Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

Ja przerabiałam taśmy i linki i jednak wolę linki ;) szybciej się zwija, nie zacina się i smycz jest lżejsza, a cała linka odblaskowa. Mam wersje comfort long 3, linka nie przeciera sie praktycznie wcale, ale tez nie jest jakos ekstremalnie użytkowana, pies spokojny i nie chodzi na niej bardzo często, wiec nie wiem jak to wyglada przy częstym użytkowaniu.

Link to comment
Share on other sites

Karabinczyki we flexi  generalnie nie sa duże . W mojej M-ce ma 4 cm + 1,5 cm krętlik

Jesli dba sie o taśmę ( nie wlecze sie po ziemi, jest suszona po deszczowych spacerach) to nic sie nie zacina. Czysta tasma zwija się  płynnie , problemy  moga sie pojawić jak jest polepiona brudem. Czyszczenie jest proste - wystarczy wyciągnąc całą , zablokować, przetrzeć wilgotną szmatką/gąbką  i zostawić do wyschnięcia. Tak konserwowana  słuzy mi juz 6 rok bez zarzutu

Link to comment
Share on other sites

No własnie w tych większych linka jest grubsza i bardziej trwała. W mniejszych cieniutka , oplot słaby a jak sie przetrze to rdzeń już "sypie się" błyskawicznie
Ja flexi uzywam stale od kilkudziesieciu lat ( pierwsze miałam jeszcze sprowadzane z zagranicy bo u nas nie było)jako podstawowy sprzet , obecnie na 4 psach i w wersji "chodnikowej" na krótko i wycieczkowej na max i z ryzykiem zaczepiania o przeszkody więc to daje mi dobry przeglad co i jak z trwałością. Niestety nowe "bajery" nie umywają sie trwałoscią do tych starszych może siermiężnych ale pancernych.
Odblask w przeplocie wytarł sie po 2-3 miesiacach i później juz poszło błyskawicznie jak rdzeń wylazł na wierzch i smycz poszła do kosza

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Zastanawiałam się nad zakupem tego nowego modelu Vario. Widzę że jest inny guzior i otwór przez który wciągana jest taśma również jest inny. Z taką jakby kulką....

Rozumiem że Ty nasz ten wcześniejszy model z normalnym guzikiem i wlotem bez kombinacji?

Zastanawiam się czy to zmiany na lepsze czy jednak kupić klasyczny model.

 

Miałam przez chwilę przyjemność używać modelu z linką i było ok. W pierwszym momencie celowałam własnie w linkę ale teraz już nie wiem:)

Link to comment
Share on other sites

Ja tak samo używam Flexi od bardzo dawna, zawsze linki i nic się nigdy z linką nie stało. Ja mam te wersje podstawowe, bez bajerów. Smycze jamnic są w tym samym wieku co one (czyli najstarszej stuka już 16 lat), wyglądają może niezbyt pięknie, ale działają bez zarzutu. 5 lat ma moja L do 50 kg, używana przez ponad 40 kg dobermana i cały czas jestem pod wrażeniem ile wytrzymała zrywów i innych ekstremalnych sytuacji. Jej zaletą jest to, że jest do tego mała i lekka. Nigdy żadnej nie musiałam rozwijać, suszyć itp. linka nie śmierdzi tak jak taśma po deszczu.

Link to comment
Share on other sites

ja miałam taśme XS (najmniejszą flexi) iiiii była beznadziejna, zacinała się, taśma wyglądała jak wstążeczka, ciągle się kreciła i nie zwijała, a mojego 5kg psa ciągnęła do nieba, przez co nie miał za bardzo siły jej rozwijać. Odtąd kupuje linki i jestem bardzo zadowolona, mam zwykłą S i comfort long 3, linka w Sce rozwija się bardzo lekko i żyje już około 6 lat bez zarzutów używana bardzo często, Lka używana przez około 2 lata wygląda i działa jak nowa. Tak jak pisała Amber linek nie trzeba ani pielęgnować ani suszyć, więc jak dla mnie ta opcja jest lepsza :)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam flexi comfort 5m linkę dla Nuki chyba już 2 rok. Działa bez zarzutów, a też już wiele zrywów wytrzymała i pewnie jeszcze długo mi posłuży :) Używam codziennie na wieczorne i popołudniowe spacery.

