Jump to content
Dogomania

Misiu za TM [*]- stareński, bardzo chory psiaczek !


sunia2000

Recommended Posts

27 grudnia 2018, po ulicy błaka się stary, ledwo chodzący pies - zgubił się? Nie wydaje nam się... Ktoś w końcu zainteresował się losem  biedaka i przywiózł go do wrocławskiego schroniska. Dni, tygodnie mijały, nikt się po niego nie zgłosił, więc można się domyślać dlaczego ten pies stał się psem bezdomnym...

Misiu od dnia przyjęcia do schroniska przebywa cały czas w izolatce, na początku podejrzewano problemy z sercem, bo rzekomo zdarzyło mu się zemdleć, ale od kilku tygodniu żadne omdlenie się nie powtórzyło. Następnie pojawiła sie biegunka, wyniki krwi niby w porządku ale wykryto lablie, do tego niedoczynność tarczycy. Obecnie jest w trakcie walki z pasożytami, w przyszłym tyg ma mieć badania kontrolne. Ale obawiamy się, że jeszcze coś może mu doskwierać, bo coraz bardziej chudnie :( Może to przez pasożyty i ciągłą biegunkę ....miejmy nadzieję.

Zaczełyśmy szukać DT dla Misia, bo szanse na adopcje duży, stary pies ma zerowe, w izolatce po zakończeniu leczeniu nie będzie mógł siedzieć, a na boksach ogólnych długo by "nie pociągnął"

Zgodziła się go przyjąć kikou :)

Teraz czekamy tylko na badania kontrolne, co by wykazały że Misu zwalczył lablie i możemy zabierać go w podróż po lepsze życie :)

Jednak na dodatkowe badania i leczenie są potrzebne fundusze, więc prosimy bardzo o wsparcie.

Miesięczny koszt bezpieczeństwa Misia będzie wynosił 350zł+karma. 

49512287_2019817144776251_1800829768023670784_n.jpg.4789cd55e362e1ff76c37a0ddc8496fe.jpg

49472314_2019816898109609_7915179613297311744_n.jpg.f3cd01bdfcffff0ac9dd154190aaa0f4.jpg

49403665_2019817038109595_8439278967596253184_n.jpg.7d961c2cef80d117b2e4f015400fd25a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Stałe deklaracje:

20zł - sunia2000 - wpłacone za III

10zł -  mdk8  - wpłacone za III

30zł  - Bakusiowa  - wpłacone 100zł

10zł - brzośka - wpłacone za III

20zł - szira - wpłacone za III

50zł - Zosia 123 - wpłacone 100zł 

50zł - Małgorzata J-R z FB - wpłacone za III

Razem 310zł

 

 

Wpłaty jednorazowe:

1304,88zł - spadek pod Berciku:Bercik [*]

50zł - od ciotki Malwy

65zł - w spadku po Pegi

20zł - nulka 07 

20zł - Anula

55zł - NikaEla

428zł - bazarek dla Misia - 200zł przeznaczono na "kremacje" Misia, pozostałe 228zł zasiliło konto Watsona

 

Razem wpływy: 2024.88zł

 

Wydatki:

FV 1 - 135zł

FV 2 - 370zł 

FV 3 - 775zł

"kremacja" - 200zł

pobyt za mc marzec  - 350zł

Razem wydatki: 1830zł

 

Zostało 194,88zł 

 

 

Każdy ktoś chciałby wspomóc Misia, może wpłacać na konto fundacji:

 Fundacja Dwa plus Cztery:

Numer konta: 35 1940 1076 3137 8042 0000 0000 (Credit Agricole)

IBAN: PL35 1940 1076 3137 8042 0000 0000
BIC: SWIFT/BIC AGRIPLPR
Z dopiskiem: „Datek na cele statutowe - MISIO”.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Poker napisał:

A  trzustke miał badaną?

