Jump to content
Dogomania

Papi,kasztanowy,niewidomy piesek,czeka na pomoc.Papi w Hoteliku.18.06.21-Papi w DS w Świeradowie Zdroju.


Recommended Posts

Widać,że Papinek ma swój "świat" a tak właśnie zachowują się staruszki z problemami neurologicznymi i z początkami demencji.Nie wiemy od kiedy nie dowidzi a to też sprzyja takim zachowaniom.Musimy też poczekać na opinię weta i zalecenia co do dalszych badań.

Bardzo się cieszę,że nie siedzi w schronie i może cieszyć się dreptaniem po zielonej trawce i być blisko człowieka, jak tego zapragnie :)

Haniu, jeszcze raz bardzo dziękuję za opiekę nad Papi :) Przywraca mi wspomnienia o Maksiu,który miał swój świat i robił ciągły obchód w okół domu.Byłyśmy wtedy akurat z wizytą u Was i widziałyśmy jego zachowanie. Wiem też,że miał swoje miejsce w Waszych sercach i pewnie Papi również je skradnie bo jak widać,jest słodkim dziadziusiem :)  Znaczenie Papi w potocznej i zdrobniałej formie francuskiej to właśnie Papi i dlatego takie właśnie otrzymał imię.

Link to comment
Share on other sites

Na bazarku transportowym dla zamojskich psiaczków uzbierała się nadwyżka, której 1/2 przypada Papiemu.

Rozliczam...Podróż przez jeden uśmiech - Bazarek transportowy dla Zamojskich Psiaczków. Jeszcze zbieramy dla Białej z Zamościa pozostało do szerszego uśmiechu 0 zł - Bazarek - Dogomania

Poproszę o nr konta na który mogę przelać 31,75 zł

Link to comment
Share on other sites

Na wątku Papisia petarda - Papi ma około 2 lata !!! Piesek jest młody (wg książeczki data ur 2009 r.). Na stole dokładnie można było go obejrzeć. Gałki oczne nie reagują prawidłowo, ale może być to wada wrodzona, ponieważ z problemami neurologicznymi najprawdopodobniej się urodził. Widzi na pewno, pytanie w jakim stopniu. Można zdecydować się na konsultację neurologiczną, ale to raczej nic nie pomoże psiakowi. Najbliżej pewnie Wrocław. Papi już jest mniej zestresowany, więc ciałko mniej spięte. Nasze 3 schodki to wyzwanie, ale od 2 dni już po nich wchodzi, znoszę go w dół nadal, ale zaczyna się do nich przymierzać. Nie kręci się wokół własnej osi już tak często, ale gdy zapinam smycz, to jeszcze się zdarza. No i nie jest wykastrowany, ale Tola mówiła mi, że w schronisku starsze psy nie są kastrowane, a taki wiek był założony. Wyniki badań kału wykazały, że ma giardię, zatem dostaje leki. Laboratorium wysłało błędne wyniki i dopiero wczoraj wieczorem przyszły właściwe. Wcześniej przyszły wyniki Cynki i czterech Adinów :/

Link to comment
Share on other sites

No to faktycznie petarda, bo cały czas była mowa o psim staruszku.

Jestem ciekawa, jaki wiek ma wpisany w książeczce?.

Nie jest wykastrowany, bo tak jak pisała Hania - został uznany za staruszka i od razu z kwarantanny przeniesiony do tego boksu starszych psów.

Z wieku trzeba się cieszyć, nad konsultacją neurologiczną? okulistyczną?  - zastanowić.

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Tola napisał:

No to faktycznie petarda, bo cały czas była mowa o psim staruszku.

Jestem ciekawa, jaki wiek ma wpisany w książeczce?.

Nie jest wykastrowany, bo tak jak pisała Hania - został uznany za staruszka i od razu z kwarantanny przeniesiony do tego boksu starszych psów.

Z wieku trzeba się cieszyć, nad konsultacją neurologiczną? okulistyczną?  - zastanowić.

Tola a kto go uznał za staruszka wet?Może książeczka pomylona?

Trzeba zacząć od konsultacji okulistycznej a z neurologiem poczekać i poznać,poobserwować Papi.Pierwsze dni w Hoteliku można różnie osądzać zachowanie.

Papi dziwnie chodzi ale i z tym poczekamy,zobaczymy jak się rozkręci.

Jestem w szoku jeżeli chodzi o wiek bo na filmiku wiek(starszy) bardzo pasuje do Papi.

