naszym wilkiem myszą więc być w boksie. [B][SIZE=4]Znalezienie dla niego drugiego DT domowego, gdzie ktoś miałby dla niego dużo więcej czasu i pokazał jak się żyje w mieście dałoby naszemu psiakowi inny start w życie.[/SIZE][/B]
Byłoby cudownie. Wystarczy zamknąć oczy i wyobrazić go sobie w dobrym kochającym domu gdy leży przy nogach swojego człowieka i inny obrazek, smętnie spogląda zza ogrodzenia kojca.
[COLOR=blue][B]Spróbujmy więć zmobilizować siły i powalczyć o to lepsze życie dla niego. Pomóżcie więc mi w szukaniu dla niego właśnie takiego DT, który go do tego lepszego życia przygotuje.[/B][/COLOR]
Jeżeli chodzi o imię zostawmy to do przyszłego tygodnia. Spróbuję tam podjechać i zobaczyć jaki on jest, jakie imię pasuje do niego najlepiej, z jakim najlepiej będzie się kojarzył[/QUOTE]

Ten DT może nie jest domowy, ale psiaki przebywają w ciepłych pomieszczeniach. Pan dba o psy i zajmuej sie Nimi a więc psy maja stały kontakt z człowiekiem. Zreszta nie będe sie rozpisywac. Pani Teresa wszystko opisała. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='obraczus87']Wczesniej napisałeś: "gdyby ktos mógł zaoferowac [B]lepsze DT[/B]".... więc oferta padła. Decyzja należy do Wandy.

A moje zdanie jest takie, że trzeba poszukac osób, które pomoga finansowo, zacząć rozglądac się za transportem, ruszyc z ogłoszeniami. [B]Psa trzeba przekonywac do człowieka z każdym dniem[/B]. Teraz, gdy nie ma kontaktu cięzko cokolwiek powiedziec o Nim.

Ale decyzja należy do Wandy. [B]Ja poprosze o info na PW[/B] co robimy. [B]Bo jeśli tutaj na tą chwilę nie są potrzebne pieniądze na CITO to zaczne szukac kasy dla innego psa[/B].[/QUOTE]

W takim razie ja czegoś nie rozumiem...
Czy Waszym zdaniem hotel = DT ? No chyba, że taki rodzinny, gdzie jest kilka psów i człowiek z nimi pracuje na bieżąco. Jeśli proponowany hotel właśnie taki jest, to zmienia to postać rzeczy.
Moim zdaniem najpierw ogłoszenia, potem rozejrzenie się za ew. transportem. A co będzie kiedy kilka dni po zawiezieniu go do hotelu, odezwie się ktoś z naszej okolicy?
Czy ja pisałem, że pieniądze nie są potrzebne???!!! Wręcz przeciwnie.
Stałych deklaracji (wg. info z pierwszego postu) jest 90 pln. Kto zatem pokryje brakujące 270pln/mies.?
Właśnie m.in. dlatego proponowałem wstrzymać się z hotelem. Choćby do czasu zgromadzenia odpowiedniej kwoty stałych deklaracji. Jeśli o czymś nie wiem, proszę mnie uświadomić.

Link to comment
Share on other sites

W związku z pewnym nieporozumieniem, wynikającym m.in z mojej nadgorliwości, proszę o zignorowanie moich ostatnich wpisów.
Decyzja odnośnie ostatecznych ustaleń powinna zostać podjęta przez osoby bezpośrednio zainteresowane, tzn. Wandzię oraz osoby oferujące konkretną pomoc dla psiaka.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że cały czas nie śledzę wątku, ale mam jeszcze dwie inne pilne sprawy i właśnie nad jedną z nich pracowałam do 5 rano. Zaglądałam na wątek, ale nic takiego się nie działo więc trochę te nocne siedzenie odespałam

Jeżeli chodzi o imię to ja nie lubię się śpieszyć . Imię to ważna sprawa dla każdego, dla psa również. Jeżeli będzie Wam łatwiej to na wątku tymczasowo możemy posługiwać się imieniem Bart

Sprawa hoteliku to dobry pomysł tylko na ten czas trzeba zebrać fundusze. Za hotelik trzeba systematycznie płacić i kto z nas przejmie na siebie tą odpowiedzialność w tej chwili. Ja bym go zaklepała i zbierała fundusze Będzie potrzeba i na opłatę hoteliku i ewentualny transport. Pies na razie jest zabezpieczony i nie głodny, bo na karmę mamy.
Trzeba będzie wybrać się z nim do weta , zaszczepić. Bez tego nie ma co myśleć o transporcie. Córka wybiera się na wieś i obiecała sprawdzić go pod kontem psa domowego. Chodzenie na smyczy i możliwe że zachowanie w domu. Jeździ tam na soboty i niedziele. Za jakiś tydzień weźmiemy się za solidne ogłaszanie. Zobaczymy jak sytuacja będzie się rozwijała. Pamiętajmy, że najważniejsza to rozwaga i wszystko przemyśleć. Cieszę się bardzo, że zebrali się tu ludzie i tak z sercem organizują pomoc. Przy Waszej pomocy i zaangażowaniu damy radę i zrobimy z niego psa domowego. Czy ktoś może napisać maila do tego hoteliku i dopytać jak pracują z psami i w jakim zakresie psem się zajmują. Czego za te 12 zł za dobę możemy oczekiwać. Czy do tej sumy jest wliczona karma, czy karmę trzeba dostarczyć dodatkowo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...