Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[quote name='Lucky.']A ja chyba jutro będę mieć automat flexi różowy .... :D[/QUOTE] NA pewno nie pożałujesz, moja mi upadła na kafelki, co prawda trochę się rozczepiła, ale przycisnęłam i już jest ok; przeżyła rajd po schodach z drugiego piętra i kilka "przejażdżek" po chodniku w opłakanym stanie. I rączka ma tylko kilka zarysowań :]
Kiedyś miałam jeszcze taką przygodę z Flexi- szykujemy się do spacerku, biorę smycz do ręki, rozwijam, żebym przypiąć do obroży, a tu co? Jakieś małe, czarne robaczki siedziały w środku :O Nie miałam pojęcia, skąd tam się wzięły, bo było to po mojej dłuższej nieobecności w domu. Wybijam paskudy i zostały tylko takie czarne plamki na taśmie, ale to jest do uprania ^^

Link to comment
Share on other sites

Tak, zrobiłam tym sensację w gronie znajomych psiarzy używających Flexi xD I tak, rzeczywiście każdy chwali sobie Flexi, niektórzy mają egzemplarze mające ładnych parę lat. Nawet moja mama, która za nic nie chciała się przekonać co do takiej za kilkanaście złotych, teraz psa wyprowadza tylko na Flexi. Nawet mi mówi, żebym uważała, bo jej smycz rozwalę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam automata (Flexi) jednego, oprocz tego jeszcze parę innych zwykłych regulowanych smyczy, teraz się staram chodzić z bulwą na normalnej, bo nie wyobrażam sobie, jak przyjedzie do mnie Roluś chodzić z dwoma psami na Flexi (już to kiedyś przerabiałam jak wyprowadzałam naraz Shillę i Westa koleżanki).

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie przez ten tydzień przechodzę "fazę" na zwykłe smycze i ta takich wyprowadzam psa w ciągu dnia. Flexi używają tylko moi rodzice i ja, kiedy wychodzę wieczorkiem.
A czy nie wydaje Wam się, że te starsze smycze miały te rączki jakieś subtelniejsze? Koleżanka ma ten sam model co ja, tylko właśnie starszy typ i wydała mi się lżejsza i taka mniej masywna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BullWest']A ja się właśnie zastanawiam, bo nie mam żadnej smyczy do kompletu do rożowych obroż i szelek i czy lepiej kupić zwykłą rożową np. z RD 1,8m, czy trochę droższą, ale 5m Flexi Summertime?[/QUOTE]
Wydaje mi sie ze lepiej Flexi Summertime :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']czasami przychodzi, czasami nie. jest sobie 5-8m przede mna i ma czlowieka gdzies[/QUOTE]

No racje masz, moja też rzadko przychodzi... Pies to już w ogóle masakra-na spacerze zapomina o wszystkim, dlatego chodzi na grubej linie:D

Link to comment
Share on other sites

Czy ma ktoś zdjęcie porównawcze Flexi Elegance 5m do 25kg z jakąś Flexi rozm. 1? :)

[B]deer[/B], to na pewno nie przez flexi nie ma między Tobą a Twoim psem kontaktu, dopóki moje dwie flexi się nie zgubiły to czasem ich używałam i nie narzekałam na brak kontaktu z psem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jami']Ale to i tak nie wina Flexi. Co ta smycz jej moze robić? Mówić żeby nie słuchała :D
Uznałam, że musze kupić jakiś automat tani bo mi się w góry przyda. Na pewno lepszy od takiej linki będzie w lesie :)[/QUOTE]

Tylko nie kupuj raczej takich <10zł, mojej koleżance przy ok.8kg psie na pierwszym spacerze się zerwała :diabloti: Teraz ma Flexi (linkę) używaną z bazarku już prawie rok i wszystko ok ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']A nasza taśma we flexi strasznie się już przetarła, zwłaszcza przy karabińczyku...
zastanawiam się, czy nowej nie kupić, bo co będzie, jak pęknie ?[/QUOTE]
Ja w swojej pierwszej flexi, gdzie właśnie przetarła się taśma przy karabińczyku obcięłam i zaszyłam na nowo, ale moje Kluskowe waży jednak mniej niż Duffel i moje dzieło wytrzymało. :lol:

Jami, tak jak pisała psiulka, nie warto kupować tych tanich szitów, rozleci się po paru użyciach. Lepiej zainwestuj we flexi (na allegro są często tanie) i będziesz miała na dłuuuugo. Naszej smyczce leci już chyba 4 rok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...