Jump to content
Dogomania

Kiedyś był owczarkiem - Moon za TM...


Frotka

Recommended Posts

Wiem ze pewnie sie na mnie rzucicie...bede uznana za sadystke ze nie posiadam uczuc itd....ale czy czasem w takich przypadkach nie lepiej skrocic cierpienie psu i go uspic?? Ludzie nie maja tej sznasy musza sie meczyc ale psom mozna tego oszczedzic...przeciez jemu kazdy dotyk sprawia bol...:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gibon301'] ( ...... )
jeśli ktoś miałby coś jeszcze do przekazania dla Moonato ja mogę pośredniczyć w przekazaniu tego Julii...[/quote]
[B]gibon[/B] ja mam suchą karmę RC Skin -coś tam, koc i parę ręczników jeśli masz jakiś środek transportu, możesz podjechać i to zabrać to bardzo proszę

Link to comment
Share on other sites

a ja widzę w jego oczach wolę życia i skoro tak jest i skoro są ludzie, którzy chcą się podjąć tego, zapewne nie łatwego zadania, to trzeba o niego zawalczyć i dać mu szansę, tym bardziej, że na dogo wiele było podobnych przypadków i widać że warto!!

Link to comment
Share on other sites

Mam cały wór takich wieeelkich starych obrusów, jakieś inne szmatki też się znajdą, koleżanka ma sie rozejrzeć u siebie i ewentualnie dorzucić jeszcze. Proszę o priv gdzie i komu mogę podrzucić - może nie jutro, bo to trochę leżało, wypada przez pralkę przepuścić - ale ogólnie w każdej chwili może być, Rozumiem że to w Krakowie - mogę podwieźć gdzie trzeba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gibon301']mam już cały bagażnik rzeczy dla moona, które planuje mu dzisiaj już do DT dostarczyć, więc na chwilę pewnie starczy, ale raczej będzie to krótka chwila. udało mi się też dzisiaj wyrwać na chwilę i odebrałam zamówienie z apteki; Kaja i Aza - wielkie dzięki za spore zakupy i naprawdę w miarę wolnego czasu dla mnie to nie problem coś odebrać!!,
Gameta - też bardzo bardzo dziękuję, niestety Galomega nie było, więc dostaniesz za to zwrot na konto.
jeśli ktoś miałby coś jeszcze do przekazania dla Moonato ja mogę pośredniczyć w przekazaniu tego Julii...[/quote]

Dziękuję :loveu: strasznie się cieszę, że udało Ci się odebrać :multi: cóż, dobrze, że była reszta ;)

Link to comment
Share on other sites

kupiłam dziś miękkie spanko (w lumpku więc jak piesio wyzdrowieje spokojnie można zutylizować - stan b.dobry) , pokrowiec ściągany więc prać można ile wlezie, zresztą zawsze można coś nałożyć na niego i zmieniać tylko pokrycia. we wtorek najpóżniej wyślę - jeśli się przyda będę :loveu:

Link to comment
Share on other sites

gameta możesz spróbować jeszcze raz zamówić (dziś nie mieli na stanie) i albo poprosić o dowóz do moona (podobno jest bezpłatny choć pewnie od jakiejś kwoty dopiero), albo ja mogłabym odebrać we wtorek albo czwartek, bo będę tam w okolicy. tylko musiałabyś dać mi znać jak zamówienie będzie już zrealizowane, bo dzis przyszłam i okazało się, że nie jest... dlategoteż wzięłam co było, a resztę 'odmówiłam', żeby się chaos nie zrobił, bo za chwilę jadę zawieść rzeczy Moonowi i chciałam żeby było tego jak najwięcej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gibon301']gameta możesz spróbować jeszcze raz zamówić (dziś nie mieli na stanie) i albo poprosić o dowóz do moona (podobno jest bezpłatny choć pewnie od jakiejś kwoty dopiero), albo ja mogłabym odebrać we wtorek albo czwartek, bo będę tam w okolicy. tylko musiałabyś dać mi znać jak zamówienie będzie już zrealizowane, bo dzis przyszłam i okazało się, że nie jest... dlategoteż wzięłam co było, a resztę 'odmówiłam', żeby się chaos nie zrobił, bo za chwilę jadę zawieść rzeczy Moonowi i chciałam żeby było tego jak najwięcej.[/quote]

