Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[quote name='Onomato-Peja']Dokładnie, nie w flexi leży wina, moja suka też czasem chodzi na flexi i ładnie reaguje na komendy, mam z nią dobry kontakt, taki sam jak na kazdej innej smyczy ; )[/QUOTE]

Otóż to.
Mój 27-kilogramowy pies też często śmiga na flexi maxi i nie mamy problemów z porozumieniem. Wszystkie komendy wykonuje tak samo poprawnie, jak i na zwykłej smyczy, czy bez niej.
A nawet w miejscach, w których nie mogę go spuścić, np. przy ruchliwej ulicy, możemy wykorzystywać nadarzające się okazje i doskonalić, utrwalać komendy.
Więc problem raczej nie leży w typie smyczy, których używasz, Deer.

Link to comment
Share on other sites

ja nie chodzę na flexi z psem bo nie lubię tego typu smyczy ale chyba coś w tym jest, że psy się na niej nie słuchają, każdego psa na flexi jak widzę to się nie słucha i olewa właściciela, jak ja puszczę moją suczkę na ce treningowej to też zbytnio nie słucha a na normalnej smyczy to się super słucha :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Też tak sądzę. Na pewno "niechcący" właściciel tak nauczył psa. Po prostu jak np. miał przyjść a nie chciał to właściciel to olał. Ja np. zawsze stoję w miejscu i suka nie pójdzie dalej dopóki nie przyjdzie. Pies po prostu wie, że na flexi może robić co chce, a to już wina właściciela.

Link to comment
Share on other sites

Ludzie po***** Was...? Staffik jak chce pociągnąć, to to nie owczareczek... Do 50 kg smycz jest odpowiednia dla takiego psa ( nie patrzymy na wagę a na siłę możliwego pociągnięcia! ) Moja suka waży 29-30 kg. NIGDY nie zaryzykowałabym dla niej smyczy do 35, bo ona to zerwie po 2 spacerach ( nie ciągnie ale ma czasem zrywy).

Link to comment
Share on other sites

Dla psa typu bull nie ma co ryzykować, to nie jest normalny pies z wagą jak inne po 15 kg, on ma znacznie więciej siły! wiec do 20 kg jest zdecydowanie za mała, chyba że ktoś lubi ryzyko... sytuacje są różne, pies sie moze przestraszyć czy coś...

Kasiu obie mamy suczki tej samej rasy i w podobnym wieku, moja od 2 dni chodzi na 8m taśmie dla psów do 50 kg, smycz nie jest CIĘŻKA jak ktoś napisał, nie czuć jej w łapie, dobrze sie układa ale fakt jest duża i tu ewentualnie może być problem ale waga raczej nie ;) moja dziś swoją smycz ochrzciła zerwała się do brata, ale smycz cała :)

Link to comment
Share on other sites

25 kg odpada, za duze ryzyko. A ta 50kg nie wciagnie mi malej do srodka? Bo to chyba silny ma mechanizm?
Czy moze zamiast wydawac 100zl na flexi, okres cieczkowania trzymac mala na lince treningowej? Bo ewentualna flexi chce tylko na ten czas- normalnie chodzimy na zwyklej smyczy.
Zaba - Miya ma juz cieczke czy po prostu przenioslas sie na flexi?
pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia_1982']25 kg odpada, za duze ryzyko. A ta 50kg nie wciagnie mi malej do srodka? Bo to chyba silny ma mechanizm?
Czy moze zamiast wydawac 100zl na flexi, okres cieczkowania trzymac mala na lince treningowej? Bo ewentualna flexi chce tylko na ten czas- normalnie chodzimy na zwyklej smyczy.
Zaba - Miya ma juz cieczke czy po prostu przenioslas sie na flexi?
pozdrawiam ;)[/QUOTE]

Ja na flexi maxi ( 50 -60 kg) prowadziłam yorka :D i sobie biegał

Link to comment
Share on other sites

ja na tej do 50kg z tym ze lince prowadzil kilka razy pudla 5kg ;D i tez go nie wciagnelo
nie ma co ryzykowac staffik to silny pies do 50kg kup koniecznie
mam doswiadcznei juz z moja suka teraz 17kg zerwala 2 flexi do 25 i 35 a 1 przegryzla tasme do 35 ;/
a wiadomo flexi t kupa kasy jest teraz mam 2 szt i dbam ,nie pozwalam gryzc i zamierzam kupic amortyzator do flexi na wszelki wypadek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia_1982']25 kg odpada, za duze ryzyko. A ta 50kg nie wciagnie mi malej do srodka? Bo to chyba silny ma mechanizm?
Czy moze zamiast wydawac 100zl na flexi, okres cieczkowania trzymac mala na lince treningowej? Bo ewentualna flexi chce tylko na ten czas- normalnie chodzimy na zwyklej smyczy.
[/QUOTE]
Jeśli to ma być tylko na okres cieczkowania to linki moze być, ale... przy stafiku jak juz tu ktoś napisał, który ma siłę, to łatwiej zerwie linke niż flexi, nie ma co ukrywać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']

Kasiu obie mamy suczki tej samej rasy i w podobnym wieku, moja od 2 dni chodzi na 8m taśmie dla psów do 50 kg, smycz nie jest CIĘŻKA jak ktoś napisał, nie czuć jej w łapie,[/QUOTE]
No, tutaj można dyskutować. Ja pisałam o tym, że jest ciężka bo też tak uważam. Trzymałam smycz w ręku i dla mnie ważyła sporo, ale może to dlatego, że na co dzień używam mniejszej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...