Jump to content
Dogomania

UWAGA! Hotel nie chce nam wydać psa. Czy tak można??? POMOCY!!!


zulugula

Recommended Posts

Kochani -oczywiście ścierzka zostanie powtórzona raz jeszcze. Zaczynam od Prezydenta i tak jak pisąłm od lekarza wojeódzkiego w Katowicach. W tym tygodniu jednak do memonetu az Bozęnka dokumentów fARTA NIE ODZYSKA - BEDZIE CISZA.


Co do kosztów leczenia - oczywiscie bez wzgledu na to czy dołozycie sie do leczenia czy nie Fart bedzie leczony najlepiej jak sie da.
Niestety często w przeszłości było tak ze wielu kludzi deklarowało pomoc a i tak moja i Jitki fundacja (pisze tak bo ja razem zakładałysmy) - zostawała z długiem sama.
Ja płacaąc rachunek musze je mieś na koncie - żeby była pełna jasnosć w ksiegowości.
SOS dla Zwierząt - płaci rachunki, rolicza sie z wydatków wiec uważam ze wpłąty powinny iść na nasze koto. Jak inaczej udzielić naszych znizek - a to 50 %)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciesze się że na wątku pojawia się tyle osób.
Może dzięki nam los psiaków w schronisku poprawi się bo o to tu tez chodzi.

Anetko,może dla Farta jeszcze za wcześnie na kąpiel-kolejny traumatyczny stres.
Wiem że ocenisz właściwie i zadecydujesz właściwie.

Oj Fart żebys ty wiedzial ile dobrego się dzieje:)

Link to comment
Share on other sites

Mnie przeraża ze prqawo nie jest jednoznaczne. Zastanawia mnie to zę trzeba sie uciakć do FETYSZY - mundórów legitymacji tam gdzie przyzoitosć nakazuje działać.
Nasze doswiadczenia ze strazą miejska w różnych miastach policja - są różne. Przeważnie dobre lub zadawalajace.
Jestem też przekonana że jeżeli zaczniemy ofizjalna, głośna rozpier......ę to skończy sie tym ze kieroniczka z Mysłowic pousypia psy chore lub "wątpliwe" a resztę wywiezie do innych tozowskich schronów trójkąta bermudzkiego - Częstochowy, Chorzowa.

Są jeszcze dziewczyny z Jaworzna, Olkusza, Mysłowic które od lat walczą o polepszenie tam warunków . Będę sie znimi kontaktowała.

[COLOR=#ff0000][/COLOR]
[COLOR=black]Basiu - ja pisałam o Lublinie nie o Elblągu. Oczywiście w przypadku Lublina KONIECZNE są współne działania - ja wysłałam w imieniu fundacji pismo róznież do wiadowmości prezydenta Lublina. To na poczatek.[/COLOR]
[COLOR=#ff0000][/COLOR]
[COLOR=black]A w którym momencie poczyłaś ze wolontariuszki trakuje jak wrogów? Ja ich nie znam. Mieszkam 350 km dalej . W tym schrosnie byłam 2 razy w zyciu. WIdze natomiast efekty ich działania.[/COLOR]


[COLOR=#ff0000][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amikat']Kochani -oczywiście ścierzka zostanie powtórzona raz jeszcze. Zaczynam od Prezydenta i tak jak pisąłm od lekarza wojeódzkiego w Katowicach. W tym tygodniu jednak do memonetu az Bozęnka dokumentów fARTA NIE ODZYSKA - BEDZIE CISZA.


