Jump to content
Dogomania

NELA MA DOM!! Malutka Nela z chorym oczkiem, smutna, zagubiona, zrezygnowana, przytłoczona schroniskową rzeczywistością. Proszę o pomoc dla tej suni!i


Recommended Posts

1 godzinę temu, Alaskan malamutte napisał:

Próbuję zebrać: 

pobyt - 275 zł 

odrobaczenie -10zl 

Ale z tych za szczepienie, odrobaczenie i metronidazol ni jak nie wiem ile.....

Szczepienie i odrobaczenie pierwszą serią to razem 45 zł, tak jak na paragonie. Metronidazol zużyłam pół opakowania, to 11 zł. I te szelki, tu wstawiałam chyba? Cały paragon, gdzie są zakupione szelki zeskanuję i wyślę Ci mailem - 39,99 zł.

20190312_125844.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Jaaga napisał:

Szczepienie i odrobaczenie pierwszą serią to razem 45 zł, tak jak na paragonie. Metronidazol zużyłam pół opakowania, to 11 zł. I te szelki, tu wstawiałam chyba? Cały paragon, gdzie są zakupione szelki zeskanuję i wyślę Ci mailem - 39,99 zł.

Jaaga, pliiiiis, zlicz to wszystko i wstaw kwotę...a ja przeleje na konto

Link to comment
Share on other sites

Liczę na dom jak najszybciej. Dziś została na noc sama, bo córka pojechała do babci i z tej samotności wrąbała fotel w gościnnym. Dziś jeszcze mam zajętą klatkę młodymi kurkami, bo siedzą na kwarantannie i dostają odrobaczenie, ale jutro jak puszczę je na ogród, to Nutka na noc pójdzie do klatki. Nie wiem, jak to będzie, obawiam się, że bardzo będzie protestować i nie wiem, jak na jej psychice to się odbije. Jednak ogryzła już fotel, stół, starą szafę, kanapę i budkę na nowym drapaku dla kotów. Niewykluczone, że nowy dom też będzie musiał zaopatrzyć się w kennel klatkę.

Ulubionym zajęciem Nutki jest niańczenie szczeniąt. Robiłam im zdjęcia, a raczej chciałam, bo wyszła sesja nutkowa. Wstawiam zdjęcia, ale raczej z przeznaczeniem do pokazania tu, bo do ogłoszeń nie nadają się ze względu na małe. Zaraz byłoby tysiac telefonów, ze chcą je adoptować ;) Już tak miałam, kiedy ogłaszałam owczarka z yorkami na zdjeciach.

DSC08346.JPG

DSC08367.JPG

DSC08411.JPG

DSC08412.JPG

DSC08417.JPG

DSC08418.JPG

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Jaka wspaniała z niej niania :) 
Warto byłoby przećwiczyć z nią trening klatkowy skoro tak niszczy. Być może niszczenie jest na tle stresowo-lękowym?

Oczywiście, na tym tle. Robi to, kiedy zostaje bez człowieka. Ją wiele rzeczy stresuje. Jednak nikt nie zapewni jej raczej kontaktu przez 24 godz. na dobę, a ledwo jest sama (w towarzystwie innych psów), to niszczy. Wcześniej napisałam, że od jutra spróbuję z klatką, na razie mam w niej kury na kwarantannie ;)

Link to comment
Share on other sites

DSC08412.JPG

DSC08417.JPG

alez cudna lalunia z maluszkami

 jaka mamunia i jaiei malizny slicniosci

 przytulam serduchem przytulam Neluniu kokana

badz Skarbenkiem Najwiekszym komus

 badz  kochana badz

 sciskam kciuki za domcik

ale za domcik przecudny sercem

 

Link to comment
Share on other sites

Adopciak mojej Córki, cierpiał na lęk separacyjny. Podstawą diagnozy, jest wykonanie nagrania (z dźwiękiem), zachowania psa, kiedy zostaje sam, bo takie niszczenie, może być i z nudów. Reakcje psa przy lęku separacyjnym są zupełnie inne. I jeśli to lęk separacyjny, to wprowadzenie "z marszu" klatkowania, bez wcześniejszego treningu, może mieć bardzo złe skutki. 