Dobrze zrobiłaś ;) Zobaczę jak po zapłaceniu rachunków zostanę z kasą i wtedy coś zamówię jeszcze (może będą podane jakieś konkrety, których potrzeba) a wcześniej Ci podam resztę adresów, żebyś miała biżej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']Mam gorącą prośbę do dziewczyn z Warszawy.
Będę wracać z Warszawy do Krakowa 25.07.
Gdyby udało się Wam do tej daty zebrać w jednym miejscu rzeczy dla naszego Moona, to przewieziemy z Romkiem.
Tira nie mamy, ale zawsze coś się zmieści.[/quote]

A Ty myślisz Kochana Moja, ze czemu myśmy trąbiły na prawo i lewo "mamy transport, organizujemy zbiórkę":-)?
Ot podjęłyśmy decyzję z góry za Was:diabloti: Nawet koszatniczki miałam Wam wepchnąć ( łyse, bez kawałkow ogonów i jeden bez łapy)

Ale pojadą tydzień wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nadia86']Wiem ze pewnie sie na mnie rzucicie...bede uznana za sadystke ze nie posiadam uczuc itd....ale czy czasem w takich przypadkach nie lepiej skrocic cierpienie psu i go uspic?? Ludzie nie maja tej sznasy musza sie meczyc ale psom mozna tego oszczedzic...przeciez jemu kazdy dotyk sprawia bol...:([/quote]

A gdyby ten pies był porośnięty sierścią, nie tak przerażająco chudy.... nie miał otwartych ran - zdecydowałabyś się na eutanazję?
Grzyb, świerzb, nużyca są wyleczalne. Tylko trzeba je leczyć. Owszem czasem długo.

Niewidome psy bardzo dobrze sobie radzą osobiście znam jednego takiego lat 16 (!).

Gdybyśmy usypiali psy z powodu braku sierści - cóż kilkanaście psów z dogo poszłoby do piachu. Ada .... Tobia.... taki słonik doziowaty ( imię mi uciekło) przeganiany grabiami - na Kosiarzy był potem, sie okazało, ze miał uczulenie na pchły.

Radar z mojego podpisu.... zabrałam go z Krzyczek żeby uśpić. Zamiast odbytu i okolic miał miazgę całą w muchach. Dziś jedzie do domu.
Tygrys... sierść miał - ale padaczka, problemy z tarczycą, trawieniem, strupy, niedowaga, zgliszcza.

W sumie całe Krzyczki można bylo uśpić....
Wszystkie psy z mojego podpisu........kurcze.

Owszem czasem uśpienie jest konieczne..... własne psy usypiałam. Ale wtedy gdy nie ma żadnych szans, ratunku. A tu przecież jest!
Moon żył w takich warunkach lata... Teraz kiedy najmniejszy gest oznacza poprawę jakości jego zycia o 400 procent miałby być uśpiony?
Czemu mamy go pozbawiać szansy jaką dostał od losu?

Link to comment
Share on other sites

Tego też byście uśpili??!!
[IMG]http://img268.imageshack.us/img268/6918/00piesgoodg.jpg[/IMG]


[IMG]http://img268.imageshack.us/img268/3288/00piesgoody.jpg[/IMG]

To zobaczcie jak wygląda po "odpicowaniu":
[IMG]http://img221.imageshack.us/img221/6909/dob.jpg[/IMG]


[IMG]http://img221.imageshack.us/img221/6259/dobs.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Moon ma szanse wyzdrowieć i poczuć jak to jest być kochanym psem
tak bardzo kochanym i całowanym, jak nasze psiaki domowe, które śpią w łóżkach i są rozpieszczane
niech on umrze kiedys kiedys, jak przyjdzie jego czas, z tym uczuciem, że był kochany i należał do człowieka, a nie bestii
bo teraz to umierałby nie wiedząc jak fajne może być psie życie :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neigh']A Ty myślisz Kochana Moja, ze czemu myśmy trąbiły na prawo i lewo "mamy transport, organizujemy zbiórkę":-)?
Ot podjęłyśmy decyzję z góry za Was:diabloti: Nawet koszatniczki miałam Wam wepchnąć ( łyse, bez kawałkow ogonów i jeden bez łapy)

Ale pojadą tydzień wcześniej.[/quote]


No dziś udało mnie się zalogować :multi: Ja mam dla Moona mi. nowy, olbrzymi, mięsisty ręcznik kąpielowy i zieloną kość do pochrupania leżąc na tym rudym ręczniczku :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nadia86']Wiem ze pewnie sie na mnie rzucicie...bede uznana za sadystke ze nie posiadam uczuc itd....ale czy czasem w takich przypadkach nie lepiej skrocic cierpienie psu i go uspic?? Ludzie nie maja tej sznasy musza sie meczyc ale psom mozna tego oszczedzic...przeciez jemu kazdy dotyk sprawia bol...:([/quote]
Ależ oczywiście, że się na Ciebie rzucimy. Skąd wiesz, że każdy dotyk sprawia mu ból? Pozwolę sobie wkleić zdjęcie Lolusia [nie jest może to to samo, ale miał złamany kręgosłup, też ciężka sprawa]

