Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

miclyh.jpg

 

Po wyciągnięciu odrobiny taśmy, zablokowało się na dobre. Supła już nie ma, ale teraz kołowrotek jest unieruchomiony i ani drgnie. Zamawiałam na zooplusie parę miesięcy temu :/

O kurcze jak to sie stało ? tzn na zwykłym spacerze czy jakaś określona sytuacja? 

Pytam bo używam od 2 lat giant L i nic takiego się nigdy nie stało a używam jej dzień w dzień .

Spróbuj napisać do zooplus , napisz im numer zamówienia w którym kupowałas flexi i spytaj o wymiane .

W łeb Ci nie dadzą :) najwyżej odmówią ,więc próbuj .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za zdjęcia :) piękny kolor, gdybym brała tą smycz to chyba właśnie taką :)

Nie ma za co :) Mi co prawda początkowo się nie podobał, ale potem jednak się ucieszyłam, że mam ten kolor, bo jest taki niespotykany :D
Link to comment
Share on other sites

Dożywotniej chyba nie, raczej 2-letnią, ale mogę się mylić. Na szczęście taśma w końcu powróciła na właściwe miejsce, bez konieczności rozkręcania. Odsłonięty kołowrotek ma, jak widać swoje plusy i minusy - taśma szybko schnie, ale też wkręca się tam, gdzie nie powinna. 

 

Dzięki wszystkim za radę. Maila już dawno skasowałam, ale rzeczywiście rachunek można pobrać z historii zamówień. Nie wpadłam wcześniej na to.

 

Gops, sama nie wiem, jak to się stało. Pies szedł przy nodze na niezablokowanej taśmie, nagle się cofnął i taśma już wkręcona :/ . Trzy godziny walki przy użyciu metalowego pilnika do paznokci i udało się przepchnąć taśmę. Jeśli się to komuś przydarzy - nie szarpać, taśma wtedy zawija się w rulonik jeszcze mocniej. Tylko pilnik/nóż i dużo cierpliwości. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Mnie znowu wzięło na fleksi. Która lepsza; vario, czy new classic? (taśmowe)

Ten plastikowy element przy zapięciu w Vario pewny jest? Trochę się tego obawiam, gdyby nie to, nie miałabym wątpliwości, którą wybrać :/

 

Moja koleżanka ma Vario dla amstaffki, która lubi mieć zrywy, smycz ma rok, a ten plastik się trzyma super ;) ja mam cavaliera, który też lubi szarpnąć, czasami gdzieś zachaczę tym plastikiem, często wymieniam końcówki (smycz ma 1,5 roku) i też się super trzyma. Osobiście jestem bardzo zadowolona z tej smyczy.

Link to comment
Share on other sites

Mnie znowu wzięło na fleksi. Która lepsza; vario, czy new classic? (taśmowe)

Ten plastikowy element przy zapięciu w Vario pewny jest? Trochę się tego obawiam, gdyby nie to, nie miałabym wątpliwości, którą wybrać :/

miałam to samo - i kupiłam gigant
jakoś nie ufam temu łączeniu
z2bVysD.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mnie znowu wzięło na fleksi. Która lepsza; vario, czy new classic? (taśmowe)

Ten plastikowy element przy zapięciu w Vario pewny jest? Trochę się tego obawiam, gdyby nie to, nie miałabym wątpliwości, którą wybrać :/

 

Ja niestety jestem załamana jakością New Classic(rozmiar M-L: do 50kg). Taśma jest cieniusieńka, wygląda jak szmata po 2 spacerach i po krótkim czasie zwija się wokół własnej osi, uniemożliwiając szybkie zwijanie mechanizmu. Dramat... 

Już nawet Vitakraftowa Ring Go ma lepszą taśmę..

Link to comment
Share on other sites

Vario nie miałam ale "macałam" i znacznie porządniejsza wydaje mi się Giant L .

Używam Giantow od 2 lat i jestem zachwycona .

 

To że wycofują je to pewne ?

Jeśli tak to muszę kupić zapas :/ , bo nie wiadomo czy te nowe nie będą słabsze jak to zrobili z classicami .. 

Link to comment
Share on other sites

Vario nie miałam ale "macałam" i znacznie porządniejsza wydaje mi się Giant L .

Używam Giantow od 2 lat i jestem zachwycona .

 

To że wycofują je to pewne ?

Jeśli tak to muszę kupić zapas :/ , bo nie wiadomo czy te nowe nie będą słabsze jak to zrobili z classicami .. 

