Jump to content
Dogomania

POLCIA ZNALAZŁA SWOJĄ RODZINĘ, DZIĘKUJĘ <3 Kaleka sunia trafiła na Ludzi, którzy chcą połatać jej pokaleczoną duszę - rozliczenie na s. 10


Recommended Posts

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Aa, zapomniałam napisać wcześniej, przepraszam - zaproszenia na wątek wysłałam już w tym samym tygodniu, co powstał wątek. Wówczas zaprosiłam około 150 osób. Ale może trzeba powtórzyć zaproszenia skoro coś powolutku się klaruje, co o tym myślicie?

w takim razie ponowene zapraszanie chyba nie wiele zmieni....

47 minut temu, Gabi79 napisał:

Ja śledzę wątek, niestety nie jestem w stanie nic zadeklarować, moja Melcia bierze leki i musi jeść specjalistyczną, co pochłania sporą część mojego budżetu. Bazarek mogę popełnić dla sunieczki

witaj Gabrysiu ;) trzymam kciuki za zdrowie Melci

9 minut temu, agat21 napisał:

Dołożę 20 zł stałej. Bardzo bym chciała, aby jej los się zmienił na lepsze.

dzięki kochana...coraz bliżej dla niej- wolność:) ale jeszcze troszke bo trzeba poczekac jak Tinka znajdzie dom no i ja poczekam bo potrzeuje tez przewodnika po tym wyciąganiu z przechowalni.....

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, jankamałpa napisał:

Ja podczytuję wątek od początku i też bardzo kibicuję, ale na razie nie składam żadnej deklaracji bo mam trochę problemów.

fajnie, że jesteś janeczko...trzymaj sie kochana, cokolwiek złego się dzieje, niech szybko mija i nie wraca <3

Link to comment
Share on other sites

kiyoshi, jeszcze raz Ci dziękuję :) 

Jeszcze potrzeba około 80 zł deklaracji, aby mała mogła ruszyć w drogę.

Myślimy z Gosią, co zrobić z Polą, żeby mogła skorzystać z bezpłatnego transportu. Pani Kasia jeździ co drugą sobotę (mniej więcej co 2), a przytulisko czynne jest tylko na tygodniu, do godziny 15. Czyli od 14:45 w piątek Polcia będzie musiała gdzieś się podziać.... szukamy jej lokum na miejscu. Plus do Zamościa (30km) będzie trzeba ją dowieźć. Niby nieduża trasa, ale czasem diabeł tkwi w szczegółach. Szukamy... na najbliższą sobotę transport do Zamościa bym miała, ale to za szybko - liczę jednak, że jak kogoś poproszę ładnie to się uda znaleźć jakiś transport. Najgorzej to ten nocleg z piątku na sobotę. Gdybym była w domu rodzinnym to by mała mogłaby u nas znaleźć miejsce, a tak moja rodzina sobie nie poradzi z nowym psem i się nie zgodzi. Szukamy...

I szukamy kogoś, kto użyczy transporter dla suczki. Pytamy po znajomych, prosimy. Bo luzem jechać sunia nie może, nie wiemy czy w stresie nie pogryzie, nie załatwi się pod siebie, a to długa trasa. 

Przepraszam, że będę głównie z doskoku teraz. Podałam namiary kiyoshi Gosi i na odwrót :) Wierzę, że wszystko się uda.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Wierzę, że wszystko się uda.

Niestety mieszkam za daleko, żebym mogła pomóc. Będę jedynie myślami z Wami i będę słać dobre fluidy, żeby wszystko ułożyło się jak najkorzystniej.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, elik. :)

Dzisiaj był telefon z Gliwic w sprawie adopcji, Pani niedawno adoptowała innego pieska i chce pomóc kolejnej bidzie. Ma domek z ogródkiem. Nic więcej nie wiem na razie, bo rozmowa była króciutka i kontynuacja ma być wieczorem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Dziękuję, elik. :)

Dzisiaj był telefon z Gliwic w sprawie adopcji, Pani niedawno adoptowała innego pieska i chce pomóc kolejnej bidzie. Ma domek z ogródkiem. Nic więcej nie wiem na razie, bo rozmowa była króciutka i kontynuacja ma być wieczorem.

no to trzymamy kciuki !!!

a tu dopiszę agat21 i siebie (choć na razie na 0,5 roku)

o ja spiszę - sprawdźcie

stałe deklaracje

elficzkowa 20 zł

elik 20 zł

omi 20 zł

syn b-b 20 zł

Mruczka  50 zł

p. Ania ze Szczekocina 50 zł

agat 21 20 zł

Aldumka 20 zł    w sumie 220 zł

mari23 ?

jednorazowe deklaracje

Mta 50 zł

wiolhem170 - ?

