Jump to content
Dogomania

Właścicielka oddała go do schroniska, bo wyjeżdżała do Szwecji, a on rozpaczał, tęsknił, tylko nikt tego nie zauważał. Teraz Wolfik zamieszkał w Katowicach:)


Tola

Recommended Posts

Dnia 28.02.2022 o 14:16, Aska7 napisał:

Wyróżnione max tylko przedłuż ważność.

 

Dnia 28.02.2022 o 14:17, Aska7 napisał:

I Twoje Asiu też.

Dziękuję bardzo za pomoc.

Dzisiaj tak rozmawiałam z Jaaga, że Wolfik trafił  na bardzo zły czas;  nie dość, że adopcje nie idą dobrze, a on jest chyba psem dla konesera, to jeszcze teraz ta trudna sytuacja ze zwierzakami z Ukrainy.

Nie pozostaje nic innego tylko nieustannie wierzyć, że ten jedyny człowiek dla Wolfika  gdzieś jest, tylko trzeba pomóc im się spotkać. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj miałam 3 zapytania o Wolfika, ale niestety bez szans na cd. Pierwszy pan mieszka koło dworca PKP i najpierw zapytał, czy Wolfik jeździ pociągiem, potem czy mogę dowieźć tak psa, bo jemu będzie wygodniej odebrać blisko domu. Drugi pan ma 2 psy w budach i próbował mnie przekonać, że Wolfik będzie mieszkał w domu. Badania i leczenie psa wg pana to fanaberie "miastowych". Potem zadzwoniła chyba  jego żona, bo podobne poglądy. Chciała zaraz przyjeżdżać po Wolfika, bo po co ogłaszam psa, jak nie chcę go wydać. To tyle w temacie  zapytań o Wolfika. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.03.2022 o 09:02, Jaaga napisał:

U mnie podobnie. Dzwonia o Laimę, a ona musi mieć dom z ogrodem i ludzi większość czasu z nią.  Proponuje Wolfika i ludzie nie są zainteresowani. Gdyby naprawde chcieli psa, to on jest idealny i śliczny. 

Ale wygląda to tak, że Wolfik podoba się tylko nam tutaj na forum:(

Link to comment
Share on other sites

Może ludzi zniechęca ta obfita szata, perspektywa stałej jej pielęgnacji ??

Tymczasem jest odwrotnie.

Szpice te mają sierść samoczyszczącą się.

Nie kołtuni się, nie zlepia. Po wyschnięciu, każde błoto samo spada z psa. Wymaga jedynie by 2 razy do roku wyczesać obfity podszerstek, który jak 'dojrzeje" sam odchodzi płatami. Zostaje  włos okrywowy,nie wymagający nawet czesania.

Myślę że z sierścią Wolfika będzie podobnie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.03.2022 o 10:44, togaa napisał:

Może ludzi zniechęca ta obfita szata, perspektywa stałej jej pielęgnacji ??

Bardzo możliwe, że to właśnie jest powodem tak małego zainteresowania tym wspaniałym psiakiem. Może dobrze byłoby dodać w ogłoszeniu coś na ten temat. Coś w stylu - okrywa włosowa, choć wygląda imponująco, nie wymaga wielu zabiegów.  Coś podobnego.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Coś jakby drgnęło w sprawie domu dla Wolfika!

Odezwała się para dziewczyn z Warszawy, starsze małżeństwo z Krakowa i małżeństwo z Wrocławia.

Jestem w kontakcie z Jagną,rozmawiamy, rozważamy plusy i minusy....

Wkrótce napiszę  co z tych rozmów wyszło...

 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj odbyła się wizyta w Warszawie. Dom bardzo fajny ale niestety nie dla Wolfika.

Same centrum miasta. Trzecie piętro bez windy w starej kamienicy. Wąskie drewniane schody.

Mniejszy piesek, nie wymagający tyle  ruchu i nieco obyty z miastem miałby bardzo dobrze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.03.2022 o 17:06, Jo37 napisał:

Dzisiaj odbyła się wizyta w Warszawie. Dom bardzo fajny ale niestety nie dla Wolfika.

Same centrum miasta. Trzecie piętro bez windy w starej kamienicy. Wąskie drewniane schody.

Mniejszy piesek, nie wymagający tyle  ruchu i nieco obyty z miastem miałby bardzo dobrze.

Też tak myślałam. Wolfik jest przeszcześliwy, kiedy szaleje po ogrodzie z dziewczynami. Lubi zewnętrzne spacery, ale tu ma przestrzeń i spokoj. No i 3 piętro bez windy. Mysle, że lepiej  w tym domu brać pod uwagę naprawde maleńkiego pieska, żeby móc go znosić w razie choroby czy problemów ze stawami. Pies ważący min. 15 kg przy dziewczynach bylby uziemiony w razie niedyspozycji. Wiem coś, bo o ile noszę sama Barytona, to Drugiego juz mąż musi nosić, a mamy tylko jedno piętro.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.03.2022 o 17:06, Jo37 napisał:

Dzisiaj odbyła się wizyta w Warszawie. Dom bardzo fajny ale niestety nie dla Wolfika.

Same centrum miasta. Trzecie piętro bez windy w starej kamienicy. Wąskie drewniane schody.

Mniejszy piesek, nie wymagający tyle  ruchu i nieco obyty z miastem miałby bardzo dobrze.

 

Dnia 16.03.2022 o 17:10, Poker napisał:

Szkoda, ale dobro Wolfika najważniejsze. Może jest jakiś piesio nadający się do tego domu ?

 

Dnia 16.03.2022 o 22:55, Jaaga napisał:

Też tak myślałam. Wolfik jest przeszcześliwy, kiedy szaleje po ogrodzie z dziewczynami. Lubi zewnętrzne spacery, ale tu ma przestrzeń i spokoj. No i 3 piętro bez windy. Mysle, że lepiej  w tym domu brać pod uwagę naprawde maleńkiego pieska, żeby móc go znosić w razie choroby czy problemów ze stawami. Pies ważący min. 15 kg przy dziewczynach bylby uziemiony w razie niedyspozycji. Wiem coś, bo o ile noszę sama Barytona, to Drugiego juz mąż musi nosić, a mamy tylko jedno piętro.

 

Jo37 - bardzo dziękuję za wizytę milosny-emotikon-ruchomy-obrazek-0171.gi

Dziewczyny sympatyczne, ciepłe,  jedna z nich pochodzi z Zamościa.

Jestem pewna, że w tym domu miłość znajdzie inny,  inny mały piesek.

Dzisiaj rozmawiałam z jedną z pań - wybierają się do schroniska w okolicach Warszawy, wypatrzyły tam jakiegoś malucha z długim schroniskowym stażem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pod koniec tygodnia zaplanowana jest wizyta PA w Krakowie, damy tutaj znać i napiszemy z Jagna więcej o domu.

W odwiedziny do Wolfika wybiera się też  pani Paulina  z Wrocławia ze swoją małą suczką. 

Potrzebne więc kciuki, bo trochę się dzieje...

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...