 

tak mi powiedzieli w sklepie, poza tym widać na allegro, że coś się dzieje, niektóre kolory już są mało co dostępne, smycze osiągają jakieś straszne ceny O.o w zooplusie od jakiegoś czasu nie ma już rozmiaru L

Link to comment
Share on other sites

I kupiłam :p może nie zapas ale czekamy na Gianta L Neon 8m :) niestety nie znalazłam już innych kolorów w normalnej cenie .

Nasza czerwona Giant L po 2 latach codziennego używania ląduje na śmietniku dziś .

Od jakiegoś czasu wydawała podejrzane dzwięki, wygląda jak ze śmietnika ale to co ona przeżyła to żadna dotąd nie przeżyła ;D

Mamy jeszcze Giant L zieloną i ona teraz będzie naszą codzienną flexi , Neon zostawie na wyjścia .

 

Zamówiłam też znajomej flexi reflect też neon do 50kg i też 8m ale z całkiem inną obudową, taką klasyczną na jej mix sznaucera 18kg.

Ja się jednak bałam zaryzykować, mam zaufanie już tylko do Giantów.

1407931140.jpg

Link to comment
Share on other sites

Czy ma ktoś możliwość sprawdzenia czy te szare łączące plastiki w vario są tej samej wielkości w rozmiarze S i M? Kupiłam belt stop do S-ki ale ma tak maleńki karabińczyk że tylko dla jakiegoś malucha do 5kg się nadaje. Chcę zakupić M-kę ale nie wiem czy będzie pasował ze względu na rozmiar łącznika.

Link to comment
Share on other sites

Gdyby ktoś się wachał , zwykła flexi do 50kg czy Giant do 50kg to może te zdjęcia pomogą :) 

Obydiwe smycze są do 50kg, jedna ma 5 m druga 8m .

 

3730918_12242115_1175800352449850_211687

 

Szerokość taśmy minimalnie mniejsza w tej 5m, ale karabińczyk ten sam .

 

3730939_12204553_1175800319116520_112235

 

3730943_12242351_1175796145783604_747805

 

Jak doszły to zmieniłam zdanie i zostawiam dla siebie tą mniejszą 5 m :p 

Jest dużo lżejsza a jedną giant już mam więc starczy.

Coś czuje że to będzie miła odmiana .

 

Link to comment
Share on other sites

lecz ma tylko 5 metrow, to wiadomka, ze jest mniejsza.

ja mam dla moich pieskoe smycze flexi od dobrych ludzi z dogo, co mi odsprzedali i mam gianta 8 m i classic 5 m i ten giant ma jedna wade - jest ogromny i czasem jak pies idzie mi przy nodze, to sie wali w glowe - to nie jest jednorazowy przypadek. ale ma tez zalete - ma 8 metrow.

uzywam tych smyczy tylko, jak ide sie z pieskami odlac oraz na wystawach, gdzie jade na kilka dni i nie moge puszczac moich pieskow ze smyczy, zeby sie nie ubrudzily^^

 

strasznie potrzebuje drugiej 8 m flexi, gdyz to jest duza nieuczciwosc, ze ktos sobie moze lazic na 8 metrow, a jego sasiad tylko na 5.

 

nie wim jednak, ktora wybrac - wolalabym taka bardziej poreczna i mniejsza, bo ten giant jest ogromny.

Link to comment
Share on other sites

Giant ma jeszcze jeden wielki plus, waży tyle że bez problemu można kogoś znokautować w razie zagrożenia :p 

Zobaczę jak mi się będzie chodzić z tą mniejszą , jeden Giant już mam 8m ale to raczej używam w parku gdzie nie mogę psa puścić, gdzieś na miasto lepsza pewnie będzie ta 5m .

 

Tylko nie wiem czy to realne mieć 2 gianty w jednym ręku , wtedy raczej nie będziesz w stanie używać blokady.

 

Vario mają wersje 8m i są mniejsze od gianta :) ja nie kupiłam ze względu na ten "zatrzask" na taśmie bo mojemu psu się zdarza chlasnąć smycz zębami i pewnie by to połamał.

Link to comment
Share on other sites

 
strasznie potrzebuje drugiej 8 m flexi, gdyz to jest duza nieuczciwosc, ze ktos sobie moze lazic na 8 metrow, a jego sasiad tylko na 5.
 
nie wim jednak, ktora wybrac - wolalabym taka bardziej poreczna i mniejsza, bo ten giant jest ogromny.


Haha! Dlatego ja swoją 5m sprzedałam :P, bo też czułam, że to nieuczciwe, że jedno futro śmiga na 8m, a drugie ma tylko 5.
Bierz Gianta! Faktycznie można psa walnąć w głowę, ale ja go uwielbiam i nie oddałabym za żadne pieniądze!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...