Jump to content
Dogomania

Krótki łańcuch, pchły i samotność... Amik od 29.01.21 SZCZĘŚLIWIE zamieszkał pod Wrocławiem u wspaniałych Ludzi


Recommended Posts

Dnia 1.10.2019 o 20:58, elficzkowa napisał:

Dnia 01.10.2019 wpłata na konto Oriona:

Isiak - stała na październik :15 zł

 

Bardzo dziękuję, już odnotowane.

Niestety, martwią mnie finanse Orionka. Co prawda udało się zebrać całość za hotelik (250,-), ale na ten moment brakuje jednej deklaracji, co powoduje, że co miesiąc Orionek dostaje 240,-. Wysłałam przypominajkę z zapytaniem czy darczyńca wycofuje swoją deklarację stałą. Mam jednak nadzieję, że nie...
Karma nie jest wliczana w cenę hotelu, więc do miesięcznego utrzymania trzeba doliczyć jeszcze koszty karmy. Być może nie wszyscy ze mną się zgodzą, ale uważam, że akurat na karmie nie można nie wiadomo jak oszczędzać - to odbije się w przyszłości. Co prawda początkowo liczyłam, że damy radę, więc pozwoliłam sobie i na mokrą karmę, ale w zaistniałej sytuacji chyba będzie trzeba poprzestać na suchej - już teraz poprosiłam o zamówienie mniejszej ilości mokrej, a Rafała - o traktowanie mokrej jako dodatek, a nie jeden posiłek. Worek 12kg suchej karmy (150zł) starczył na miesiąc, nie wiem jak będzie bez mokrej.
Czyli koszty utrzymania rzeczywiste to ponad 400zł, a nie 250 + coś. Sakiewka Orionka pustoszeje... :( elficzkowa właśnie zamówiła karmę, więc czekam na fakturę, aby móc zaktualizować finanse. Wygląda to pesymistycznie...

Martwi mnie to, że za miesiąc być może nie będziemy mieć za co kupić karmy, a gdzie jeszcze kastracja.
Martwi tym bardziej, że liczyłam na jakiś odzew z ogłoszeń - nie ma żadnego. Chciałam, aby jak najszybciej Orionek znalazł dom.
Nie zrozumcie mnie źle, nikt mu krzywdy nie wyrządza, ale mam ogromne obawy, czy Orionek zostanie przygotowany do adopcji w obecnym miejscu. Szanuję Rafała za serce i pracę, ale obecnie u niego w hotelu jest ponad 35 psów. Bardzo różnych: od bezproblemowych aż po rekonwalescentów i agresorów. Obecnie bardziej ma szpital niż hotel: sporo psów ma po wypadkach i chorych. Lecznica położona jest kilkadziesiąt kilometrów dalej, więc to weterynarz przyjeżdża do hotelu na szczepienia - a w przypadku psów wymagających uważniejszej opieki oznacza to tylko tyle, że Rafał musi siąść do samochodu i pojechać... spędzić parę godzin w lecznicy, wrócić. Ma wolontariuszy i paru pracowników - ale wciąż to za mało. Hotel jest nowy, tak naprawdę ciągle powstaje, ciągle coś tam się dzieje. Mam obawy czy w takim miejscu Amik odpowiednio się wyciszył i będzie miał przepracowane różne problemy. Zwłaszcza że hotelik jest na uboczu, nikt nie weźmie psy na spacer w miasto, aby przepracować na przykład mijanie obcych ludzi, ignorowanie psów, niepodejmowanie jedzenia od innych (Amik kradnie jedzenie z rąk obcych ludzi!).. A Amik MUSI mieć to przepracowane i nauczony być życia codziennego - bez tego ani rusz. Nie trafi przecież do bańki oddalonej od cywilizacji... Nie wiem na razie jak Amik zachowałby się w domu, gdzie jest typowy rozgardiasz: tu zapachy obiadu (jedzenia! za którym bzikuje!), tu jakaś reklama w TV, tam... no mam nadzieję, że rozumiecie. Amik mieszka w boksie (właściwie w pokoju, ale nadal to ma formę boksu, a nie warunków domowych) i nie ma co oczekiwać cudów: wszystko w domu będzie dla niego nowe. Ta nowość może spowodować u niego nakręcanie się i chore emocje. Jemu przydałby się domowy hotelik albo domowy DT. Uważam, że skoro na razie nie znalazł domu to powinien znaleźć lepsze miejsce do rozwoju. Tak specyficzne psy jak on potrzebują nieco bardziej wygórowanych warunków, czegoś więcej niż wybieg, micha dobrej strawy, chwila uwagi. I chociaż wiem, że u Rafała ma wszystko, co potrzeba do ogólnego bytowania i przeżycia to również wiem, że to nie wystarczy: przy obecnym nakręceniu i problemach szybciej wróci z adopcji niż tam trafi. Ewentualnie wyląduje w kojcu jako frustrat i agresor, i ktoś będzie czuł się oszukany, że dostał takiego psa. Niestety, przy obecnej sytuacji finansowej nie widzę możliwości umieszczenia go do innego hotelu, bo po prostu nie znajdę za taką samą cenę sprawdzonego miejsca. Nawet nie wiem jak pozyskać fundusze na najbliższy czas na karmę. 


