Jump to content
Dogomania

Delph

Members
 • Content Count

  3,340
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

About Delph

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Female

Converted

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Delph

  Wystawy żadkich ras psów

  Mają, jest uznana przez UKC, bo to amerykańska rasa. Po prostu w Polsce jest mało znana. Każdy region na świecie ma swoją historię kynologii, swoje "rodzime" rasy psów oraz takie, które są bardziej lub mniej popularne w danym kraju. O naszym gończym polskim podejrzewam, że w stanach mało kto słyszał ;)
 2. Tak myślałam. Trzymam kciuki mocno, jesteście w dobrych rękach :)
 3. Białemu psu marchewki nie dawaj. Wywal całkiem kaszę, dawaj więcej mięsa i spróbuj powoli dodawać jakieś warzywa. I całe porcje zmniejsz, ile teraz dostaje i jak często?
 4. Delph

  Pitbull i labrador

  Nie jest to dobry pomysł. Powinniście poczekać przynajmniej do momentu, gdy Wasz pies skończy 3 lata i będzie w pełni dorosły. Dopiero wtedy będziecie wiedzieć, jaki ma charakter i czy potrzebny mu towarzysz, bo równie dobrze może nie lubić innych psów, gdy dorośnie. Jeżeli nie macie doświadczenia z pitbullami i wierzycie hodowcy na słowo, że na zdjęciach są rodzice szczeniąt, to jeżeli w przyszłości, za te kilka lat jednak się zdecydujecie na drugiego psa, polecam inną rasę.
 5. Delph

  Amstaff Szczeniak

  Mała szansa, że uda Ci się asta oduczyć spania w łóżku/na kanapie. A jeżeli to zrobisz, pies będzie nieszczęśliwy. To jest jedna z najfajniejszych cech tej rasy, to że łakną kontaktu fizycznego z człowiekiem, lubią spać w łóżku, przytulać się. Dwa to też normalne, że gryzie wszystko i wszystkich. Będzie jeszcze gorzej, bo dużo astów demoluje mieszkanie, np. pod nieobecność właścicieli (nie mówię o pogryzieniu kapci, a o zdemolowaniu dosłownie). To jak postępujesz z psem teraz to proszenie się o kłopoty w przyszłości. Proponuję szybko nadrobić zaległości, poczytaj polecaną (jest tu na forum wątek) literaturę, zalogować się na forum miłośników rasy itp. itd. żeby nauczyć się psa wychowywać.
 6. Delph

  Pomylone tabletki, pomocy!!

  Zadzwoń do najbliższej całodobowej lecznicy i przedstaw sytuację.
 7. Delph

  Jest w ciąży?

  Można zrobić sterylizację, zastrzyków nie polecam, lepiej sterylizować. Jeżeli pies był kastrowany niedawno to mogło dojść do zapłodnienia.
 8. Delph

  Ataki gromadne

  Co z sunią?
 9. Delph

  Owczarek niemiecki - agresja do innych psów

  Po pierwsze, zastanów się, co chcesz osiągnąć. Czy suka ma tylko grzecznie mijać napotkane czworonogi i nie wyłamywać wtedy komend, czy chcesz ją socjalizować i docelowo umożliwiać kontakty, zabawę z innymi psami. Po drugie, czy ja dobrze zrozumiałam, że od szczeniaka nie miała w ogóle swobodnych kontaktów z obcymi psami, poza tym, z którym się wychowała?
 10. Bez narkozy nie ma możliwości usunięcia kamienia znajdującego się pod dziąsłami, czyli de facto tego najbardziej niebezpiecznego. Nie wiem jaki jest stan zębów Twojego psa, skonsultuj najpierw z weterynarzem czy pies kwalifikuje się do takiego zabiegu. No i mimo wszystko wolałabym robić taki zabieg w lecznicy, pod opieką lekarzy, na wszelki wypadek, gdyby coś miało się wydarzyć. U groomera to lepiej poprosić o ręczne zdjęcie wierzchniego kamienia, ale to znowu tylko kwestia estetyczna, nie zdrowotna.
 11. Delph

  Ataki gromadne

  Opiekowałam się psem z taką padaczką. Moim zdaniem (i zdaniem lekarzy mojego psa) takie ataki trzeba przerwać ze względu na ryzyko przegrzania mózgu i jego uszkodzenia. Przede wszystkim mierz psu temperaturę. Po drugie zapytaj lekarza o wlewki doodbytnicze Relsed (diazepam), my mieliśmy właśnie na takie sytuacje. Jeżeli ataki nie ustąpią ostatnią deską ratunku jest wprowadzenie psa w śpiączkę farmakologiczną w klinice. Przy padaczce najważniejsze jest trzymanie się ściśle zaleceń lekarza. Trzeba prowadzić dzienniczek ataków i dawek leków, które modyfikujemy w zależności od częstotliwości ataków. Pomaga ustabilizowany tryb życia psa.
 12. Delph

  Pierwszy pies w rodzinie. proszę o poradę.

  Cavalier albo corgi.
 13. Delph

  Głupawki w trakcie ćwiczeń

  Przed rozpoczęciem ćwiczeń (po wypuszczeniu z klatki) rozładuj jej napięcie (niech tak pobiega, pobaw się z nią). Później chwila na skupianie uwagi i "wdrożenie" psa w tryb pracy. Możesz wprowadzić hasło rozpoczęcia pracy lub jakiś rytuał, np. założenie obroży stosowanej tylko na placu. I wtedy wchodzicie, na razie na smyczy, uniemożliwiając jej już głupawkę.
 14. Delph

  Ciągłe dyszenie i drgawki

  Rozpuść w małej ilości wody i podaj strzykawką do pyszczka (skonsultuj z weterynarzem, czy można te leki rozpuszczać).
 15. Delph

  Ciągłe dyszenie i drgawki

  Babeszjoza wykluczona?
×