Jump to content
Dogomania

PROSZĘ O POMOC W OGŁOSZENIACH*** LILI, Liluszka, krasotka, tak nazywają sunieczkę opiekunki w schronie na Ukrainie.


Recommended Posts

Lili była dziś u wetki. Gruczoły niestety w porządku. Wetka uważa,że problemy z koo są związane z urazem kręgosłupa. Zaleciła zmianę karmy i laktulozę. 

Poprosiłam Anecik, by na razie wprowadzić laktulozę i w razie braku efektu zmienić karmę .

Wizyta była gratis.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.08.2023 o 15:43, ona03 napisał:

Oj Pokerku, ależ masz przypadek. Lili miała szczęście, że trafiła pod Twoją opiekę, żeby tylko udało się jej pomóc.

Trafił się.

Lili była dziś na konsultacji  u dr Cymbryłowicza, który ocenił operację kręgosłupa jako bardzo dobrą.

Bardzo dokładnie badał bioderka, łapki i uznał, że biorąc pod  uwagę na pewno ciężki wypadek jakiemu uległa Lili, jej stan jest optymalny i nie należy w niczym grzebać.

Problem z koo traktuje jako powypadkowy.

Z sympatii i szacunku dla pana Arka, wizyta była gratisowa. Głupi, tzn. ja, ma często szczęście.

Po Laktulozie jest jakby trochę lepiej z koo. Oby sytuacja się unormowała, to będę ją ogłaszać.

Szukam jeszcze wyjścia alternatywnego na wypadek braku chętnych na Lili.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że Lili zmieni miejsce pobytu w niedzielę. Będzie bliżej Wrocławia. Będzie to DT za karmę i koszty weta.

Szczegóły podam jak sunia będzie na miejscu. 

Umówiłam się z Anecik, że potrzyma miejsce.

  • Like 10
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.08.2023 o 18:43, Poker napisał:

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że Lili zmieni miejsce pobytu w niedzielę. Będzie bliżej Wrocławia. Będzie to DT za karmę i koszty weta.

Szczegóły podam jak sunia będzie na miejscu. 

Umówiłam się z Anecik, że potrzyma miejsce.

To bardzo dobra wiadomość! Oby DT sprostał zadaniu !

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniła pani Beata. 

Lili w drodze haftowała i zrobiła sama 2 kulki.

Po przyjeździe zadekowala się w łazience i warczy na wszystkich.

Na szczęście p. Beata wie, że to ze strachu.

Planujemy zrobić jej USG brzucha jak się oswoi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję ZEA za wielką pomoc. Przelałam na jej konto 379 zł.

Lilu jest słodka, żywiołowa, chce się bawić , a u p. Beaty teraz nie ma z kim. Jedna sunia jest wielka, której Lili się boi, kolejny pies ma 23 lata, więc mu nie do zabawy. A trzeci pies jest po ciężkich przejściach i nie umie się bawić.

Lili czasem robi kulki , a czasem kawałki , które przypuszczalnie wyciąga z pupy. Siusia małymi porcjami w domu też.

W czwartek ma termin na USG u bardzo dobrej wetki. Zobaczymy czy cokolwiek wyjaśni.

Znalezienie dla niej DS graniczy z cudem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lili była w środę u weta na ogólnych oględzinach , badaniu krwi i USG brzuszka.

W USG niczego niepojącego nie widać, trochę mas kałowych. Nie było widać jajników , bo jednak była zagazowana, ale macicy też nie było widać. Wetka wymacała pod skórą brzuszka grudki, które przypuszczalnie są pozostałością po szwach.

Na wyniki badania krwi czekamy.

Zaleciła konsultację neurologiczną  i p. Beta będzie umawiać, co wcale nie jest łatwe.

Lili jest kochana, posłuszna. P. Beata mwi, że gdyby nie koo i siu , to jest psem idealnym.

Gubi mniej kawałków koo, ale niestety też w domu no i siusia w domu, mimo że wyjście na ogród jest całe czas dostępne.

Ma apetyt, je suche i mokre. Dostaje Laktulozę.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.09.2023 o 12:04, Poker napisał:

Lili była w środę u weta na ogólnych oględzinach , badaniu krwi i USG brzuszka.

W USG niczego niepojącego nie widać, trochę mas kałowych. Nie było widać jajników , bo jednak była zagazowana, ale macicy też nie było widać. Wetka wymacała pod skórą brzuszka grudki, które przypuszczalnie są pozostałością po szwach.

Na wyniki badania krwi czekamy.

Zaleciła konsultację neurologiczną  i p. Beta będzie umawiać, co wcale nie jest łatwe.

Lili jest kochana, posłuszna. P. Beata mwi, że gdyby nie koo i siu , to jest psem idealnym.

Gubi mnie kawałków koo, ale niestety też w domu no i siusia w domu, mimo że wyjście na ogród jest całe czas dostępne.

Ma apetyt, je suche i mokre. Dostaje Laktulozę.

 

Malinka też niestety cały czas załatwia się w domu. I to nie na podłogę, wyłącznie do legowisk. Co dzień mam od 1-3 do wymiany. Czuję bezsilność, bo nie wiem co będzie zimą. Nie mamy strychu, suszę w ogrodzie.

Przy urazach kręgosłupa są problemy z moczem i kałem. Linda też często sika i ona z kolei wylizuje swój mocz, kiedy wypływa. Kupę nauczyła się wyciskać,  leżąc na boku i robi ją wtedy, gdy się ją podnosi. Mocz zresztą też wtedy leci i już nieraz byłam do mycia i przebrania po wynoszeniu Lindy.

Dobrze, dla Lilli, że jest tak mała. Inaczej trudniej byłoby o miejsce z takimi problemami.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.09.2023 o 14:03, Poker napisał:

Bardzo dziękuję ZEA za wielką pomoc. Przelałam na jej konto 379 zł.

Lilu jest słodka, żywiołowa, chce się bawić , a u p. Beaty teraz nie ma z kim. Jedna sunia jest wielka, której Lili się boi, kolejny pies ma 23 lata, więc mu nie do zabawy. A trzeci pies jest po ciężkich przejściach i nie umie się bawić.

Lili czasem robi kulki , a czasem kawałki , które przypuszczalnie wyciąga z pupy. Siusia małymi porcjami w domu też.

W czwartek ma termin na USG u bardzo dobrej wetki. Zobaczymy czy cokolwiek wyjaśni.

Znalezienie dla niej DS graniczy z cudem.

379 zł już na koncie ZEA, bardzo dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Lili w środę idzie na konsultację neurologiczną.

Pani Beata mówi, że jest wulkanem energii. Cały czas chce się bawić, a nie ma z kim.

Z siusianiem jest całkiem nieźle Z koo lepiej niż było, bo nie wyciąga z pupy , ale gubi w różnych miejscach . Dobrze, że jest spoiste i łatwo można zebrać.

Ogólnie ocenia sunię bardzo dobrze.

Po wizycie u neurologa poproszę o pomoc w robieniu ogłoszeń.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...