Jump to content
Dogomania

Kalmar i Kefir mają domy we Wrocławiu!! Dwa serca jedna rozpacz..Samotni bracia Kalmar i Kefir z gminnego kojca na Roztoczu błagają o pomoc!!


Recommended Posts

Przecież na filmiku jest trymowany. Mój też tak wygląda po trymowaniu jak Kefir, zmienia się nie do poznania, z kudłatej owcy na wersję krótkowłosą. Ze zdjęć, zwłaszcza jak ktoś nie jest specjalista nie dałoby się określić czy jest ogolony czy trymowany. Mi to groomerka i pokazywała jak trymować, ale ja nie mam takiej wprawy i zamiast 1,5 h skubania to by zajęło mi to z dwa lub trzy razy tyle. 🙂 Ale maszynki fryzjerka nie używa u mojego. Naprawdę można tak wyskubać psa jak ktoś się zna, a psiak ma dobrą jakościowo sierść. 

Link to comment
Share on other sites

Golenie na klatce byłoby widać. Chyba że gromerka ma tak super sprzęt i wyczucie to nie. Kefir jest skubany palcami bez paluszków gumowych i pod włos (mam nadzieję że nie przez cały czas). Dużo roboty. Ja używam kamienia i tymera (hakowego i poprzecznego). Szybko idzie. Gorzej ze sprzątaniem 😕

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.02.2023 o 14:34, Kate1 napisał:

Jak dla mnie Kefirek był piękny i teraz też jest piękny. Kiedy jednak oglądam jak skubią go jak gęś to nie mogę na to patrzeć. Tylko nie piszcie, że go nie boli. Depilacja też przyjemna nie jest.

😄 nie boli. Mój przy skubaniu zasypia. Jak przychodzi pora to sam nastawia się do skubania. Kiedy jeszcze za wcześnie, a  ja sprawdzam czy da się już wyrwać (nie wyrywam ale łapię palcami) i okazuje się że nie to faktycznie wtedy widać, że sprawia mu to dyskomfort. A depilacja jest czymś innym. Depilujesz włosy, które są jeszcze "żywe". 

Dla mnie Kefir jest piękny obskubany 😄 ale to kwestia gustu. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.02.2023 o 15:12, Kate1 napisał:

Czyli to polega na skubaniu martwego włosa i psiaki tego nie czują? Uff ależ mi ulżyło. Dziękuję za wytłumaczenie.

Są pewne miejsca których się nie trymuje lub nie jest to aż tak konieczne bo np włos w tym miejscu jest miękki lub jest to bardzo delikatne miejsce (np zadek).

Ale sierść szorściaczka bez golenia maszynką jest super. Mniej się kołtuni, nie jest taka miękka. Mam wrażenie, że mniej się zanieczyszcza. Mam porównanie z moim Felusiem[*] którego -kedy był staruszkiem- goliłam maszynką a wcześniejszą jego sierścią (trymowaną) i sznupków .

Pies może czuć dyskomfort jeśli ktoś próbuje wyrywać na maxa wszystko 😕 Ale to raczej nie u gromera 🙂

Mnie się Kefir teraz podoba.

Link to comment
Share on other sites

Mnie się bardziej teraz podoba. Wczesnej miał na głowie krótkie włosy, a niżej taką kudłatą, nieproporcjonalną kryzę. Teraz wszystko równiutko.  Na zielonym tle widać, że mu klaczki odstają, nie jest ogolony. To dłuższe kudełki, tylko się kładą i przylegają,  bo nie ma miękkiego podszerstka. Ja swoje male też strzyge na krótko na grzbiecie, można nałożyć bluzę na spacer. żaden z moich oprócz trzech w wystawowym włosie, nie ma  teraz dłuższych włosów, niż Kefir 😉 Od kilku dni siedzę i strzygę 😁 

Dla mnie jest śliczny,  a co najważniejsze widać, jaki szczęśliwy i zadowolony z nowego życia. 

Link to comment
Share on other sites

Nowy Kefir może się podobać lub nie, każdy ma prawo mieć swoje zdanie, upodobania,  inny gust. Pani Marzena zadzwoniła parę dni temu bardzo szczęśliwa, z  entuzjazmem opowiadała o tej wizycie w spa, tak bardzo chwaliła Kefira za zachowanie i nowy wygląd, że chciałam się tutaj z Wami podzielić tymi radościami. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Wyobraźcie sobie, że dziś zadzwoniła do mnie pańcia Kalmarka . Dziękowała mi za wizytę i że dzięki niej piesio trafił do nich.

Są zakochani w nim po uszy. Jest bardzo kochany i grzeczny. Jedyny problem mają z tym, że Kalmar chce zjadać wszystko co znajdzie gdziekolwiek.  We Wrocławiu jest niebywała plaga szczurów i muszą bardzo uważać na wyłożoną trutkę , nie mówiąc o tym, że chętnie na któregoś  by zapolował.

Obcych ludzi ciągle się boi.

Już jest zapisany do SPA na wiosenne wyczesanie. Został zaszczepiony przeciw leptospirozie.

Tak jak było w planie, 3 x w tygodniu biega z właścicielami w parku.

Cieszę się bardzo z udanej adopcji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...