Jump to content
Dogomania

Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.


Recommended Posts

Dnia 14.04.2022 o 11:06, anica napisał:

Ja też miałam obawy ,że wieści nie będą dobre!  dobrze jak nie będą , bardzo złe!  nie wiem czy to może coś pomóc?  czy dr Bieżyński będzie pytał o przeszłość?  jak pamiętam to Basia mówiła ,że on nie chodził ?  co się stało nie wiem ? chociaż oglądając te zdjęcia nie bardzo widzę tam bliznę po operacji ??  spróbuję cofnąć się jeszcze dalej może coś znajdę ? zauważyłam ,że te zdjęcia wkleiła Elik ?  Elu czy coś sobie przypominasz ? 

widzę tylko te zdjęcia , nie rozumiem , dlaczego nie mogę zobaczyć niektórych zdjęć sprzed kilku lat ? 

 

  Dnia 29.06.2018 o 22:33, elik napisał:

 

 

 

 

 

imag7049.jpg.6ba4b593cf296210ce0789763efb0498.jpg

imag7050.jpg.ae53fbbc1df08c6aec3281dc5bce4523.jpg

imag7055.jpg.ad32dc6cf0348e3b3e65d7accd89379e.jpg

Aniu nawet nie wiesz jak się cieszę:)

Tak było .....

A teraz przepiękny psiak.

Napisałam wtedy o Odim to, co powiedziała mi Basia:  prawie łysy piesek  po wypadku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.04.2022 o 18:38, elik napisał:

, nie rozumiem , dlaczego nie mogę zobaczyć niektórych zdjęć sprzed kilku lat ? 

Jeśli zdjęcia były wstawione na serwer zewnętrzny np Fotosik i z tego serwera na dogo, a po jakimś czasie zostały usunięte z serwera, to wówczas znikają z dogo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.04.2022 o 20:58, rozi napisał:

Simp Trio tylko kleszcze i nicienie.

4.2 Wskazania lecznicze dla poszczególnych docelowych gatunków zwierząt

Dla psów z mieszaną inwazją zewnętrznych i wewnętrznych pasożytów lub zagrożonych taką inwazją. Produkt leczniczy weterynaryjny jest wskazany wyłącznie kiedy wskazane jest jego użycie przeciw kleszczom lub pchłom oraz nicieniom żołądkowo-jelitowym w tym samym czasie. Produkt leczniczy weterynaryjny zapewnia także jednoczesną ochronę przeciw chorobom spowodowanym przez robaki sercowe i przeciw angiostrongylozie. Pasożyty zewnętrzne − Leczenie inwazji kleszczy. Produkt leczniczy weterynaryjny wykazuje natychmiastowe i trwające 5 tygodni działanie bójcze wobec kleszczy Ixodes hexagonus, Ixodes ricinus i Rhipicephalus sanguineus i 4 tygodnie wobec Dermacentor reticulatus. 3 − Leczenie inwazji pcheł (Ctenocephalides felis i Ctenocephalides canis). Produkt leczniczy weterynaryjny wykazuje natychmiastowe i trwające przez 5 tygodni działanie bójcze wobec pcheł. − Produkt leczniczy weterynaryjny może być stosowany jako część postępowania leczniczego w kontroli alergicznego pchlego zapalenia skóry (FAD). Nicienie żołądkowo-jelitowe Leczenie inwazji żołądkowo-jelitowych glist i tęgoryjców: − Toxocara canis – niedojrzałe postacie dorosłe (L5) i postacie dorosłe; − Ancylostoma caninum – larwy L4, niedojrzałe postacie dorosłe (L5) i postacie dorosłe; − Toxascaris leonina – postacie dorosłe; − Uncinaria stenocephala – postacie dorosłe. Inne nicienie − Zapobieganie chorobom wywołanym przez robaki sercowe (Dirofilaria immitis); − Zapobieganie angiostrongylozie poprzez zmniejszenie poziomu infekcji przez niedojrzałe postacie dorosłe (L5) Angiostrongylus vasorum. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.04.2022 o 18:38, elik napisał:

Napisałam wtedy o Odim to, co powiedziała mi Basia:  prawie łysy piesek  po wypadku

Dziękuję Elu , to już jakaś informacja ,czyli dobrze pamiętałam ,że to musi być kontuzja .. po wypadku lub był pobity?  tego nie wiemy , tak mówiła Basia , myślę że dla lekarza to jest jakaś informacja ?

