Jump to content
Dogomania

Mój pierwszy ślepaczek - Finek zostaje u nas na zawsze ;)


elik

Recommended Posts

Pani Magda, kiedyś pracownik, a obecnie wolontariuszka schroniska w Miedarach, która ściśle współpracowała z naszą Basią, przysłała mi zdjęcia dwóch nieszczęśników. Jeden niewidomy, a drugi z wielkim guzem na szyi   Oba psiaki kompletnie nie radzą sobie w schroniskowej rzeczywistości i mają marne szanse na przetrwanie zimy, czy nawet choćby na dotrwanie do niej.
 

1797897415_Finek11.jpg.58fe17a0e2ac49c4bf37ef06baba43d3.jpg      2015052761_Finek22.jpg.2d6542ce8f938820e505b89d37cccf9d.jpg

IMG-20220921-WA0009.jpg.2f790f17b56dd987f52fc4158f60ece8.jpg    IMG-20220921-WA0010.jpg.6de6a4b380fe5d908fd45aa826ad108b.jpg

 

Dramatyczny widok

Oba psiaki wymagają natychmiastowego zabrania ich ze schronu, a  niewidomy psiak poruszył mnie tak, że nie miałam wyboru. Musiałam przyjąć go na DT.
Przyjechał do mnie we środę 5.10. Chudy niemiłosiernie. Na zdjęciach nie było tego widać. Razem z nim przyjechała książeczka zdrowia, wyniki badania krwi, leki na tarczycę i karma sucha i mokra Royal Canin Gastro intestinal Low Fat i 6 puszek karmy Rocco Diet CareGastro Intestinal. To od działającego na terenie schroniska Stowarzyszenia LePsie Życie. 

Psiakiem z wielkim, nieoperacyjnym guzem postanowiła zaopiekować się kochana Nesiowata. Dzięki Ci Danutka, bo dwoma nie dałabym rady zaopiekować się, a ten psiak skutecznie zajął mój umysł i nie dawała mi spokoju myśl o tym biedaku   

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy

Wydatki z mojego prywatnego konta:
         275,00  -  Badanie ogólne stanu zdrowia  (faktura)  -  12.10.2022 r.
         250,00  -  badanie okulistyczne (faktura)  -  14.10.
         120,00  -  lek na pasożyty I etap (faktura)  -  21.10.
           54,55  -  szampon dermatologiczny (faktura)  -  24.10.
           42,67  -  płyn nawilżający (paragon)  -  24.10.
         140,00  -  lek na pasożyty II etap (faktura)  -  2.11.
         190,00  -  badanie krwi pod katem trzustki (faktura)  -  10.11.
           59,00  -  rejestracja w bazie Safe-Animal (przelew)  -  15.11.
         240,00  -  badanie okulistyczne (faktura)  -  15.11.
         350,00  -  zabieg kastracji (faktura)  -  22.11.

=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=
   1.721,22

Wpłaty na moje konto:
         275,00  -  Stowarzyszenie LePsie Życie -  20.10.
         120,00  -  Stowarzyszenie LePsie Życie -  31.10.
         140,00  -  Stowarzyszenie LePsie Życie -  4.11.

           10,00  -  Nesiowata -  7.11.
         680,00  -  Stowarzyszenie LePsie Życie (250+190+240)  -  18.11.

           50,00  -  Figunia -  28.11.
         350,00  -  Stowarzyszenie LePsie Życie (kastracja)  -  1.12.

=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=
  1.625,00

Saldo na moim koncie:

.        1.721,22 zł
    1.625,00 zł
=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=
 -    96,22 zł 

 

Wpłaty na konto Stowarzyszenia LePsie Życie zł:

         20,00  -  Nesiowata -  11.10.
         30,00  -  Nesiowata  -  12.10.
       500,00  -  elik część finansów Timusia  [*]  -  18.10.
       125,00  -  Nadziejka  z bazarku  -  18.10.
         80,00  -  Gabi 79  -  24.10.
         37,00  -  Nadziejka  z bazarku  -  10.11.

=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=
     792,00

Saldo na koncie Stowarzyszenia:
.          792,00 zł
  -     1.565,00 zł

=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=
 -   773,00 zł 

 

Stowarzyszenie LePsie Życie będzie opłacało opiekę weterynaryjną Michałka / Finka. Ponieważ zasoby finansowe Stowarzyszenia są niewielkie, a wydatki na opiekę weterynaryjną Fineczka będą duże, bardzo proszę pomóżmy temu Stowarzyszeniu wpłacając na ich konto ile kto może. W tym poście będę informować o wydatkach na zdrowie Fineczka i zwrotach na moje konto, a także, jeśli dostanę od Was informację, o wpłatach na konto Stowarzyszenia.

