Jump to content
Dogomania

Wilczur Borys PROSI O WSZELKĄ POMOC W SZUKANIU DOMU


Recommended Posts

jestem w porę. właśnie zpowodu sprawdzania hoteliku dogłębnego mam najpewniejsze wiadomości i oceny hoteliku. jest na dobrym a nawet bardzo dobrym poziomie, wybudowany na potrzeby wymagających właścicieli psów, bo tylko takie starania zapewniają byt hotelowi. J est tam jeden z dogo piesków, i ma bardzo dobra opiekę co potwierdzają wolontariusze odwiedzający psa.

Ponieważ chcemy zapewnić jak najlepsze warunki naszemu podopiecznemu, jedna z nas pochodząca z tamtych stron i znająca mnóstwo ludzi, dowiedziała się podobnych opinii, w tym znajomego lekarz weterynarii który ma kontakty z hotelikiem. potwierdziło się że hotelik cieszy się dobrą sławą.

nie ma kojców i bud na śniegu, tylko budynek z pomieszczeniami dla psów, co przy naszej zimie ma kolosalne znaczenia dla zmęczonego psa w średnim wieku.

jeśli chodzi o opiekę nad psami jest dobra, i pracuje się tam nad psikami po przejściach, przyzwyczajając do bycia z człowiekiem a nie obok, bezstressowo, czego dowodem jest przywiązanie psów do opiekuna.

o cenie nie ma co dyskutować, bo każdy na dogo wie ile kosztuje nawet w podrzędnym hoteliku utrzymanie psa dużego. Ceny niższej, wraz z karmą przy oferowanym standardzie , 12 zł raczej nie ma i taka właśnie dla nas wynika ze specjalnych względów. hotelik aktywnie pomaga w adopcjach, co sie liczy bo wiadomo nie każdy kto by psa przygarnal jest "internetowy" i nie wszyscy w ten sposób psa szukają.

N a tamtych terenach jak już pisałam lubiane sa wilczurki. MAM JEDNO ZAPYTANIE I Z MIEJSCA ODPOWIEDZIAŁAM ABY W RAZIE GDYBY JESZCZE OFERTA BYŁA AKTUALNA, NASZE WOLONTARIUSZKI PRZEPROWADZIŁY WIZYTĘ PRZEDADOPCYJNĄ. A NÓŻ BĘDZIE TO TEN JEDYNY WYMARZONY DOMEK. CZEKAMY NA WSTĘPNE SPRAWDZANIE PRZEZ
STRAŻ MIEJSKĄ.

mowa była o dt, domowe. nie jest tak łatwo znależć dt dla takiego dużego psa. U ważam że mogę z czystym sumieniem polecić takie rozwiązanie dla dobra psa, i wszyscy sie chyba zgodzą że po to tu jesteśmy jak jeden mąż.,

Już nie musimy pisać meila do hoteliku, bo wszystko jest sprawdzone dla naszego 2go pieska Skrzata, dla którego chcemy jak najlepiej. więc oferta jest podana gotowa , sprawdzona i porównana z innymi. NIE ZAWSZE TAKIE SIE TRAFIAJĄ.

hotelik jest zaklepany, jak mówi pani Wandzia z góry i czeka na decyzję. deklaracje się zaczną zbierać i będzie dobrze. zbierzemy kwiat mistrzyń ogłoszeń i mistrzów, a jakże , też a jest ich trochę. wspólnymi siłami psika wywianujemy . zaproszę zaraz mistrza banerków. i bierzemy się do roboty czekając na odpowiedz z tego PIERWSZEGO POTENCJALNEGO DOMKU.

