Jump to content
Dogomania

Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]


dog_master

Recommended Posts

[quote name='asiak_kasia']
A teraz powiedzcie mi, która miała do czynienia z psem niezaleznym? [/QUOTE]

Ja ja ja! :evil_lol:
I szczerze? Nawet niezależność kaukaza jest do zniesienia - ale niezależność pierwotniaka - to jest to :cool3: :loveu: Zwłaszcza gdy w piesku budzi się miłość do wąchania i pogoni zwierzyny ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']taaa jamnik jest niezalezny, wiec nie moze byc dobrze wychowany:)
dlaczego wiec amber tak usilnie porownuje gordona z jamnikiem?:))[/QUOTE]
Na miłość boską,czy kiedyś wreszcie nauczysz się czytać ze zrozumieniem?! Niezależność oznacza,że pies wykona komendy,ale mając do wyboru współpracę z człowiekiem i jakieś zajęcie "na własną łapę",bez zwracania uwagi na człowieka (np.kopanie) zawsze wybierze to drugie.To cecha rasowa,a nie braki w wychowaniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']Ja ja ja! :evil_lol:
I szczerze? Nawet niezależność kaukaza jest do zniesienia - ale niezależność pierwotniaka - to jest to :cool3: :loveu: Zwłaszcza gdy w piesku budzi się miłość do wąchania i pogoni zwierzyny ;)[/QUOTE]

Ja też! Od 14 roku życia wychowuję tybetanka :eviltong:
Jetsan też kocha węszyć i mi zwiewać za tropem, nie ma tak lekko :eviltong: Do tego jest cholernie uparty, dumny, ma dość dominujący charakterek i jest bardzo terytorialny :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Ja też! Od 14 roku życia wychowuję tybetanka :eviltong:
Jetsan też kocha węszyć i mi zwiewać za tropem, nie ma tak lekko :eviltong: Do tego jest cholernie uparty, dumny, ma dość dominujący charakterek i jest bardzo terytorialny :cool3:[/QUOTE]

odejmij terytorialny (chodź może nie?) i masz opis Kelly :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Każda rasa ma swoje plusy i minusy. Owczarki fakt, że uwielbiają pracę z człowiekiem ale zepsuć je bardzo łatwo szczególnie jak się ma egzemplarz nadreaktywny. Szczególnie widzę to u swojej collie, która nie jest miśkiem wystawowym a półdługowłosym kawałem cholery. Taki owczarek leży sobie spokojnie ale czujne oko śledzi każdy ruch cały dzień na zasadzie - no weź, zróbmy coś, niech się coś wreszcie dzieje, chodźmy, biegajmy, daj mi coś do roboty, patrz tu jest piłka, frisbee, przeleciał gołąb.....jak nie to sobie pójdę poszczekać pod płotem. Chwili spokoju człowiek nie ma. To, że pies lubi pracę z człowiekiem to wcale nie oznacza milutkiego, spokojnego życia a wręcz na odwrót. Poleży taki potwór, odpocznie i już za chwilę znowu "czujne oko" no i ma się wyrzut sumienia, że się chce przy kompie posiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']aaa pokojowo nastawiona???
juz nie dobrze wychowana?:))))[/QUOTE]
Bosze, kobieto chwalisz się, że twoje gordonki nie potrzebują kagańca ani kolczatki - to nie ma nic wspólnego z wychowaniem, zamknięte w szopie 12 lat pewnie nadal by nie potrzebowały. To jest cecha rasowa, nie wychowawcza. Gdyby psy nie miały różnych charakterów, i wszystkie by były takie same to wychowaniem zrobiłabyś dobermana psem myśliwskim, a jamnika obronnym.

Ciężej by ci było wychować agresywnego gordona, niż takie ciepłe kluchy jakie masz teraz :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Uważasz, że gdybyś nie robiła tego co robisz ze swoimi gordonkami, to byłby postrachem dzielnicy, zagryzające wszystko co się rusza?

Takie małe masz zaufanie do genów i zrównoważonego charakteru swoich psów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Uważasz, że gdybyś nie robiła tego co robisz ze swoimi gordonkami, to byłby postrachem dzielnicy, zagryzające wszystko co się rusza?

Takie małe masz zaufanie do genów i zrównoważonego charakteru swoich psów?[/QUOTE]

ciagnelyby na smyczy, gonilyby koty, zagryzaly kury, mialyby mnie w dupie na spacerach, spierdzielalyby za zwierzyna, nie widzialabym ich caly spacer i modlila sie w duchu, zeby jednak je na koncu zobaczyc, bo bylyby nieodwolywalne.

plus ronka, owszem. mglaby miec swoje na sumieniu jesli chodzi o kontakty z innymi psami, bo jest i zawsze byla mega do przodu.

Link to comment
Share on other sites

To oprócz Ronki by jednak nie potrzebowały :diabloti: A i tu raczej nie widzę problemu, bo suka gordona to nie jest CAO :eviltong: Ona to pewnie jest agresywna do psów jak moja Cortina :eviltong:

Natomiast agresji do ludzi nadal tu nie widzę. Więc po co kolce i kaganiec? Nie pomogą przy spierdzielaniu, kurę i w kagańcu można utłuc.

