Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[quote name='Vini.']O, Lucky! Sory, ale zostawilam Ci wiadomosc na gg. Dalabys mi jak najszybciej odpowiedz na PW? :)
A jaką masz smycz?;]
Co do 'smrodów'. Moja półtora roku w wodzie, błocie itp. i nigdy nie suszyłam. No chyba, że po praniu. I nie śmierdzi xD[/QUOTE]
Na gg nie miałam czasu odpisać, ale już poszło na pw .
Ja mam zwykłą czarną do 35 kg .
Pisać jak ktoś chętny na pw ,

Pestka, bo ty masz linkę ;p

Link to comment
Share on other sites

Linki nie śmierdzą, to taśmy śmierdzą, trzeba je suszyć po każdym zamoczeniu, ale tak naprawdę to nic nie pomaga. Mam flexi taśmę 8m (śmierdzi zawsze, nawet po suszeniu) i jakąś tańszą linkę też 8m - ta druga moczona wielokrotnie i nic nie śmierdzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']8m ;)[/QUOTE]


oo, a ja myślałam, że 5m. Mam taką 5 metrówkę kupioną jak mój pies był szczeniakiem 14 lat temu - do tej pory się trzyma w nienagannym stanie - a psa mam dość silnego :)

Pomyślę nad tą 8m, władza ściga za puszczanie psa, trzeba coś kombinować .

Link to comment
Share on other sites

dla mnie 8m to za duzo w miescie , mam taka smycz ale uzywam tylko na wsi jak nie moge psa puscic na polach (ma silny instynkt pogoni )

na codzien uzywam 2 flexi po 5m jedna na tasmie druga na lince
polecam obydwie :)
mam silnego psa a linka trzyma sie dobrze, troche mi sie zacina od tych mocniejszych pociagneic ale nie zrywa sie i mysle ze posluzy jescze nam kilka lat

8m to najczesciej linki , bodajze tylko te do 50kg i powyzej 70 maja tasme na 8m
ale zaufaj ze jamnik nie zerwie linki 8m do 25kg :) spokojnie mozesz kupic

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']własnie mam ten problem , jamnik jak poczuje zew natury to koniec!! niestety nie znajduję 8 m taśmy do 20 kg, są tylko linki, masz linkę czy taśmę??[/QUOTE]

Mam linkę, na początku miałam pewne obawy, ale spisuje się super! Dla jamnika na pewno będzie ok, moja suka waży jakieś 35kg i mimo niejednego solidnego zrywu flexi świetnie się trzyma :p (oczywiście mam tą do 50kg).

[quote name='gops']dla mnie 8m to za duzo w miescie , mam taka smycz ale uzywam tylko na wsi jak nie moge psa puscic na polach (ma silny instynkt pogoni )[/QUOTE]

A ja nie widze problemu, przecież flexi ma blokade :eviltong: jak ide z psem w mieście, to używam ok. 2 metrów smyczy, i tyle ;)

Link to comment
Share on other sites

no tak tylko sa takie sytuacje czasem tzn u mnie sa ze pies nagle cos zobaczy a ja nie zdaze nacisnac blokady , i wtedy mamy problem
na 8m bardziej boli reka bo pies sie bardziej rozbiega
lub idziesz i nie zdazysz nacisnac bloakdy a pies po drugiej stronie zakretu juz, i potrzeba tych jakis 3m zeby dojsc i zobaczyc czy nic nie ma za tym zakretem np psa ktorego nasz nie lubi

mi te 5m wystarcza,wiem ze niektorzy wola 8 ,a w miasto ide na krotkiej smyczy max 1m :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaciaaa']Ja takich problemów nie mam ;) poza tym tak jak pisałam- nie pozwalam psu w mieście odchodzić na te 8m.

Jak ktoś może sobie pozwolić na pięć różnych flexi- to super ;) Ja mam tylko jedną i świetnie sobie z nią radzę w każdych okolicznościach.[/QUOTE]
mam tylko 3 hehe
ale 2 psy ,wiec to akurat
8m to flexi dzialkowa
sprawdza sie wlasnie jak psa nie moge puscic ani na chwilke

flexi sa teraz bardzo tanie, zawsze jak widze jakas okazje to kupuje
osttanio za 35zl kupilam flexi maxi na tasmie ktora kosztuje kolo 70 :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaciaaa']Ja też trafiłam na okazję, na bazarku swoją flexi kupiłam :)



O rany, to naprawde tanio! Ale nowa ta flexi, czy używana?[/QUOTE]
tak nowa :)
od zcasu do czasu sa takie aukcje an allegro ze ktos wystawia kolo 10 nowych flexi roznych rozmiarem i kolorem bo bardzo niskiej cenie
ja wlasnie wtedy nabywam flexi , bo jednak tanie nie sa jak bez okazji ;/

z bazarku tez mialam dwie ale suka pzregryzla;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']tak nowa :)
od zcasu do czasu sa takie aukcje an allegro ze ktos wystawia kolo 10 nowych flexi roznych rozmiarem i kolorem bo bardzo niskiej cenie[/QUOTE]

To chyba widziałam tą aukcję. I sie właśnie zastanawiałam, czy rzeczywiście w tej samej cenie są 1 i 3 :cool3: bo to dziwne troche, normalnie flexi dla dużych psów są dużo droższe ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaciaaa']To chyba widziałam tą aukcję. I sie właśnie zastanawiałam, czy rzeczywiście w tej samej cenie są 1 i 3 :cool3: bo to dziwne troche, normalnie flexi dla dużych psów są dużo droższe ;)[/QUOTE]

tak pewnie mowimy o tym samym
byla i 3 i 2 i 1 w tej samej cenie
jedyny mankament w tych aukcjach to brak gwarancji
ale mam od nich 2 i trzymaja sie juz ponad rok

Link to comment
Share on other sites

Mam dwie flexi od kwietnia, sa w ciaglym uzytku. Jedna to flexi maxi- lazi na niej ONek pies.. ma zrywy do kotow czy psich wrogow, smycz tez grzl-tj tamse;p bo sie bawimy w przeciagani.. smycz dziala super, nic nie smierdzi! Suka lazi na 8m tez ale lince.. jest mala i tez jest ok:) Smyczy uzywam wszedzie.. nawet w pociagu, jest swietna przy wsiadaniu, wysiadaniu czy w przechodzeniu przez cale wagony zbey znalezc puste miejsce;)

Link to comment
Share on other sites

Aż mnie kusi, żeby kupić tą flexi z allegro.. ale na razie mam inne wydatki, więc póki co będziemy dobijać starą :lol:

Marmara to dokładnie tak jak ja- też mam flexi od kwietnia i używam non stop. Od tamtej pory użyłam zwykłej smyczy ze 2-3 razy, i to tylko jak była taka konieczność- np. szłam z psem do babci i wiedziałam, że wracać z nią będzie ktoś inny- bo ja rodzince nie pozwalam używać flexi :lol: Moja suka też ma zrywy, głównie do kotów, a smycz ciągle cała (a kupiłam ją używaną!), czasem sie tylko troche zacina, ale ogólnie jest super.

Link to comment
Share on other sites

a ja znowu bardzo rzadko uzywam flexi, zdecydowanie bardziej dla mnie sa wygodniejsze/uzyteczniejsze tasmowki.

Chociac jak na wakacje jezdzimy nad morze to znowu tam 3/4 czasu chodzi na flexi,

Agaciaaa a tą z allegro na prawde polecam, można sobie wybrać dokladnie jaką chcesz no i ta okazyjna cena :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...