Dnia 14.04.2022 o 18:40, elik napisał:

Jeśli zdjęcia były wstawione na serwer zewnętrzny np Fotosik i z tego serwera na dogo, a po jakimś czasie zostały usunięte z serwera, to wówczas znikają z dogo.

I dziękuję również , czyli już tego nie pokażę tutaj 😞 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A tak w temacie... Jak to jest z tym odrobaczaniem?   tyle jest różnych opinii , jak się powinno odrobaczać ?

- doraźnie w razie potrzeby ?

- raz w roku ?

- cyklicznie np co 3-4miesiące ?

- jak najrzadziej! uszkadza organy wewnętrzne?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.04.2022 o 10:15, anica napisał:

Dziękuję Elu , to już jakaś informacja ,czyli dobrze pamiętałam ,że to musi być kontuzja .. po wypadku lub był pobity?  tego nie wiemy , tak mówiła Basia , myślę że dla lekarza to jest jakaś informacja ?

I dziękuję również , czyli już tego nie pokażę tutaj 😞 

Dlatego lepiej wklejać zdjęcia do jakiegoś foldera na dysku kompa i z kompa na dogo, bo wtedy nawet jak usuniesz zdjęcie z kompa, to i tak pozostaje ono na dogo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.04.2022 o 10:18, anica napisał:

A tak w temacie... Jak to jest z tym odrobaczaniem?   tyle jest różnych opinii , jak się powinno odrobaczać ?

- doraźnie w razie potrzeby ?

- raz w roku ?

- cyklicznie np co 3-4miesiące ?

- jak najrzadziej! uszkadza organy wewnętrzne?

Ja odrobaczam raz w roku, po powrocie na zimę z działki, bo tam mogą mieć kontakt z różnymi dzikimi stworkami.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Odiego odrobaczanie jest wskazane, bo prawdopodobnie ( tak, jak szczepienie) ostatni raz był odrobaczany przed adopcją 😞 poza tym jest chudy, zachodzi więc podejrzenie zarobaczenia. Fakt, że czasem zgubi kupkę wynika chyba z niemożności jej utrzymania czyli osłabienia mięśni, podobnie jak w łapach, prawdopodobnie z powodu uszkodzenia kręgosłupa. Kupki nie wyglądają na "trzustkowe", ale w ciągu najbliższych dwóch tygodni w pełni wyjaśni nam się stan zdrowotny słodziaka.

On jest rozczulający! Przytulony zastyga w bezruchu, na łóżko wchodzi spoglądając pytająco: mogę ????                        I co - mam powiedzieć - nie!? Nie potrafię... rozbestwię psa, jak nic ;)

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Powinno się badać kał dwa razy do roku..., ale nieliczni tak robią.

Pies, prowadzany tylko chodniczkami w mieście może załapać robale..., na butach też możemy przytargać do domu.

Robale mogą wyrządzić większą krzywdę niż podany środek..., czyli powinno się odrobaczać.

 

Moim zdaniem mari23 dobrze zrobiła podając Simparicę Trio

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.04.2022 o 10:23, elik napisał:

Dlatego lepiej wklejać zdjęcia do jakiegoś foldera na dysku kompa i z kompa na dogo, bo wtedy nawet jak usuniesz zdjęcie z kompa, to i tak pozostaje ono na dogo.

Czyli normalnie na pulpit , tworzysz nowy folder i wklejasz - cyk! i zostaje na zawsze ?

Dnia 15.04.2022 o 10:29, elik napisał:

Ja odrobaczam raz w roku, po powrocie na zimę z działki, bo tam mogą mieć kontakt z różnymi dzikimi stworkami.

Eliczku nasza kopalnio wiedzy , Wielki cmok❤️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.04.2022 o 10:39, mari23 napisał:

U Odiego odrobaczanie jest wskazane, bo prawdopodobnie ( tak, jak szczepienie) ostatni raz był odrobaczany przed adopcją 😞 poza tym jest chudy, zachodzi więc podejrzenie zarobaczenia. Fakt, że czasem zgubi kupkę wynika chyba z niemożności jej utrzymania czyli osłabienia mięśni, podobnie jak w łapach, prawdopodobnie z powodu uszkodzenia kręgosłupa. Kupki nie wyglądają na "trzustkowe", ale w ciągu najbliższych dwóch tygodni w pełni wyjaśni nam się stan zdrowotny słodziaka.