Wpłaty proszę kierować na konto:

Stowarzyszenie LePsie życie
Tarnowskie Góry
11 1600 1462 1883 0896 8000 0001

Tytuł np:   Nesiowata z dogo dla Michałka

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym tego biedaka koniecznie podtuczyć, zadbać o jego skórę, która jest w fatalnym stanie (duży łupież i bardzo się drapie), wykastrować (podsikuje meble), zbadać przez dobrego okulistę, bo być może to "tylko" zaćma i jest szansa na uratowanie wzroku choćby tylko w jednym oku.
Założyłam mu wątek, bo będę robić dla niego bazarki i może ktoś ulituje się nad biedakiem i wspomoże kaską więc będę musiała się rozliczyć.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 13:47, Nesiowata napisał:

A na jakie konto wpłaty?

Danutka jesteś niesamowita. Nie ma psiaka bezdomniaka,  którego nie obdarzyłabyś natychmiastową pomocą.
Finuś odziedziczy nr konta po Timulku [*] którego byłaś deklarowiczką więc numerek znasz  🙂  Jeśli deklarowicze zgodzą się, to część pozostałego majątku chciałabym przekazać właśnie temu biedakowi.  Doprowadzenie go do należytego stanu będzie wymagało sporych nakładów.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 15:49, Nesiowata napisał:

Ja czekam na przyjazd Guzika. Zobaczymy.

 

Dnia 10.10.2022 o 16:48, elik napisał:

Danutka jesteś niesamowita. Nie ma psiaka bezdomniaka,  którego nie obdarzyłabyś natychmiastową pomocą.
Finuś odziedziczy nr konta po Timulku [*] którego byłaś deklarowiczką więc numerek znasz  🙂  Jeśli deklarowicze zgodzą się, to część pozostałego majątku chciałabym przekazać właśnie temu biedakowi.  Doprowadzenie go do należytego stanu będzie wymagało sporych nakładów.

             Kochane serca  z calej duszy trzymam za wszystko za Was za sile wszelką
za dwa bezbronne psinunie o matunku.....
Ciociu Nesiu dziekuje dziekuje  Nechaj sie uda nowe zycie    czytam i rycze przecie
 
                        
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 17:01, Nadziejka napisał:
😪   
     ale ze ten guz nieoperacyjny ....
                        

Guz nie został usunięty w odpowiednim czasie i teraz nie da się go usunąć, ponieważ jest tak duży, że aby zachować margines bezpieczeństwa (wyciąć nieco więcej) to trzeba byłoby usunął łapkę wraz z głową   😭 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo serdecznie dziękuję Wam za tak liczne przybycie do Finusia.

lg-b-piekne-kwiaty-obrazy.jpg

Wiele się u nas i nie tylko u nas dzieje i właśnie dlatego nie mam kiedy pisać, robić i wklejać zdjęcia, ale to się unormuje w najbliższych dniach. Sporo czasu zajmuje mi szukanie pomocy dla Agata z zamojskiego schroniska. Mam nadzieję, że już jesteśmy z Agatem na ostatniej prostej.       

Link to comment
Share on other sites

Finuś jest umówiony na jutro do weta w celu sprawdzenia stanu skóry, czemu się tak intensywnie drapie i gryzie. Nie ma pcheł.  A na piątek jest umówiony u bardzo cenionej pani okulistki. Będziemy wiedzieć czy ma szanse na odzyskanie wzroku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Fineczek jest na moim utrzymaniu. Stowarzyszenie obiecało opłacać opiekę weterynaryjna i karmę, ale  mają zbyt wiele psiaczków pod swoją opieką. Diagnostyka i ewentualne leczenie Finka będą zapewne kosztowne, zwłaszcza gdy okaże się, że  psiak ma szanse na odzyskanie wzroku. Odbędzie się to operacyjnie.
Nie jestem krezusem, ale nie zamierzam nie wykorzystać ewentualnej szansy dla psiaka.  Będę robić bazarki, poproszę o zrobienie zbiórki na Ratujemy zwierzaki będę przyjmować dobrowolne datki. Oczywiście rozliczenia będą jak dotychczas na inne psiaki.

