Jump to content
Dogomania

Mój pierwszy ślepaczek - Finek zostaje u nas na zawsze ;)


elik

Recommended Posts

Dnia 12.10.2022 o 17:33, elik napisał:

Odbyliśmy dzisiaj ponad godzinną wizytę w gabinecie weterynaryjnym, ale Finek jest dokładnie zbadany. Pani wetka zaglądnęła we wszystkie dziury Finkowe. Zostawiliśmy mocz i kał z 23 dni do badania. Wyniki moczy będą jutro, a kału może się zdarzyć, że dopiero w poniedziałek.

Opis badania i zaleceń zawiera Karta informacyjna wizyty.

749126266_kartawizytyFinek1.png.bb5cd83a9bda3cde632aa101d4c1cf72.png

414587827_kartawizytyFinek2.png.8b58af6de537dde866df8deba999546b.png

Za całość zapłaciłam 275,00 zł.

510306779_Finekf-ra.png.8b8be115af6f17f53b7af76a015d6f93.png


Faktura wystawiona jest na Stowarzyszenie i dostanę zwrot poniesionych kosztów, ale dla tego niewielkiego Stowarzyszenia jest to wielka kwota, a będą kolejne, także nie małe. Dlatego chciałabym pomóc Stowarzyszeniu w kosztach diagnozowania i ewentualnego leczenia tego chudzielca robiąc bazarki. Nie ukrywam, że liczę także na Waszą pomoc poprzez wpłaty bezpośrednio na konto Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie lePsie życie
Tarnowskie Góry
BNP Paribas 11 1600 1462 1883 0896 8000 0001

Co składa się na kwotę 275,00 zł wetka zamieściła w mailu.

karta wizyty Finek 3.png

Co należy wpisywać w tytule przelewu do Stowarzyszenia? Czy po prostu darowizna na cele statutowe wystarczy? Chcę naciągnąć znajomego od kotów, który daje 100 zł dla Andżeli na jakąś kwotę również dla Stowarzyszenia. Tym bardziej, że oni chyba i kotom pomagają? On ma taki nieduży dług wdzięczności wobec mnie i czasem jakiś grosz podaruje dla zwierzaków 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.10.2022 o 11:25, Grażka123 napisał:

Finek odchuchany będzie cudny, uszka słodkie. Moi Rodzice mieli niewidomą suczkę Znajdkę. Na spacery z nią miałam pantofle podzelowane metalowymi żabkami. Często chodziła luzem, bez smyczy i zawsze wiedziała gdzie jestem. Miała cukrzycę i na insulinie żyła półtora roku. Zmarła w wieku około 12 lat. Przybłąkała się dorosła w zaawansowanej ciąży.

Było to dawno ale mam ją w pamięci. Ruda i zgryźliwa.

Czyli miłość do zwierząt masz "po Rodzicach" 🙂    
Finek bardzo szybko uczy się terenu. Jak wracamy do domu to w wiele alejek skręca bezbłędnie. Dzisiaj byliśmy cały dzień na działce i mógł pochodzić luzem. Widać było, że bardzo mu się to podoba  🙂
Byliśmy bardzo zajęci,ale udało mi się zrobić Fineczkowi kilka zdjęć. Dzisiaj już jestem padnięta, ale jutro wkleję kilka fotek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.10.2022 o 14:03, agat21 napisał:

Co należy wpisywać w tytule przelewu do Stowarzyszenia? Czy po prostu darowizna na cele statutowe wystarczy? Chcę naciągnąć znajomego od kotów, który daje 100 zł dla Andżeli na jakąś kwotę również dla Stowarzyszenia. Tym bardziej, że oni chyba i kotom pomagają? On ma taki nieduży dług wdzięczności wobec mnie i czasem jakiś grosz podaruje dla zwierzaków 🙂

Przepraszam Agatko, zapomniałam napisać  🙂  Bardzo proszę, żeby jednak w tytule przelewu było napisane, że to dla Michałka. Michałka, bo on w dokumentach schronu, a więc i Stowarzyszenia figuruje jako Michałek. Bardzo mi się to imię podoba dla niego, ale mój bratanek tak ma na imię i brat by mi chyba nie wybaczył, że imieniem jego syna nazwałam psa.

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za wpłaty na konto Stowarzyszenia dla Michałka    2085698527_dzikuj7.jpg.ba4bb528257326d9b4f0f81423277960.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 16:48, elik napisał:

Danutka jesteś niesamowita. Nie ma psiaka bezdomniaka,  którego nie obdarzyłabyś natychmiastową pomocą.
Finuś odziedziczy nr konta po Timulku [*] którego byłaś deklarowiczką więc numerek znasz  🙂  Jeśli deklarowicze zgodzą się, to część pozostałego majątku chciałabym przekazać właśnie temu biedakowi.  Doprowadzenie go do należytego stanu będzie wymagało sporych nakładów.