Link to comment
Share on other sites

Super dziewczyny. 

Tysiu sytuacja z transportem jest mega skomplikowana :( widzisz dlatego właśnie pisałam że sama sobie z tym nie poradzę :( zastanawiam się czy w ogóle to wypali z tylima niewiadomym tzn jeden transport nocleg drugi transport no i potem do Bielska też ktoś by mus ial sunie dowieść. Nie Word m czy nie skończy się jednak na tym że trzeba będzie kogoś wynająć po prostu też że względu na bezpieczeństwo Poli.

Kochani. Myślę że za 2 - 3 tygodnie to będzie realny termin by Pole zabrać. Ja teraz też muszę jeszcze pewne psie sprawy ogarnąć. 

Tak a tydzień skontaktuje się z tą Panią Gosia z przytuliska. 

Ale póki co MOCNI trzymam kciuki za ten dom w Gliwicach. Może akurat się uda i to będzie to jej miejsce na zawsze? 

Link to comment
Share on other sites

Pani z Gliwic na ten moment poczeka aż suńka trafi do Kasi, pobędzie trochę w DT i będzie cokolwiek wiadomo o suni i jej relacjach z innymi psami. Podtrzymuje chęć adopcji, ale za jakiś czas. To brzmi rozsądnie, przecież Mimi miała taki domek bezpośrednio z kojców gminnych i zamiat do anecik pojechała do DS. I wróciła po paru miesiącach jako pies ze swoimi nawykami, i to z łatką psa dzikiego niereformowalnego (behawiorystka zasugerowała wówczas, aby Mimi trafiła do budy i kojca z innym psem "i niech tak sobie życie", bo się nie oswoi do domowych warunków). 

Na ten moment myślę, żeby śledzić trasy profesjonalistów (TŻ anecik itd) i zobaczyć czy przypadkiem jakiś psiowóz nie będzie niedługo miał gdzieś podobną trasę. Mam Polę mocno na uwadze. Do tego czasu może uda sie dozbierać resztę stałych.

Link to comment
Share on other sites

skoro szukamy jednak profesjonalnego transportu...to czy ktos pomoże zebrac pieniążki na transport- jakis bazarek transportowy?? bardzo bardzo prosze

 

ps. mysle, że może troche niepotrzebnie mówiłas Pani o tej opcji DT :( miałam nadzieje, że znajdzie dom prosto z kojca....U nas w przytulisku wydawałyśmy do adopcji sunie których nawet nigdy nie dotknęłyśmy (był tu watek 4 takich suniek u nas, wtedy też chciałam im szukac DT, ale usłyszałam by jednak szukac Ds....)....no i znalazły DS...jedną sunie we dwie łapałyśmy po kojcu .... i jakoś pojechała do DS i żyje tam szczęśliwei....Nie można zakładać że kożdego pieska spotka to co Mimi....

Link to comment
Share on other sites

10 zł stałej i nr konta proszę.

11 godzin temu, kiyoshi napisał:

skoro szukamy jednak profesjonalnego transportu...to czy ktos pomoże zebrac pieniążki na transport- jakis bazarek transportowy?? bardzo bardzo prosze

Są dwie specjalistki - Havanka i Uxmal.  Nie do pobicia!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, kiyoshi napisał:

ps. mysle, że może troche niepotrzebnie mówiłas Pani o tej opcji DT :( miałam nadzieje, że znajdzie dom prosto z kojca....U nas w przytulisku wydawałyśmy do adopcji sunie których nawet nigdy nie dotknęłyśmy (był tu watek 4 takich suniek u nas, wtedy też chciałam im szukac DT, ale usłyszałam by jednak szukac Ds....)....no i znalazły DS...jedną sunie we dwie łapałyśmy po kojcu .... i jakoś pojechała do DS i żyje tam szczęśliwei....Nie można zakładać że kożdego pieska spotka to co Mimi....

