Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 18.02.2022 o 17:10, limonka80 napisał:

 

 

Nikogo nie wzruszyło smutne spojrzenie suni, ani to, że być może niewiele jej czasu zostało, i okaże się, że podczas kolejnej wizyty już jej nie będzie przy siatce....

Naprawdę nikt nie znajdzie dla suni choć kilku złotych ? Żeby mogła choć trochę godnie pożyć, zaznać trochę dobrego życia, mam przeczucie że ona nie ma wiele czasu ....

  Limonko wielkie serce cudne
  zagladam zagladam i nieraz z modlitwa tylko i placzem ...bo z jak ma sie grosze kilkaset zl czasem z pracy ciezkiej.. na miesiac ...
i kilka zwierzunkow zycie zycie samo ... wiec ciezko z kazdenkiej strony czasem bardzo ale napewno jakies kramiki postaram
podziele napewno podzie tym co mam  dla suni i z calej duszy modle o wszystkie te istotki
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.02.2022 o 19:11, agat21 napisał:

Maro jedzie do domu, miałam 20 zł na niego zadeklarowane, chętnie przeniosę na sunię. Jednorazowo 50 zł jeszcze dorzucę, ale na początku marca, bo w lutym już leżę radośnie i kwiczę. 

Dziękuję Aga 🥰 

Położę się koło Ciebie, bo też ostatnio leżę i kwiczę, choć niezbyt radośnie :-//

Dnia 18.02.2022 o 19:50, CZETKA napisał:

Ja swoją też, ciągle tak mi żal Suvi [🖤].

Bardzo Ci dziękuję 🥰, sunia nawet troszeczkę do Suvi podobna, tylko chyba bardziej otwarta na człowieka, z taką nadzieją patrzy w jego stronę.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.02.2022 o 22:34, Nadziejka napisał:
Limonko wielkie serce cudne
  zagladam zagladam i nieraz z modlitwa tylko i placzem ...bo z jak ma sie grosze kilkaset zl czasem z pracy ciezkiej.. na miesiac ...
i kilka zwierzunkow zycie zycie samo ... wiec ciezko z kazdenkiej strony czasem bardzo ale napewno jakies kramiki postaram
podziele napewno podzie tym co mam  dla suni i z calej duszy modle o wszystkie te istotki

Bardzo Ci dziękuję, sunia bardzo potrzebuje życzliwych ludzi ❤️  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.02.2022 o 22:27, Poker napisał:

A może zrobić jej ogłoszenie? Dolar pojechał z Miedar do DS dzięki ogłoszeniu.

Mam na myślę tę

1644846657741.jpg

Poker, tu sytuacja jest całkiem inna. W Miedarach są wolontariuszki i pracownice, które robią zdjęcia, jeżdżą na wizyty, zawożą psy do domów. Jest kierowca, który jeździ też i wet, który szczepi i odrobacza. Od dziewczyn dowiesz się wszystkiego o psie.  Tu wiadomo tyle, ile Tola dowiedziala się od pracownika. Jeśli komuś wpadnie w oko, to musiałby sam chyba ze zdjęciem jechać do Zamościa i szukać suni w schronisku. Na to nie ma chętnych, juz przerabialysmy z Tolą. Pozostaje też sprawa, co byłoby gdyby pies mial wrócić z adopcji? Taka była sytuacja z Martą z miedar i to Basia zadzwoniła i wyprosiła u nas miejsce, bo suczka miala w 2 godziny wrócić z wszystkimi dziećmi do schroniska. Wczesniej Basi bardzo dużo psiaków ogłaszałam bezpośrednio ze schroniska i znajdowały domy, ale tylko dzięki zaangażowaniu i pomocy Basi i dziewczyn. Tam bez problemu w ten sposób znajduje się domy nawet dla dużych psów. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.02.2022 o 09:24, agat21 napisał:

Przepraszam, że zapytam, ale kiedy sunia z brzuchem może jechać? Coś wiadomo? 

Ja mogę przyjąć sunię z pełnymi deklaracjami i wtedy załozyć oraz prowadzić jej wątek lub sunia musi mieć opiekuna, który bedzie za nią odpowiadać w kwestii finansów i sam założy wątek. Gdyby tak się stało, to w poniedziałek Tola jedzie do schroniska dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja Drugiego i jeśli będzie mógł jechac, to pewnie Aska7 bez problemu przywiozłaby sunię. Znając Aśkę, to przyjedzie najszybciej, jak tylko da radę.