U Dropsa, był ewidentnie lęk separacyjny, ale przy pomocy dobrego behawiorysty i leków, udało się go pokonać. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nelcia to młodziutka sunia, nie wiemy skąd i dlaczego trafiła do schroniska...Być może dlatego, że gryzła została wyrzucona..A może gryzie, ponieważ w jej życiu ostatni bardzo dużo sie wydarzyło i tak rozładowuje stres ...Nie wiem...

Mam nadzieję, że zgłosi się fajny, wyrozumiały domek, który poradzi sobie z zachowaniem suni..A może w nowym domku Nelcia tak sie nie będzie zachowywać?? Czas pokaże...

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, konfirm31 napisał:

Adopciak mojej Córki, cierpiał na lęk separacyjny. Podstawą diagnozy, jest wykonanie nagrania (z dźwiękiem), zachowania psa, kiedy zostaje sam, bo takie niszczenie, może być i z nudów. Reakcje psa przy lęku separacyjnym są zupełnie inne. I jeśli to lęk separacyjny, to wprowadzenie "z marszu" klatkowania, bez wcześniejszego treningu, może mieć bardzo złe skutki. 

U Dropsa, był ewidentnie lęk separacyjny, ale przy pomocy dobrego behawiorysty i leków, udało się go pokonać. 

 

Nie niszczy z nudów, bo ma towarzystwo szczeniąt i z nimi się bawi. Do tego ma kota. Nigdy nie była całkiem sama. Niszczy, kiedy zostaje bez człowieka. Pierwszą noc, kiedy była sama to wyła i ogryzła stól. W drugą była cicho, ale zniszczyła sprzęty. Nie mam pomieszczenia, gdzie mogłaby nic nie zniszczyć, rano ze strachem wchodzę do pokoju. Myślę, że gdyby miała rodzinę, gdzie większość czasu ktoś byłby z nią w domu, to byłoby ok. Tak, jak trafiła Zuzia.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.03.2019 o 23:24, Nadziejka napisał:

Rozliczam! 54 zl dla Nelusi Agat sprzedany! Dziekuje stokroc Anusiu! Dla Neluni Nutki kramcik tyci na Nowe Zycie. do 8 marca g 24.00

Rozliczonko

 nulka07  25 zl

 Babcia Ania 13 zl

 Jolanta08 10 zl

Ania christo fair 6 zl 40 gr

                        razem dla przecudnej Nelusi 54 zl 40 gr

Ciociu Aaskan posle ku Tobie

 

Ciociu jak bediesz miec chwilke

 to prosze potwierdz na wateczku bazareczkowem

 ze masz dla Nelusi pieniazki

z zakonczongo bazareczku 

z 29 marca

            Neluniu mamuniu pozdrawiam tuuulinkam

Znalezione obrazy dla zapytania gify misie szare tedi

 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Nadziejka napisał:

Ciociu jak bediesz miec chwilke

 to prosze potwierdz na wateczku bazareczkowem

 ze masz dla Nelusi pieniazki

z zakonczongo bazareczku 

z 29 marca

            Neluniu mamuniu pozdrawiam tuuulinkam

Nadziejko kochana, wpadam tylko na chwilkę, wieczoem wszystko pouzupelniam, potwierdzę...

Rozmawiam z domkiem....Zobaczymy co z tych rozmow wyjdzie...Cieple myśli potrzebne...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Alaskan malamutte napisał:

Nadziejko kochana, wpadam tylko na chwilkę, wieczoem wszystko pouzupelniam, potwierdzę...

Rozmawiam z domkiem....Zobaczymy co z tych rozmow wyjdzie...Cieple myśli potrzebne...

 

Moc ciepłych myśli przesyłam....

Trzymam kciuki!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...