Jump to content
Dogomania

Pies ,który nigdy nie wychodzi z budy!!!!JUZ W CUDOWNYM DOMU


funia

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='agata51']Ja tam nie za bardzo mogę się wychylać, ale Dylanka jest w potrzebie.[/QUOTE]

jak najbardziej masz prawo "się wychylać", bo przecież tez płaciłaś na utrzymanie Atosa ; ja chciałabym aby pieniądze z bazarku + koszt moich wysyłek przekazac na te dwa pieski;nie moge tego wymagać np. od Smyku,bo w końcu nic nie kupiła a 100zł od niej wpłynęło

Link to comment
Share on other sites

Narazie jeszcze wszystkie pieniążki Atoska są na moim koncie.
Czekam na ostateczne decyzje ile i na kogo przelać.
Niestety nie dokładałam się do utrzymania Atosa więc guzik mam do powiedzenia.
Jak będzie decyzja zrobię przelewy.

Wpłynęło [B]28 zł[/B] od [B]basi1968.[/B]
Dziękujemy :)

Ostateczne saldo: [U][B]+ 564 zł[/B][/U]

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że o Atosa nikt nie pyta. :placz::placz::placz: Nie wiem jak mam mu to powiedzieć, że cioteczki o nim zapomniały.:placz::-( Skoro nie pytacie to trudno. Ale wam i tak powiem, że to pies ideał. Niesamowicie szybko się uczy. Jak patrzę na zdjęcia z wątku i patrzę na oryginał myślę sobie kurczę to nie ten pies. W jego oczach jest takie oddanie, chodzi za mną po całym mieszkaniu. Codziennie rano budzi mnie ten słodki pysio. To naprawdę fajne. No i w końcu zaczął normalnie jeść. Chociaż karmy na razie nie tyka. Kupiłam mu dwie różne Puriny a on je wypluwa.:angryy: Mówiąc mi wzrokiem, że one są bleeee. :mad::mad::mad:Chociaż dziś rano po spacerze upomniał się mówiąc mi, delikatnie oczywiście, że jest głodny. i wtrąchnął dwie kromki z masłem. Ryż z kurczakiem i z warzywami i ze specjalnie kupionym olejem z pestek winogron, podawany wieczorem, również bardzo mu smakuje. Smieszne są spacery: łeb w dole wącha wszystko co się tylko da, a ogon natomiast niedbale buja się na boki. Ja wtedy w ogóle przestaję istnieć. Leyla co z tą wizytą obiecaną zresztą. Przecież musisz sprawdzić czy się nad nim nie znęcam. :diabloti::diabloti:Co do sikania (bo ktoś pytał) to tylko pierwszego dnia znaczył teren. Potem to się nie powtórzyło.

Link to comment
Share on other sites

Świetne wiadomośći :multi:. Nie rezygnuj z suchej karmy bo dobrze robi na ząbki. Kupuj może małe porcje (na wagę) różnych firm, może któraś mu wreszcie podpasuje. Ja ze swoim psem też to kiedyś ćwiczyłam, dopiero rybny Purina Proplan mu przypasował ale on w ogóle mógłby się samymi rybami żywić.
Dorosły pies je w zasadzie raz dziennie. Jeśli chcesz mu dawać michę rano i wieczorem to odpowiednio podziel porcję na pół, żeby nam się Atos nie rozrósł wszerz......... :shake:
Buziaki dla Atosa :loveu: i jego Pani :loveu:

Link to comment
Share on other sites

wiesz Lipizzan ,my wiemy ze jest w dobrych rękach .:diabloti:Latamy i kolejne bidy ratujemy ,Ja ostatnio z toba rozmawiałam i niestety nie miałam czasu na wątku o tym napisać :oops:A ciekawie opowiadałaś ,nawet ATOSKA sapanko i wąchanko słyszałam .:loveu:
Atos mogę odetchnąć z ulgą ,Lipizzan ale ty tu wchodz i pisz cały czas co u was ,dobrze :cool3:
.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anawa']Świetne wiadomośći :multi:. Nie rezygnuj z suchej karmy bo dobrze robi na ząbki. [/QUOTE]

