Jump to content
Dogomania

***** OGÓREK *** czyste złoto piesek ***** JUŻ w Domu Stałym *** DZIĘKUJĘ!!! ***


rozi

Recommended Posts

Przed chwilą, uxmal napisał:

Brakuje info o rozmiarach i ile ma lat. 

A był test na kotki?  Czy potrafi chodzić na smyczy,  czy szczeka i jaki jest do dzieci?  :)

Rozmiary i latka się doda. A jeśli naprawdę jest taki, jak Olek mój, to koty będzie gonił. Na smyczy się sprawdzi, nauczy moment. Do dzieci nie będzie - moim zdaniem - problemu żadnego, to nie jest pies, który w ogóle wchodzi w konflikty z człowiekiem jakiejkolwiek wielkości. On o czym innym myśli. Oczywiście wszystko do korekty.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, rozi napisał:

Rozmiary i latka się doda. A jeśli naprawdę jest taki, jak Olek mój, to koty będzie gonił. Na smyczy się sprawdzi, nauczy moment. Do dzieci nie będzie - moim zdaniem - problemu żadnego, to nie jest pies, który w ogóle wchodzi w konflikty z człowiekiem jakiejkolwiek wielkości. On o czym innym myśli. Oczywiście wszystko do korekty.

Najistotniejsze w ogłoszeniach to wiek,waga,ile ma w kłębie,zachowanie,utrzymanie czystości,posiadanie pełnego pakietu szczepień,kastracja i gdzie przebywa np.województwo(miasto).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja tak tylko zarys chciałam, do przerobienia/uzupełnienia. Ogólny klimat i bardziej po to, żeby coś robić  :)

Płatności mam z Kasią umówione na 14-go każdego miesiąca, za pełny miesiąc. Pytałam o obrożę, jakieś akcesoria - nic nie trzeba, wszystko jest, piesek bezproblemowy, nudy.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, rozi napisał:

Ja tak tylko zarys chciałam, do przerobienia/uzupełnienia. Ogólny klimat i bardziej po to, żeby coś robić  :)

Płatności mam z Kasią umówione na 14-go każdego miesiąca, za pełny miesiąc. Pytałam o obrożę, jakieś akcesoria - nic nie trzeba, wszystko jest, piesek bezproblemowy, nudy.

Za nudno ,)

Link to comment
Share on other sites

Mam taka sugestie zeby dobrze sprawdzic Ogorka "na kota" i  "na polowanie". Bo ze w domku jest grzeczny i fajny to super ale poza domem moze byc roznie. Adoptowalam dwa lata temu "spokojna domowa" sunie i bujam sie od tego czasu z instynktem mysliwskiem,poluje na wszystko  co sie rusza. Dom tymczasowy albo nie sprawdzil dokladnie albo swiadomie mnie oklamal. Lepiej sprawdzic, jak ma ifest  instynkt lowiecki to wyjdzie przy paru spacerach, moze parenastu, tak mi sie wydaje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zarys charakteru, potrzeby psa muszą być w ogłoszeniu. Zachowanie psa w nowym miejscu i otoczeniu może się w pewnym stopniu zmienić, ale charakter i potrzeby psa nie. Warto zaznaczyć, jakiego domu szuka Ogórek, jakich opiekunów i warunków.

Aktualnie zdarzają się adopcje, ale wraz z pogorszeniem sytuacji ludzie raczej nie będą myśleć o adoptowaniu zwierząt. Niektórzy będą się ich pozbywać, zwracać, bo posiadanie zwierząt to zobowiązanie i koszty. Koronawirus wywrócił do góry nogami ludzki świat, a to odbije się na zwierzętach, zwłaszcza tych zależnych od człowieka, na przyrodzie. 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, rozi napisał:

Zależy gdzie te spacery, tu koło mnie nie wyszłoby i na kilkudziesięciu. Że Olo goni koty wiedziałam tylko dlatego, że sama miałam wtedy kota.

Poza miejscem zamieszkania. Ja dostalam w opisie ze suka  super sie zgadza z kotami- no moze tak bylo na swoim terenie ze swoim kotem- poza  dostaje  swira jak kota widzi.Trzeba psa sprawdzic w roznych warunkach i opisac jak jest naprawde.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Alaa napisał:

Poza miejscem zamieszkania. Ja dostalam w opisie ze suka  super sie zgadza z kotami- no moze tak bylo na swoim terenie ze swoim kotem- poza  dostaje  swira jak kota widzi.Trzeba psa sprawdzic w roznych warunkach i opisac jak jest naprawde.

No poza, ale Ci mówię, że gdyby u mnie na DT był piesek, to mogę iść piechotą na Starówkę, albo i do Łazienek,  i żadnego kota nie spotkam.