Uważam za to, że za bardzo wierzysz w to, że twoje wychowanie coś zmieniło w ich podejściu do ludzi, dzieci, psów. Nie potrzebowały by ani kolców ani kagańca tak czy siak... To są gordonki, psy łagodne i układne z natury. A twoje psy mają wybitnie dobre charaktery, co nie? W końcu byle gdzie ich nie kupowałaś :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']To oprócz Ronki by jednak nie potrzebowały :diabloti: A i tu raczej nie widzę problemu, bo suka gordona to nie jest CAO :eviltong: Ona to pewnie jest agresywna do psów jak moja Cortina :eviltong:

Natomiast agresji do ludzi nadal tu nie widzę. Więc po co kolce i kaganiec? Nie pomogą przy spierdzielaniu, kurę i w kagańcu można utłuc.

Uważam za to, że za bardzo wierzysz w to, że twoje wychowanie coś zmieniło w ich podejściu do ludzi, dzieci, psów. Nie potrzebowały by ani kolców ani kagańca tak czy siak... To są gordonki, psy łagodne i układne z natury. A twoje psy mają wybitnie dobre charaktery, co nie? W końcu byle gdzie ich nie kupowałaś :diabloti:[/QUOTE]

ile znasz gordonkow?

Link to comment
Share on other sites

A ile ty znasz dobermanów, jamników? :eviltong: Argumenty się skończyły? Uważasz nadal, że tylko i wyłącznie twoje wychowanie sprawia, że nie potrzebują kolców i kagańca, bo inaczej były by agresywne do psów i ludzi i się tym chwalisz na prawo i lewo? O gordonkach można sobie poczytać np. tutaj: [url]http://www.podajlape.pl/rasa/308/0/Seter-szkocki-Gordon.php[/url]

Kocham zdania takie jak:

[QUOTE]Sprawdzi się zarówno jako kompan szaleństw dla starszych dzieci, jak i cierpliwa przytulanka dla tych młodszych.
[B]Ze wszystkich seterów jest najspokojniejszy i najbardziej zrównoważony[/B], nie bywa histeryczny czy nieopanowany.
Jest to pies łagodny i przyjazny, dość wrażliwy.[/QUOTE]
The best - ze wszystkich seterów! :diabloti:
[QUOTE]W domu to zwykle cichy i spokojny towarzysz. Jeśli zdarzy się, że z jakichś powodów przez kilka dni nie będziemy mogli zapewnić psu odpowiedniej ilości ruchu, to nie powinno to spowodować, że stanie się nieznośny. [/QUOTE]
[QUOTE]Nawet najlepiej wyszkolonego psa może ponieść pasja i może przestać reagować na komendy. Trzeba liczyć się z tym, że może pobiec za zającem albo sarną w stronę ruchliwej ulicy lub wyładować swoją pasję na ptactwie domowym sąsiadów albo na parkowych łabędziach.[/QUOTE]
Twoich to nie dotyczy! :evil_lol:
[QUOTE]Gordon nie szuka utarczek z innymi psami. W domu akceptuje i przyjmuje do swojego stada inne zwierzęta. Potrafi serdecznie zaprzyjaźnić się z innymi czworonożnymi domownikami, niezależnie od tego, czy to będzie wielki kaukaz, czy malutki york lub kot.[/QUOTE]
[QUOTE]Seter szkocki bywa nieufny wobec nieznanych osób. Zdarza się, że szczeka pod bramą na obcych, a jego gabaryty i czarny kolor mogą budzić respekt. Ale nie należy od niego oczekiwać, że będzie psem stróżującym, gdyż kłóci się to z jego charakterem. [/QUOTE]
To też twoich nie dotyczy, bo twoje są przecież wybitnymi stróżami! :diabloti:

A teraz proszę pójdź sobie na tej sam portal i szukaj jamnik lub doberman. W przeciwieństwie do ciebie (co zaraz napiszesz) nie uważam, że to co jest tam napisane na temat tych ras to bzdury :p Porównaj sobie poziom trudności w opisach... Zanim zaczniesz "szczekać" o tym, że twoje gordonki tylko i wyłącznie przez twoje wychowanie nie potrzebują kolców i kagańca, a inne psy tak, bo mają takich beznadziejnych właścicieli :eviltong: A nie to, że mają łatwe psy.

Link to comment
Share on other sites

no kila dobermanow znam:))) jeden z nich jest nawet ziomem moich dziewczyn. a jamnikow to chyba kazdy zna pelno. sasiadka moich starych ma nawet ich hodowle w mieszkaniu.

chcialabym sie zapytac, co probujesz mi udowodnic zamieszczajac te cytaty i na co "skonczyly sie argumenty"?