[IMG]http://img15.imageshack.us/img15/5788/dsc0217d.jpg[/IMG]

A tak jest teraz;
[IMG]http://img188.imageshack.us/img188/282/dsc0284a.jpg[/IMG]

Czy tego psiaka też się powinno uśpić?
Jeśli masz takie kryteria co do usypiania psów, to połowa psów na świecie powinna być uśpiona.

Link to comment
Share on other sites

zawiozłam dziś rzeczy dla moona...niestety nie do Julii a do schroniska. podobno zostaje tam jeszcze kilka tygodni, ale ja mam niewiele informacji więc na pewno później sie wszystkiego dowiemy. chciałam go zobaczyć, ale z przyczyn technicznych nie było to możliwe, natomiast dowiedziałam się, co mnie bardzo cieszy, że Moon ma apetyt i dobry humor :multi:!!!! więc mam nadzieję, że to kolejne powody dla niedowierzających(którzy na szczęście są tutaj w zdecydowanej mniejszości) dlaczego nie można go uśpić, a trzeba o niego walczyć i pokazać, że człowiek to nie zawsze potwór! jako ludzie jesteśmy mu to winni!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gibon301']zawiozłam dziś rzeczy dla moona...niestety nie do Julii a do schroniska. podobno zostaje tam jeszcze kilka tygodni, ale ja mam niewiele informacji więc na pewno później sie wszystkiego dowiemy. chciałam go zobaczyć, ale z przyczyn technicznych nie było to możliwe, natomiast dowiedziałam się, co mnie bardzo cieszy, że Moon ma apetyt i dobry humor :multi:!!!! więc mam nadzieję, że to kolejne powody dla niedowierzających(którzy na szczęście są tutaj w zdecydowanej mniejszości) dlaczego nie można go uśpić, a trzeba o niego walczyć i pokazać, że człowiek to nie zawsze potwór! jako ludzie jesteśmy mu to winni![/quote]

Myślę, że to dobre wieści :)
Czy mówili, co jeszcze się może przydać? Czy czegoś brak ?

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=red][COLOR=red][B]Dziękujemy, gibon301! :Rose:[/B][/COLOR]
[COLOR=#ff0000][/COLOR]
[COLOR=black]Pojechałam dziś w południe z Weroniką z KTOZ :Rose: po Moona, żeby przewieźć go do Julii. Bardzo długo rozmawiałyśmy z lekarką. Przekonała nas do tego, żeby najbliższe dwa tygodnie spędził w schronisku. Tak czy siak musiałby tam jeździć kilka razy dziennie więc przenoszenie go do domu tymczasowego przez najbliższe dwa tygodnie nie ma sensu. [/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]Zakonczono badania oczu. Moon jest kompletnie ślepy, na obydwa oczy. Są już też wyniki krwi i podobno są ...... dobre.[/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]Osoby które wysłały rzeczy dla Moona do mnie lub Julii proszę o informację czy przekazujemy je do schroniska czy chomikujemy do czasu przenosin do domu stałego/tymczasowego.[/COLOR]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

myślę, że nawet bardzo dobre - grunt to apetyt i dobry humor, reszta się wyleczy;)!!
na razie nic więcej nie wiem, ale na pewno będę jeszcze w przyszły czwartek odbierać jakieś rzeczy z huty, więc jak by ktoś coś jeszcze miał to mogę podrzucić moonowi

Link to comment
Share on other sites

Z tego co mówiła Pani Doktor potrzebna jest karma dla psów z chorobami skórnymi - najlepiej Eucanuba Dermatosis Formula i leki:

1. Cidectin (coś jak iwermektyna ale łagodniejsze)
2. Solcoseryl (tylko na receptę) w ampułkach lub w maści

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amarylis']Ależ oczywiście, że się na Ciebie rzucimy. [/quote]

Nie rzucajmy się. Człowiek po prostu szybciej traci nadzieję niż pies i chyba łatwiej się poddaje.

Najważniejsze, że wyniki badań krwi są dobre, ma apetyt :multi: A dla psów i kotów wzrok nie jest tak ważny jak dla człowieka. Świetnie się bez niego obchodzą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...