Co do kosztów leczenia - oczywiscie bez wzgledu na to czy dołozycie sie do leczenia czy nie Fart bedzie leczony najlepiej jak sie da.
Niestety często w przeszłości było tak ze wielu kludzi deklarowało pomoc a i tak moja i Jitki fundacja (pisze tak bo ja razem zakładałysmy) - zostawała z długiem sama.
Ja płacaąc rachunek musze je mieś na koncie - żeby była pełna jasnosć w ksiegowości.
[B]SOS dla Zwierząt - płaci rachunki, rolicza sie z wydatków wiec uważam ze wpłąty powinny iść na nasze koto.[/B] Jak inaczej udzielić naszych znizek - a to 50 %)[/quote]


Amikat, pieniążki zostaną wpłacone na Wasze konto. Jednak weź pod uwagę, że dotyczą one nie tylko leczenie i utrzymania w klinice wet. Wiele osób na wątku zaoferowało też pomoc finansową w utrzymaniu pieska w hoteliku (nawet comiesięczna). To wymaga prowadzenia jednego rachunku wspólnego, z którego mogą być rozdysponowane wpłaty na poszczególne potrzeby: leczenie, utrzymanie w klinice oraz hotelik i być może transport. Ja się nie upieram, że muszą one trafić na moje konto. Ważne dla mnie jest, aby trafiły one na konto osoby, która rzetelnie i na bieżąco będzie w stanie informować nas o stanie wpłat i konieczności pokrywania wydatków. Może to być i Twoje prywatne konto, z którego przelejesz na Fundację, hotelik i transport w razie potrzeby. A nadmiar wpłat, jeśli takowy będzie, zostanie przekazany zgodnie z dyspozycją wpłacających na ratowanie innego wybranego zwierzaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amikat']
...
[SIZE=4][COLOR=green][B][I][U]to pisze...amikat:[/U][/I][/B][/COLOR][/SIZE]
[B][I][U][SIZE=4][COLOR=#008000][/COLOR][/SIZE][/U][/I][/B]
[COLOR=blue][B]"Mysłowice[/B][/COLOR] wygladaja i pachną podle...... wchodząc do srodka wiesz, ze moze byc tylko gorzej.
OTOZ prowadzi schronisko w Lublinie - z zewnąrz "de lux". Nie pytajcie w jakim stanie przywiozłam z tego miejsca 4 psy. .....:placz:KOSZMAR. Od 2 tygodni walczymy o zycie suczki dobermanki[B]"[/B]...

[SIZE=3][COLOR=green][I][U][B][SIZE=2]TO PISZE W ODPOWIEDZI BASIA[/SIZE][/B] [B]:[/B][/U][/I][/COLOR][/SIZE]
[B][I][U][SIZE=3][COLOR=#008000][/COLOR][/SIZE][/U][/I][/B]
[COLOR=red][COLOR=blue][B][I]To jest schronisko OTOZ Animals ( I MA NA MYSLI OCZYWISCIE MYSŁOWICE!!!!!- BASIA JEST Z ELBLĄGA I TO ONA WYWALCZYŁA TE ZMIANY, W NIEGDYŚ POTWORNEJ MIORDOWNI)..)[/I][/B][/COLOR] napisz mi prosze coś wiecej na ten temat ! Być moze góra nie wiem co sie dzieje na dole. Nasze schronisko prowadzonej jest bardzo dobrze. Psy są leczone, wywożone do specjalistów, wyprowadzane na spacery, kąpane. pracownik, ktory żle się zachowal w stosunku do psa wyleciał z pracy.Wolontariuszki są patnerami a nie wrogami ![/COLOR]

[B][I]Amikat -proszę posłuchaj Jej naprawdę warto[/I][/B]..

[COLOR=indigo][B]CZy teraz ja dobrze zrozumiałam , na które konto wpłacać : z 1 -postu, czy fundacji:oops::oops::oops:????[/B][/COLOR]
[COLOR=indigo][/COLOR]
Basiu -mam film z tego obozu nakręcony przez Rybcię z moimi dzikuskami w roli gł. -to on uratował im zycie, ale ale duszy już do końca nie...mam dla Ciebie wwwwielki szczunek .

