Jump to content
Dogomania

POMOCY. BRAKUJE 215,- DEKLARACJI .Kat czy ofiara ? Jednak ofiara nieodpowiedzialnych ludzi. Już na wolności - u Jaaga. Smutna zagubiona w schroniskowym świecie owczareczka .


mdk8

Recommended Posts

Dnia 1.11.2021 o 16:11, uxmal napisał:

Czyli ruletka.

Może skoro psy były przedmiotem postępowania to jest gdzieś opinia biegłego? Sąd na podstawie odczuć raczej nie wydałby postanowienia.

Jest też ciekawe dlaczego suka nadal nie jest na wybiegu jeśli postępowanie jest zakończone. Tylko siedzi z dwoma innymi sukami. Dziką i jakąś jeszcze.

Bo się boją..., jej reakcji na większą ilość bodźców na wybiegu i tych z poza. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.11.2021 o 17:01, Jaaga napisał:

Rozi, z całym szacunkiem, ale nie potrzebuję Twojej zgody, żeby wziąć do siebie psa. Jedyną osobą, która może mieć wątpliwości jest opiekunka Suvi. I w takiej sytuacji ma pelne prawo przenieść suczke gdzie indziej, jeśli nie ma do mnie zaufania i będzie się obawiać o jej bezpieczeństwo. Zakładałaś, że wrzucę onke na wybieg i pójdę do domu?                          

 

Cały czas się właśnie zastanawiam, dlaczego opiekunka Suvi nie zgłasza sprzeciwu.

Tak, wrzucisz onkę na wybieg i w którymś momencie, prędzej czy później, pójdziesz do domu.

"Nie zgadzam się" to figura retoryczna.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.11.2021 o 18:09, wiolhelm170 napisał:

Ale rozi idąc tym tropem, to żadnego psa nie można dać do suvi bo może ja zaatakować.Przeciez nie mamy nigdzie informacji że suczka jest agresywna do innych.Oxzywiscie może tak być , ale może tak być z każdym psem.

Bez zapoznania dać. A ta suczka, duża i nie znane zachowanie, przyjedzie i nie ma się gdzie podziać, tylko na wybiegu Suvi, z marszu.

Już nic nie mówię.

Link to comment
Share on other sites

Wierzę że żadna nie dostanie łomotu, że zwyczajnie będzie dobrze, Suvi nie jest ,,sierotką'' a owczarka nie jest bestią. Mam zaufanie do Jaagi, że wie co robi, miała juz trudniejsze, groźniejsze psy. Suvi dla nas wszystkich jest ważna, ale  owczarka też zasługuje na szansę, dość już przeszła.  

Dnia 29.10.2021 o 17:37, Tola napisał:

we wtorek owczarka będzie miała zabieg

Mam nadzieję, że wszystko dobrze pójdzie, sunia nie jest najmłodsza. Trzymam kciuki.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.11.2021 o 19:38, limonka80 napisał:

Wierzę że żadna nie dostanie łomotu, że zwyczajnie będzie dobrze, Suvi nie jest ,,sierotką'' a owczarka nie jest bestią. Mam zaufanie do Jaagi, że wie co robi, miała juz trudniejsze, groźniejsze psy. Suvi dla nas wszystkich jest ważna, ale  owczarka też zasługuje na szansę, dość już przeszła.  

Mam nadzieję, że wszystko dobrze pójdzie, sunia nie jest najmłodsza. Trzymam kciuki.

Sterylizacja przełożona na jutro, jutro zabieg będzie też miała mała ruda sunia z tego wątku Wątek

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.11.2021 o 16:49, Tola napisał:

Zabieg odbył się rano, jest wszystko ok, TZ rozmawiał o 14.00 z wetem.

Nie było zadnego problemu z wyprowadzeniem suni, z przygotowaniem do zabiegu.

Teraz tylko niech dobrze się goi!

Uff. Kamień z serca . Troszkę się obawiałam jak ona to zniesie .

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.11.2021 o 11:12, limonka80 napisał:

Ja też mam nadzieję ....

Jak i ja. I ciesze się, że suczka nadal dobrze się sprawuje. Smutno mi tylko z tego powodu, że pies zostaje bez jakiejkolwiek szansy na zmianę losu, mimo że też w schronisku nie sprawia jakichkolwiek problemów. Gdyby były młodymi psami to można liczyć na szybką adopcję suni, żeby mu zdążyć z pomóc. Jednak nie wyglądają na najmlodsze, czyli pozostaje nam się cieszyć z wyjazdu i szansy dla suni. Boję się jeszcze jej stanu zdrowia, bo onka Limba też była sterylizowana jako starsza juz w schronisku, ale nie usunięto jej guzów  i miala gruczolakoraka, na ktorego u nas odeszła. Ważne jednak, że odeszła kochana i zaopiekowana na rękach mojego męża, a nie osłabiona i wyniszczona  chorobą w samotności pod zębami wspołtowarzyszy niedoli.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...