Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

[quote name='Marta_Ares']a nam sie dzisiaj zepsula flexi :(
nie wiem co sie z nia stalo, mialam summertime do 25kg, pomaranczowa i dzisiaj przestala sie nagle zwijac :(
najpier zwijala sie do polowy a pozniej wogole, sprezyna chyba jakas poszla.... ;/

nawet nie zdazylam sie nia nacieszyc :(

Ares wazy 14kg, nie pociagnał mocniej, szedl normalnie, smycz tez mi ani razu nie spadła.....[/QUOTE]

Witam!
Jak macie Flexi to pudełko jest gwarancją + dowód zakupu,gdy wcięło Ci paragon można się wytłumaczyć że paragon wyblakł. Mam znajomą w zoologiku i tak doradziła i bagatela wymienili na nową a gwarancji jest 24miesiące przy Flexi.

Link to comment
Share on other sites

Flexi używałam przy małym kundelku ale przepinałam go często na zwykłą smycz żeby nie zapomniał ze nie wolno ciągnąć :) teraz mam sunie staficzke wiec waga max. 17kg ale myślę ze nawet tyle nie będzie miała, jednak jakby nie było siły ma dużo i zdecydowałam że jednak kupie flexi do 50kg taśmę 8 metrową, głównie na cieczki .. trafiłam na tą samą aukcje na allegro która jest podana wyżej, a że będę w PL to chcę kupic am bo u mnie to wydatek ok. 40e :) tylko czy ktoś spotkał się dokładnie z taką samą flexi w sklepie zoo ale gdzie są również obroże kiltix? :)

Link to comment
Share on other sites

lepiej kupic do 50kg i nie martwic sie ze zerwie
moja suka ma 17kg i najpierw kupilam taka flexi do 25 zerwala, do 35 zerwala , okazalo sie ze ma sporo sily jak na ta wielkosc
teraz mam do 25 i 35 flexi ale jednak strach na takich isc, i zawsze mam zapasowa smycz w kieszeni
teraz bede kupowala flexi na dzialke i wezme 8m do 50kg ,zeby miec pewnosc

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na mój bazarek, można tam kupić Flexi. :cool3:

Poidło turystyczne, półkolczatka podwójna, smycz automatyczna Flexi Classic 2, szelki i smycz Muscat, śliczne błękitne obróżki z napisem z diamencików, szelki treningowe dla psa Easy Walk, dwójnik oraz obroże Dog Control w różnych kolorach (przykładowe zdjęcia poniżej):
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/180712-ObroA-e-Dog-Control-z-cyrkoniami-szelki-i-smycz-Muscat-Flexi-2-Easy-Walk-do-5-03"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/threads/1807...y-Walk-do-5-03[/COLOR][/URL]

[URL="http://i47.tinypic.com/2cf4p6v.jpg"][COLOR=#4444ff]http://i47.tinypic.com/2cf4p6v.jpg[/COLOR][/URL]
[URL="http://i49.tinypic.com/n5k1ua.jpg"][COLOR=#4444ff]http://i49.tinypic.com/n5k1ua.jpg[/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Polecam Flexi, są świetne.
Pierwszą kupiłam jakieś 7 lat temu, najpierw służyła mojemu króliczkowi (za TM :-(). To była smycz Classic taśmowa, 5 m do 5-7 kg (jeśli się nie mylę, nie pamiętam, ale wiem, że dla małych psiaków i narysowany był na pudełku westik). Potem zabierałam ją do schroniska dla psów, chodziły na niej także duże psy w tym kilka ciągnących dobków - była w świetnym stanie. Następnie rok chodził w niej mój pies (sznaucer średni), ale była już zniszczona i zmieniliśmy na nową - Classic Comfort 2 tasmową do 25 kg. Uważam, że Flexi są naprawdę świetne, bardzo wytrzymałe i dosyć ładne. Inne firmy szybko się psują, zacinają lub urywają.
Linkowych nie polecam - słabe są, na dodatek nie można za nie złapać, bo jak pies pociągnie, to poparzy lub przetnie skórę.

Co do ciągnięcia . Flexi ma przeciwników, którzy uważają, że pies uczy się ciągnąć i chodzić, gdzie chce. A ja myślę, że to kwestia wychowania ... mój Baster wie, że smyczy nie można po prostu napinać, nieważne czy ma 5 m czy 20. I problemu nie ma naprawdę żadnego. Krótką smycz zakładamy do miasta, ogólnie zwykle nosi flexi, to daje mu spory komfort - a do wybiegania się jest spuszczany lub ma linkę (zwykłą, nie automatyczną), bodajże 30 m. I nie ma problemu :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mi się nigdy nic takiego nie zdarzyło, mam flexi summertime dla psow do 25kg, używam jej od ponad roku i mimo, że moja bulwa 14kg jak zobaczy np. kotecka to potrafi nieźle pociągnąć, a sama smycz lądowała na ziemi miliony razy jest nadal jak nowa,

Link to comment
Share on other sites

Moj DA waży obecnie 43 kg, smycz kupilam flexi do 75 kg. Ogolnie wszystko ok, ale jest mały minus, przez ktory wrocilam do zwyklej smyczy. Jak moj czubek wyrwał za wiewiórką, to myslalam, ze razem ze smyczą poleci moja ręka wyrwana ze stawu. Bol olbrzymi, przez tydzien nie moglam zaciagnac nawet hamulca recznego w aucie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martka-K']Moj DA waży obecnie 43 kg, smycz kupilam flexi do 75 kg. Ogolnie wszystko ok, ale jest mały minus, przez ktory wrocilam do zwyklej smyczy. Jak moj czubek wyrwał za wiewiórką, to myslalam, ze razem ze smyczą poleci moja ręka wyrwana ze stawu. Bol olbrzymi, przez tydzien nie moglam zaciagnac nawet hamulca recznego w aucie.[/QUOTE]

Znam to, dlatego kupiłam amortyzator;)

Link to comment
Share on other sites

Ja również polecam Flexi-używana jest codziennie, czy to przeze mnie czy przez moją mamę ;] Kiedyś miałam jakąś polską za kilkanaście złotych. Kupiłam dla mojego 5 kilogramowego ratlerkowatego kundelka rozmiar większy, do 12 kg. I co się stało? Linka pękła, automat się połamał po miesiącu. Nie ryzykowałam drugi raz i kupiłam Flexi taśmę, bo po lince do tej pory mam bliznę na nodze po spacerowaniu na wsi z psem babci właśnie z tą smyczą polską, tylko drugim egzemplarzem. O dziwo się trzyma, a pies waży ok. 12 kilogramów. Ale tamta nie jest tak intensywnie używana, jak była ta moja ;]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...