Proszę Was o pomoc. Może o bazarek, o podpowiedź co dalej robić z Orionkiem. Nie chciałabym, aby utknął w hotelu tylko dlatego, że na droższy nas nie stać. To też nie o to chodzi :( Przyznaję, że podczas wyciągania Orionka z łańcucha miałam nastawienie naiwnie optymistyczne - a teraz jak odpowiada głucha cisza z ogłoszeń, kontakt z Rafałem jest, ale niewiele też widać zmian i informacje są dość zdawkowe to zaczęłam się poważnie martwić, że popełniłam błąd angażując się w pomoc kolejnemu psu. Chciałabym jak najlepiej dla chłopaka i za bardzo nie wiem jak ugryźć sprawę.
 

Link to comment
Share on other sites

Troszkę piszę sama ze sobą, to na początek wstawię zdjęcie z języczkiem :)

7b556e6132cad46emed.jpg

Orionek nadal woli panów. Na kobiety pyszczy, a jak już milknie to próbuje dyskutować... urabiać... stawiać na swoim. Rafała słucha się bez problemu, nie protestuje, nie kombinuje - ale Rafał jest człowiekiem stanowczym, liderem z krwi i kości, nie cacka się z psami. Obecnie Orionek mieszka w pokoju z łóżkiem ( ;) ), wygłuszonym pokoju (oddziela bodźce od psa, pomaga mu to się wyciszyć)... ale niestety w tej części pawilonu, przy której jest biuro (a daleko psy), więc ruch tutaj jest...  Jak Orion zacznie szczekać to aż martwi się budzą, a panie umierają ze strachu. A Amik szczeka na obcego (a każdy, kto jest poza terenem, gdzie stoi pies uważany jest za obcego) i na panie oczywiście. Za każdym razem szczeka na panie z zawziętością, bez względu czy je zna, czy też nie - z lubością oczywiście szczeka na te, które się go boją :). I większość kobiet trzyma się z daleka od Amika, zwłaszcza po poznaniu jego historii. Nowa pracownica dopiero zaczyna zapoznawać się z kobietożercą, więc nadal jest oszczekiwana... Orionkowi napewno potrzeba konkretnej, pewnej siebie osoby, która nie wymięknie na żadne oczka i urabianki. Inaczej koniec, tego psa się nie oszuka - wyczuwa na kilometr, kto jest liderem, a kto tylko udaje... Jak ktoś faktycznie nim jest to nie będzie miał problemów z Amikiem (poza polowaniem na wszystkie czworonogi).

==========
A teraz ciąg dalszy FINANSÓW, ponieważ chciałabym podsumować sytuację.
Obecnie na koncie jest 649,68zł.

