Jump to content
Dogomania

Kastracja przez zastrzyk


julcia_bleble

Recommended Posts

[QUOTE]
admirabilis, ja uzywam wlasciwej terminologii, kastracja psa czy sterylizacja suki, niczym nie uzasadniona, powodowana "wygoda czlowieka" i checia zarobienia kasy przez kolejnego weta jest PATROSZENIEM. ja wole zpsem popracowac niz go kastrowac. [/QUOTE]
[B]Psy i suki sie KASTRUJE[/B] tak dokladnie, jesli juz. Zabiegow sterylizacji suk juz dawno sie nie przeprowadza-znow Twoja wiedza jest sprzed 50 lat.
[QUOTE]
sprowadzajac psa do domu liczylam sie z konsekwencjami i zgodzilam sie ponosic pelna odpowiedzialnosc za jego poczynania.
tak, on wyczuwa na duze odleglosci kazda cieczke, ale pomimo jego erotomanii i silnej checi kopulacji jakos do tej pory mi nie nawial....ciekawe co?[/QUOTE]

Twoj pies ma dopiero 20 m-c jak piszesz, CALE zycie plciowe dopiero przed nim, wiec "nie chwal dnia przed zachodem slonca"!

[QUOTE]
a facet sasied madry bo nie lazi za dnia z zapachowa suka po parku zeby dreczyc wszystkie napotkane psy. tez jest odpowiedzialny. poswieca sie, wstaje w nocy gdy jest pusto i wtedy[B] zabiera suke na 2 godzinny spacer zeby sie wybiegala i porzadnie zmeczyla. szkoda ze tak niewielu ludzi potrafi pomyslec[/B]....[/QUOTE]

I o to jest własnie przyklad jakich mamy ograniczonych umyslowo wlascieli psow. Jak malo wiedza o psach.
To mnie tylko upewnia w tym co robie, namawiac, namawiac na kastracje psow i suk!!

[QUOTE]
jak spotykam kolejnego wlasciciela malej suczki z cieczka w parku, bez smyczy to mam ochote puscic psa, niech sobie radzi i pouzywa, moze wtedy wlasciciel nabierze rozumu. ale jakos poza checiami tego nie robie....poki co[/QUOTE]

Jak widze, nawet wiecej, w miastach powinien byc zakaz posiadania psow niekastrowanych(suki i psy)!

Ile w okresie cieczek psow-suki i psy, trafia do schronisk w wyniku wypadkow samochodowych, ile traci zycie!!! To wlasnie taka jest "odpowiedzialnosc" opiekunow suk i psow niekastrowanych:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Masz dość dziwny sposób rozumowania. Przekładając to na sytuację ludzką (sorry, nie mogłam się powstrzymać), kobieta w krótkiej spódniczce prowokuje mężczyznę do gwałtu?
Jeśli wychodzę z suką w czasie cieczki, to obowiązkiem właściciela psa jest trzymać się od niej z daleka. Guzik mnie obchodzi jaki pies ma temperament. I co to za stwierdzenie "dręczyć" napotkane psy??? Śmieszna trochę jesteś. Niedługo zaproponujesz żeby suka z cieczką na spacerach nosiła stalowe majtki żeby psa Ci nie prowokowała.[/QUOTE]
A moze niech psu zaklada prezerwatywe? hi,hi,hi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='admirabilis6']Jak widze, nawet wiecej, w miastach powinien byc zakaz posiadania psow niekastrowanych![/QUOTE]
No właśnie, równajmy wszystkich w dół, tak najprościej, niech nikt się nie wychyla. Bo jeden z drugim jest niewydarzony, więc z góry wiadomo, że trzeci i czwarty też. Nakażmy hodowcom pobrać odpowiednią ilość nasienia, zamrozić i wykastrować swoje repy a suki niech nie wychodzą na spacery. Albo też wykastrować - w końcu co, rasowe gorsze? Mają chorować te biedaczki na starość na przykład na nowotwór sutka z powodu hodowlanych ambicji swoich właścicieli? :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']No właśnie, równajmy wszystkich w dół, tak najprościej, niech nikt się nie wychyla. Bo jeden z drugim jest niewydarzony, więc z góry wiadomo, że trzeci i czwarty też. Nakażmy hodowcom pobrać odpowiednią ilość nasienia, zamrozić i wykastrować swoje repy a suki niech nie wychodzą na spacery. Albo też wykastrować - w końcu co, rasowe gorsze? Mają chorować te biedaczki na starość na przykład na nowotwór sutka z powodu hodowlanych ambicji swoich właścicieli? :shake:[/QUOTE]