Link to comment
Share on other sites

Mamy 85 zł stałych deklaracji to jeszcze dużo brakuje. Czy oni liczą za miesiąc , czy za każdy dzień pobytu? Zrozumiałam, że w cenę wliczona jest karma. Czy mogłabym prosić o dokładny adres hoteliku? Lubię zbierać takie informacje, bo zawsze mogą się przydać przy następnej biedzie.
A więc zbieramy pieniążki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wanda szostek'][quote name='punk']

Numer konta wysłałam mailem.[/QUOTE]

Dzięki. Przelałem jednorazowo. Deklaracji stałej w tej chwili nie dam rady, ale myślę, że od czasu do czasu będę mógł coś jeszcze przelać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gallegro']W takim razie ja czegoś nie rozumiem...
Czy Waszym zdaniem hotel = DT ? No chyba, że taki rodzinny, gdzie jest kilka psów i człowiek z nimi pracuje na bieżąco. Jeśli proponowany hotel właśnie taki jest, to zmienia to postać rzeczy.
Moim zdaniem najpierw ogłoszenia, potem rozejrzenie się za ew. transportem. A co będzie kiedy kilka dni po zawiezieniu go do hotelu, odezwie się ktoś z naszej okolicy?
Czy ja pisałem, że pieniądze nie są potrzebne???!!! Wręcz przeciwnie.
Stałych deklaracji (wg. info z pierwszego postu) jest 90 pln. Kto zatem pokryje brakujące 270pln/mies.?
Właśnie m.in. dlatego proponowałem wstrzymać się z hotelem. Choćby do czasu zgromadzenia odpowiedniej kwoty stałych deklaracji. Jeśli o czymś nie wiem, proszę mnie uświadomić.[/QUOTE]

Gallegro, pisząc o finansach miałam na mysli, że jeśli na ta chwilę nie sa potzrebne pieniądze na Hotel czy Dt, bo uznacie, iz psiak zostaje na razie tam gdzie jest - wtedy poszukam kasy dla innego pieska. Mam zwyczaj robić jednodniowe czy dwudniowe "akcje" majace na celu zebranie kasy na Hotel. A po kilku dnich bym zrobiła akcję dla Wilczka. Oczywiście o pomocy dla Wilczka nie zapominam. Wiem doskonale, iz kasa jest potrzebna. Ale czasami trzeba wybrac, którego psa "reklamuje" sie jako pierwszego... ja przynajmniej takich wyborów musze dokonywać kilka razy w tygodniu niestety.

Nie będe sie tutaj z Toba kłócić ani sprzeczac, bo to nie jest mój wątek. Pani Wanda jasno napisała, że w gre wchodzi domowy DT i mniej więcej taki znalazła Pani Tereska.

Gdyby padło zdanie - szukamy na CITO kasy na DT --> dzisiejszą noc spędziłabym na rozsylaniu PW itd itd.

Oczywiście psa trzeba zaszczepic, odrobaczyć, musi zbadac Go wet - to oczywiste. Dobrze może byloby zrobic badanie krwi. A w przyszlości wykastrować.

Z racji tego, iż jutro mam sajgon w pracy, a wknd spedzam na uczelni - za porządne szukanie pieniędzy dla Piesiorka wezme się w ndz wieczorem i poniedziałek. Na pewno o Nim nie zapomne. W koncu nie po to ściagałam tutaj tych wspaniałych ludzi ;)

Link to comment
Share on other sites

WITAJ Gallegro, w twoich postach widać troskę o psa i to się chwali, ale w praktyce to wszystko jest nieco inaczej. hotelik( dobry zaznaczam) jest niemal równoznaczny z dt. DOMOWY HOTELIK NA PSA LUB DWA NIEKONIECZNIE JEST NAJLEPSZYM WYJŚCIEM DLA DUŻEGO PSA. MY SZUKAMY TAKICH KAMERALNYCH MIEJSC, KTÓRE SĄ W STANIE ZAPEWNIĆ OPTYMALNA OPIEKĘ I WARUNKI. Z INNYCH NIE KORZYSTAMY. I TAK JEST W TYM PRZYPADKU. gdyby sie zgłosił ktoś z mieszkaniem i oferował dt bo kocha pieski, zaproponowałabym jamnika na przykład, a wybrała taki sprawdzony hotelik , z budynkiem, wybiegami, opieką i wetem pod ręką.


