Jump to content
Dogomania

SZANTA - teraz CZAJKA zamieszkała w Poznaniu :)))) - Zero deklaracji, pomocy :(Cudna wesoła Szanta już na wolności po 2 latach więzienia. Pomożesz jej rozpocząć nowe życie? Spójrz, jakie ma mądre i piękne oczy. Zbieramy na weta, hotelik.


Recommended Posts

1 godzinę temu, Sowa napisał:

Przez kogo niby? Przecież nikt im nie obiecywał wyszkolonego psa z rehabilitantem w bonusie!!!!

dlatego nawet w takiej głupiej rozmowie tzreba podkreślać, że nie został wprowadzony błąd , za kazdym razem jak on tak powie ; nie odpuszczać sobie -bo nigdy nie wiadomo czy on tego nie nagrywa,  on mówi ze został wprowadzony w błąd, a druga strona nic , i czy nie będzie chciał tego  jakoś wykorzystać

wiem, ze to głupio brzmi - ale wprowadzenie w błąd przy czynności cywilnoprawnej,  a adopcja to przecież czynność cywilnoprawna,   można potraktować jako poważny zarzut

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, agat21 napisał:

Myślę, ze mają moralnego kaca, ktorego trzeba zagłuszyć szukając winnych gdzie indziej niż w sobie :(

myślę, ze nie mają kaca -Po prostu spodziewali się psa, jak z fimów Disneya, i czują sie oszukani, bo takiego nie dostali.

wiec pewnie jak agat21 milczy, zamiast ostro zaprotestować, myślą, ze czuje sie winna, że ich oszukała

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Patmol napisał:

myślę, ze nie mają kaca -Po prostu spodziewali się psa, jak z fimów Disneya, i czują sie oszukani, bo takiego nie dostali.

wiec pewnie jak agat21 milczy, zamiast ostro zaprotestować, myślą, ze czuje sie winna, że ich oszukała

Chcę spokojnie odebrać psa. Tylko Szanta się tu dla mnie liczy i dla jej dobra nie będę żadnych ostrych protestów teraz uskuteczniać. Zrzeczenie się adopcji będzie dla mnie satysfakcjonujące. Cieszę się też, że nie pozbyli się Szanty po cichu, tylko jednak zadzwonili do mnie. Chcą zapłacić za miesiąc utrzymania psa w hotelu. Wiem, że to niewiele, bo Szanta może siedzieć i pół roku albo i rok, ale poprzedni "właściciel" po prostu Szantę odwiózł z powrotem do hotelu i miał wszystko w doopie. Więc zawsze mogło być gorzej. Oczywiście żegnając się pewnie powiem parę słów o braku odpowiedzialności i krzywdzie wyrządzonej niewinnemu zwierzęciu, bo nie byłabym sobą, ale zdaję sobie sprawę, że na wychowywanie dorosłych ludzi szans nie ma :(

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pewnie rozumiem - tylko Szanta się liczy; ale ci ludzie wezmą pewnie kolejnego psa - i to nawet nie chodzi o krzywdzę psa, ale o to że pewnie sa przekonani, że to oni maja racje.  Czyli  upraszczając może i oni wyrządzili   krzywdę niewinnemu zwierzęciu, ale ich zdaniem z Twojej winy -bo ich oszukałaś/wprowadziłaś w błąd/ dałaś oszukanego psa .

Tak więc w sumie nie chodzi o ich brak odpowiedzialności, ale o ich błędne wyobrażenie o psie jako gatunku.

bo oni chcieli takiego psa z filmu familijnego, a Ty im dałaś psa z horroru - a to było całkiem inne stworzenie, strasznie wybrakowane

wiec może po prostu zamiast mówić o ich braku odpowiedzialności na koniec, powiedzieć o tym, że nie było żadnego wprowadzenia w błąd - psy z odzysku są właśnie takie jak Szanta

albo i gorsze -wymagają nakładów pracy (jak dobre garnki żeliwne,  tzreba czasu żeby w garnku dobrze się gotowało, ale  jak sie włoży wysiłek i da czas -naprawdę jest efekt)

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Patmol napisał:

Pewnie rozumiem - tylko Szanta się liczy; ale ci ludzie wezmą pewnie kolejnego psa - i to nawet nie chodzi o krzywdzę psa, ale o to że pewnie sa przekonani, że to oni maja racje.  Czyli  upraszczając może i oni wyrządzili   krzywdę niewinnemu zwierzęciu, ale ich zdaniem z Twojej winy -bo ich oszukałaś/wprowadziłaś w błąd/ dałaś oszukanego psa .