Link to comment
Share on other sites

Moje zdanie jest takie ze DT powinien sprawdzic - jesli nie ma kotow w poblizu to trzeba ich poszukac. Pojechac w pola, poprzygladac sie czy tropi zwierzyne, jak sie zachowuje na zewnatrz otoczony wieloma bodzcami. Wziac na linke, popatrzec czy wraca czy ciekawy swiata, po prostu sprawdzic  rozne warianty. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Alaa napisał:

No a skad wiesz gdzie trafi?

Nie wiem, ale (mam nadzieję, że mnie Kasia nie ochrzani) zacytuję fragment PW sprzed wyjazdu jeszcze:

przyznam Ci się do czegoś - wiesz czemu pomagam głównie staruszkom pomijajac fakt, że potrzebują pomocy najbardziej ? - bo bardzo trudno było mi znaleźć domy dla  dla psów , które miały/powinny isć do DS . Za dużo kosztowało mnie psychicznie oddawanie psów obce ręce , więc jak doszłam do wniosku, że nie nadaje sie na klasyczny DT , bo żaden potencjalny DS nie spełnia moich oczekiwań, zajęłam się ratowaniem samych staruszków, które z założenia zostawały u mnie do końca.... Psy , które po wynalezieniu domu idealnego ostatecznie wyadoptowałam, trafiały do cudownych domów, domów które zawsze najpierw przyjeżdżały poznać psa (z reguły z Trójmiasta, więc jak komus się nie chce albo nie może, to mu nie zależy jak powinno ) , psa z reguły odwoziliśmy osobiście , chociaż był też dom z Łodzi, który sam przyjechał, inaczej nie dostałby Antka :) , ale jeśli tylko byłam w stanie , to musiałam zobaczyć na własne oczy, wyczuć, poznać na żywo  . Za dużo jest psiego nieszcześcia i tragedii nietrafionych adopcji, żeby ryzykować nie przemaglowanym na amen domem, który miał stać się rodziną mojego psa.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Alaa napisał:

Rozi przeciez ja nie o tym pisze- nie rozumiemy sie.

Oj, to pierwszy raz.

Się poprawiem - jasne, że gdyby miał iść na wieś, ze spacerami bez smyczy, to trzeba sprawdzić, czy nie wystartuje bez możliwości odwołania.

Link to comment
Share on other sites

I o to mi chodzi. O sprawdzenie reakcji w roznych miejscach. I uczciwy opis. Bo o to tudno bardzo. Piesek bardzo zywy napisal ktos  kiedys gdzies w opisie. Czyli co? Tak dokladnie? Ano juz mozna sie domyslic. Mi chodzi o uczciwe postawienie sprawy i sprawdzenie na ile to mozliwe. I tyl.Bez ubarwiania, bez koloryzowania.

Link to comment
Share on other sites

Alaa, doskonale wiem, o co Ci chodzi. Prawda i uczciwość to klucz do udanej adopcji. Jest tendencja do idealizacji psów, uwypuklania zalet, ukrywania wad. Nie tędy droga. Jak człowiek będzie zadowolony z adopcji, to i pies będzie miał dobre, szczęśliwe życie. Dlatego człowiek musi mieć możliwość świadomej adopcji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na początku były takie informacje o Ogórku:

"Noc w porządku, rano czysto, trochę pogryziona framuga , ale to dlatego, że strasznie nie chce zostawać w środku. Dziś od rana - pies na dworzu - pies szczęśliwy, pies w domku, w pokoju - pies mniej szczęśliwy - piszczy i szczeka . Widzę , że nawet nie je w zamknięciu -wczoraj to zauważyłam, no ale pierwszy dzień, zmiany, stres, więc różnie jest , ale dziś zrobił to co wczoraj właśnie - zjadł posiłek dopiero, jak go wypuściłam i miskę postawiłam na zewnątrz."

A jak jest teraz? Potrafi spokojnie zostać sam? Ma skłonność do niszczenia i wokalizacji w stresie? Posiłki je w domu?

Czy potrafi chodzić na smyczy? Czy był na spacerze poza posesją? Dobrze by było sprawdzić, jak reaguje na ludzi, zwierzęta, ruch uliczny, dźwięki na obcym terenie. Nie wiem, czy jest taka możliwość, zwłaszcza teraz w koronawirusowym czasie. Na "swoim" podwórku obszczekuje obcych? Mógłby ugryźć? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, przecież mąż Kasi tydzień temu wrócił z zagranicy, mowy nie ma o spacerach poza posesją. Również na podwórko obcy raczej nie przychodzą, więc nie wiadomo, czy mógłby ugryźć. Obszczekuje przechodzących, pilnuje obejścia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...