Jump to content
Dogomania

Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.


Recommended Posts

Dnia 28.04.2022 o 12:25, Poker napisał:

Czy mam wysłać paragon poleconym ?

Byłoby najbezpieczniej, dlatego wysłałam 15,00 zł na przesłanie, ale jeśli będzie kolejka na poczcie, to wyślij zwykłym. Jeśli jednak będziesz kupować znaczek, to przy okazji poślij poleconym.
Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Wracam z ogródka...i znów Odiś mnie rozczulił bardzo. Drzwi od domu były otwarte, więc pieski biegały przy płotku, który zabezpiecza ogródek przed "ogrodnikami". Wyrywany perz ( w końcu to jedno z polskich ziół ;)) przerzucałam dla nich na podwórko, psiaczki się bawiły, podgryzały trawkę i zabawki, biegały.... w końcu zmęczone poszły do domu i zostałam sama z Odim ❤️ został przy mnie do końca, stał i patrzył, potem się położył, ale do domu nie poszedł. On jest bardzo, bardzo spragniony człowieka, w domu trochę niezadowolony z konkurencji do głaskania i przytulania, zawsze chce, żeby to on był najbliżej mnie :)

edytuję, bo pomyślałam teraz, że może ja naiwna jestem 😉 on chciał być na podwórku, bo czuł "sąsiadkę" z cieczką, cztery budynki dalej to niedaleko.... nawet jeśli, to i tak jest cudowny i kochany, mimo suni z cieczką przyszedł przecież do domu i właśnie się rozwalił na samym środku pościelonego łóżka :)

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wynik badania

niwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Wydział Medycyny Weterynaryjnej data badania: 26-04-2022

Katedra i Klinika Chirurgii

Pracownia Diagnostyki Obrazowej

50-366 Wrocław, pl. Grunwaldzki 51

NIP 896-000-53-54, REGON 000001867

Tel.: 0713205346

 

 

Opis zwierzęcia: Odi, pies, samiec, 7 lat, mieszaniec

Imię i nazwisko właściciela: Beata W

 

 

WYNIK BADANIA

 

RTG odcinka piersiowego oraz lędźwiowego kręgosłupa w projekcji dobrzuszno-dogrzbietowej oraz lewo-prawej: W odcinku lędźwiowym kręgosłupa pomiędzy kręgami L4-L5 uwidoczniono spondylozę dobrzuszną oraz prawostronnie boczną – zmiana najprawdopodobniej bez znaczenia klinicznego. Ponadto, pomiędzy kręgami L7-S1 uwidoczniono spondylozę dobrzuszną, mogąca sugerować rozwój zespołu końskiego ogona (cauda equina). Pozostałe kręgi odcinka lędźwiowego oraz piersiowego bez uchwytnych w badaniu zmian, prawidłowe dla wieku pacjenta. Przestrzenie międzykręgowe niezawężone. Nie stwierdzono mineralizacji krążków międzykręgowych. Obrys i struktura okolicznych tkanek miękkich prawidłowe.

 

W przypadku pojawienia się objawów sugerujących obecność zespołu końskiego ogona zalecana dalsza diagnostyka TK/MRI.

 

 

 

Radosław Sokalski

lekarz weterynarii

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.04.2022 o 09:54, Poker napisał:

Wynik badania

niwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Wydział Medycyny Weterynaryjnej data badania: 26-04-2022

Katedra i Klinika Chirurgii

Pracownia Diagnostyki Obrazowej

50-366 Wrocław, pl. Grunwaldzki 51

NIP 896-000-53-54, REGON 000001867

Tel.: 0713205346

 

 

Opis zwierzęcia: Odi, pies, samiec, 7 lat, mieszaniec

Imię i nazwisko właściciela: Beata W

 

 

WYNIK BADANIA

 

RTG odcinka piersiowego oraz lędźwiowego kręgosłupa w projekcji dobrzuszno-dogrzbietowej oraz lewo-prawej: W odcinku lędźwiowym kręgosłupa pomiędzy kręgami L4-L5 uwidoczniono spondylozę dobrzuszną oraz prawostronnie boczną – zmiana najprawdopodobniej bez znaczenia klinicznego. Ponadto, pomiędzy kręgami L7-S1 uwidoczniono spondylozę dobrzuszną, mogąca sugerować rozwój zespołu końskiego ogona (cauda equina). Pozostałe kręgi odcinka lędźwiowego oraz piersiowego bez uchwytnych w badaniu zmian, prawidłowe dla wieku pacjenta. Przestrzenie międzykręgowe niezawężone. Nie stwierdzono mineralizacji krążków międzykręgowych. Obrys i struktura okolicznych tkanek miękkich prawidłowe.