Drugą mam flexi classic 5m taśmę dla pieska mojej babci, sunia waży ok 13 kg, ale nie ciągnie, bardzo się słucha i chodzi przy nodze więc taka wielkość jest wystarczająca. Nic się nie zacina, nie śmierdzi, kilka razy wypadła mojej mamie z ręki i też działa :) 

Mi chyba jednak bardziej odpowiada taśma i następną, gdyby ta Lka się popsuła wezmę taśmę :)

Link to comment
Share on other sites

flexi maxi- 8m w tasmie do 50kg, uzywal moj Cekin, teraz od 2 lat uzywa malamut. Smycz ma jakies 5-6 lat. Pozniej przez ponad 2 lata uzywalam flexi comfort lng na lince dla Cekina.. S,ycz sprzedalam bo kupilam vario. Vario juz w tasmie- czasem mnie tasma drazni;p

 

Suki(male psy) zawsze mialy Ske w lince. Tez, najpierw klasyczna, pozniej comfort a eraz vario. Stare smycze tez sluza innym psom bo po prostu wymienilam na ladniejszy model;)

 

Smycze lataly, spadaly, rzucalam nimi.. Wszystko jest ok a owczara mam ciagnika.. zrywy za koteczkami miewla ostre, teraz mniej ostre ale nadal ma jelsi widzi nie swojego kota na dzielni;)

 

Comfot mialam w lince bo 8m nie bylo duzej w tasmie.. linka mnie wkurzala tylko przez to, ze nie chowala sie do konca;p Przy vario tez nie mialam wyboru i mam tasme.. a smycz nie chowa sie do konca bo "krotka" koncowke z tasmy wymienilam na amortyzator ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja należę do drugiej grupy, czyli tej wybierającej taśmę :p.
Od 6 lat mam Flexi Maxi 8m taśma do 50kg i działa bez zarzutu. Leżała już kilka razy na ziemi, więc obudowa porysowana, ale nie zauważam żadnych utrudnień typu złe zwijanie itp.
Prawdą natomiast jest, że jeśli taśma zmoknie to trzeba ją zostawić "na zewnątrz" obudowy do wyschnięcia, bo inaczej capi :p.
Natomiast jak trafiła do nas Zara (2 lata temu), kupiłam Flexi Classic 5m linka do 25kg i nie mogłam się do niej przekonać, więc właśnie się jej pozbyłam.
Zamówiłam od razu Flexi Giant Lkę (promocja na zooplusie 99zł) i już nie mogę się doczekać jak przyjedzie kurier :D.

Link to comment
Share on other sites

Giant Lke używam do ponad roku :) najlepsza flexi jaką miałam .


Dla mnie od wczoraj również mistrzostwo świata :D. Nawet przebiła bezkonkurencyjną do tej pory Flexi Maxi :p.
Fajna ogumowana rączka, nieślizgająca się w dłoni, ciut szersza taśma niż we Flexi Maxi no i mam wrażenie, że jakoś tak lżej chodzi (może też przez to, że flexi maxi ma już kilka lat).
Gdyby nie przetarta w jednym miejscu taśma to pozbyłabym się Flexi Maxi i kupiła jeszcze jednego Gianta :p...
Link to comment
Share on other sites

Ja mam właśnie dwa gianty :) jeden na codzień który przeżył już dosłownie wszystko !

Był i w błocie i piachu , i wpadł do morza , kąpał się w kałuży , leciał za psem 50metrów ;D 

Niestety był też skracany 4 razy przez psa :p i szyty przezemnie nićmi do skór , wytrzymuje bez problemu (zamiast 8 metrów ma już koło 6 ) .

Wygląda mega nie wyjściowo więc kupiłam drugiego którego używam "w miasto" jak wiem że nie będzie extremalnych warunków . 

Jak nie zapomne to wrzucę fotke gianta po przejściach i gianta "prawie" nówke . 

Link to comment
Share on other sites

KapustaPusta, ja mam sukę 11kg, a smycz do 20kg, long, linka 8m i bardzo sobie chwalę. Dla małego psa myślę, że linka spokojnie wystarczy, choć oczywiście - co kto lubi, no i dużo zależy od samego psa czy grzecznie chodzi przy nodze czy zdarza mu się gdzieś pobiec i wtedy smycz go nagle zatrzymuje.

 

Teraz będę kupować pewnie flexi dla młodej, ona wazy obecnie 18kg, ale ktoś tu kiedyś mądrze napisał, żeby brać nie "na styk" tylko rozmiar większą dla pewności - przy jej temperamencie myślę, że do 35kg to minimum, bałabym się brać smycz do 20kg ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...