Jump to content
Dogomania

Jest źle, potrzebne TK/MRI głowy i usunięcie pocisku. Ciemność spowiła mój świat - niewidomy Grey mix husky w schronisku.


Jaaga

Recommended Posts

Nie dałam rady wejść tu wczesniej.

Sytuacja wygląda źle. Nie tylko od silnego uderzenia ma uraz głowy i stracił oko, a w drugim kompletnie wzrok, ale wcześniej ktoś do niego strzelał. Ma bliznę prawdopodobnie po wlocie pocisku z prawej strony pyska, a sam  pocisk, juz zniekształcony utkwił w stronie lewej. Nie jest widoczna dokładna lokalizacja pocisku, umożliwiłoby to badanie tomograficzne, ale z kolei ono nie jest najlepszą opcją przy badaniu urazu głowy, bo nie da tak pełnego obrazu jak MRI, które jednak nie moze zostać wykonane z powodu pocisku. Najlepszą opcją byłoby zrobić tomografię, potem usunąć u chirurga pocisk, a na koniec zrobić MRI, zeby zobaczyć , co się dokładnie dzieje w czaszce. Tylko jest to niewykonalne z bardzo prozaicznej przyczyny, czyli braku finansów 😞 

Za konsultację i badania u neurologa zapłaciłam 655 zł, te trzy rzeczy powyżej  koszt ok 3500-4000 zł, potem dalej leczenie neurologiczne i zajęcie się głową. całość wyniosłaby więc ok 6000 zł. Jak na mnie jest to nieosiągalne.

Z głową też zapowiada się kiepsko, ponieważ prawe pół czaszki ma pogrubiałą tkankę, za to lewa połowa głowy - czaszki i pyska jest całkowicie, nienaturalnie pozbawiona mięśni; jak to określiła p. doktor pod skórą jest goła czaszka. Czyli coś jest bardzo nie tak. Pod czaszką może byc krwiak lub nawet ropień. 

.Dostał na próbę leki przeciwbólowe, na razie nie widzę różnicy w zachowaniu. Ma dostawać po nich przeciwlękowy Anafranil. Waży 31,5 kg, ma ok 7 lat.

Po Sedalinie, który dostał w domu, zniknął wytrzeszcz oka. W gabinecie dostał kolejny środek, pomiar cisnienia w oku wyszedł w normie. Jednak kiedy tylko środki przestały działac, oko znowu jest wytrzeszczone.

Było zamieszanie z krwią, bo do laboratorium poszła opisana jako kocia i wyniki przez to zostały zafałszowane. jednak w laboratoruim została jeszcze cześć krwi i zrobiono ponowne badanie. Dziś dostałam wyniki, wysłałam Toli z prośbą o wstawienie tu. Narządy funkcjonują idealnie, za to morfologia oznakowana jest na kolorowo; Większosć parametrów poza normą. Obawiam sie, że to przez ten pocisk. Dzis będę jeszcze dzwonić do przychodni.

Naprawdę nie wiem, co robić. Pierwszy raz czuję się całkowicie bezsilna, tym bardziej, że pies nie jest pod opieką fundacji czy innych osób. Jestem sama. Z trudem udało się nazbierać deklaracje na jedzenie, a tu coś takiego. Muszę jakoś zebrać się i ułożyć tekst do zbiórki, choć mam totalną pustkę w głowie. Tola ją wystawi, ale przecież nie uda się zebarać tak ogronej kwoty. Nie wiem co dalej, jakie decyzje podjąć.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Jaaga changed the title to Jest źle, potrzebne TK/MRI głowy i usunięcie pocisku. Ciemność spowiła mój świat - niewidomy Grey mix husky w schronisku.

Tak, jak napisałam,  zlokalizowanie dokładne pocisku, żeby go usunąć i wtedy zobaczyć, co się dokladnie dzieje pod czaszką w miejscu urazu. Jeśli nie wiadomo, co tam jest, to lekarz nie ma jak leczyć. Jak napisałam, wg neurolog został krwiak lub ropień. Rtg zostało wykonane w celu stwierdzenia, czy nie pękła pod uderzeniem czaszka. Nie pękła. Co pod nią, to wykaże najdokładniej MRI.

Skąd mam wiedzieć czy Grey cierpi? Tego nikt nie wie. Skoro jednak ciśnienie wypycha oko, to chyba musi odczuwać dyskomfort. Jak to powiedziala neurolog, w czaszce jest określona przestrzeń i więcej się nie zmieści. Jeśli jest tam np krwiak, to uciska na resztę. 

Wstawiam fakturę na razie zdjęcie, bo walczę że skanerem i drukarką po zmianie programu i na razie bez skutku.

IMG_20230225_111916.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.02.2023 o 11:46, Tianku napisał:

A moze jakas fundacja z wiekszymi zasiegami wystawila by zbiórkę? A ta fundacja od Maltanczyków ktora kilka razy tak bardzo pomogla finansowo..moze ich poprosisz? 

Sami na dogo nie ogarniemy takiej kwoty nawet bazarkami

Fundacja maltańczykowa zakupiła już mu karmę. Musze zapytac, czy nie dałaby rady jeszcze  dorzucić się do któregoś z badań. Też o tym pomyślałam.

Nie znam osobiście żadnej większej fundacji. Wczesniej na Barytona była zbiórka na subkonto Vivy, ale miałam ogromne problemy z terminami wypłat i ogólnie z kontaktem. 

Musze napisać jakiś tekst, Tola zrobi zbiórkę i prosiłabym wszystkich o udostępnianie, gdzie się da.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.02.2023 o 12:44, Poker napisał:

Skąd masz wiedzieć czy pies cierpi?  Psy często wysyłają różne sygnały, które mówią, że cierpią.

Nie wiem, zachowuje się na leku przeciwbólowym tak samo. Jego zachowania i tak nie są normalne, więc nie jestem w stanie stwierdzić.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.02.2023 o 12:46, rozi napisał:

Tytuł zbiórki mógłby być jakiś taki:

"Nie udało się zabić, pocisk tkwi w pyszczku. Udało się oślepić uderzeniem w głowę."

Dzięki Rozi, nie za długi i wszystko ujęte 🙂 Ja mam totalną pustkę w głowie. Nie potrafię skupić, się, bo oprócz problemu z Greyem mam w poważnym stanie maltankę Goplanę, tą też bez oczu. Jest dziś po wizycie u kolejnego weta. I raczej już tylko środki przeciwbólowe pozostają.

Link to comment
Share on other sites

Zarys do poprawki:

Do tego biednego psa ktoś strzelał, żeby zabić. Spudłował, trafił w pysk. Potem pies dostał uderzenia w głowę, co pozbawiło go jednego oka, drugie jest ślepe i wysadzone. Wysadzone być może ze względu na obecność pocisku, lub krwiak/ropień przy nim.

Wyciągnięty ze schroniska, gdzie sobie nie radził, chudy, zagubiony wśród innych, silnych i zdrowych.

Trafił do dobrego Domu Tymczasowego. Mimo serdecznych wysiłków nie potrafi się przełamać, zaufać opiekunom, w zamkniętej przestrzeni mieszkania reaguje lękowo.

Jest szansa, że po usunięciu pocisku pozbędzie się bólu.

Potrzebne są badania dodatkowe i operacja, to duże koszty (trzeba wpisać ile).

Taki zwykły piesek, człowiek zgotował mu ten los.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...