Link to comment
Share on other sites

z mysłowic kiedys była zabrana sunia benia z cieczką ..którą wydano jako psa na piśmie ....gdzie miał oczy wet ..cięzko sie schylic i spr ..tak leczy sie psy ...słow bark

teraz wiem ze tam przebywa bardzo załamany baernardyn nie wychodzi z budy ......

masa owczarków takich pod rasowce .....

giełda była wczoraj dzisiaj ile znikneło ...????/il sie sprzedało i za ile ????biznes to biznes

Link to comment
Share on other sites

Pismo w sprawie wolontariatu należy napisać do jednostki zarządzającej schroniskiem , W waszym przypadku TOZu. Prezydent, wojewoda, inspekcja wet. to tylko dla informacji bo i tak na pismo odpowiadać będzie TOZ. Zbierajcie dowody. nasze dziewczyny z rękawa zdjęcia, nagrywały filmiki. Bywalo, że ja zagadywalam a one kręcily.Poszukajcie byłego pracownika, najlepiej takiego, który wylecial z pracy. Ja swojego szukalam przez rok i to on byl moim koniem Trojanskim. Super opowiadal w telewizji o schronisku i mial nagrany film gdzie zagryzają się psy. Może uda Wam sie dotrzeć do jakiegos pracownika, ktory cechce mówić. Popytajcie wetów, moze opowiedzą o stanie psów , które do nich trafiały po adopcji ze schroniska. Mają napewno dokumentacje.
to bylo by na tyle co mam dopowiedzenia w tej sprawie ! Nie uznaję slowa" nic nie można zrobić !"

Jeszcze jedno. Ja nie mialam do nikogo zaufania, wszystko co robilam pozostawalo w tajemnicy.Nie wiadomo kto kogo zna !

Link to comment
Share on other sites

STOKROTNE DZIĘKI!!!!
:modla::modla:
CIOTECZKI!!!! PAOLA06, Gosia15 :calus:
Jakże się cieszę!
Nie mogę powstrzymać łez
:placz:

Kiedy robiłam Fartowi zdjęcie w schronie, myślałam,że mi serce pęknie...
:-(

ALE JESTEŚCIE FANTASTYCZNE!!!! AKCJA JAK W NAJLEPSZYM FILMIE SENSACYJNYM!!!:evil_lol:

Jutro cały wątek pokażę dzieciakom w szkole!
Na pewno zdecydują o przekazaniu jakiejś części kwoty na Farcika;)
Ale napiszcie, proszę na które konto wpłacić pieniądze?
Jakoś czytam chyba bez zrozumienia :oops:
Ale to może wina zmęczenia po podróży, co?:lol:

Jak się cieszę!!!!!
:laugh2_2:

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś dzisiaj był u psiaczka? Wiadomo jak się czuje?



Nie wiem jaki jest postęp w leczeniu, ale rezerwuję miejsce w transporcie:

[quote name='Zbójini']Więc własnie się wykluło że jedziemy na zlot ONków na Śląsk ( żeby bylo ciekawiej bo rzadko tam jeżdżę:razz:).
Wyjazd 31.04 po południu (17-18) Pruszcz Gdański A1 przez Łódź. Knurów w nocy. 1-3 zlot niedaleko Knurowa.
2-go muszę wyskoczyć do Wrocławia więc mogę wziąć nakrętki od Poker.
3-go wracamy po obiedzie ta samą trasą.
Jedziemy z psem więc jeśli mamy wziąc jakieś drapiezniki to musza być dobrze zsocjalizowane:cool3: a najlepiej w transporterku jesli małe.
Jesli ze schronu to wykąpane. Książeczka szczepień, umowa adopcyjna.[/quote]


Co myślicie o cegiełkowym Allegro???


Martwi mnie ta cisza :placz::placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

Ostatni raz gdy zaglądałam na wątek, Farcik siedział jeszcze w tej mordowni, a tu takie zaskoczenie :multi: Wspaniała akcja !!! Uratowałyście życie temu psiakowi !!! Jak dobrze, że to stworzenie jest już bezpieczne ! Tylko co dalej z jego zdrowiem... :shake: Tuż po założeniu wątku zaoferowałam pomoc w postaci jednorazowej wpłaty 30 zł na hotelik dla Farcika, ale teraz chyba lepiej przekazać je na leczenie ? I na które konto wysyłać pieniążki ? To z pierwszej strony, czy konto fundacji podane w jednym z postów ?

Link to comment
Share on other sites

Niech Cię cisza nie martwi :razz:
Pisze człowiek co chce dac transport ze 31.04 jedzie - 31 .4 nie ma jest 30.