PO ZA TYM MIE MA OPCJI COś PIERWSZE A COŚ DRUGIE. KOLEJNOŚĆ TAKA : WEZWANIE DO PSA POTRZEBUJĄCEGO OPIEKI, ZLOT DOGO KREWNIAKÓW I ATAK FRONTALNY W KRÓTKIM CZASIE HOTEL, TRANSPORT, BANERKI, BAZARKI CZYLI ORGANIZOWANIE KASY. JAK RÓWNIEŻ.PRZYGOTOWANIE PSA DO PRZEJĘCIA PRZEZ HOTELI , SZCZEPIENIE , TOALETA, EW, KASTRACJA CZY STERYLIZACJA .

TYLKO TAKA AKCJA ZMASOWANA MA SENS. CO BY BYŁO GDYBY PSU NIE POMOŻE.

AKCJE TAKICH ZGRANYCH DOŚWIADCZONYCH GRUP, TRWAJA CZASEM DWA DNI, CZASEM MNIEJ, A BYWA I TAK ZE PIES ZAMIAST DO HOTELIKU JEDZIE DO CUDNEGO DOMKU. I JEGO PROGRAM PRZECHODZI NA NASTĘPNEGO PSIAKA. CO POWIESZ O TYM SYSTEMIE.?

OGŁOSZENIA CAŁY CZAS, NIEZALEŻNIE OD TEGO GDZIE JEST PSIAK, JAK BĘDZIE ADOPCJA NP. DO SZWECJI TO I TAM DOGO KREWNIAKI TRANSPORT ZAŁATWIĄ.

zapraszamy do takich akcji.

Link to comment
Share on other sites

Ja, galegro jesteśmy starymi już Dogomaniakami i nie jedno już tu przerabialiśmy. Znamy też różne nieciekawe przypadki z Dogo jak np. umieszczenie psa w hoteliku a potem brak kasy, ktoś przestał wpłacać obiecaną deklarację i z długiem pozostaje osoba, która psa do hoteliku dostarczyła i podpisała umowę.
Aby uniknąć takich wpadek to zawsze przyjmujemy kolejność deklaracje - pieniądze na koncie - hotelik czy DT. Lepiej jak deklaracji jest więcej i pieniędzy na koncie, bo stanowi zabezpieczenie jakieś, gdyby jakiś deklarowicz nagle zniknął.
W tej chwili na koncie mamy 45 zł z deklarowanych stałych deklaracji więc ja bałabym się podjąć ryzyka umieszczenia psa w hoteliku. Czy Ty Teresko jesteś taka odważna aby takie ryzyko podjąć?
Z mojego ostatniego DT gdzie były deklaracje dwóch deklarowiczów zniknło a z zapłaceniem za transport ratowała mnie Emilia2280 bo bym dokładała z własnej kieszeni. Drugi piesek miał być za wsparciem tylko karmy, tak obiecała mi Tosia2 dlatego zdecydowałam się go wziąć na DT no i na tej obiecance się skończyło, bo obiecanej od Tosi2 karmy nie zobaczyłam a piesek już drugi rok jest u mnie na DT.