To co proponujesz w takiej sytuacji jak tu opisują i jest w calej Polsce? dziesiatki tysiecy bezdomnych psow.:shake:
;) kastracja niehodowlanych!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evelynka']No chyba trochę przecholowaliście.....to może ludzi też cza wykastrować wszystkich by wpadek nie było ani gwałtów. admirabilis6 a Ciebie to bym pierwszą wysterylizowała.....co ty na to?????????????[/QUOTE]
Posluchaj, wypowiadaj sie grzecznie i na temat. Wycieczki osobiste, ad personam nie dotycza tego tematu, prawda? [U][B]Ten temat jest o kastracji zwierzat![/B] [/U] Ja tez potrafie pisac co mi slina na jezyk przyniesie. Tez moglabym napisac, ze nalezalo by kastrowac takich jak ty aby glupota i chamstwo sie nie mnozylo, to najlepszy sposob aby wylonic tez, tylko odpowiedzialnych opiekunow psow.

Link to comment
Share on other sites

Proponuję nie popadać w skrajności - ani w jedną, ani w drugą stronę. Bezdomność zwierząt tylko w pewnej części jest wypadkową małej popularności kastracji zwierząt niehodowlanych. I wcale nie jestem pewna, czy ta część jest szczególnie przeważająca. Proponuję też nie odbiegać od tematu. Mówiliśmy o zdrowiu a nie o sytuacji w schroniskach. Zaraz ktoś zacznie pisać o polityce PETA i gołej Joannie Krupie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='admirabilis6']Posluchaj, wypowiadaj sie grzecznie i na temat. Wycieczki osobiste, ad personam nie dotycza tego tematu, prawda? [U][B]Ten temat jest o kastracji zwierzat![/B] [/U] Ja tez potrafie pisac co mi slina na jezyk przyniesie. Tez moglabym napisac, ze nalezalo by kastrowac takich jak ty aby glupota i chamstwo sie nie mnozylo, to najlepszy sposob aby wylonic tez, tylko odpowiedzialnych opiekunow psow.[/QUOTE]

Bo mnie zbulwersowała twoja wypowiedz odnośnie że w miastach powinien być zakaz posiadania psa nie kastrowanego...... Przecież to jest jakaś paranoja. Ja rozumiem że jest dużo bezdomnych psów i że ich szkoda i w ogóle. Ale wiesz ile jest dzieci w domu dziecka, które też nie mają domów???? Albo bezdomnych, którzy mieszkają pod mostem i co zimę umierają.... i co może należałoby wszystkich z domu dziecka i tych z pod mostu kastrować???
Może faktycznie przesadziłam ale to było pierwsze co mi się na język wepchnęło, a tak naprawde to zboczyliśmy z tematu. Chodzi tu o naszych pupili czy kastrować czy nie i kiedy to zrobić najlepiej, w jakim wieku psa.

Link to comment
Share on other sites

ja mam psa niewykastrowanego ma 14 lat i nigdy nie pokrył żadnej suki, mój poprzedni pies żył 16-17 lat też był niewykastrowany i też nie pokrył żadnej suki, mało tego i jeden i drugi były wychowane i nie wariują w czasie cieczek. Czyli powinnam mieć zakaż trzymania psów? W imię czego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evelynka']Bo mnie zbulwersowała twoja wypowiedz odnośnie że w miastach powinien być zakaz posiadania psa nie kastrowanego...... Przecież to jest jakaś paranoja. [B]Ja rozumiem że jest dużo bezdomnych psów i że ich szkoda i w ogóle.[/B] [/QUOTE]
Tak, kazdy mowi ze rozumie. Wiecej, adoptuje psa ze schroniska(to tak apropos Krupy;)) i co? Po pol roku przynosi 6 szczeniat po tej adoptowanej suce do schronu:angryy: taki ostatnio byl przypadek, wielu z setek. Nie mozna tez mowiac o kastracji pomijac problemu narodzin niechcianych psow i kotow!!!
[B]Kastracja w 100% jest skutecznym srodkiem zapobiegawczym przed ich narodzeniem sie.[/B]


[QUOTE]
Ale wiesz ile jest dzieci w domu dziecka, które też nie mają domów????[/QUOTE]
Sorrry ale naprawde to nie to forum. I zapewniam Cie, ze zwierzat rodzi sie kilkakrotnie wiecej niz ludzi, tak w ogole.
[QUOTE]
Albo bezdomnych, którzy mieszkają pod mostem i co zimę umierają.... i co może należałoby wszystkich z domu dziecka i tych z pod mostu kastrować???[/QUOTE]

Czy w Polsce ilosc bezdomnych ludzi, corocznie, nowych, jest ok 90 tysiacy?? I znow, to nie temat na to forum! Poza tym czlowiek ma rozum, jest"kowalem swojego zycia", zwierzeta sa pod opieka ludzi, w 100% od nich zalezne i to oni decyduja o ich losie-zyciu czy smierci.

