Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

Co do tych starych serii, to myślę, że tak prędko ich nie wycofają - każdy sklep ma pewnie jakieś zapasy i tą nową kolekcję będzie można kupić zapewne dopiero w tych większych, gdzie mają lepszy asortyment ;) A w internetowych zoologach może będą wyprzedaże na te starsze serie, jak będą te nową wprowadzać?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sięgając do początku tego wątku:
 

czy sa godne polecenia [smycze automatyczne] bo ja nie wiem czy sie opłaca tyle kasy płacic???


Nie są godne polecenia i nie opłaca się nawet za darmo sprawiać takiej smyczy psu. Smycz ta bowiem uczy psa tego, co jest zwykle zmorą wszystkich właścicieli psów: uczy psa ciągnąć. Jeśli więc Twój pies nie gania w zaprzęgu, lub z Tobą uczepiony linką do pasa, to o automagicznej, zwijanej smyczy zapomnij. A jak już używasz takiej smyczy, to nie zawracaj później du... głowy na Dogo i nie pytaj: "Jak oduczyć psa ciągnięcia na smyczy?". Albo rybka, albo pipka.
Link to comment
Share on other sites

Sięgając do początku tego wątku:
 

Nie są godne polecenia i nie opłaca się nawet za darmo sprawiać takiej smyczy psu. Smycz ta bowiem uczy psa tego, co jest zwykle zmorą wszystkich właścicieli psów: uczy psa ciągnąć. Jeśli więc Twój pies nie gania w zaprzęgu, lub z Tobą uczepiony linką do pasa, to o automagicznej, zwijanej smyczy zapomnij. A jak już używasz takiej smyczy, to nie zawracaj później du... głowy na Dogo i nie pytaj: "Jak oduczyć psa ciągnięcia na smyczy?". Albo rybka, albo pipka.

 

A może warto nauczyć psa różnicy, kiedy idzie na automacie a kiedy na zwykłej smyczy? Serio, pies to nie jest tak durne stworzenie, jak się niektórym wydaje i z łatwością zrozumie, że na jednej ma więcej luzu (chociaż nadal nie jest puszczony), a na drugiej mniej, na której mu wolno ciągnąć (do pewnego momentu!) a na której nie. Ale do tego trzeba trochę popracować, a niektórzy wolą tylko wyzywać na dogo ;)

Link to comment
Share on other sites

Sięgając do początku tego wątku: Nie są godne polecenia i nie opłaca się nawet za darmo sprawiać takiej smyczy psu. Smycz ta bowiem uczy psa tego, co jest zwykle zmorą wszystkich właścicieli psów: uczy psa ciągnąć. Jeśli więc Twój pies nie gania w zaprzęgu, lub z Tobą uczepiony linką do pasa, to o automagicznej, zwijanej smyczy zapomnij. A jak już używasz takiej smyczy, to nie zawracaj później du... głowy na Dogo i nie pytaj: "Jak oduczyć psa ciągnięcia na smyczy?". Albo rybka, albo pipka.



Dlatego smycz automatyczną mozna kupowac dopiero wtedy, kiedy pies umie ladnie chodzic na zwykłej. Moj pies jakos nie ma problemu z odróżnieniem, kiedy jest na flexi, a kiedy na metrowce. Inna sprawa, wiadomo jesli taki pies chodzi na flexi non stop, to moze mu sie zapomniec, i faktycznie wtedy jest problem. No ale ja nie wyobrazam sobie uzywac tylko automatu, bo byloby to zwyczajnie dla mnie niewygodne.


Ale nie wyobrazam sobie tez jak mam obejść sie bez flexi na porannym spacerze w tygodniu, kiedy to mam max 15 minut na odsikanie psów. Mam bardzo blisko pola, ale niestety jest tam zawsze przynajmniej jeden pies, wiec dla swietego spokoju wole miec smycz, moj jest odwolywalny w 99% ale jednak jak spotka psa z ktorym kiedyś mial spiecie to moze byc różnie.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam pytanie do osób posiadających Flexi na taśmie. Dzisiaj zauważyłam, że tuż przy samej obudowie, gdy smycz jest maksymalnie rozciągnięta, taśma jest zszyta różową nitką. Wcześniej tego nie było widać. Też tak macie? Taśma zwija się bez problemu, jest wystarczająco napięta, ale wcześniej na 100% miejsce zszycia nie było widoczne. Nie wiem z czego to wynika - coś się w mechanizmie poluzowało, czy taśma przekręciła?

 

Piszę o Flexi Giant L (taśma 8 m)

Link to comment
Share on other sites

Przymierzam się do zakupu flexi. Pies już nauczony chodzenia na luźnej.

Plan jest taki że chciałabym jej używać jak normalnej smyczy (blokować) a na komendę pies może sobie polecieć w krzaki.

W związku z tym nie wiem czy jest jakaś różnica w używaniu w ten sposób pomiędzy wersją z linką a wersją z taśmą?

Obawiam się że wersja taśmowa może się plątać i nie zwijać się płynnie. Jest też pewnie sporo cięższa.

Kolejny problem to rozmiar. Nie wiem który brać. Pies docelowo będzie ważył jakieś 12kg. Brać do 12 kg czy jednak dla bezpieczeństwa do 20 kg? Zakładam że istnieje możliwość że jak się rozbawi czy zagapi na coś to szarpnie mocniej a silna jest dość bestia jak na taką wagę. Podczas takiego za mocnego szarpnięcia wyrywa się / urywa linka czy po prostu psuje się mechanizm i smycz się nie zwija? Zastanawiam się na ile realne jest zerwanie się psa i np wpadniecie pod samochód... Samego popsucia się nie boję.

Link to comment
Share on other sites

Jesli pies waży 12 to smycz co najmniej 20.
Rozpędzony pies o wadze 12 kg działa na linke z siłą znacznie większą niż sama jego masa - dochodzi przyspieszenie.
Ja na 13 kg mam smycz do 30 kg i uważam ze jest OK.
Przy tych wiekszych solidniejszy jest też karabinczyk co wazne.
Sama tasma czy linka sie nie zerwie - gł problem jest w mechanizmie hamulca. Jesli "za słaba" smycz to Ci sie zębatka szybko zniszczy i blokowanie nie będzie pewne a to dla bezpieczeństwa bardzo ważne.
Linka czy tasma? Niestety od jakiegos czasu linki są marne, szybko sie wycierają. Ja przeszłam na tasmy bo są trwalsze no i lepiej widoczne. Istotne jest aby smycz była dobrze widoczna bo ( zwłaszcza po zmierzchu) zawsze może sie zdarzyć że biegacz czy rower wjedze Ci między Ciebie i psa bo nie zauważy smyczy. Niektórzy kochają się mijać "na styk" wręcz ocierać mimo że jest miejsce żeby zrobic to bezkolizyjnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...