Jak już pisałam, z Finkiem przyjechał worek suchej karmy - 12 kg i 6 puszek.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.10.2022 o 12:00, agat21 napisał:

Zapytam o rzecz prozaiczną, ale bardzo ważną: kto utrzymuje psiaki? Skąd będą pieniądze na ich leczenie?

Ja mogę tylko napisać, że koszty żywienia psiaka biorę całkowicie na siebie. Po przyjeździe ma mieć zrobione ponowne badania i w tym przypadku skorzystam z pomocy Stowarzyszenia.Jakie będą koszty jego leczenia zapobiegawczego - nie mam pojęcia. Czas pokaże wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.10.2022 o 14:51, Nesiowata napisał:

Ja mogę tylko napisać, że koszty żywienia psiaka biorę całkowicie na siebie. Po przyjeździe ma mieć zrobione ponowne badania i w tym przypadku skorzystam z pomocy Stowarzyszenia.Jakie będą koszty jego leczenia zapobiegawczego - nie mam pojęcia. Czas pokaże wszystko.

Danusiu, czy Guziczek będzie miał swój wątek?

Link to comment
Share on other sites

Odbyliśmy dzisiaj ponad godzinną wizytę w gabinecie weterynaryjnym, ale Finek jest dokładnie zbadany. Pani wetka zaglądnęła we wszystkie dziury Finkowe. Zostawiliśmy mocz i kał z 3 dni do badania. Wyniki moczu będą jutro, a kału może się zdarzyć, że dopiero w poniedziałek.

Opis badania i zaleceń zawiera Karta informacyjna wizyty.

749126266_kartawizytyFinek1.png.bb5cd83a9bda3cde632aa101d4c1cf72.png

414587827_kartawizytyFinek2.png.8b58af6de537dde866df8deba999546b.png

Za całość zapłaciłam 275,00 zł.

510306779_Finekf-ra.png.8b8be115af6f17f53b7af76a015d6f93.png


Faktura wystawiona jest na Stowarzyszenie i dostanę zwrot poniesionych kosztów, ale dla tego niewielkiego Stowarzyszenia jest to wielka kwota, a będą kolejne, także nie małe. Dlatego chciałabym pomóc Stowarzyszeniu w kosztach diagnozowania i ewentualnego leczenia tego chudzielca robiąc bazarki. Nie ukrywam, że liczę także na Waszą pomoc poprzez wpłaty bezpośrednio na konto Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie lePsie życie
Tarnowskie Góry
BNP Paribas 11 1600 1462 1883 0896 8000 0001

Co składa się na kwotę 275,00 zł wetka zamieściła w mailu.

karta wizyty Finek 3.png

Link to comment
Share on other sites

Zapisuję się u uroczego Fineczka 🍀. Mój były tymczasowicz z fb, - Buforek - był prawie całkiem niewidomy, i uważam że ludzie niepotrzebnie obawiają się adoptować śleputki, one naprawdę sobie bardzo dobrze radzą. A w schronisku niestety są zagrożone. Dobrze Eluś że znalazł tymczasowe schronienie u Ciebie.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.10.2022 o 23:41, Onaa napisał:

Zapisuję się u uroczego Fineczka 🍀. Mój były tymczasowicz z fb, - Buforek - był prawie całkiem niewidomy, i uważam że ludzie niepotrzebnie obawiają się adoptować śleputki, one naprawdę sobie bardzo dobrze radzą. A w schronisku niestety są zagrożone. Dobrze Eluś że znalazł tymczasowe schronienie u Ciebie.

Witaj Renatko   😄  cieszę się, że zaglądnęłaś do Fineczka. Masz rację mówiąc, że niewidome psiaki są zagrożone w schronisku. Współtowarzysze niedoli najczęściej na nich wyładowują swoje frustracje, bo przez swoje kalectwo nie mogą się skutecznie bronić. A dopchanie się do karmy?   Finek jest tak chudy, że pewnie wkrótce zacząłby zjadać sam siebie. Waży mniej niż 2 razy mniejsza od niego Sonia  😞  Muszę go solidnie podtuczyć.  

Link to comment
Share on other sites

Finek odchuchany będzie cudny, uszka słodkie. Moi Rodzice mieli niewidomą suczkę Znajdkę. Na spacery z nią miałam pantofle podzelowane metalowymi żabkami. Często chodziła luzem, bez smyczy i zawsze wiedziała gdzie jestem. Miała cukrzycę i na insulinie żyła półtora roku. Zmarła w wieku około 12 lat. Przybłąkała się dorosła w zaawansowanej ciąży.

Było to dawno ale mam ją w pamięci. Ruda i zgryźliwa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...