Tak więc w sumie nie chodzi o ich brak odpowiedzialności, ale o ich błędne wyobrażenie o psie jako gatunku.

bo oni chcieli takiego psa z filmu familijnego, a Ty im dałaś psa z horroru - a to było całkiem inne stworzenie, strasznie wybrakowane

wiec może po prostu zamiast mówić o ich braku odpowiedzialności na koniec, powiedzieć o tym, że nie było żadnego wprowadzenia w błąd - psy z odzysku są właśnie takie jak Szanta

albo i gorsze -wymagają nakładów pracy (jak dobre garnki żeliwne,  tzreba czasu żeby w garnku dobrze się gotowało, ale  jak sie włoży wysiłek i da czas -naprawdę jest efekt)

 

Na pewno powiem, że nie powinni oczekiwać, że pies będzie rozwiązywał ich problemy. Zresztą na spokojnie w poprzednich rozmowach też już mówiłam, że pies nie jest darmowym terapeutą, zwłaszcza w przypadku pewnych schorzeń u dzieci. Owszem, są takie psy, ale są specjalnie szkolone, a nie bierze się ich prawie prosto ze schronisk i oczekuje cudów. 

Link to comment
Share on other sites

Tak w ogóle to do umowy adopcyjnej dołączałabym oświadczenie. Oświadczam, iż zdaję sobie sprawę z tego, że pies miał przykre doświadczenia, ma braki w wychowaniu, może wykazywać zachowania, których nie akceptuję. Czy coś w tym guście.

Link to comment
Share on other sites

Kiedy odbieranie Szanty?  Mnie się ona wizualnie bardzo podoba - przyjemnie na nią patrzeć.

Pewnie będą nowe zdjecia do ogłoszeń? czy może ci jej obecni ludzie zrobili jakieś fajne zdjecia?

Ciekawe czy ją oddadzą z całym osprzętem, bo przecież i tak im niepotrzebny, czyli szelkami/obrożami, smyczami, miskami, karma, legowiskiem, kagańcem, zabawkami.

Tak sobie pomyślałam, ze jakby ja oddawała swojego psa (tak teoretycznie) to bym musiała wielkie pudło do niego dołożyć żeby te wszystkie szelki, smycze, linki, miski itd się zmieściły. I legowisko jeszcze dodatkowo zwinąć i na pudło -bo by się nie zmieściło do pudła

W sumie po dwóch zwrotach z adopcji to juz by mogła mieć niezły zapas obroży, smyczy i zabawek i legowisk i szczotek.

 

Link to comment
Share on other sites

Jutro jadę po Szantę. Nocuję w pobliżu Szczecina i odbieram ją w niedzielę, potem zawożę do Agi. Trzymajcie kciuki. Nie wiem, jak przebiegnie podróż, długa podróż. Pierwszy raz ją zobaczę na żywo. Z radys pojechała prosto do hotelu u Szafirki, nie miałam okazji jej poznać osobiście. Mam nadzieję, że mi zaufa, że poczuje, jak bardzo mi na niej zależy, i jak bardzo chcę jej dobra.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, agat21 napisał:

Jutro jadę po Szantę. Nocuję w pobliżu Szczecina i odbieram ją w niedzielę, potem zawożę do Agi. Trzymajcie kciuki. Nie wiem, jak przebiegnie podróż, długa podróż. Pierwszy raz ją zobaczę na żywo. Z radys pojechała prosto do hotelu u Szafirki, nie miałam okazji jej poznać osobiście. Mam nadzieję, że mi zaufa, że poczuje, jak bardzo mi na niej zależy, i jak bardzo chcę jej dobra.

Z pewnością Ci zaufa. Psy mają instynkt i wiedzą, czego się mogą po człowieku spodziewać :). Trzymam kciuki i powodzenia. Udanej podróży :*) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, agat21 napisał:

Jutro jadę po Szantę. Nocuję w pobliżu Szczecina i odbieram ją w niedzielę, potem zawożę do Agi. Trzymajcie kciuki. Nie wiem, jak przebiegnie podróż, długa podróż. Pierwszy raz ją zobaczę na żywo. Z radys pojechała prosto do hotelu u Szafirki, nie miałam okazji jej poznać osobiście. Mam nadzieję, że mi zaufa, że poczuje, jak bardzo mi na niej zależy, i jak bardzo chcę jej dobra.

                Agaciu z calego serca modlimy o Szantusie o Ciebie

 szkoda slow nawet o tym calym...panciostwu....

                                                 niechaj sie wszystko spokojnie odbedzie 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Nadziejka napisał:

                Agaciu z calego serca modlimy o Szantusie o Ciebie

 szkoda slow nawet o tym calym...panciostwu....

                                                 niechaj sie wszystko spokojnie odbedzie 

Dziękuję Ci bardzo :*

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...