[B]Wiesz ile zwierzat corocznie jest usmiercanych tylko dlatego, ze sa bezdomne, ze sie urodzily?? [/B]

[QUOTE]
Może faktycznie przesadziłam ale to było pierwsze co mi się na język wepchnęło, a tak naprawde to zboczyliśmy z tematu. Chodzi tu o naszych pupili czy kastrować czy nie i kiedy to zrobić najlepiej, w jakim wieku psa.[/QUOTE]

Kastracja, sa dwie szkoly: polska i amerykanska-kazdy wybierze sam co uzna za najlepsze dla swojego psa, kazdy jego dobrem sie przeciez kieruje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GPooLCLD']ja mam psa niewykastrowanego ma 14 lat i nigdy nie pokrył żadnej suki, mój poprzedni pies żył 16-17 lat też był niewykastrowany i też nie pokrył żadnej suki, mało tego i jeden i drugi były wychowane i nie wariują w czasie cieczek. Czyli powinnam mieć zakaż trzymania psów? W imię czego?[/QUOTE]

I chwala Ci za to! [B]To czyje psy kryją, kgo suki rodzą? Skad te szczenieta przynoszone do schronisk, porzucane wszedzie gdzie sie da: na klatkach schodowych, do smietnikow, w lesie, parkingach, wszedzie, wszedzie? Wystarczy poczytac pwp!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

admirabilis, usuniecie jajnikow i macicy oraz piersi jest zabiegiem w 100% zapobiegajacym nowotworom tychze. proponuje dac kobietom czas do lat 30. rodzi dziecko i bach, pod noz....u facetow tez bym powycinala co nieco....
jakiez bysmy mieli szczesliwe i zdrowe spoleczenstwo. w profilaktyce zajelibysmy pierwsze miejsce na swiecie!

a moze podaj choc jeden argument zdrowotny przemawiajacy za kastracja zwierzat domowych (wygoda wlasciciela takim nie jest, poped seksualny takze nie, bo meczy sie z nim wlasciciel wlasnie a nie pies, hehe). bo jakos do tej pory nie padl z twojej strony ani jeden.

poza tym skad jestes? jak mniemam z USA.... tam zapewne nie ma problemu bezdomnosci zwierzat...moze dlatego ze pies trafiajacy do schronu po gora 2 tyg trafia do komory gazowej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='admirabilis6']I chwala Ci za to! [B]To czyje psy kryją, kgo suki rodzą? Skad te szczenieta przynoszone do schronisk, porzucane wszedzie gdzie sie da: na klatkach schodowych, do smietnikow, w lesie, parkingach, wszedzie, wszedzie? Wystarczy poczytac pwp!!![/B][/QUOTE]

moim postem, prosiłam o wyjaśnienie dlaczego właściciele tacy jak ja pilnujący swoje psy, w Twojej koncepcji też mieliby kastrować swoje zdrowe psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Zapominasz tylko, że schronisko nie powinno wydawać suki bez kastracji.[/QUOTE]

[B]Teoria[/B] jak i to, ze kazdy pilnuje swojego psa i suke. Nie ma nakazu kastracji w schroniskach, sa schroniska i "schroniska". Suczka miala kila miesiecy, byla jeszcze toeretycznie szczeniakiem i tu tez sie klania spór: czy kastrowac przed cieczka czy nie a jak sie dolozly do tego ten zabobon krazacy, ze :suczka raz w zyciu powinna miec szczenieta to mamy to co mamy:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30']a moze podaj choc jeden argument zdrowotny przemawiajacy za kastracja zwierzat domowych (wygoda wlasciciela takim nie jest, poped seksualny takze nie, bo meczy sie z nim wlasciciel wlasnie a nie pies, hehe). bo jakos do tej pory nie padl z twojej strony ani jeden.
[/QUOTE]
Co to za stwierdzenie, ze pies sie nie meczy? Gdyby sie nie meczyl puszczala bys psa luzem, omijalby duzym łukiem,sam, suki w cieczkach, logiczne.


