Jump to content
Dogomania

jak wołacie na swoje psiaki


mijakimi

Recommended Posts

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A na Moją Margo lubimy zdrabniać: Marguś,Margusiu,Marguśka. Oczywiście słynie z tego,że uwielbia grać w piłkę i gryźć wszystkie buty:) Więc na słowo "bucik" oraz "piłka" dostaje po prostu szału i ktoś musi się z nią bawić przez co najmniej pół godziny. Zauważyłem że reaguje też na słowo "kot" i staje się bardzo czujna.

Link to comment
Share on other sites

Na Rocky'ego wołam zazwyczaj po prostu "Rocky", ewentualnie jest to 'burek', 'kundel', 'dekiel' ;) choć w rzeczywistości pojawia się jeszcze dużo innych imion, reaguje na wszystkie;)

"Magiczne" słowa? Spacerek, mucha, [I]kici kici[/I], Max [SIZE=1](imię mojego drugiego psa)...:razz:[/SIZE]

...a Max to po prostu Max :lol:

Link to comment
Share on other sites

Muszę na moją Zochę (córkę) spróbować wołać Nika - może jej się słuch poprawi, jak wołam czy lekcje odrobione :D
Na psa wołam najczęściej po imieniu ale "chodź tu psie jeden" też jest dość skuteczne ;)
W jakichś poradach dotyczących wychowywania psów czytałam, że wiele psów żyje w przekonaniu, że mają na imię "Nie!" ;)

Link to comment
Share on other sites

O rany, jaki temat :) Główne imię psa, w książeczce wpisane, brzmi ZUZANKA* ;) Ale używane jest tylko do oficjalnego przywołania, że tak powiem. Ogólnie używam innych różnych np.: Zuza, Zu, Dedul, Duduś, Gluś, ale hitem chyba jest pieeeeeseeeeeeeek i wtedy piesek wraca galopem, bo to znaczy, że będzie ciastko :evil_lol: Miny przechodniów (na psa "piesek!" woła, wariatka!) bezcenne :evil_lol:


[SIZE=1]
*właściwie, żeby się nie czuć niedowartościowana, Zu nosi dumne imię Panna Zuzanna z Nowodworu :lol:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Blaki w domu jest guru od przezwisk, które nie biora się zazwyczaj bez powodu ;)
-kapitan cookie, bo ciasteczka są najlepsze do jedzenia z wszystkiego co można zjeść
-chrupka, często chodzi z psimi chrupkami po całej jadalni i kruszy wszędzie
-Blakula, trochę jak drakula, kiedyś nagrywałam mu filmik, on podskoczył do obiektywu i nagrały sie tylko śnieżnobiałe ząbki
-rodzice często mówią mu wymuszacz, bo często coś wymusza
poza tym najczęściej wołam go po imieniu (z resztą bardzo lubię jego imię ;)) ewentualnie Bakuś, Blakuś :)

Link to comment
Share on other sites

A mój psiak to Filip, a wołamy na niego także: Lolek (hehe, jak Twój Mameczka :) , Loluś, Lol, Nosio, Noszek, Noś, Pituś, Mysza, Myszowaty, Słoneczko, mówie także do niego dziecko lub synuś.
Jak mnie zdenerwuje i jestem na niego zła to mówie na niego Kalosz, zakapior albo ty potworze!

Link to comment
Share on other sites

Mój pies się wabi Lasti a pseudonimów to mam dla niego mnóstwo ;d
Lastuś, Lastuch, Latino, Latino americano xd, Latuni, Lastik, Lasti plasti, Lastiku, Lastiku z plastiku, Morducha, Czubek, Czop, Menda społeczna, Lastisław, Lastimir xd ale to rzadziej. Mnóstwo tego jest ;d

Link to comment
Share on other sites

Na moją wołam różnie: najczęściej oczywiście Afra, Afrunia, Frunia, Fruńka, Frusia, Funia i inne swobodne odmiany. Młoda wie, że jest naprawdę źle, kiedy słyszy jak zwracam się do niej "moja panno". To znak, że żarty się skończyły ;).

Link to comment
Share on other sites

Paco to Pakulek, Paczek, Pakunio, Pak, Paczulek, Pakuleczek, Paczus, Pakuleniek, Pakoslaw, Bialas, Swirek, Cwirek
Loco to Locio, Lokulek, Loczek, Lokunio, Lok, Lociunio, Kokcio, Kok, Kokciunio, Bialas,Grubasek, Podlizuch

oczywiscie na wszystkie reaguja :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...