 

W przypadku pojawienia się objawów sugerujących obecność zespołu końskiego ogona zalecana dalsza diagnostyka TK/MRI.

 

 

 

Radosław Sokalski

lekarz weterynarii

" zalecana dalsza diagnostyka TK/MRI "

Na razie umówiłam Odisia na usg plus kastrację - 9 maja godz. 12.00 (pani wet w przyszłym tygodniu na urlopie). O tym USG pomyślałam, że warto zrobić, jak już zaśnie po radosnym spotkaniu z Mruczkiem - gabinetowym rezydentem :)

Co Ciocie na to? 

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.04.2022 o 19:28, Poker napisał:

zespół cauda equina
Zespół tzw. cieśni ogona końskiego określa schorzenie mające swoje podłoże w dysfunkcji neurologicznej końcowego odcinka rdzenia kręgowego. Jest wynikiem szeregu procesów patologicznych i manifestuje się zróżnicowanymi objawami.

Ból wywołany jest przez kompresję odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Początkowo powoduje dyskomfort motoryczny. Następnie poprzez nasilanie się procesów zwyrodnieniowych, zmian degeneratywnych i wytwórczych okolicy otworów międzykręgowych uciskających na korzenie nerwów - prowadzi do zaburzeń neurologicznych, które objawiają się pogłębiającą dysfunkcją motoryczną oraz postępującą utratą kontroli nad oddawaniem moczu i kału.

W początkowym stadium właściciel często wskazuje na przeczulicę okolicy lędźwiowo-krzyżowej, postępujący spadek entuzjazmu na spacerach oraz strach przed wchodzeniem na schody. Kolejnym objawem może być tzw. bujanie zadu w dalszej kolejności przechodzące w niedowłady kończyn, zaniki mięśniowe, nietrzymanie moczu oraz brak kontroli oddawania kału. W końcowym etapie dochodzi do objawów porażennych.

Typowym pacjentem trafiającym do kliniki jest pies samiec rasy dużej tj. labrador, owczarek, rottweiler, bokser choć również border collie, sznaucerki miniaturowe - rzadziej koty.

Leczenie zwyrodnienia kręgosłupa uzależnione jest od objawów klinicznych i czasu ich trwania. Standardowo stosowane są niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz ich wersje sterydowe z jednoczesnym wprowadzeniem ograniczenia ruchu, fizjoterapią oraz stopniowym zwiększaniem ruchu statycznego.

W przypadku niepowodzenia leczenia zachowawczego i dalszego występowania wyżej wymienionych objawów wskazane jest leczenie operacyjne.

Mniej inwazyjną alternatywą do leczenia operacyjnego jest zastosowanie terapii IRAP. Procedura ta zakłada wykorzystanie przetworzonej krwi pacjenta w celu pozyskania surowicy bogatej w czynniki regeneracyjne oraz przeciwzapalne.

Sam proces pozyskania surowicy jest niezwykle prosty. Polega na pobraniu 60 ml krwi do specjalnej probówki, inkubacji w temperaturze 37 stopni przez 23 h, a następnie odwirowaniu w celu oddzielenia surowicy. Pozyskany materiał dzielony jest na porcje po 1,5 ml i mrożony w temperaturze -18 stopni. Z jednej procedury jesteśmy w stanie uzyskać od 15 do 18 ml preparatu. Terapia zakłada 3 – krotne podanie preparatu w odstępie tygodnia dokładnie w miejsce ucisku korzeni nerwów.

Zdecydowana większość właścicieli, bo ponad 90 %, wskazywała na wystąpienie poprawy u swoich zwierząt, choć czas jej uzyskania różnił się u poszczególnych pacjentów.

Dziękuję , Poker 🙂

Dnia 28.04.2022 o 17:55, mari23 napisał:

elik dzisiaj pracuje na działce, pewnie odezwie się wieczorem.

też zapytam, co dalej? 