Zbliżające się wydatki:
- 190zł karma (zamówiona już przez elficzkowa)
- 248zł za hotelowanie wrześniowe
- 140zł kastracja (około)

= 578zł wydatków

Przewidywalne SALDO:
+71,68zł
---> oznacza to, że Orion w przyszłym miesiącu nie będzie miał na karmę... a jeszcze trzeba go zabezpieczyć na kleszcze :(

Przyznaję, że nie mam z czego nawet zrobić bazarku - wszystko, co miałam to oddałam na fejsbukowy bazarek Mimisiowy albo poodawałam fundacjom jakiś czas temu (w czasie przeprowadzki). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, b-b napisał:

Mam obiecany bazarek dla Misi na jej ogłaszanie.

Jak tylko coś dostane to zrobię dla chłopaka mały bazarek.

Bardzo Ci dziękuję za obecność i chęć pomocy, to dla mnie dużo znaczy :) Ja sama będę musiała coś pomodzić, poszukać fantów wśród znajomych to też zrobię bazarek. 

25 minut temu, uxmal napisał:

Też  myślałam że  w hoteliku miejsca nie zagrzeje  i że  będą się o niego bić  domki.  :(

A czy ogłoszenie  Oriona jest wyróżnione?

No i może  powrócić do starego imienia Aleksander...  Rzuca się w oczy. 

Może opis odstrasza? Już sama nie wiem. Na FB też miał mało udostępnień. Chyba muszę przemóc swoją niechęć i założyć mu wydarzenie... A ja się bałam, że od telefonów się nie odgonię ;)

Do niedawna ogłoszenia były wyróżnione. Ostatniemu z nich skończyło promowanie pod koniec września. Miałam po kilka tysięcy wejść na każde ogłoszenie, po ok. 25 pobrań telefonów i co najmniej kilkunastu obserwatorów, na jednym aż 38 obserwuje! I co? I nic :( 

Też mi przeszło przez myśl, że może do ogłoszeń warto użyć imienia Aleksander. Co jak co, ale akurat wyjątkowo pasuje mi to imię do Orionka. Na razie jest spalone, aby używać na co dzień, ale do ogłoszeń powinno być w sam raz. Muszę pomyśleć nad nowym opisem... I zapytam się, kiedy dziewczyny wybierają się do hotelu, może uda im się zrobić inne zdjęcia - obecne są bardzo podobne do siebie. :( Już nie wiem sama, ale wiem że coś robić muszę, cisza mnie bardzo niepokoi.

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś mi wątek wcięło! 

Tyś(ka) ja sama przeżywam podobne rozterki z Lackym , też czasem łapię takiego doła ,że nie masz pojęcia ale wiem na pewno ,że jak ... będziemy szukać to znajdziemy-zobaczysz i bardzo dobrze że piszesz w ogłoszeniach o cechach charakteru, przecież to i tak wyjdzie  a wszystkie wiemy jakie bolesne są powroty z adopcji :((   tutaj znalazłam dwa ogłoszenia na Wrocław i na Kraków /jak chcesz coś zmienić to pisz /  już kiedyś obiecałam Amisiowi wyróżnienie, wieczorem wyróżnię mu jedno na Wrocław  a drugie, może zmienić na inne miasto?

... prawdę powiedziawszy to sama się dziwię że jeszcze Amiś nie znalazł domku, jak odnalazłam wątek to raczej myślałam...ciekawe gdzie znalazł domek?

 

https://www.olx.pl/oferta/sliczny-aktywny-i-madry-amik-szuka-swojego-domku-CID103-IDAXVyg.html?action=show&id=546234524&utm_source=serviceletterManageAd&utm_medium=email&utm_campaign=diplayLink

 

https://www.olx.pl/oferta/amis-jest-pieknym-psem-z-charakterem-szuka-swojego-domku-na-zawsze-CID103-IDAZRPK.html?action=show&id=546693044&utm_source=serviceletterManageAd&utm_medium=email&utm_campaign=diplayLink

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.10.2019 o 09:17, elik napisał:

Tysiu, jak stwierdzisz, że to jest już ogłoszenie, które warto wyróżnić, to wrzuć tu link, wyróżnię.