Poczytaj od poczatku temat dokladnie, podawane byly wszystkie argumenty za, zdrowotne. Byl tez podany link do strony opracowanej nie przez kogos tam tylko przez dr n wet.
Podaje jeszcze raz:
[URL]http://www.therios.eu/?act=3&id=13[/URL]

[QUOTE]
poza tym skad jestes? jak mniemam z USA.... tam zapewne nie ma problemu bezdomnosci zwierzat...moze dlatego ze pies trafiajacy do schronu po gora 2 tyg trafia do komory gazowej...[/QUOTE]
Nie tylko w USA trafiają psy do komory gazowej, w wielu krajach europejskich poprostu po 10-14 dniach psy sie usmierca, jak wlasciciel sie nie odnajdzie. Jakie widzisz wiec rozwiazanie aby nie bylo usmiercania? Jak nie kastracja to co?

I przestan pisac o ludziach bo jestes niepowazna i niewarygodna calkowiecie. Na tym forum[B] mowimy o psach![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='admirabilis6']Poczytaj od poczatku temat dokladnie, podawane byly wszystkie argumenty za, zdrowotne. Byl tez podany link do strony opracowanej nie przez kogos tam tylko przez dr n wet.
Podaje jeszcze raz:
[URL]http://www.therios.eu/?act=3&id=13[/URL][/QUOTE]
Masz jakiś odsyp od wykonanych tam sterylek czy jak? Myślenicka przychodnia weterynaryjna jest jedną z wielu, która przeprowadza takie zabiegi, która ma - być może - wiedzę i doświadczenie oraz - na pewno - kasę za zabiegi. W kwestii wiarogodności źródeł to już wolę lek. wet oraz dr n wet którzy pisali o ryzyku raka prostaty na łamach prasy - tam przynajmniej płaci się za wersówkę niezależnie od treści.

[quote name='admirabilis6']
Nie tylko w USA trafiają psy do komory gazowej, w wielu krajach europejskich poprostu po 10-14 dniach psy sie usmierca, jak wlasciciel sie nie odnajdzie. Jakie widzisz wiec rozwiazanie aby nie bylo usmiercania? [/QUOTE]
To jest bardzo przykre i powinno wszystkich zawstydzać, tylko nie rozumiem, co mają do tego jądra mojego psa. Mam go wykastrować dla idei? Jako gest solidarności?
Czy naprawdę nie można wymienić poglądów na temat ZDROWOTNYCH skutków (i dobrych, i złych) kastracji bez wdeptywania w ideologiczne dyskusje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Masz jakiś odsyp od wykonanych tam sterylek czy jak? [/QUOTE]
[B][COLOR=Green][cenzura-proszę unikać wycieczek osobistych i obraźliwych określeń-mod][/COLOR][/B] Szukasz drugiego dna? JEST w schroniskach.

[QUOTE]
Myślenicka przychodnia weterynaryjna jest jedną z wielu, która przeprowadza takie zabiegi, która ma - być może - wiedzę i doświadczenie oraz - na pewno - kasę za zabiegi.
[/QUOTE]Nie znam ani tej ani zadnej lecznicy w tych okolicach, nie znam tez tych lekarzy. Czytam, to co maja mądrzy ludzie do powiedzenia.
[QUOTE]
W kwestii wiarogodności źródeł to już wolę lek. wet oraz dr n wet którzy pisali o ryzyku raka prostaty na łamach prasy - tam przynajmniej płaci się za wersówkę [B]niezależnie[/B] od treści.[/QUOTE]:evil_lol: wlasnie, niezaleznie od tresci. Mozesz podac link do tego dr n wet. od wierszowki?