Hm ..........jak by to powiedziec a wiem to na 100% sucha karma jest fatalna na zeby.:(:( Faaaaaaaaaatalna. Przykleja sie i w to wlaza bakterie i trzeba psom zeby wyrywac itp. Jak sie nie wyrwie, to sa infekcje itp.
Psy kiedys w stanie dzikim polowaly i jadly glownie surowe mieso, rozrywajac mieso i odrywajac od kosci,utrzymywaly
zeby w czystosci, tak samo sciegna ze upolowanego zwierzecia, to wszystko dzialalo jak ten nitki ktore my dostajemy od dentysty do czyszczenia miedzy zebami. Oczywiscie sprzedawczy karmy beda twierdzic, ze karma jest super, bo oni chca sprzedac. Zdecydowanie jedzenie domowe jest lepsze. Od czasu do czasu surowizna i kosci.
Sucha karma to wygoda, ale napewno jest o wiele gorsza niz to co sie psu w domu zrobi.
Stad teraz trzeba psom zeby czyscic.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie, ilu ludzi, tyle poglądów. Ponieważ psy jedzą w tych czasach tylko "obrobione" mięso to rzeczywiście bez czyszczenia zębów sie nie obejdzie ale............. Ja mam porównanie z życia. Pies, jedzący sucha karmę ma zęby w zdecydowanie lepszym stanie (bez czyszczenia) niz pies na domowym żarciu. To samo dotyczy kotów.
A Ty, Lipizzan, kieruj sie swoim zdrowym rozsądkiem bo i tak pewnie jeszcze usłyszysz niejedną, odmienna opinię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='funia']JA proponuję 300zł podzielić na pół i wysłać na Dorka I Barnabę .Obydwa psy w potrzebie .
A z resztą pieniędzy dziewczyny niech decyduja .
Madzia ,masz konto na Barnabę ,jeszcze potrzebne na Dorka .[/QUOTE]

Może wspomożecie jakimś grosikiem Dylankę z tyskiego schroniska?
Całe życie (12 lat) spędziła w schronie.Chcemy ją wyciągnąć i zawieźć do hoteliku do zuziM.
Zbieramy fundusze.
Tu link do jej wątku:

[url]http://www.dogomania.pl/threads/179496-12-ta-wiosna-Dylanki-w-schronie-NIE-Jest-hotelik-Pomocy-Liczy-siAE-kaA-da-zA-otA-wka[/url]

[IMG]http://lh4.ggpht.com/_egcqc76ndII/ScFD8HYyr_I/AAAAAAAABgQ/gLY14K9Ht7c/s512/DSC_0212.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anawa']Oczywiscie, ilu ludzi, tyle poglądów. Ponieważ psy jedzą w tych czasach tylko "obrobione" mięso to rzeczywiście bez czyszczenia zębów sie nie obejdzie ale............. Ja mam porównanie z życia. Pies, jedzący sucha karmę ma zęby w zdecydowanie lepszym stanie (bez czyszczenia) niz pies na domowym żarciu. To samo dotyczy kotów.
A Ty, Lipizzan, kieruj sie swoim zdrowym rozsądkiem bo i tak pewnie jeszcze usłyszysz niejedną, odmienna opinię.[/QUOTE]