On jest rozczulający! Przytulony zastyga w bezruchu, na łóżko wchodzi spoglądając pytająco: mogę ????                        I co - mam powiedzieć - nie!? Nie potrafię... rozbestwię psa, jak nic 😞

No nie mówiłam, że to przeKochane psisko! rozbestwiaj, rozbestwiaj!  ile tylko możesz😘

Dnia 15.04.2022 o 10:41, Moli@ napisał:

Powinno się badać kał dwa razy do roku..., ale nieliczni tak robią.

Pies, prowadzany tylko chodniczkami w mieście może załapać robale..., na butach też możemy przytargać do domu.

 

Moim zdaniem mari23 dobrze zrobiła podając Simparicę Trio

Dziękuję Moli@ 😘 , lajki mi się skończyły... już tak rano, łeeee.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.04.2022 o 10:48, anica napisał:

Czyli normalnie na pulpit , tworzysz nowy folder i wklejasz - cyk! i zostaje na zawsze ?

Eliczku nasza kopalnio wiedzy , Wielki cmok❤️

Dokładnie tak. Zakładasz folder i wklejasz zdjęcia, które po wklejeniu gdzie chcesz, można kasować, a wklejone zdjęcia pozostają tam, gdzie były wklejone.

Kopalnio, to za wiele powiedziane  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.04.2022 o 10:39, mari23 napisał:

On jest rozczulający! Przytulony zastyga w bezruchu, na łóżko wchodzi spoglądając pytająco: mogę ????   

Takie ,,pytające" są najgorsze  🙂 bo jak takiemu powiedzić nie ?  

Dziękuję Ci bardzo za opiekę nad Odisiem, za tę czułość z jaką o nim piszesz, uśmiech sam pojawia ....

   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.04.2022 o 15:26, limonka80 napisał:

Takie ,,pytające" są najgorsze  🙂 bo jak takiemu powiedzieć nie ?  

Dziękuję Ci bardzo za opiekę nad Odisiem, za tę czułość z jaką o nim piszesz, uśmiech sam pojawia ....

   

On jest taki kochany i rozczulający, że inaczej się nie da :)

Już nie reaguje na ptaki, przestał podbiegać do klatek, czasem go zaciekawią świnki morskie, ale spokojnie zagląda, nie dostaje amoku. Za to za mną ciągle chodzi.

Dnia 17.04.2022 o 21:42, Poker napisał:

Ciekawe jak Odi spędza święta.

Rozłożyło mnie na święta, więc Odi leżał przy mnie :) 

wczoraj chwilę przed 22-gą naprzeciw mojego domu przyjechały 4 jednostki straży pożarnej i radiowóz policyjny (tylko pożar komina, nic poważnego) ale reakcja Odiego była nerwowa, błyskające niebieskie światła mocno zaniepokoiły Odisia, zaczął biegać po pokoju, podbiegł do drzwi, ale nie wyszedł, jak otworzyłam. Pomyślałam, że może jakieś "wspomnienia" z wypadku ma w podświadomości zakodowane...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.04.2022 o 08:59, mari23 napisał:

On jest taki kochany i rozczulający, że inaczej się nie da 🙂

🙂

Dnia 19.04.2022 o 08:59, mari23 napisał:

Pomyślałam, że może jakieś "wspomnienia" z wypadku ma w podświadomości zakodowane...

Pewnie czuł ogromny ból i strach, a teraz wspomnienia odżyły..... 😞 

Dnia 19.04.2022 o 08:59, mari23 napisał:

Już nie reaguje na ptaki, przestał podbiegać do klatek, czasem go zaciekawią świnki morskie, ale spokojnie zagląda, nie dostaje amoku. Za to za mną ciągle chodzi,

Odiś  to mądry psiak, chętnie się uczy, w dobrym domu, z odpowiednim człowiekiem zachowuje się zupełnie inaczej niż opisywała to jego pani, u Ciebie czuje że jest kochany i odwzajemnia to ....

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.04.2022 o 20:04, Gabi79 napisał:

Zaglądam do Odisia i proszę o nr konta. Czekam na ostatnią wpłatę z bazarku, jak tylko dotrze przeleję na Odisiowe konto.

Witaj Gabrysiu  🙂  Już podaje nr konta na PW.

Przepraszam, że tak długo czekałaś, ale byłam zajęta rozliczaniem mojego ostatniego bazarku. Właśnie dzisiaj wpłynęła ostatnia wpłata i chciałam rozliczyć bazarek i zwolnić konto bazarkowe, bo już lecą wpłaty z nowego bazarku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...