Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

Gdyby nie to, że w stacjonarnym sklepie nie ma koloru, który bym chciała to pewnie bym się nie opanowała.
Nawet cena nie jest zła, bo taśma do 25kg kosztuje bodajże 73zł... Może w przyszłym miesiącu poproszę żeby mi sprowadzili mój kolor :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja się skuszę pod koniec lipca na vario. Świetna jest. Szkoda, że w rozm. S rączka nie jest regulowana... (właśnie się o tym dowiedziałam od [COLOR=#000000][B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/147294-Laetitia"]Laetita[/URL])
[/B]Póki co nie mam pieniędzy, bo zakochałam się w jednym ze wzorów z furkidza i oczywiście kupiłam. [/COLOR]:cool3: A bardzo przydałaby się smycz automatyczna na wyjeździe za tydzień. W lidlu w czwartek będzie smycz automatyczna 8m. dla psa do 35kg za 25zł Czy ktoś ją posiada? Przetrzyma tydzień u 25kg. psiaka, który jest spokojny i nigdy nie ciągnie na smyczy? :razz:

[IMG]http://www.lidl.pl/catalogmedia/pl/article/21652/21652_f.jpg[/IMG]
link do artykułu - [URL="http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-C7CCB721-FD60691E/www_lidl_pl/hs.xsl/oferta.htm?action=showDetail&id=17331"][B]KLIK[/B][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja żadnym automatom oprócz flexi nie ufam, ale najlepiej idź do lidla i wymacaj. Skoro masz psa któremu smycz służy tylko jako narzędzie do przekazywania sygnałów, a nie lina do przeciągania to powinna wytrzymać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']Dzisiaj przyszła do mnie flexi comfort L - 8 metrów na lince. Jest dużo lżejsza niż nasza Giant no i póki co jestem zadowolona :)[/QUOTE]
mialam maxi i zamienilam na linke w comforcie. ponad 2 lata jestem zadowolona a Cekin miewa zrywy:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fridaso'] W lidlu w czwartek będzie smycz automatyczna 8m. dla psa do 35kg za 25zł Czy ktoś ją posiada? Przetrzyma tydzień u 25kg. psiaka, który jest spokojny i nigdy nie ciągnie na smyczy? :razz:

[/QUOTE]

Ja mam tą smycz z lidla od roku dla suki ok. 16kg;) jest używana prawie codziennie i trzyma się super ;) jedyne co mnie na początku denerwowało to blokada całkowita linki i głośne zwijanie/rozwijanie :lol:

widzę że teraz bd troszkę inne te smycze :lol: nasza wygląda tak, dodatkowo ma wbudowany odczepiany pojemniczek na woreczki :cool3:

[URL="http://s955.photobucket.com/user/xxxkaluniaxxx/media/IMG_2815.jpg.html"][IMG]http://i955.photobucket.com/albums/ae34/xxxkaluniaxxx/IMG_2815.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia']Ja żadnym automatom oprócz flexi nie ufam, ale najlepiej idź do lidla i wymacaj. Skoro masz psa któremu smycz służy tylko jako narzędzie do przekazywania sygnałów, a nie lina do przeciągania to powinna wytrzymać ;)[/QUOTE]

Stwierdziłam, że skoro lidlowa kosztuje 30zł, a jest mniej zaufana, i pewnie nie posłuży tak długo, to kupię droższą flexi comfort long large 8m, czyli następna rzecz, która będzie się po wakacjach kurzyć, bo zawsze spuszczam psiaki ze smyczy - chodzimy w miejsca, gdzie żywej duszy nie ma... :razz: Czekam na kuriera. :lol:

Edited by fridaso
Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']A my nabyliśmy nową flexi giant L 8m w przepieknym kolorze petrol !
Mamy już jedną taką samą tylko czerwoną w stanie agonalnym , zrobię zdjęcie porównawcze obu smyczy .
Jedna ma nie cały rok druga 2 tygodnie .[/QUOTE]
Cudny ten kolor na żywo nie? :loveu:
Ja swoją z gumową rączką linkę do 50 kg też już mam od jakiegoś czasu i jak na razie w stanie idealnym, a używana codziennie na wieczorne i popołudniowe spacery :)

Link to comment
Share on other sites

Ja myślałam o Vario właśnie turkusowej, chociaż do obróżek bardziej by nam różowa pasowała. Tylko nie wiem czy TŻ chciałby z takim różem popitalać :hmmmm: W sumie na różowe obroże powiedział tylko "przynajmniej nikt nie będzie pytał czy piesek czy suczka".