Link to comment
Share on other sites

Ten ziom to ten młody z Czech z arytmią? A jamników wszędzie pełno? No seterów tez kilka jest na moim osiedlu. Mój kumpel z klasy miał. Żaden w kolcach i kagańcu nie biega. Kochają wszystko co się rusza. odp. na twoim poziomie.

Ten opis gordona pisała hodowczyni tych psów jak widzę, wiec powinna się znać lepiej od ciebie.

[QUOTE] chcialabym sie zapytac, co probujesz mi udowodnic zamieszczajac te cytaty i na co "skonczyly sie argumenty"? [/QUOTE]
Ten cytat:j[QUOTE]a tak wychowuje moje psy, zeby kaganiec i kolczata nie byly nam potrzebne i zeby ludzie reagowali na nie pozytywnie. i mi sie to sprawdza. [/QUOTE]
Twoje wychowanie nie ma nic do rzeczy. Kolce i kagańce i tak by ci nie były potrzebne. Nie rób z siebie supermanki, właścicielko 3 suk gordona. Najłagodniejszych ze wszystkich seterów.

Link to comment
Share on other sites

Nie pisze, że wychowanie PSA nie ma nic do rzeczy. Nie przeinaczaj moich słów i zamiarów. Nic do rzeczy nie ma wychowanie suk gordona, żeby potrzebowały lub nie kagańców i kolców. A tak było w twoim cytacie. To nie twoja zasługa.

[QUOTE]wlascicielko dwoch niewychowanych suk jamnika i niewychowanego samca dobermana:smile:)) [/QUOTE]
Ja w przeciwieństwie do ciebie nie jestem supermanką. Mam 2 jamnice, które nie sprawiają dużych problemów i 1szego dobermana. Wiem, że nic nie wiem. Natomiast gdybym miała sukę gordona to byłaby wychowana nie gorzej niż twoje, szczególnie jeżeli mówimy o chodzeniu bez kolców i kagańca w miejscach publicznych bo nie trzeba robić NIC żeby tak było, jeżeli ma się psa z dobrym charakterem. A twoje mają :p

Link to comment
Share on other sites

zacytowas ostatnie zdanie dosc dlugiego posta i zaczelas z nim dyskutowac i jarac sie jak zwykle nie wiadomo czym zapodajac cytaty z podaj lape.
moj post tlumaczyl, czemu nie uzywam kaganca...

tak, moje psy maja dobre charaktery, sa grzeczne, ladne, dobrze wychowane i zajebiste.
ale zadna z nich nie urodzila sie dobrze wychowana, z umiejetnoscia chodzenia na smyczy, odwolywalna, zsocjalizowana itd.

jak na razie zaden z twoich psow nie jest dobrze wychowany, wiec skad pomysl, ze inny pies bylby? bo bylby "suka gordona"? ile znasz osobiscie "suk gordona" obawiam sie, ze zadnej:))))

Link to comment
Share on other sites

Twoje psy są "dobrze wychowane" bo są zajebiście łatwej rasy. Jamniki też nie jest trudno nauczyć ładnie chodzić na smyczy, głaskać może je każdy, słuchają w terenie o niebo lepiej niż niejeden niezależny pies myśliwski... Finka ma charakter doskonały i taka też jest, Cortina ma charakter dość histeryczny i przez to sprawia problemy. Które jednak są zabawne. Bo ona jest jamniczkiem.

Natomiast twoje suki rasy gordon, mają świetne charaktery i przez to są wzorcowe rozumiem? To teraz przeczytaj sobie jeszcze raz opis swojej rasy i napisz mi jakie one mogą sprawiać problemy w życiu w mieście? Po co im kolce i kaganiec?

Mój pies, o którym mówisz, że jest źle wychowany, jest moim 1szym psem. Jest bardzo trudnej rasy. Jest samcem. Został określony jako "nerwowy" przez pozoranta. Mój pies - nikogo nie pogryzł, mieszka obecnie z 1,5 rocznym dzieckiem na które nie zwraca uwagi, osobiście ufam mu w 100%, nie da się zgubić na spacerze... Twoim zdaniem on jest niewychowany bo nosi kolce i kaganiec? Przeczytaj sobie opis rasy doberman a może zrozumiesz, bo co mu one.

ALE jak czytałam o twoich doskonałych metodach wychowawczych polegających na położeniu psa mechanicznie na ziemi po zrobieniu czegoś nie tak... Bądź pewna, że Jari przy czymś takim by ci odgryzł ręce razem z głową. Bo takie cuś to sobie przy uległych gordonkach możesz uskuteczniać :) Dlatego rozmowa z tobą na temat kolców, kagańców... wychowanych i niewychowanych psów, to jakby gadać o tym 1,5 rocznym dzieckiem o fizyce kwantowej. Nie masz o tym pojęcia :)

[quote name='Beatrx']cholercia, powinnam temu agresywnemu seterowi na kolcach, którego często spotykamy, powiedzieć, że powinien być grzecznym pieskiem, bo jego rasa tak ma[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/evil_lol.gif[/IMG][/QUOTE]
Na pewno nie ma wzorcowego charakteru. Psy a_niusi mają :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...