Pani nie rozmawiała ze mną, ale nie ma to znaczenia, bo też jej nie dałabym gwarancji, że Pola dogada się z rezydentem i też proponowałabym, aby Pani poczekała aż poobserwuje się sunie w DT pod tym kątem, skoro Pani nie spieszy się z adopcją. Przykro mi... jestem ostrożna w działaniu, bo jak nie bywałam to mi się obrywało potem, a i chciałabym uniknąć sytuacji, że tak delikatna sunia nagle wraca z adopcji, bo... Nawet nie znamy dokładnej wielkości buraski.

Link to comment
Share on other sites

Może i tak Tysiu ale jesli są ogłoszenia i telefon dzwoni to jednak proszę rozmawiajcie z domami tak jak wcześniej. Może trafi się fajny dom, oczywiście po sprawdzeniu, to wtedy nie trzeba będzie suni przewozic z miejsca na miejsce. Dom stały to jednak dom i sunia otwierzy się od razu na tych ludzi na których powinna.

Martwię się o te ciągle pojawiające się jakieś przeciwności. Może to zabieranie na dt zająć duzo dłużej niż sądziłam :((( 

Link to comment
Share on other sites

Może masz rację, przepraszam :( Pani pytała o relacje Polci z pobratymcami, więc trzeba było jasno powiedzieć, że na razie wypadają one marnie, ale być może zmieni się w innych warunkach... Nie martw się, jakoś się z wszystkimi przeciwnościami losu zmierzymy i je zwyciężymy. 

Gabi79, sunia miałaby jechać do kasiainat.

Link to comment
Share on other sites

Tysiu może napisz w tytule, ze brakuje już tylko XXX stałych aby sunia mogła jechać do DT.

Ktoś kto czyta tylko tytuły nie wejdzie pomóc jeśli nie ma wołania o pomoc. Może to coś da?.,...

Link to comment
Share on other sites

  Aldrumko, proszę dopisz jeszcze stałą b-b (10,-), jest to przeniesiona deklaracja z MIMI na POLCIĘ :) 

 

44 minuty temu, b-b napisał:

Tysiu jeśli chcesz mogę moją przenieś jeśli Mimiśka nie potrzebuje teraz kasji ;)

 

Dnia 24.11.2017 o 17:42, elficzkowa napisał:

 

b - b ( 10 zł )

 

Dzięki temu Polci brakuje już "tylko" 60zł, a Mimi ma w swojej sakiewce 90,- deklaracji, z czego jeszcze 20/25zł może być rozdysponowane na drugą bidulkę. :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, b-b napisał:

Tysiu może napisz w tytule, ze brakuje już tylko XXX stałych aby sunia mogła jechać do DT.

Ktoś kto czyta tylko tytuły nie wejdzie pomóc jeśli nie ma wołania o pomoc. Może to coś da?.,...

Faktycznie masz rację :) Zmieniam, dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kiyoshi napisał:

skoro szukamy jednak profesjonalnego transportu...

Nie jednak, ale sama myślę czy to nie jest jakaś opcja... bezpłatny transport jest możliwy przynajmniej na część trasy, choćby na Śląsk, a potem... a potem może na Śląsku poprosić TŻ anecik...? ale nie skreślałabym i płatnego, i bezpłatnego transportu. Pani Kasia może zawieźć, ale od Zamościa. Trzeba pomyśleć i dobrze się zorganizować, szukam możliwości też, choć między jednym zajęciem a drugim :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

58 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Gosia deklaruje 30zł stałej (Gosia wspiera parę dogomaniackich psów: Roxi, Fado)

uzupełniam

stałe deklaracje

elficzkowa 20 zł

elik 20 zł

omi 20 zł

syn b-b 20 zł

Mruczka  50 zł

p. Ania ze Szczekocina 50 zł

agat 21 20 zł

Aldrumka 20 zł 

Nesiowata 10 zł

b-b 10 zł

Gosia 30 zł   w sumie 270 zł

mari23 ?

jednorazowe deklaracje

Mta 50 zł

wiolhem170 - ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Może masz rację, przepraszam :( Pani pytała o relacje Polci z pobratymcami, więc trzeba było jasno powiedzieć, że na razie wypadają one marnie, ale być może zmieni się w innych warunkach... Nie martw się, jakoś się z wszystkimi przeciwnościami losu zmierzymy i je zwyciężymy. 

Gabi79, sunia miałaby jechać do kasiainat.

Do Kasi, to cudownie!!! U Kasi są rewelacyjne warunki i wspaniała opieka. Z resztą np. fanów Tigruni nie muszę o tym przekonywać. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...