Myślę, że nie ma na co czekać - bardzo proszę wyróżnij ogłoszenie warszawskie.
I mocno dziękuję za prezent :)

Znalezione obrazy dla zapytania serce pies

TUTAJ link do ogłoszenia, jestem otwarta na sugestie.

22 godziny temu, Havanka napisał:

Zapraszam wszystkich fanów Orionka na bazarek, na którym można mu zafundować miskę karmy lub wirtualne serduszko na kastracje !      

https://www.dogomania.com/forum/topic/350620-karmimy-i-kastrujemy-oriona-do-121019-godz-2000/

Havanko, ślicznie dziękuję za bazarek - i to tak szybko otworzony. Jesteś wspaniała :) 
Podobny obraz

19 godzin temu, Jo37 napisał:

Dziękuję za wstawienie linku :) 
Za chwilę dorzucę link do postu na pierwszej stronie.

6 godzin temu, Filipki napisał:

Tysiu.  Nie martw się tak bardzo. Jakoś to ogarniemy. Deklarujemy stałą 20 zł a czasem coś dodatkowo. Tylko poproszę o nr konta. Mogłabym podesłać też fanty na bazarek tylko przez weekend muszę to ogarnąć.

Ojej, jak miło Was tutaj widzieć. Dziękuję za tyle słów i pomoc :) Aż mi się ciepło zrobiło na sercu.
Stałą zapisuję z ogromną radością i podsyłam numer konta. Co do fantów to jeżeli są we Wrocławiu to może uda nam się jakoś dogadać - czasem jeszcze tam jeżdżę :) Jeżeli nie to proszę podeślij na mój koszt do Poznania. Dziękuję :)

Podobny obraz

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj dostałam fakturę za wrzesień:
215e3cff4d6dfa03med.jpg

I poleciało do hoteliku 248zł z mojego konta, bardzo proszę skarbnika Orionka o zwrot :)
984c194a6bee1f9fmed.jpg

Rafał będzie miał najbliższy tydzień pod szyldem jajek. Na kastrację załapie się oczywiście nasz Orionek, a razem z nim dwóch innych (nie)szczęśników :)
 

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, anica napisał:

Gdzieś mi wątek wcięło! 

Tyś(ka) ja sama przeżywam podobne rozterki z Lackym , też czasem łapię takiego doła ,że nie masz pojęcia ale wiem na pewno ,że jak ... będziemy szukać to znajdziemy-zobaczysz i bardzo dobrze że piszesz w ogłoszeniach o cechach charakteru, przecież to i tak wyjdzie  a wszystkie wiemy jakie bolesne są powroty z adopcji :((   tutaj znalazłam dwa ogłoszenia na Wrocław i na Kraków /jak chcesz coś zmienić to pisz /  już kiedyś obiecałam Amisiowi wyróżnienie, wieczorem wyróżnię mu jedno na Wrocław  a drugie, może zmienić na inne miasto?

... prawdę powiedziawszy to sama się dziwię że jeszcze Amiś nie znalazł domku, jak odnalazłam wątek to raczej myślałam...ciekawe gdzie znalazł domek?

 

https://www.olx.pl/oferta/sliczny-aktywny-i-madry-amik-szuka-swojego-domku-CID103-IDAXVyg.html?action=show&id=546234524&utm_source=serviceletterManageAd&utm_medium=email&utm_campaign=diplayLink

 

https://www.olx.pl/oferta/amis-jest-pieknym-psem-z-charakterem-szuka-swojego-domku-na-zawsze-CID103-IDAZRPK.html?action=show&id=546693044&utm_source=serviceletterManageAd&utm_medium=email&utm_campaign=diplayLink

 

Przyznaję, że brakowało mi Ciebie, anica :) Dziękuję, że zajrzałaś i wspierasz. Za ogłoszenia jestem wdzięczna i może faktycznie podmień to jedno (z Krakowa) na inne miasto... może na Łódź?