Co do Farcika. Nie wykąpałam go wczoraj bo stwierdziłyśmy z lekarką ze nie ruszamy. Śpi od dwóch dni i nie chce nawet na siku wyjść. Leki działają, przestało boleć.
Dzisiaj od rana zaczynają działać - RTG czaszki, USG i ponownie wyniki krwi.Przyśpią go do tego. POtem pojedzie na salę. DOktor oceni co robić - czy czyscić oczodół, czy oko jest do uratowania, czy w pyszczku coś sie dzieje . Ma być okulista róznież dzisiaj w pracy to zerknie.
Co ważne - ma apetyt , je, chce żyć!
Smutne jest to że drży na całym ciele i podsikuje kiedy zbliżamy sie do niego. Nasza Haneczka - jest szefem techników w klinice - obłaskawia go. Karmi kurczaczkiem gotowanym i głaszcze i głaszcze i głaszcze...... Fart już pozwala jej sie dotknąć bez podsikiwania.

WIczorem powiem co i jak bo sama będę wiedziała.

Jedę do niego po pracy. W srodę z Kubą123 bedziemy go kąpały zakładajac ze będzie w stanie i lekarz pozwoli.


Niech Was nie martwi cisza. Dziewczyny które mnie znaja wiedzą, że ja nie zawsze mam czas pisac bo nazwijmy to "działam w terenie".

Link to comment
Share on other sites

Co do działań w schronisku - 3 organizacje które do tej pory osobno "bawiły się" w podchody z kierowniczką schroniska zaczynają działać razem w tej sprawie.

Oczywiście schronisko podlega pod TOZ ale tez jest zależne od Radnych i Prezydenta Miasta Mysłowice.

Zaczynamy od Miasta . Do przyszłego tygodnia nic nowego o postępowaniu w sprawie schroniska nie napiszę .


Niech to będzie wątek FARCIKA i tylko jego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amikat']Co do działań w schronisku - 3 organizacje które do tej pory osobno "bawiły się" w podchody z kierowniczką schroniska [B]zaczynają działać razem w tej sprawie[/B].

.....................................[/quote]


Świetnie ! ;)


Gratuluję super akcji ! :laola:


Cieszy to , że psiak jest wreszcie bezpieczny :thumbs::thumbs::thumbs::thumbs:

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][COLOR=green][B]Raz jeszcze : Amikat, Gosiu, Zuligula...dziękuje , bardzo, bardzo;[/B][/COLOR][/SIZE]
[B][SIZE=3][COLOR=#008000][/COLOR][/SIZE][/B]
[SIZE=3][COLOR=green][B]W kazdej virualnej formie pomogę -[SIZE=2]( mieszkam az w Gdyni ) ale ogłoszenia, pisma, szukanie domku -du usług:p) WPŁACĘ NA KONTO FUNDACJI -CZY DOBRZE??[/SIZE][/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[B]Kochani, nadal upieram się przy wpłacie z I postu. Inaczej nie dowiemy się kto ile wpłacił i jaki jest stan finansów. Taką prośbę dostałam też na PW. Gdy tylko będzie rachunek z kliniki, zrobię przelew na Fundację SOS. I tak termin płatności jest odroczony. Nigdy nie miałam opóźnionych przelewów z mojego banku.[/B]

Psiaczku, trzymaj się dzielnie :loveu:

Koss, bedziesz mogła się wykazać. Przecież jeśli z jego zdrowiem wszystko bedzie ok, to czeka go podróż do Moria (Elbląg). To już Twoje okolice ;) A zresztą jeśli Zbójini podejmie się transportu, to trzeba bedzie psa odebrać od niego i dowieźć na miejsce. Ale to już mniejszy problem (tak mi sie wydaje).

[B][SIZE=4]Co myslicie o cegiełkowym Allegro???[/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][/SIZE][/B]
[SIZE=4][SIZE=2]Kuba, Amikat, nie zapomnijcie o aparacie. Chcemy go częściej oglądać.[/SIZE] [/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...