[QUOTE]
Czy naprawdę nie można wymienić poglądów na temat ZDROWOTNYCH skutków (i dobrych, i złych) kastracji bez wdeptywania w ideologiczne dyskusje?[/QUOTE]Moim zdaniem nie mozna. Jesli zdrowotne argumenty nie trafiaja, sam szukasz drugiego dna, to moze tzw. spoleczne trafia? Niedopilnowana suka czy pies=szczeniaki a o niedopilnowanie nie jest tak az trudno co widac w schroniskach. Kastracja w 100% chroni przed niechcianymi szczenietami, czy splodzonymi "przez nieuwage opiekuna psa"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='admirabilis6']
Nie znam ani tej ani zadnej lecznicy w tych okolicach, nie znam tez tych lekarzy. Czytam, to co maja mądrzy ludzie do powiedzenia.[/QUOTE]
I naprawdę jesteś absolutnie pewna, że lekarz który w ofercie swojego gabinetu na drugim miejscu wymienia sterylki ma na uwadze jedynie dobro zwierząt i nic ponad to? Może i tak jest, ale ja zachowuję dystans do stron www które reklamują konkretne usługi - to nie jest strona z wynikami badań naukowych, to oferta przychodni - tylko tyle i aż tyle. (Nie chciałabym się przerzucać przypadkami, ale nasz pierwszy wet, chirurg rzecz jasna, chciał mojemu psu skrobać trzecie powieki, które dało się wyleczyć maścią , potem wycinać gruczoły okołoodbytowe, które wystaczy oczyszczać raz na dwa, trzy kwartały, potem wyrywać mleczne kły pod narkozą, które wypadły na kości cielęcej i na koniec operować łapę, która wymagała zastosowania leczenia miejscowego - więc siłą rzeczy mam ograniczone zaufanie do rewelacji, jakie gabinety mają do zaoferowania)

[quote name='admirabilis6']:evil_lol: wlasnie, niezaleznie od tresci. Mozesz podac link do tego dr n wet. od wierszowki?[/QUOTE]
Nie, bo to była taka tradycyjna, papierowa gazeta :) "Mój pies", numer z marca 2007


[quote name='admirabilis6']Moim zdaniem nie mozna. Jesli zdrowotne argumenty nie trafiaja, sam szukasz drugiego dna, to moze tzw. spoleczne trafia? Niedopilnowana suka czy pies=szczeniaki a o niedopilnowanie nie jest tak az trudno co widac w schroniskach. Kastracja w 100% chroni przed niechcianymi szczenietami, czy splodzonymi "przez nieuwage opiekuna psa"[/QUOTE]
Uparcie zarzucasz mi i paru innym właścicielom, że jesteśmy ostatnie lewusy, nie pilnujemy swoich psów, które nabuzowane hormonami kończą potem w schronach albo pod kołami samochodów - nie wiem na jakiej podstawie, chyba tylko dlatego, że nie chcemy jak ten Cygan dla towarzystwa dać się powiesić. Przykre jest to, że w sumie - jako osoba w umiarkowany sposób popierająca kastrację zwierząt niehodowlanych - czytając tak radykalne i "ujednolicające" wszystkich pod jedną kreskę poglądy, zaczynam odczuwać poważną potrzebę przechyłu w drugą stronę... Jeszcze trochę i jak nie ochłonę, to wyjdę na barykady ze sztandarem "NIE - dla zbiorowej sterylizacji" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30']a moze podaj choc jeden argument zdrowotny przemawiajacy za kastracja zwierzat domowych [/QUOTE]

Wy tu się kłócicie, a ja tymczasem nadal grzebię w opracowaniach naukowych i materiałach dostępnych w sieci, więc odpowiem ;)

" Kastracja eliminuje możliwość wystąpienia raka jądra i znacznie zmniejsza szanse chorób prostaty, dwóch bardzo powszechnych i poważnych problemów starszych samców. U wielu starszych psów, które nie są wykastrowane rozwijają się choroby prostaty czy nowotwory jąder, jeżeli dożyją tego wieku. Kastracja może również zmniejszyć ryzyko nowotworów okołoodbytowych i przepukliny krocza." tłum. moje przez tłumacza, więc podaję źródło na wszelki wypadek: [url]http://petsmd.com/Behavior/Cats/Neutering[/url]

Ponadto to samo i warto przeczytać:
[url]http://www.vetopedia.pl/article29-1-Kastracja_i_sterylizacja.html[/url]
[url]http://vetmedicine.about.com/cs/diseasesall/a/neutering.htm[/url]

A szukając nadal informacji o tym nieszczęsnym raku prostaty znalazłam ciekawą książkę o chirurgii zwierząt. Dla wnikliwych są tam podane przypadłości, przy których kastracja jest zalecana (profilaktycznie też, chociażby w przypadku genetycznych skłonności, czy zapobieganiu konkretnemu rozwojowi choroby). Nadal szukałam informacji, czy kastracja zwiększa ryzyko raka stercza i jedyne co tam znalazłam, to że nie zapobiega wystąpieniu. Może komuś się przyda:
[url]http://books.google.pl/books?id=B_nh6zSr4wUC&printsec=frontcover&source=gbs_navlinks_s#v=onepage&q=&f=false[/url]