Przepraszam Danusiu, zaskoczyłaś mnie tak szybką, jak zwykle z resztą, reakcją, że nie przemyślałam sprawy. Podałam Ci numer jednego z moich kont, ale całkiem bez sensu. Po co ja mam zbierać kasę i przelewać potem na konto Stowarzyszenia? Najlepiej wpłacać bezpośrednio na konto Stowarzyszenia z zaznaczeniem w tytule, że to dla Michałka. Twoją wpłatę przelałam na konto Stowarzyszenia z zaznaczeniem, że to Nesiowata z dogo dla Michałka.

Nesiowata.png.0581157490cb11ef94fa1ad16a9f8292.png

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.10.2022 o 23:17, elik napisał:

Przepraszam Danusiu, zaskoczyłaś mnie tak szybką, jak zwykle z resztą, reakcją, że nie przemyślałam sprawy. Podałam Ci numer jednego z moich kont, ale całkiem bez sensu. Po co ja mam zbierać kasę i przelewać potem na konto Stowarzyszenia? Najlepiej wpłacać bezpośrednio na konto Stowarzyszenia z zaznaczeniem w tytule, że to dla Michałka. Twoją wpłatę przelałam na konto Stowarzyszenia z zaznaczeniem, że to Nesiowata z dogo dla Michałka.

Nesiowata.png.0581157490cb11ef94fa1ad16a9f8292.png

Na ich konto wpłaciłam (z zaznaczeniem,że dla Michałka) ale niku nie podawałam.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.10.2022 o 11:58, Nesiowata napisał:

Na ich konto wpłaciłam (z zaznaczeniem,że dla Michałka) ale niku nie podawałam.

Może tak być. Dobrze, że zaznaczyłaś, że dla Michałka  🙂   

To od Ciebie mają już 2 wpłaty    😁  ❤️         

Link to comment
Share on other sites

No i jesteśmy po wizycie u okulisty. Wiadomości w połowie dobre,a w drugiej złe. Zaćma jest na obu oczkach. Lewe oczko nie ma już szansy na widzenie, nastąpiło odklejenie siatkówki. Natomiast lewe oczko pozwala mieć cień szansy, ale aby stwierdzić na ile jest to realne trzeba wykonać jeszcze jedno badanie na specjalnym aparacie. Nie pamiętam nazwy, ale na tym aparacie można będzie stwierdzi, czy po wykonaniu operacji usunięcia zaćmy jest szansa na przywrócenie wzroku.
Przyczyną zaćmy w tym wieku mogą być czynniki genetyczne, albo zmiany spowodowane przez tarczycę.

648135203_Okulista14_10_2022.png.2e74786b7628f5fa51c0030373ef48e9.png

 

Faktura

706165183_f-raokulista.png.2067c635905f980fa03870b4fb796c03.png

Będziemy się umawiać do lekarza, u którego kilka lat temu byłam na podobnym badaniu z Fado. Niestety dla Fado nic już nie można było zrobić.

W poniedziałek udało mi się umówić wizytę u groomera. Finuś będzie wykąpany w szamponie, który dostaliśmy od wetki. Wreszcie może przestanie capić schronem, drapać się i gryźć wokół ogona.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.10.2022 o 11:55, Moli@ napisał:

Finek jeszcze widzi..., nie jest w 100% niewidomy

Okulistka po badaniu USG stwierdziła, że nie widzi na oba oczy. W jednym oku utracił wzrok bezpowrotnie, a w drugim oku, prawym,  jest cień szansy, że po usunięciu zaćmy będzie widział. Żeby to stwierdzić wetka zaleciła badanie retinograficzne, które można wykonać jedynie w Przych. Retina. Byłam tam kilka lat wcześniej, żeby zbadać czy Fado, psiak z Zamościa, ma szanse odzyskać wzrok. Niestety dla Fado diagnoza była negatywna 😞  Mam nadzieję, że Finusiowi się uda.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.10.2022 o 12:14, agat21 napisał:

Dziarski i dzielny psiak! Świetnie sobie radzi 😀 Oby udało się przywrócić wzrok w jednym oczku.

Bardzo bym tego chciała. To jeszcze nie taki stary psiak i widzenie, choćby tylko jednym okiem, znacznie poprawiłoby mu komfort życia i ułatwiłoby jego opiekę.
To bardzo sympatyczny psiak, ale chyba jego życie toczyło się dotychczas poza domem  😞 Nie utrzymuje czystości w domu. Podsikuje meble i sprzęty. Może po wykastrowaniu przestanie? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...