Dalej sie nie zgadzam (chociaz powinnam siedziec cicho:):), bo mam nowe pieski do ogloszen:evil_lol::evil_lol::evil_lol:),
bo w Polsce mialam 3 psy i jednego kota. Wszystkie na domowym zarciu, bo innego nie bylo.
Zaden nie mial problemow z zebami. Dozyly lat 14 - psy.
W Kanadzie 2 psy i 4 koty.
Pies w wieku lat 7 zab do wyrwania, pies odjechal przed 8 urodzinami.
Obecny pies juz mial zeby czyszczone u weta pod narkoza.
Koty- jeden umarl przez zeby, bo sie za pozno zorientowalam, zeby usunelam, wyczyscilam i po pol roku
po kocie.
Drugi kot ma 21 lat tez problemy z nerkami przez zeby.
Mlody musi isc do sprawdzenie, bo nie chce miec tego samego problemu.
Opinia o chrupkach, ze szkodza na zeby od mojego weta i z autopsji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Smyku']Serdecznie pozdrawiam panią Atoska .
Bardzo kibicowałam Atosiowi w znalezieniu tak fajnego domu.
Moja dola do podziału wg. Waszego uznania[/QUOTE]
Bardzo dziękuję za pozdrowienia. Co do Atosa to wczoraj nazwałam go cielęciną. Bo jest taka śliczna sunia taka sama łaciata jak on tylko 10 x mniejsza, strasznie chciała się z nim bawić nawet szczekała na niego uderzała przednimi łapkami o ziemię zachęcając do zabawy a Jaśnie Oświecony Książę owszem zrobił parę kroków poleciała za nią machając ogonem po czym wrócił do wąchania.:angryy::mad::angryy::mad:
Dziś rano na spacerze Atosowi jakiś pies się nie spodobał i zaczął na niego warczeć doszło by pewnie do jatki gdyby nie to, że oba były na smyczy. Gargamel jeden. :mad:Tak a propos przezwisk to moja mama jak go zobaczyła powiedziała, że on faktycznie wygląda jak krowa (płci męskiej byk) więc przezwała go Bysio [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/shake.gif[/IMG]:eviltong::eviltong:Ja oczywiście złożyłam oficjalny protest :diabloti:a Atos był szczęśliwy, że się nim zajmują . Wiecie jak teraz patrzę na jego zdjęcia z forum, myślę sobie, ależ to zupełnie inny pies bo w jego oczach pojawiła sie ....Radość. (przepraszam jeśli ktoś stwierdzi, że się chwalę). On teraz naprawdę wygląda na szczęśliwego psa.

Link to comment
Share on other sites

Jest szansa, że Leyla wpadnie do mnie w sobotę to moze ona porobi zdjęcia bo ja niestety nie mam cyfrówki a zdjęcia z mojej komórki są bardzo złej jakości. Pierwszej nocy gdy Atos był u mnie śniło mu się coś bo najpierw warczał a potem zaczął piszczeć przez sen. Zawołałam go wtedy nie obudził się ale się uspokoił. Dziś w nocy też mu się śniło ale już tylko warczał. Wydaje mi się, że coraz bardziej czuje się, że jest u siebie bo śpi w miarę czujnie. Jak np w nocy słyszy jakiś hałas to potrafi zacząć szczekać. :angryy::angryy::mad:Ja wtedy myślę co powiedział jamor o tym jego szczekaniu. Nie wiem czy pisałam ale chyba zrezygnuję z kupna karmy bo on jest strasznie wybredny. Kupiłam mu karmę puriny a ten gargamel oczywiście ją wypluł i nawet jak dodałam do ryżu z warzywami i z miesem. To jej nie zjadł. Na początku bał się windy wiec chciałam iść schodami też nie chciał. Więc aby go oswoić z windą gdy otwierały się drzwi windy wcodziłam do niej blokowałam fotokomórkę aby się nie zamknęły drzwi i stałam i czekałam aż Atos wejdzie. Wchodził po jakimś czasie. Teraz tak się oswoił, że pierwszy się zawsze pcha.:evil_lol:
Uwielbia zabawy w berka ja natomiast wolę się z nim bawić w nietoperza. Jest kilka wariantów zabawy w berka on najbardziej woli wariant berek leżacy na podłodze. Mówię wam to naprawdę wspaniały pies. Wilelkie dzięki dla wszystkich którzy wyciągneli tego wspaniałego psa.:Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...