Po przeczytaniu postu Poker o zespole końskiego ogona myślę, że moje schody chyba nie są dla Odisia dobrą "gimnastyką", a pokonuje je ciągle w górę i w dół, jest bardzo ruchliwy i wesoły. Nie mam innej możliwości, to tzw. wysoki parter... mój życiowy błąd to było kupno tego domu,bałam się budowy nowego domu....  no cóż, za błędy się płaci 😞

Ja również muszę popracować , trochę na działce, dobrze że jest długi weekend 🙂

Mari , te schody są dla Odisia lepszym rozwiązaniem niż 4piętro u poprzedniej pani! ( to stare budownictwo ,więc wysokie )  zresztą ja widząc jak Odi jest szczęśliwy u ciebie , nawet przez chwilę nie zastanawiałam się czy to dobrze czy źle?  zresztą ... czy kiedykolwiek jakiś pies nie był U Ciebie przeSzczęśliwy❤️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.04.2022 o 18:35, limonka80 napisał:

Czy mogłabyś umówić Odisia do neurologa ? Wykastrowalibyśmy go, już by się goił i w tym czasie czekał na wizytę ...

Teoretycznie mogę umówić, ale chyba lepiej, żeby umówiła to osoba, która pojedzie z psem na konsultację.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.04.2022 o 16:44, anica napisał:

Mari , te schody są dla Odisia lepszym rozwiązaniem niż 4piętro u poprzedniej pani! ( to stare budownictwo ,więc wysokie )

Też myślę, że kilka schodków u Ciebie to nie jest ogromny wysiłek dla Odisia, zresztą trudno będzie znaleźć dom w którym w ogóle nie ma schodów .... Co do szczęścia Odisia też się zgadzam 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Na konto Odisia wpłynęły poniższe kwoty:

    5,00 zł  od mdk8  deklaracja   IV  -  27.04.
   10,00 zł  od Nesiowata  deklaracja   V  -  2.05.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy 

2011800428_kwiatki15.jpeg.5c5b690146ada6736b14ebbeb70876cd.jpeg

oraz

  50,00 zł  od limonka80  deklaracja  V  -  2.05.
   20,00 zł  od elik  deklaracja   V  -  2.05.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.04.2022 o 16:44, anica napisał:

Mari , te schody są dla Odisia lepszym rozwiązaniem niż 4piętro u poprzedniej pani! ( to stare budownictwo ,więc wysokie )  zresztą ja widząc jak Odi jest szczęśliwy u ciebie , nawet przez chwilę nie zastanawiałam się czy to dobrze czy źle?  zresztą ... czy kiedykolwiek jakiś pies nie był U Ciebie przeSzczęśliwy❤️

Dziękuję, choć myślę, że przeszczęśliwy to u mnie nie może być żadem pies, bo ja jestem jedna, a ich za dużo 😞 na pewno miłości im nie brak i przytulania, ale długich spacerów i mnóstwa głasków to na pewno brakuje każdemu z nich. One powinny mieć człowieka "do podziału" z max dwoma psami, a u mnie to niemożliwe. Czasem, kiedy widzę, jak się tłoczą do głaskania i przytulania, to siedzę i ryczę pośrodku nich.... żal mi ich. 

Odiś to rozpieszczony przytulas, zrobił się zazdrosny o miski i o mnie, ale bez agresji, szczeka tylko ❤️ Od dwóch dni mam Kasieńkę wnusię moją i jej pieska...... i problem na linii Sparky - Odi  😞 Albo Odi biega a Sparkuś zamknięty, albo odwrotnie 😞 "Gość" Sparkuś też nie kastrowany, wet, u którego córka była w sprawie kastracji odradził, że młodziutki jeszcze i jeśli nie jest agresywny to odradza kastrację. 

Co do wizyty u neurologa - mogę Odisia podwieźć tuż pod Wrocław, ale do samego "nowego" Wrocławia nie dam rady pojechać z dwóch powodów: auto chyba mi szwankuje i kocham Wrocław, ale ten "stary", ten przebudowany mnie przeraża i nie odważę się pojechać nawet, jak naprawię samochód.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.05.2022 o 08:12, mari23 napisał:

Dziękuję, choć myślę, że przeszczęśliwy to u mnie nie może być żadem pies, bo ja jestem jedna, a ich za dużo 😞 na pewno miłości im nie brak i przytulania, ale długich spacerów i mnóstwa głasków to na pewno brakuje każdemu z nich. One powinny mieć człowieka "do podziału" z max dwoma psami, a u mnie to niemożliwe. Czasem, kiedy widzę, jak się tłoczą do głaskania i przytulania, to siedzę i ryczę pośrodku nich.... żal mi ich. 