Te badania, które mogli zrobić w schronisku, to miał robione, wyszło ok. Mi też pierwsze co przyszło do głowy, to zapalenie trzustki, ale żeby to stwierdzić, trzeba zrobić poszerzone badania, a tego w schronie nie zrobią

Link to comment
Share on other sites

Mamy nadzieję, że będzie tylko lepiej :) Misio, jak imię wskazuje to Misiek, przez duze M -do każdego psa merda ogonem, nawet do zakapiorów, które go obszczekują. Odwiedzających schron zaczepia nosem, ale niestety nikt nie niego nie zwrócił uwagi. Za każdym razem  jest  tekst "jak biedny starszy piesek" ale nikt nie odważy się zająć się ty pieskiem :( Oby jak najszybciej mógł opuścić schron...

Link to comment
Share on other sites

Dobrego spokojnego dzioneczka Misiu Misienku

 

Z wateczku Bezuni

czeka rudunio maluni niewidomy na ratunek ..

 pisze Tysia:

Muszę Wam kogoś pokazać... :(
Dzisiaj "moje" Dziewczyny odwiedziły schronisko, aby wziąć kolejnego naszego bezdomniaka pod skrzydła, bo biedaczysko był gnębiony przez "kolegów" z boksu i momentalnie posiwiał (znamy go od paru miesięcy, w schronie był zaledwie 3tygodnie i mocno się postarzał)... W międzyczasie Dziewczyny przeszły się po boksach. Natrafiły się na takiego rudego liska, samczyka. Samiec, ślepy, w boksie ogólnym. Nie może dopchać się do miski z jedzeniem, zawsze trafia tam ostatni jak już pusto... Szkieletor. On nie przetrwa jak ktoś mu nie pomoże. Ani ja, ani żadna z "moich" Dziewczyn nie możemy mu pomóc... mamy nadwyżkę psów, dzisiejszy terier to nadprogramowiec ponad wszelkie dotychczasowe psy... ale wiem, że ten lisek nie przetrwa w schronisku... Może ktoś z Was może pomóc :( Nie daje mi on spokoju...

zam6.jpg.5b1179934cf2369eef65fd22c1660bff.jpg

zam2.jpg.84cd11f12b16ae8463c089c5525ab8b1.jpg

<<ogłoszenie ślepaczka na FB>>

 

Link to comment
Share on other sites

Dziś rozmawiałam z opiekunką schroniskową Misia, niestety nadal ma biegunkę, co wg wetów kooopa nadal nie nadaje się do kontrolnego badania pod kątem lablii :( Na dodatek jakieś inne robalce pojawiły się w koopie. Dziś nie udało mi się dodzwonić do weta, jutro spróbuje powtórnie, żeby się dowiedzieć coś więcej ... 

Misku nie rób sobie żartów i nie choruj bardziej :(

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam dziś z wetem schroniskowym, na razie nie chce wydać Misia. Pojawił się u niego tasiemiec, od poniedziałku bierze na to tabletki, ale cały czas ma biegunki. Dopóki koopa się choć trochę nie unormuje, to nie mają jak pobrać kału do badania powtónego, a bez dowodu na to, że pozbyli się lablii, i teraz jeszcze tasiemca, nie chcą go wydac :(

Link to comment
Share on other sites

Byłam dziś u Misia, niestety kooopa nadal fatalna, oprócz zastrzyków dostaję też garść tabletek 2 razy dziennie ale biegunka nadal go męczy. Ale przynajmniej samopoczucie ma lepsze. Tydzie temu na spacerze szedł noga za nogą jak wycieńczony życiem pies, który stawia swoje ostatnie kroki. Dziś radośnie zamerdał na mój widok, dziarsko ( jak na jego lata i regularne tempo :)) maszerował na spacerze, więc może powoli choróbsko go opuszcza :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zaglądam do Misia... biedny piesek, nie dość, ze stareńki, wycieńczony i chory, to jeszcze porzucony....

Na wątku Henia napisałam, ze wpłaciłam 50 zł na heniowe konto. Z uwagi na to, że Henia zabezpiecza finansowo jakaś Fundacja, to proszę o przesunięcie tej kwoty na Misia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...