Jeżeli chodzi o opiekę nad psem w hoteliku to też jestem sceptyczna . Nie jednokrotnie na ten temat rozmawialiśmy z gallegro. Co roku w okresie wiosna - jesień mam psy na DT. Żeby psa socjalizować to trzeba spacerków, spędzania z nim jak najwięcej czasu. W tym roku buło u mnie 4 na DT i pięć naszych. Dwa z naszych córka zabierała codziennie na wiele godzin w las. Trzy z moich +1 z DT wychodziły ze mną razem . Pozostałe trzy wyprowadzałam pojedyńczo na smyczach i wiem ile mi zajmowało to czasu po dwa takie spacerki dziennie w las i jaka byłam padnięta. Więc jak problem ten rozwiązuje hotelik? Sprzątanie po psach, karmienie, szykowanie karmy bo przecież każdemu trzeba odmierzyć jego miarkę, mycie misek, zmiana wody i dolewanie, bo pies wyleje, lub w zimie woda zamarza. Przy wypuszczaniu psów trzeba być obecnym. Swoje osobiste życie i w to jeszcze wpleść spacerki i jakąś zabawę z piłeczką lub ringo.
Mnie oprócz tego, że mąż i córka pomagali przy psach to jeszcze odciążyli od wszelkiej domowej roboty. W swoim pokoju odkurzyłam. Może ktoś mi podpowie jak organizuje się czas przy kilku psach, aby spełnić właściwie obowiązek opieki nad psami i jeszcze mieć odrobinę czasu dla domu nie mówię dla siebie. Może czegoś się od kogoś nauczę. Chętnie z takiej podpowiedzi skorzystam, bo chciałabym mieć trochę oddechu.

Nie napisałam tego, aby kogoś krytykować, albo osłabić zapał do pomocy tylko chciałam zwrócić na to wszystko uwagę i aby to spokojnie przemyśleć. Możliwości zawsze są ograniczone i te możliwości wytaczają granice co można zrobić. Więcej się nie da.

Link to comment
Share on other sites

tak droga Wando, jestem odważna .

I nic nie ryzykuję choć jest to może raczej duże zaufanie do ludzi i właściwa ich ocena niż odwaga. NIGDY Z GÓRY NIE ZAKŁADAM ŻE COŚ BEDZIE NIE TAK., współpracuję tylko ze sprawdzonymi miejscami i mam zaufanie do ludzi, wiele psów umieściłam we wspaniałych miejscach i nigdy żaden z dogomaniaków z ekipy która się zawsze zbiera na sos nie zawiódł. mamy teraz sporo psiaków które się wspaniale socjalizują, choć sporo z nich bardzo szybko poszło do domków i stanowią radość dla nowych przyjaciól.

powiem ci droga Wando więcej o zaufaniu i odwadze. NAWET DZIŚ JAK TO SIĘ CZĘSTO ZDARZA JUŻ MAM MIEJSCE, AWARYJNE I NA KREDYT!!!! (CHOCIAZ HOTELIK MIEJSC NIE MA, ALE POSTARAŁ SIĘ) dla psiaka ktoremu grozi zamarznięcie i nie ma go kto przytulić. sos dostalam 0 9.00 .Widać do mnie też mają zaufanie.

Trzeba brać pod uwagę że ktos się wycofa z deklaracji z powodow losowych, to się zdarza. ale nigdy nie wycofują się wszyscy. jeden wycofujacy sie przy apelu na dogo zastąpiony jest przez kilku innych. kocham dogo krewniaków bo można na nich zawsze liczyć.

prosżąc o hotelikowanie w dramatycznych przypadkach niejako na kredyt, zdaje sobie sprawę, że może coś nawalić i biorę to ryzyko, zapewniając hotelik że gwarantuję osobiście. wiele psiaków zostało uratowanych, i nigdy nikt nie zawiódł.
Jeżeli chcesz sama psiaki zatrzymać to piękna decyzja, ale widze że nie jest Ci łatwo. MNIE TEZ SIE ZAWSZE WYDAJE ŻE SAMA SIE ZAOPIEKUJE NAJLEPIEJ, ALE ILOMA??? w grupie siła Wando.

JA NAWET NIE JESTEM W STANIE POLICZYĆ ILE MIAŁAM PSIAKOW NA DT A TYM ROKU. teraz mam sześć i (2 moje maluchy) przeważnie biorę takie, których by nikt nie wziął bo po bardzo ciężkich operacjach, wymagających 24 godzinnej opieki,. podołam bo chcę bardzo. Przy okazji, pomagam wszelkim wątkom wołającym o pomoc.