Od razu napiszę, że szukam też w publikacjach badań naukowych, ale już nie będę wklejała tylu linków. Dla mnie materiały zamieszczane na prywatnych stronach, a także tych o charakterze komercyjnym (np. reklama lecznicy wet) są niewiarygodne. Każdy może tam sobie napisać co mu się podoba, coś pominąć lub przekręcić, a poza tym wiadomo też, że weterynarz weterynarzowi nierówny ;)

Link to comment
Share on other sites

ja jak czytam wypowiedzi takich osob jak admirabilis to wlasnie obserwuje u siebie efekt o ktorym pisze Filodendron.
bo kasracja jest tylko po to zeby na swiecie nie chodzilo wiecej psow... zdrowie kastratow nie ma znaczenia.
sluchajcie a moze to jest wet ktory znalazl sposob na zaproszenie na zabieg wiecej klienteli? albo jeden z hodowcow- typ dbajacy o zarobki. nie wazne zdrowie, a raczej wazne, im krocej psy zyja tym wiecej szczeniakow i szybciej pojdzie...

sorry ale mnie juz zolc przepelnia, piana na pysk wychodzi i wszystko mi sie wewnatrz przelewa. ta osoba sama nie potrafi podac ani jednego wskazania zdrowotnego....
powycinajmy sukom oprocz jajnikow sutki, psom oprocz jader prostate. poobcinajmy ogony. skrocmy psom obwislouchym uszy zeby nie mialy zapalen. wszystko prozdrowotnie.
ja sie dziwie w sumie ze w tym kraju jeszcze nie ma przepisu o obowiazkowej sterylizacji szczeniat w 4tym tygodniu zycia....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='admirabilis6']Co to za stwierdzenie, ze pies sie nie meczy? Gdyby sie nie meczyl puszczala bys psa luzem, omijalby duzym łukiem,sam, suki w cieczkach, logiczne.


Poczytaj od poczatku temat dokladnie, podawane byly wszystkie argumenty za, zdrowotne. Byl tez podany link do strony opracowanej nie przez kogos tam tylko przez dr n wet.
Podaje jeszcze raz:
[URL]http://www.therios.eu/?act=3&id=13[/URL]


Nie tylko w USA trafiają psy do komory gazowej, w wielu krajach europejskich poprostu po 10-14 dniach psy sie usmierca, jak wlasciciel sie nie odnajdzie. Jakie widzisz wiec rozwiazanie aby nie bylo usmiercania? Jak nie kastracja to co?

I przestan pisac o ludziach bo jestes niepowazna i niewarygodna calkowiecie. Na tym forum[B] mowimy o psach![/B][/QUOTE]

Przypominam że Pies to największy przyjaciel człowieka i rodziny, więc nie dziw się że porównujemy je do ludzi.......

Link to comment
Share on other sites

"Co to za stwierdzenie, ze pies sie nie meczy? Gdyby sie nie meczyl puszczala bys psa luzem, omijalby duzym łukiem,sam, suki w cieczkach, logiczne."
admirabilis....ja nie puszczam psa do suk bo jestem odpowiedzialna, a nie dlatego zeby sie nie meczyl....o jakim meczeniu piszesz odnosnie uprawiania "seksu" - bo kopulacja u psow to chyba cos w rodzaju seksu... wiedzialas kiedys takiego nieszczesnego zameczonego psa po kryciu? oczka rozesmiane, darn spod lap fruwa....nie ma to jak widok udreczonego seksem faceta!

jedna bardzo wazna rzecz Delph napisala a raczej zacytowala ze znalezionej literatury... mianowicie ze kastracja rzeczywiscie zapobiega powstawaniu nowotworow jader i prostaty u psow w wieku starszym o ile tego wieku dozyja....
rownie dobrze profilaktycznie mozemy sukom wycinac sutki....

Link to comment
Share on other sites

aby zakonczyc glupi spor o korzysci i minusy plynace z kastracji pozwole sobie zamiescic link do pieknego tekstu opracowanego na podstawie madrych artykulow nie bedacych reklama klinik weterynaryjnych. na samym dole pod tekstem sa wymienione zrodla wiedzy. warte poczytania.
[URL]http://www.wilczarz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=322&Itemid=6[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...