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj przyszła nam FLEXI comfort 8m, rozm. L (do 50kg)
Przyznam szczerze, że nie wiedziałam, że to takie duże jest (plastik) Ale nie jest takie jakieś strasznie ciężkie, na jakie wygląda. Trochę się zawiodłam na materiale, z jakiego jest stworzona cała szara część. Plastik wymieszany z gumą. Straasznie nietrwałe. Wczoraj byłam na jednym spacerku na tej smyczy... porażka, raz spadła na ziemną, miękką drogę i w 3miejscach zarysowana (zdjęcia) boję się myśleć, co byłoby, gdyby spadła na chodnik. W dodatku wystarczy paznokciem dotknąć mocniej i jest możliwe, że stworzy się zarysowanie. :roll: Położyłam do zdjęcia na schodach brudnych od piasku i stworzyło się zarysowanie... Wasza seria comfort też taka jest? Z takiego materiału powinna być sama rączka, a nie połowa smyczy... Ale ogólnie przyda się na wakacjach ;)


[IMG]http://images.tinypic.pl/i/00552/kbx1s1obl3mi.jpg[/IMG]

[IMG]http://images.tinypic.pl/i/00552/km6hbynhie81.jpg[/IMG]

[IMG]http://images.tinypic.pl/i/00552/mev0qef0e0oh.jpg[/IMG]

[IMG]http://images.tinypic.pl/i/00552/sr8ppjsur8l0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Miałam kiedyś samego compacta do 50kg i też się strasznie rysowała. Od dwóch lat mam smyczkę z serii coffee. Jest prawie cała biało-ecru, tylko rączka karmelowa, ale po praniu wygląda prawie jak nowa.
Nie wiem czy rączka naszej smyczy jest z tego samego tworzywa co Twoja, bo jedynie daje się zarysować, jednak rysy znikają po myciu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia']Nie wiem czy rączka naszej smyczy jest z tego samego tworzywa co Twoja, bo jedynie daje się zarysować, jednak rysy znikają po myciu.[/QUOTE]

U nas jest plastik wymieszany z gumą (szara część), taki przyjemny w dotyku plastik. U nas też rysy po umyciu znikają, jednak nie takie głębokie, jak na zdjęciu... :D Zresztą u nas się nie tylko szara część rysuje, w końcu przycisk do hamulca i czerwona część też porysowana, a tam jest czysty plastik, normalny. Ale trudno, działa dobrze, przetrwamy. :D Jak będę miała okazję, to obejrzę jutro lidlowe smycze. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fun']Kupowałam kiedys w kakadu flexi tasme do 50 (moj pies wazy 20) ,zaplacilam za nia ok.80 zł , pies i tak rozwalil blokadę, jedyny plus to calkowity zwrot kasy w sklepie[/QUOTE]

mój pies waży 25kg, ale nie rozwali nawet smyczy do 10kg, nie ciągnie, a hamulca wcale nie używamy, tylko psa wołam. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fun']Kupowałam kiedys w kakadu flexi tasme do 50 (moj pies wazy 20) ,zaplacilam za nia ok.80 zł , pies i tak rozwalil blokadę, jedyny plus to calkowity zwrot kasy w sklepie[/QUOTE]