Ktos kto ma hotelik w pełnym tego słowa znaczeniu jest świetnie do swego zajęcia przygotowany. NIE KORZYSTAMY Z TAKICH KTÓRZY LICZA NA KASĘ A TRZYMAJA PSIAKI W KOJCU.

Droga WANDO, WIESZ CZEMU MASZ TAK MALO DEKLARACJI ?
BO JA WIEM. PRZY 19 STRONACH POSTÓW POWINNA BYĆ JUŻ CAŁA KWOTA ALE TO TO PISZECIE ZNIECHĘCA LUDZI BI NIE WIADOMO CZEGO CHCECIE. NIKT NIE MA CZASU NA TAKIE DYSKUSJE. BO JEST DUŻO PIESKÓW OCZEKUJĄCYCH NA POMOC, SĄ MIEJSCA, I SĄ GORĄCE SERCA DOGO KTÓRE ZLATUJĄ SIĘ Z POMOCĄ.

P.S MOJE TYMCZASKI NIE MUSZA TEŻ OCZEKIWAĆ NA KARMĘ LUB WSPARCIE OD DOGOMANIAKO. TAK GOSPODARUJE ABYM MOGŁA DAĆ COŚ OD SIEBIE, A DOGO NIECH RATUJE TE CO DT NIE MAJĄ. PRZEZNACZYŁAM CZEŚĆ DOCHODÓW , NIE ZA WIELKA ZRESZTA I KARMIE PSIAKI EKSTRA, NIE ZA BARDZO SUCHA KARMA BO DOBRA JEST DROGA, A BYLE CO IM NIE DAM. GOTUJE NAJLEPSZE PSIE MENU. I JESTEM SZCZĘŚLIWA ŻE PSY DOBRZEJĄ BŁYSKAWICZNIE.

ZACHĘCAM CIĘ DROGA DOBRA WANDO , WIĘCEJ ZAUFANIA, BĄDZ Z NAMI. POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

Podniosę chłopaka.

Trzeba mierzyć siły na zamiary, więc całkowicie rozumiem postawę Wandy.
Wandziu czy te pieniążki, które przeleję mogą iść ogólnie na psiaki, które są u Ciebie na DT? (tak jak pisałam na PW termin kiedy wyślę jest do 13 stycznia). Uważam, że Ty będziesz wiedzieć najlepiej jak te pieniążki rozdysponować.

A może potrzebujesz np jakieś koce dla psiaka? Co prawda nie posiadam na stanie ale może inni mają. Nie każdy może wesprzeć finansowo ale może właśnie w ten sposób potrafi pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Teresko nie chcę tego co napisałaś brać jako krytykę mojej osoby. Wierzę, że nie miałaś takiego zamiaru. Gdybym nie wierzyła ludziom, to pewnie nie miałabym okazji się sparzyć, to ten pies też nie trafiłby do mojego boksu jeszcze przed pierwszymi wpłatami. Teraz po różnych porażkach po prostu stałam się ostrożna. Chcę dla psa jak najlepiej. Szukam dla psa domu zawsze jak najlepszego tak jakbym oddawała własnego przyjaciela stąd staram się wszystko w miarę przewidzieć i sprawdzić. Nie chcę nie udanych adopcji. Z domami adoptowanych moich piesków mam kontakt częsty lub rzadszy ale mam informacje i zdjęcia. Kilka osób nawet zostało na Dogo. Mamy różne podejścia do tej pracy i różne możliwości. Jesteś dużo młodsza ode mnie, bardziej przedsiębiorcza. Chętnie się czegoś od Ciebie nauczę. Ważne, że jeden cel. A więc ruszajmy ze zbiórką kasy dla niego.
Czy dobrze zrozumiałam, że ten hotelik to 12,00 zł dniówka + nasza karma?

