Jump to content
Dogomania

Nemi

Members
 • Content Count

  774
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

1 Follower

About Nemi

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Warszawa
 1. Ogólnie rzecz ujmując - pomocy powinno się udzielać tylko chorym i rannym zwierzakom. Tu linki do ogólnych informacji kiedy i jak pomóc jeżowi : [url]http://www.primum.org.pl/kiedy-jez-potrzebuje-pomocy/kiedy-nalezy-pomoc/[/url] [url]http://www.primum.org.pl/kiedy-jez-potrzebuje-pomocy/wskazowki-praktyczne/[/url] W każdym przypadku kiedy znajdziemy jeża, któremu trzeba pomóc, albo znaleźliśmy a mamy wątpliwości czy pomóc - najlepiej jest się skontaktować z Panem Jerzym Garą [COLOR=#000000][B]505-140-960[/B][/COLOR]
 2. [B]Marlena [/B]- bardzo dziękuję ! Rzecz jasna prawa trzeba przestrzegać, ale tak naprawdę liczy się dobro zwierzaka, którego mamy pod opieką. Strasznie się cieszę, że jeżyk ma apetyt i porasta sierścią. Całkowicie się z Tobą zgadzam, że wypuszczenie to najtrudniejsza część zadania. Ale chyba najtrudniejsza dla nas - ludzi. Dla jeża to proste, wraca do domu, który utracił... do swoich spraw, poszukiwania przystojnej jeżycy ... i takich tam, codziennych jeżowych spraw. Ale tym będziemy się martwić na wiosnę ;) Na razie hibernacja i przetrwanie zimy spędza nam sen z oczu :roll:
 3. [quote name='dorobella'] Odnośnie Mikołowa napisałaś tylko, ze skontaktowałaś się z nimi, żeby zapytać czy mają miejsce. [B]Nie napisałaś czy mają[/B]. To nie jest przydatna informacja [/QUOTE] Napisałam, gwoli ścisłości : [quote name='Nemi'] (...)Jeżynka powinna zostać przekazana do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt. Najbliższy ośrodek, to chyba ORJ w Mikołowie - [COLOR=#ff0000][B]są obecnie w stanie przyjąć jeża[/B][/COLOR]. (...)[/QUOTE] I nie pisz proszę, że w przypadku jeża, który jest obecnie w Legionowie, nie proponowałam pomocy i miejsca, bo tak nie jest. Teraz również proponuję pomoc - chcesz skorzystasz, nie chcesz, trudno.
 4. Nie mam czasu ani ochoty śledzić niczyich stron na FB. Zajrzałam tu, żeby zobaczyć co słychać u jeża, który trafił do Legionowa. Zobaczyłam kolejny jeżowy wątek, w którym szukasz DT, nie informując, że jeże są pod ochroną. Sama napisałaś : [quote name='dorobella']Jeżynka szuka domu tymczasowego, ja naprawdę nie mam warunków. Po którejś z kolei ucieczce z kartonu-jeż mieszka w kocim transporterze, nie dysponuję niczym innym. Odpada zrobienie jeżowi zarody np. w kuchni. Jeżynka nie chowa się w kulkę przed kotami i psami, muszę ją pilnować. Wypuszczam ją pod kontrolą, ale to nie jest to samo. Komu jeżynusię ?[/QUOTE] Ile ma koci transporter 40 cm x 60 cm ? Wiesz, jaki stres przeżywa jeż zamknięty w takiej klatce ? Nie dziw się więc, że może nie chcieć jeść. I żadne leki na to nie pomogą. Skontaktowałam się z ośrodkiem w Mikołowie, żeby sprawdzić czy mają miejsce. Sama również zaproponowałam miejsce u siebie. Zrobisz z tymi informacjami co będziesz chciała. Jeż jest pod Twoją opieką i to Twoja odpowiedzialność, żeby zapewnić mu właściwe warunki.
 5. To ja nie za bardzo rozumiem. Szukasz dla niej DT, który być może znajdzie się na drugim końcu Polski i nie jest ważne dla Ciebie miejsce wypuszczenia ani transport. Skoro udało się zorganizować transport z Miechowa do Warszawy i Legionowa to chyba tym bardziej można zorganizować transport do Mikołowa. A jeśli Warszawa jest wygodniejszym miejscem docelowym transportu - proszę bardzo, jak mogę ją przyjąć do ośrodka i odebrać w Warszawie.
 6. Przypominam, że jeże są objęte [B]ścisłą ochroną gatunkową[/B], więc szukanie domu tymczasowego, kłóci się z obowiązującym prawem. Jeżynka powinna zostać przekazana do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt. Najbliższy ośrodek, to chyba ORJ w Mikołowie - są obecnie w stanie przyjąć jeża. Informacje kontaktowe wysyłam Ci w PW. Nic dziwnego, że w nocy nie spała - jeże to zwierzęta nocne.
 7. Witam!