Faktycznie obie mamy niezłe zmartwienia, o ile jednak wierzę, że Laki w końcu znajdzie fantastycznych Ludzi (jak on sam), tak z Orionkiem będzie trochę trudniej - ma sporo za uszami ;) Ale może nie powinnam tracić nadziei.

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Dzisiaj dostałam fakturę za wrzesień:
215e3cff4d6dfa03med.jpg

I poleciało do hoteliku 248zł z mojego konta, bardzo proszę skarbnika Orionka o zwrot :)
984c194a6bee1f9fmed.jpg

Rafał będzie miał najbliższy tydzień pod szyldem jajek. Na kastrację załapie się oczywiście nasz Orionek, a razem z nim dwóch innych (nie)szczęśników :)
 

Przelew poleciał ale jako datę realizacji podają mi dopiero poniedziałek - 7 października.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elficzkowa napisał:

Przelew poleciał ale jako datę realizacji podają mi dopiero poniedziałek - 7 października.

Ale express, dziękuję :)

13 minut temu, Havanka napisał:

Tysia, jak już będą nowe zdjęcia Orionka, to też zrobię mu olx. Może z nowymi będzie miał więcej szczęścia. Na filmikach wygląda wspaniale !

Ciągle czekam na zdjęcia. Miała przyjechać pani fotograf i nie dotarła. Zapytam się dziewczyn czy jadą w najbliższym czasie do hotelu i mogłyby zrobić zdjęcia. 

Dziękuję za chęć ogłaszania :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.10.2019 o 20:18, elficzkowa napisał:

Karma zamówiona, jak dostane informacje o wysłaniu paczki to dam znać.

Rafał wysłał mi wiadomość, że karma dotarła dzisiaj :)

A Orion dzisiaj był na pierwszym spacerze poza terenem hotelu i to z dziewczynami i ich nie zjadł (ku zaskoczeniu wyprowadzających dziewczyn, bo same spodziewały się najgorszego). Zuch chłopak :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyś(ka) napisał:

Rafał wysłał mi wiadomość, że karma dotarła dzisiaj :)

A Orion dzisiaj był na pierwszym spacerze poza terenem hotelu i to z dziewczynami i ich nie zjadł (ku zaskoczeniu wyprowadzających dziewczyn, bo same spodziewały się najgorszego). Zuch chłopak :)

Brawo Orionku, dziewczyny tez są fajne :)

Postaram się dzisiaj wstawić fakturę za karmę i uzupełnię wpłaty.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Przyznaję, że brakowało mi Ciebie, anica :) Dziękuję, że zajrzałaś i wspierasz. Za ogłoszenia jestem wdzięczna i może faktycznie podmień to jedno (z Krakowa) na inne miasto... może na Łódź?

Faktycznie obie mamy niezłe zmartwienia, o ile jednak wierzę, że Laki w końcu znajdzie fantastycznych Ludzi (jak on sam), tak z Orionkiem będzie trochę trudniej - ma sporo za uszami ;) Ale może nie powinnam tracić nadziei.

Jak miło ,mi się zrobiło bigluf.gif

Ogłoszenie na Wrocław ,wyróżnione na 30dni to chyba?  do 3listopada?   czy to jest gdzieś napisane?   że wyróżnione i do kiedy?   bo ja nic nie widzę?

https://www.olx.pl/oferta/sliczny-aktywny-i-madry-amik-szuka-swojego-domku-CID103-IDAXVyg.html?action=show&id=546234524&utm_source=serviceletterManageAd&utm_medium=email&utm_campaign=diplayLink

I zmieniłam na Łódź, no to zaciskamybedzie_ok.gif

https://www.olx.pl/oferta/amis-jest-pieknym-psem-z-charakterem-szuka-swojego-domku-na-zawsze-CID103-IDAZRPK.html?action=show&id=546693044&utm_source=serviceletterManageAd&utm_medium=email&utm_campaign=diplayLink

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...