Link to comment
Share on other sites

Wandziu kochana, nie mam zamiaru Cie obrazić, wręcz odwrotnie uwielbiam wszystkich co pomagaja psiakom, i tym co napisałam Cie chcę do nas zbliżyć i włączyć do ekspresowych akcji. GDYBYM MIAŁA INNE NIZ SZCZERE ZAMIARY, WOGÓLE BYM NA TEN WĄTEK NIE WRACAŁA I NIE PISAŁA TYLE, BO MAM BARDZO DUŻO DO ZROBIENIA. Ty masz serducho i wszelkie obawy z tego płyną ale to serducho wykorzystasz pełniej z nami i z większą ufnością. bardzo Cię proszę nie czuj się dotknięta. MOZNA MIEC RÓŻNE SPOSOBY PRACY DLA TEGO SAMEGO CELU, I TO SIE CHWAI, MOZNA JE POROWNYWAC NA ZASADZIE NIE KTÓRY LEPSZY, ALE NA ZASADZIE UCZENIA SIE JEDEN OD DRUGIEGO.

Więc jesteśmy po tej samej stronie. Hotelik o którym piszę był bardzo drogi, obliczony na snobowatych wlascicieli. okazuje sie jednak że cżęsto domek woli psiaka na urlop jadąc wyrzucuć niż zaplacic pare setek. CENA SREDNI WACHA SIE W TAKICH HOTELIKACH 25 30 ZL. NASZ DOSZEDŁ DO WNIOSKU ŻE DOGO

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj nasz biedak pokazał, że innych samców nie koniecznie musi tolerować. Kiedy Angelus biegał po sadku rano on szalał w boksie. Pokazał, że jest energicznym psem.
Pogoda się poprawiła i można będzie na boksie założyć tylną ścianę. Trochę ta pogoda męża zaskoczyła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Franca81']Podniosę chłopaka.

Trzeba mierzyć siły na zamiary, więc całkowicie rozumiem postawę Wandy.
Wandziu czy te pieniążki, które przeleję mogą iść ogólnie na psiaki, które są u Ciebie na DT? (tak jak pisałam na PW termin kiedy wyślę jest do 13 stycznia). Uważam, że Ty będziesz wiedzieć najlepiej jak te pieniążki rozdysponować.

A może potrzebujesz np jakieś koce dla psiaka? Co prawda nie posiadam na stanie ale może inni mają. Nie każdy może wesprzeć finansowo ale może właśnie w ten sposób potrafi pomóc?[/QUOTE]
Dziękuję Ci bardzo za to wsparcie na moje DT. Zawsze na karmę, szczepienie się przyda. Dla maluchów koce, materacyki mam. W budach w zimie dostają słomę owsianą. Koce szybko wilgotnieją. Choruję na grubą gąbkę jeżeli ktoś ma na zbyciu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Franca81']Podniosę chłopaka.

Trzeba mierzyć siły na zamiary, więc całkowicie rozumiem postawę Wandy.
Wandziu czy te pieniążki, które przeleję mogą iść ogólnie na psiaki, które są u Ciebie na DT? (tak jak pisałam na PW termin kiedy wyślę jest do 13 stycznia). Uważam, że Ty będziesz wiedzieć najlepiej jak te pieniążki rozdysponować.

A może potrzebujesz np jakieś koce dla psiaka? Co prawda nie posiadam na stanie ale może inni mają. Nie każdy może wesprzeć finansowo ale może właśnie w ten sposób potrafi pomóc?[/QUOTE]
Dziękuję Ci bardzo za to wsparcie na moje DT. Zawsze na karmę, szczepienie się przyda. Dla maluchów koce, materacyki mam. W budach w zimie dostają słomę owsianą. Koce szybko wilgotnieją. Choruję na grubą gąbkę jeżeli ktoś ma na zbyciu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...