  Zapraszam Cię na bazarki w sam raz na długie jesienne wieczory.

  Są to bazarki na rzecz Bazyla , który przebywa w hoteliku z behawiorystą , nie ma deklaracji i utrzymuje się tam tylko dzięki bazarkom.

  Na pierwszym bazarku znajdziesz wielką płytotekę - filmy najróżniejszych gatunków , muzykę i gry komputerowe

  http://www.dogomania.pl/forum/thread...do-24-10-20-00

  Na drugim bazarku mamy mega księgarnie 150 książek różnych gatunków , niektóre stare wydaniu już praktycznie niedostępne

  http://www.dogomania.pl/forum/thread...do-24-10-20-00

  Zerknij w wolnej chwili a nóż coś się przyda:smile:

 8. Witam, czy mogła bym prosić o wypełnienie ankiety do mojej pracy magisterskiej? Ankieta dotyczy emocji psich i kocich Była bym wdzięczna za pomoc!

  http://savant-psychologia.pl/?page_id=233

 9. Beciu, wszystko skończyło się dobrze. Cmentarne maluszki bardzo szybko znalazły domki. Piesek z kotkiem również.
 10. Maleńkie szczeniaczki błagają o pomoc .... "Ludzie wywalili nas, jak śmieci. Zanieśli na cmentarz i tam zostawili w kartonowym pudle. Straciłyśmy mamusię...dom...ciepło...jedzenie. Mama też pewnie za nami tęskni :-( Ale my nie trafimy do domu, powiedzieć jej, że jednak żyjemy, choć ludzie chcieli, żebyśmy sobie zdechły. Nie jest nam ciepło, mam mało kiepskiego jedzenia, ludzie przychodzą rzadko żeby się z nami pobawić. Nie mają czasu. A my siedzimy w 8 w jednym kojcu i mamy tylko kartonowe pudełka zamiast budki :( Chciałybyśmy do domu, ale nikt nas nie chce stąd zabrać. Strasznie płaczemy na 8 różnych piskliwych głosików. Co się dalej stanie? Czy zawiozą nas do schroniska? Ludzie coś mówią do siebie, że tam jest źle, że tam przepadniemy... [I][B]POMÓŻ NAM !!!![/B][/I]" [IMG]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/rj/zd/kke1/L3AwDpOWSQ25w0uDJA.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/rj/zd/kke1/6a3h4dLelu0IdeD18A.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/rj/zd/kke1/zPjgVIxGwciNhOcKuA.jpg[/IMG] Tu jesteśmy : album => [URL]http://fotoforum.gazeta.pl/a/65427.html[/URL] fb => [URL="https://www.facebook.com/media/set/?set=a.345903225460921.104375.100001237397937&type=3"]https://www.facebook.com/media/set/?set ... 937&type=3[/URL] fb => album => [URL]http://fotoforum.gazeta.pl/a/65427.html[/URL] fb => [URL="https://www.facebook.com/media/set/?set=a.345903225460921.104375.100001237397937&type=3"]https://www.facebook.com/media/set/?set ... 937&type=3[/URL]
 11. [quote name='Isadora7']To nie wrócił do tego domuu co był?[/QUOTE] Też mi się wydawało, że został tam gdzie był.
 12. [B]Isadora7, Danka1234 [/B]- ogromne dzięki. Bazyla znam z kociego forum. Zaraz zapytam o tekst do ogłoszeń i zdjęcia.
 13. Też się cieszę, że jeżykom się udało :-).
×
×
 • Create New...