W tej kwestii się nie zgadzam,  -  one na 100% są przeszczęśliwe. Tłoczyły by się wokół Ciebie nawet gdybyś z nimi spędzała każdą chwilę, psy po prostu chcą być przy Tobie non stop. Tak że nie rycz, tylko uświadom sobie że żaden z nich nie mógł trafić lepiej 🙂

Dnia 4.05.2022 o 08:12, mari23 napisał:

Od dwóch dni mam Kasieńkę wnusię moją i jej pieska...... i problem na linii Sparky - Odi  😞 Albo Odi biega a Sparkuś zamknięty, albo odwrotnie

O kurcze, szkoda że się nie dogadują .... to kłopot dla Ciebie takie izolowanie ....

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.05.2022 o 08:12, mari23 napisał:

Dziękuję, choć myślę, że przeszczęśliwy to u mnie nie może być żadem pies, bo ja jestem jedna, a ich za dużo 😞 na pewno miłości im nie brak i przytulania, ale długich spacerów i mnóstwa głasków to na pewno brakuje każdemu z nich. One powinny mieć człowieka "do podziału" z max dwoma psami, a u mnie to niemożliwe. Czasem, kiedy widzę, jak się tłoczą do głaskania i przytulania, to siedzę i ryczę pośrodku nich.... żal mi ich. 

Odiś to rozpieszczony przytulas, zrobił się zazdrosny o miski i o mnie, ale bez agresji, szczeka tylko ❤️ Od dwóch dni mam Kasieńkę wnusię moją i jej pieska...... i problem na linii Sparky - Odi  😞 Albo Odi biega a Sparkuś zamknięty, albo odwrotnie 😞 "Gość" Sparkuś też nie kastrowany, wet, u którego córka była w sprawie kastracji odradził, że młodziutki jeszcze i jeśli nie jest agresywny to odradza kastrację. 

Co do wizyty u neurologa - mogę Odisia podwieźć tuż pod Wrocław, ale do samego "nowego" Wrocławia nie dam rady pojechać z dwóch powodów: auto chyba mi szwankuje i kocham Wrocław, ale ten "stary", ten przebudowany mnie przeraża i nie odważę się pojechać nawet, jak naprawię samochód.

Mari , one bardzo dobrze , wiedzą czy są kochane czy też nie!  czasem wystarczy tylko spojrzenie , dobre ,ciepłe spojrzenie ❤️

Mari i tu również zgadzam się z Tobą w 100%  - uroku tego starego Wrocławia nie da się zastapić! ten nowy jest taki... obcy... j

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.05.2022 o 19:17, elik napisał:

Na konto Odisia wpłynęły poniższe kwoty:

    5,00 zł  od mdk8  deklaracja   IV  -  27.04.
   10,00 zł  od Nesiowata  deklaracja   V  -  2.05.

   20,00 zł  od elik  deklaracja   V  -  2.05.

Bardzo serdecznie dziękujemy 

2011800428_kwiatki15.jpeg.5c5b690146ada6736b14ebbeb70876cd.jpeg

oraz

  50,00 zł  od limonka80  deklaracja  V  -  2.05.

Super! dziękujemy Eliczku , ja powoli dopiero zabieram się do roboty , mam nadzieję w przyszłym tygodniu , wysłać paczkę do Ciebie 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.05.2022 o 16:34, anica napisał:

Super! dziękujemy Eliczku , ja powoli dopiero zabieram się do roboty , mam nadzieję w przyszłym tygodniu , wysłać paczkę do Ciebie 🙂

Jutro wysyłałam ostatnią paczkę z bazarku, czekam na jeszcze jedna wpłatę i będę rozliczać, po czym mogę zabrać się za następny bazarek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.05.2022 o 16:32, anica napisał:

Może jeszcze zostawić , Wrocław ? po całej diagnostyce , pomyślimy co dalej ?

W poniedziałek kastracja, to też "krok milowy" w kierunku ewentualnej adopcji. Odi bardzo potrzebuje miłości, uwagi, przytulenia, to cudowna, kochana przylepa.  Najlepiej czułby się chyba u emerytów w parterowym domku z ogrodem. Tu niedaleko mam "żółte morze", ogromne pole kwitnącego rzepaku, postaram się jutro na tym tle zrobić Odisiowi piękne zdjęcia do ogłoszeń.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...