Link to comment
Share on other sites

Także się cieszę ,że Papi jest młodym pieskiem 🙂 Tak sobie pomyślałam, że ta pomyłka miała też swoje plusy bo gdyby Papi ze swoim schorzeniem neurologicznym trafił do boksu z młodymi, zdrowymi psami to mogłoby być różnie. Trzymaj się Papinku ,jesteś w dobrych rękach 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Jolanta08 napisał:

Także się cieszę ,że Papi jest młodym pieskiem 🙂 Tak sobie pomyślałam, że ta pomyłka miała też swoje plusy bo gdyby Papi ze swoim schorzeniem neurologicznym trafił do boksu z młodymi, zdrowymi psami to mogłoby być różnie. Trzymaj się Papinku ,jesteś w dobrych rękach 🙂

Prawdopodobnie nikt staruszka nie zaadoptował słysząc,że ma 12 lat.

Bardzo dziękuję za pomoc dla Papi w postaci deklaracji jednorazowej.Deklaracja nadeszła.Uzupełniłam post rozliczeniowy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.04.2021 o 11:05, uxmal napisał:

Na bazarku transportowym dla zamojskich psiaczków uzbierała się nadwyżka, której 1/2 przypada Papiemu.

Rozliczam...Podróż przez jeden uśmiech - Bazarek transportowy dla Zamojskich Psiaczków. Jeszcze zbieramy dla Białej z Zamościa pozostało do szerszego uśmiechu 0 zł - Bazarek - Dogomania

Poproszę o nr konta na który mogę przelać 31,75 zł

@Anula tak nieśmiało się przypominam.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wiek Papi jest naprawdę dużą niespodzianką :) Nad konsultacją musimy pomyśleć bo nawet gdyby go ogłaszać i rozmawiać z zainteresowaną nim osobą to też  trzeba o jego zdrowiu coś potwierdzonego powiedzieć. Ma jakąś wadę/wady ale nie wiemy dokładnie jakie i w jakim stopniu one wpływają na jego zachowania. Poczekamy jeszcze co Hania zaobserwuje przez kolejne dni i wtedy zobaczymy co robić dalej.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.04.2021 o 11:05, uxmal napisał:

Na bazarku transportowym dla zamojskich psiaczków uzbierała się nadwyżka, której 1/2 przypada Papiemu.

Rozliczam...Podróż przez jeden uśmiech - Bazarek transportowy dla Zamojskich Psiaczków. Jeszcze zbieramy dla Białej z Zamościa pozostało do szerszego uśmiechu 0 zł - Bazarek - Dogomania

Poproszę o nr konta na który mogę przelać 31,75 zł

Bardzo dziękuję.Dane podane na pw.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Bogusik napisał:

Wiek Papi jest naprawdę dużą niespodzianką :) Nad konsultacją musimy pomyśleć bo nawet gdyby go ogłaszać i rozmawiać z zainteresowaną nim osobą to też  trzeba o jego zdrowiu coś potwierdzonego powiedzieć. Ma jakąś wadę/wady ale nie wiemy dokładnie jakie i w jakim stopniu one wpływają na jego zachowania. Poczekamy jeszcze co Hania zaobserwuje przez kolejne dni i wtedy zobaczymy co robić dalej.

Też tak myślę,trzeba poczekać z konsultacją neurologiczną.Ja byłam z moim Mikim u neurologa z polecenia dr. Szczypki w Legnicy ale nie wiem czy mam zapisane namiary.Koniecznie trzeba przymierzyć się do okulisty bo może potrzebne jest leczenie oczów.No i jeszcze kastracja czeka bo to tez ważny element skoro jest nie kastrowany.

Znalazłam w internecie:

https://weterynarianews.pl/wizytowki_sp/gabinet-weterynaryjny-pro-eko-lek-wet-edyta-zbigniew-garstka-s-c/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

Tola a kto go uznał za staruszka wet?Może książeczka pomylona?

Trzeba zacząć od konsultacji okulistycznej a z neurologiem poczekać i poznać,poobserwować Papi.Pierwsze dni w Hoteliku można różnie osądzać zachowanie.

Papi dziwnie chodzi ale i z tym poczekamy,zobaczymy jak się rozkręci.

Jestem w szoku jeżeli chodzi o wiek bo na filmiku wiek(starszy) bardzo pasuje do Papi.

Staruszkiem nazwał go kierownik, jak zapytałam, kiedy maluchowi kończy się kwarantanna.

Wtedy widziałam Papi z bliska i usłyszałam, że to staruszek i prawdopodobnie albo nie widzi, albo widzi słabo.

Potem piesek został zaproponowany jako ten, który może jechać na miejsce starego Misia.

Z racji wieku nie był kastrowany.

Dlatego też jestem teraz bardzo zaskoczona wiekiem i dlatego pytałam, co ma wpisane w książeczce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...