Jump to content
Dogomania

Jest źle, potrzebne TK/MRI głowy i usunięcie pocisku. Ciemność spowiła mój świat - niewidomy Grey mix husky w schronisku.


Jaaga

Recommended Posts

Dnia 14.06.2023 o 18:01, Jaaga napisał:

Nie wiesz skąd? Linda miała pierwsze z Admirała i to była porażka. Dla niej za ciężkie, niezgrabne. Zestresowana nie poruszała się w nich, bo ja płoszyły. Wózki pojechały na Ukrainę. 

Nie wiem skąd.

Szukając wózeczka dla Pikuni widziałyśmy w necie z Admirała ale cena i nie oglądałyśmy dokładnie.

Producenta z Lublina polecono nam w lecznicy w której od kilku lat mieszkała niepełnosprawna duża sunia i śmigała / jeździ do dziś takim wózeczkiem.

Może ten też będzie dla Lindy za ciężki / niezgrabny?

Dla Pikuni pasuje... z delikatnych rurek już dawno rozniosłaby w pył. Trudno uwierzyć co gówniara wyprawia na wózku.

Link to comment
Share on other sites

Czy podanie czegoś co mógłby gryźć ustawicznie dla rozładowania emocji nie pomogłoby? Jeden ze znanych mi krakowskich azylowiczy przestał, po sprezentowaniu takiego największego konga, kaleczyć sobie ogon o kraty. Nie wkładałabym żarcia do środka, bo to mogłoby pobudzić bardziej  lub skłonić do pilnowania, tylko żeby miał co żuć. Największego konga bardzo duży pies nie dał rady poszarpać przez kilka miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.06.2023 o 20:26, rozi napisał:

Jeszcze się gadało o wózku z Politechniki. Lublin wygrał.

Rozi, kochana kobieto, czy masz jakieś namiary? zawsze pomagasz 😍 Linda też jest mega aktywna, ale i bardzo wrażliwa i wycofuje się przy jakimkolwiek stresie. Wózek sprawdzał się jak najbardziej,  ale minęły 4 lata i niestety, ciągle coś się psuje. Linda od tygodnia nie ma jak jeździć. Taśmuję i plastruje jej buciki i skarpety, ale to nie spradza się. Są prakrucznie jednorazowe i skończyły sie wczoraj wieczorem. 

Nie wiem, co robić 🙄

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.06.2023 o 10:30, Jaaga napisał:

Rozi, kochana kobieto, czy masz jakieś namiary? zawsze pomagasz 😍 Linda też jest mega aktywna, ale i bardzo wrażliwa i wycofuje się przy jakimkolwiek stresie. Wózek sprawdzał się jak najbardziej,  ale minęły 4 lata i niestety, ciągle coś się psuje. Linda od tygodnia nie ma jak jeździć. Taśmuję i plastruje jej buciki i skarpety, ale to nie spradza się. Są prakrucznie jednorazowe i skończyły sie wczoraj wieczorem. 

Nie wiem, co robić 🙄

Chodzi o Politechnikę Białostocką, bo Pikusia u Molly.
Tu link do rozmów, niżej decyzja

 

Ja bym zamówiła z Lublina.
https://wozekdlapsa.eu/kontakt.html

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.06.2023 o 11:10, rozi napisał:

Chodzi o Politechnikę Białostocką, bo Pikusia u Molly.
Tu link do rozmów, niżej decyzja

 

Ja bym zamówiła z Lublina.
https://wozekdlapsa.eu/kontakt.html

 

Ślicznie dziekuje. Napisałam  proszalny sms do Pana od wózka Lindy i napisał mi nazwę firmy, gdzie kupić koła. Wyszukam sobie, tylko doba musiałaby się znacznie wydłużyć,  żebym miała czas ogarnąć wszystko. Na razie same koła do wymiany byłyby najlepszą opcją.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.06.2023 o 11:21, Jaaga napisał:

Ślicznie dziekuje. Napisałam  proszalny sms do Pana od wózka Lindy i napisał mi nazwę firmy, gdzie kupić koła. Wyszukam sobie, tylko doba musiałaby się znacznie wydłużyć,  żebym miała czas ogarnąć wszystko. Na razie same koła do wymiany byłyby najlepszą opcją.

 

Jaaga, ja wożę na przegląd / wymianę kół do warsztatu rowerowego wózek Pikuni. Robią bez problemu i całe koła, felgi, oponki można od ręki kupić.

Takie punkty serwisują dzieciowe wózeczki

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 31.07.2023 o 17:21, Aska7 napisał:

A jak on się miewa ? 

Radzi sobie doskonale. Prawie ciągle szczeka, kiedy ma otwarta furtkę. Zauważyliśmy, że to działa u niego jak u nietoperza. Orientuje się, gdzie mu się odbija dźwięk i dokładnie lokalizuje psy, nas czy cokolwiek chce.

Porusza się po całym ogrodzie tak, że nie poznać, że jest niewidomy. Oszczekuje kurierów, szczeka sobie na gości. Ożywia się wieczorem, kiedy robi się cicho, czasem zasypia sobie na trawie w nocy, ale najczęściej wraca do siebie na odpoczynek.

Daje mi się wygłaskać, wydrapac za uszami, popoklepywać, nawet pousuwałam mu palcami wyłażące sierść, ale jak coś go niepokoi, odskakuje. Po mnie na powitanie skacze , uwiesza się, cieszy sie bardzo. Ostatnio nawet oskakuje córkę. Uspokaja się, kiedy do niego cały czas mówię. Rozpoznaje mnie po glosie z daleka. Kiedy ktoś jest cicho, to jest nieufny.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2023 o 22:23, Tola napisał:

Na koncie Zea jest wpłata dla Greya kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0136.gif

100 zł - Julia S. Wrocław (03.08.)

Ślicznie dziękuję 🙂

Dnia 12.08.2023 o 23:00, Tola napisał:

Na koncie Zea są nowe wpłaty dla Greya kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0136.gif

10 zł - AlfaLS  (07.08.)

10 zł - Ewa arta (07.0.)

10 zł Nesiowata (07.08.)

Dziękuję bardzo. Wszystkie wpłaty uzupełniłam w rozliczeniu na pierwszej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...