No cóż, aż dziwne że zwrócili kasę. W instrukcji jasno jest napisane że pies musi umieć chodzić na luźnej smyczy i reagować na komendy, inaczej pisząc nie ma szarpać jak dzikie zwierze czyli nie ma szans rozwalić mechanizmu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']No cóż, aż dziwne że zwrócili kasę. W instrukcji jasno jest napisane że pies musi umieć chodzić na luźnej smyczy i reagować na komendy, inaczej pisząc nie ma szarpać jak dzikie zwierze czyli nie ma szans rozwalić mechanizmu.[/QUOTE]

no ale jak Ci udowodnią, że Twój pies nie potrafi chodzić na smyczy? wiadomo jak mechanizm jest zajechany jak sandały Jezusa to ok można to jakoś wywnioskować, ale jeżeli jest tylko trochę zjechany to nie ma szans ;)

[B]fridaso[/B] ja kupiłam flexi comfort taśmę 3 lata temu (stara seria), spadała ze 100 razy i wygląda ciut gorzej od Twojej, ale rączka jest pokryta grubą gumą, na początku tego roku kupiłam nową, ale linkę i znacznie czuć różnicę chociażby na rączce, taki właśnie gumo-plastik ;/ pozbyłam się jak najszybciej bo strasznie się ślizgała w ręku

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem pod co podciągają flexi giant ale chyba pod comfort ?
W każdym razie mega szybko się rysuje , moja niespełna roczna wygląda jakby miała z 10 lat .
O nową bardzo dbam tzn trzymam w szafie osobno i nie kłade nigdy na ziemi .
Ta stara ma styrany mechanizm , bardzo głośno działa i czuć że jest luźny .
Teraz jak mam porównanie z nową to czuć dużą różnice .

Link to comment
Share on other sites

Ja mam giant xl, głośno się zwija jednak działa dobrze. Pies ją memłał, guma sterczała na wszystkie strony - tam gdzie raniła rękę popodcinałam i jest ok. Smycz lądowała na ziemi, pies nią parę razy oberwał i dalej jest 'cacy'.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='fridaso']U nas jest plastik wymieszany z gumą (szara część), taki przyjemny w dotyku plastik. U nas też rysy po umyciu znikają, jednak nie takie głębokie, jak na zdjęciu... :D Zresztą u nas się nie tylko szara część rysuje, w końcu przycisk do hamulca i czerwona część też porysowana, a tam jest czysty plastik, normalny. Ale trudno, działa dobrze, przetrwamy. :D Jak będę miała okazję, to obejrzę jutro lidlowe smycze. :)[/QUOTE]
W lidlu są teraz jakieś akcesoria dla zwierząt? Bo nie widziałam w żadnej gazetce..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Napiszcie mi proszę, jak po dłuższym użytkowaniu sprawdza się Flexi Vario?
Myślę nad zakupem nowej Flexi, a tak ogólnie to muszę bardzo pochwalić smycz tej marki, bo po całym tygodniu używania jej w ekstremalnych warunkach nad morzem (tyranie ją po piachu i chodniku, gdzie cała masa piasku dostawała się do środka i zaliczenie dwukrotnego upadku do słonej wody - tutaj na chwilę zawiesił się tylko mechanizm blokujący, a jak wyschła to wszystko dalej było ok) dalej świetnie działa.
Problem w tym, że ja muszę mieć wszystko idealne, a nasza smycz nie dość, że jest przegryziona, cholernie porysowana to jeszcze z linki zaczynają wyłazić niteczki.

I teraz pytanie - która smycz jest lepsza?
Rozważam Flexi Vario a Flexi Comfort Long (z gumowaną rączką).
Obie smycze muszą mieć 8m.
Minusem jest to że czasem jak się zagapię i pies mocniej pociągnie to smycz wyślizguje mi się z ręki i radośnie jedzie po chodniku.
Bliżej jestem przy Vario, bo opcja świecącego paska czy amortyzatora, pojemniczka i latarki kuszą.
Z drugiej strony chciałabym mieć coś wygodnego dla ręki, tym bardziej, że jak już pisałam zdarza mi się smycz upuścić.
Widzę że w zoo+ Flexi Comfort Long jest po 60zł, a cena Vario jeszcze jest dość wysoka.

I teraz nie wiem, czy lepie dłużej odkładać i kupić Vario z większością bajerów, czy jednak postawić na Comfort Long i gumowaną rączkę.
Podpowiedzcie..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...