Niestety, przy kilku psiakach hotelikowych musze mieć pewnosć, ze będziemy mieli z czego zapłacić ZUS i inne płatności, więc nie mogę wziąć psa finansowo nie zabezpieczonego. Jak pisałam powyżej mam sporo adoptowanych zwierząt na utrzymaniu, a sytuacja coraz trudniejsza. Sunia, jesli jest średniej wielkości, a tak wnioskuję ze zdjeć, mogłaby przyjechać do nas za 15 zł za dobę z jedzeniem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.02.2022 o 09:47, Jaaga napisał:

Ja mogę przyjąć sunię z pełnymi deklaracjami i wtedy załozyć oraz prowadzić jej wątek lub sunia musi mieć opiekuna, który bedzie za nią odpowiadać w kwestii finansów i sam założy wątek. Gdyby tak się stało, to w poniedziałek Tola jedzie do schroniska dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja Drugiego i jeśli będzie mógł jechac, to pewnie Aska7 bez problemu przywiozłaby sunię. Znając Aśkę, to przyjedzie najszybciej, jak tylko da radę.

Niestety, przy kilku psiakach hotelikowych musze mieć pewnosć, ze będziemy mieli z czego zapłacić ZUS i inne płatności, więc nie mogę wziąć psa finansowo nie zabezpieczonego. Jak pisałam powyżej mam sporo adoptowanych zwierząt na utrzymaniu, a sytuacja coraz trudniejsza. Sunia, jesli jest średniej wielkości, a tak wnioskuję ze zdjeć, mogłaby przyjechać do nas za 15 zł za dobę z jedzeniem.

Jasne, to zrozumiałe. 

Ile ma sunia zadeklarowane na teraz? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.02.2022 o 10:00, agat21 napisał:

Jasne, to zrozumiałe. 

Ile ma sunia zadeklarowane na teraz? 

Rozmawiałam z Tolą i zmieniła swoją deklarację. Zamiast osobno zadeklarowanych karmy i pieniędzy na weta, fundacja ZEA przekaże co miesiąc 150 zł stałej deklaracji, a zbiórkę na leczenie zrobimy na ratujemy zwierzaki. W tej sytuacji sunia ma z tego co wyliczyłam 310 zł stałych deklaracji. Założę jej zaraz wątek, żeby tu na ogólnym juz nie mieszać i nie gubić się. Jednak zaznaczam, że nie jestem odpowiedzialna za finanse suni, tylko chodzi o przejrzystosć i dalsze zbieranie deklaracji. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.02.2022 o 11:08, Jaaga napisał:

Zapraszam serdecznie na wątek starszej suczki: 

 

Ja również zapraszam do starszej suni i proszę w jej imieniu o  deklaracje.

Na jej wątku limonka80 pięknie poprosiła o pomoc,  pozwolę sobie zacytować ten wpis:

Często oglądamy zdjęcia ze schroniska, jest nam żal jakiegoś psiaka, myślimy o nim, ale czas mija, a kiedy podczas kolejnej wizyty Toli w schronisku okazuje się, że już go nie ma, jest nam tak ciężko i smutno, ale już za późno, już nie cofniemy czasu .....

Tak było z Pręguskiem, Misiem, owczarkiem z guzem  i setkami innych odejścia których nawet nikt nie zauważył....

Nie pozwólmy by tak stało się z tą smutną sunią, by podzieliła los tych, które nie doczekały.

Czy ktoś jeszcze mógłby dołączyć do drużyny suni i dołożyć się do kosztów utrzymania?

Tak mało już brakuje by wyrwała się z tego miejsca, by poczuła trawę pod łapkami...

Bardzo prosimy ...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.02.2022 o 10:38, wiolhelm170 napisał:

Chodzi mi o tą suczkę Tolu, ona jest mała , moze udałoby się ja gdzieś umieścić, to założyłbym jej wątek.

Tola będzie na dogo wieczorem, bo z Nią rozmawialam. Ona nie ma gdzie suczki umieścić. Chyba musiałabyś najpierw założyć jej wątek i trzeba wtedy szukać miejsca i środków, skoro nie dasz rady jej do siebie wziąć, jak zrozumiałam. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...