Jump to content
Dogomania

~ Oryginalnie umaszczony Rudi ze zniekształconą łapką prosi o KARMĘ... !


malagos

Recommended Posts

Pies zgłoszony ze wsi w środku lasu - kolejny!... Nazwałam go Rudi, a ma bardzo oryginalne umaszczenie, takie czerwonorude, do tego jasne oczy i nochalek 🙂 Cały w uśmiechach, bardzo garnie się do ludzi, a ma tylko mały kojec, miskę z suchym tanim jedzeniem i wodę w brytfance. Na smyczy radzi sobie nieźle. Ma około 3 lat, wazy na oko z 15 kg, sięga pod kolano. 

Bardzo kuleje na przednią łapkę - chłop zgłaszający psa do gminy powiedział, że go pogryzły psy. Ale to nieprawda, stawy w  nadgarstku były połamane/zgniecione? dawno, zrobił się staw rzekomy i teraz Rudiemu nie sprawia to bólu. 

Czy znajdzie się dla niego chociażby dom tymczasowy?.... 

abfa4beee6c8.jpg

e2c10d0bbe30.jpg

0ac03b0295cc.jpg

f60c9aec86a4.jpg

e1c743d9db70.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Poker napisał:

Dziewczyny, Rudi w końcu waży 5 czy 15 kg? Pięciokilowy pies raczej nie sięga pod kolano ( osoby o jakim wzroście? )

Zmierzcie go, bardzo proszę.

Jestem niemal pewna, że tutaj wkradła się literówka. Malagos ogłasza Rudiego jako 15kg psiaka, więc ja też tak napisałam w swoim olx :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Poker napisał:

Dziewczyny, Rudi w końcu waży 5 czy 15 kg? Pięciokilowy pies raczej nie sięga pod kolano ( osoby o jakim wzroście? )

Zmierzcie go, bardzo proszę.

Mogę zrobić mu ogłoszenie na jakąś miejscowość tylko jakie zdjęcie dać , żeby nie wywalili ?

oczywista pomyłka, waży 15 kg.

Pokerku, nie rób mu ogłoszeń, myślę, ze tutejsze plus Warszawa wystarczy. Z doświadczenia wiem, ze to i tak daleko, ta Warszawa, inne miasta o wiele dalej.

Link to comment
Share on other sites

Zapytałam dziś w sklepie u nas na wsi, takim z paszami, akcesoriami dla zwierząt, widłami itp. o koszt budy dla psa. W naszym przydomowym kojcu, gdzie z resztą od stycznia jest Kama, buda bardzo się zniszczyła. Ma 22 lata!...

Koszt dużej budy, ale nie ocieplanej, to 1000 zł l!! Tysiąc!... Tak podobno podrożały deski, porządne deski :(

Link to comment
Share on other sites

o, zaraz zajrzę :)

Mam zamówioną budę u naszego znajomego, który przeszedłszy na emeryturę strażacką wziął się za to co kocha - założył warsztat stolarski. Wiosną dałam mu projekt budy dla owczarka (mam taki z naszych warsztatów w Marózie kilka lat temu, dobrane wymiary, dach prawie płaski, bo psy lubią na nim siedzieć) i Sławek zrobił kilka takich bud, sprzedał na jarmarku :) Taki nowszy fason bardzo sie spodobał gospodarzom i zamawiają u niego budy. 

 Teraz zadzwoniłam do Sławka -  zaczął i dla nas robić, jest już podłoga z jesionowych desek, resztę dorobi wkrótce. I cena - UWAGA - nie więcej niż 550 zł! I wiem, ze On dowiezie, zamontuje w kojcu, i przed zima Kama będzie miała luksik. Tyle mogę dla niej zrobić, choć nadal mam nadzieję, ze moze znajdzie się dobra dusza i ją zabierze choćby na zimę do domu :(

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, malagos napisał:

Kochan, a może ktoś z dogomaniaków da mu dom tymczasowy? 

Gdyby był starszy i mniejszy, to by znalazł u nas ds. Ponieważ jest średni, to ze względu na wizyty Dropsa, nawet mu dt nie mogę zaproponować. Dropsa niestety, denerwują psy samce, które są tej wielkości co on, lub nie daj Boże większe, a zdenerwowanie u niego, często kończy się atakiem padaczki 😢

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Konfirm, wiem, rozumiem...

Powiesiłam wczoraj ogłoszenia z jego zdjeciem w sklepach i na tablicy gminnej - ale też bez większej nadziei.

przy mnie w gminie była starsza pani, która przyszła zapytać w sekretariacie gminy, czy by nie zabrano od niej szczeniaków  - suczka się oszczeniła i ma 8 sztuk. No ręce opadają :( Jedynie co wójt zaproponował, to mozliwosc sterylizacji suczki, jak juz szczenięta znajdą domy. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.09.2021 o 23:17, konfirm31 napisał:

Jestem u rudzielca 🙂. Wątek, zapisuję. 

I ja u rudzielca się melduję, przecudny jest! Bardzo podobny do "naszego" Misia, który kilka lat w polu spędził. To umaszczenie jest wyjątkowo ładne i myślę, że domek piesio znajdzie <3 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, mari23 napisał:

I ja u rudzielca się melduję, przecudny jest! Bardzo podobny do "naszego" Misia, który kilka lat w polu spędził. To umaszczenie jest wyjątkowo ładne i myślę, że domek piesio znajdzie ❤️

To jest umaszczenie "wątrobiane", znacznie rzadsze od zwykłego rudego. Brzydka nazwa ( jak dla mnie), ale kolor piękny. Niech ta wyjątkowość, przyniesie psiakowi dobry domek ❤️

Link to comment
Share on other sites

  • malagos changed the title to ~ Oryginalnie umaszczony Rudi ze zniekształconą łapką prosi o pomoc i dom, choćby tymczasowy!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...