Jump to content
Dogomania

Misiu za TM [*]- stareński, bardzo chory psiaczek !


sunia2000

Recommended Posts

czyli tu pieniędzy nie brakuje, a ja będę miała ok. 250 zł z bazarku; zobaczę jakiego psiaka wesprze spadek po Misiu;

w zasadzie to chciałam przeznaczyć bazarek na psy pod opieką Zosi123, ale  Watson ma pieniądze a Zosia123 gdzieś napisała, że innych psiaków już nie ma siły rozliczać a Riki pewnie by się kasa przydała

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Aldrumka napisał:

czyli tu pieniędzy nie brakuje, a ja będę miała ok. 250 zł z bazarku; zobaczę jakiego psiaka wesprze spadek po Misiu;

w zasadzie to chciałam przeznaczyć bazarek na psy pod opieką Zosi123, ale  Watson ma pieniądze a Zosia123 gdzieś napisała, że innych psiaków już nie ma siły rozliczać a Riki pewnie by się kasa przydała

Tak, Misio miał szczęści, a raczej ja, że otrzymał spadek po Berciku, bo inaczej było by krucho, trzeba by bylo znaczny dług w lecznicy spłacić :(

Czekam na inf w spr Amora, którego kikou zgodziła się przyjąć, wtedy on będzie potrzebował wsparcia, bo też jest poważnie chory, tylko jeszcze nie wiemy na co, a wyjedzie ze schroniska bez złotówki :(

Przy okazji zaprosze na bazarek, po części dla Balbinki, którą masz w sygnaturze :)

https://www.dogomania.com/forum/topic/349691-ubrania-na-każdą-pogodę-w-każdym-rozmiarze-i-pierdółki-od-1zł-dla-watsona-i-balbiny-do-12042019/

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, sunia2000 napisał:

Czekam na inf w spr Amora, którego kikou zgodziła się przyjąć, wtedy on będzie potrzebował wsparcia, bo też jest poważnie chory, tylko jeszcze nie wiemy na co, a wyjedzie ze schroniska bez złotówki :(

 

To i ja poczekam bo zwłaszcza ofiarodawcy cegiełek powinni się wypowiedzieć w sprawie zmiany przeznaczenia

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.03.2019 o 17:55, sunia2000 napisał:

Dziś otrzymała od szefa fundacji potwierdzone wpłaty - bakusiowa i Zosia123 dziękuje Wam serdecznie za hojność :) Nika Ela dziękuje za wsparcie bazarkiem :*

Poniżej przedstawiam finanse Misia [*]

Stałe deklaracje:

20zł - sunia2000 - wpłacone za III

10zł -  mdk8  - wpłacone za III

30zł  - Bakusiowa  - wpłacone 100zł

10zł - brzośka - wpłacone za III

20zł - szira - wpłacone za III

50zł - Zosia 123 - wpłacone 100zł 

50zł - Małgorzata J-R z FB - wpłacone za III

Razem 310zł

 

Wpłaty jednorazowe:

1304,88zł - spadek pod Berciku:Bercik [*]

50zł - od ciotki Malwy

65zł - w spadku po Pegi

20zł - nulka 07 

20zł - Anula

55zł - NikaEla z bazarku 

428zł - bazarek dla Misia

Razem wpływy: 2252zł

Wydatki:

FV 1 - 135zł

FV 2 - 370zł 

FV 3 - 775zł

"kremacja" - 200zł

pobyt za mc marzec  - ......

Razem wydatki: 1480zł

 

Nie mam jeszcze rachunku od kikou, i tu moja propozycja i prosba do deklarowiczek. Misio był krótko u kasii, ale to był piesio specjalnej troski. Nie wystarczyło dać jeść, pomiziać za uchem. Większość część pobytu walczyła z nim podczas podawania kroplówek, podczas karmienia próbując chociaż trochę jedzenia wcisnąć mu w pysio, niemal codziennie jeździła do weterynarza ( i to nie weta za płotem, ale do innej miejscowości). Sam koszt paliwa za dojazdy do weta podejrzewam, że wyszedł w setkach.

W związku z tym wnioskuje, aby kikou zapłacić za pełny miesiąc za Misia- kto za?

Po Misiu tak pozostanie spadek (wcześniej on otrzymał spadek po Berciku), jak ktoś ma propozycje na jaką bidę przeznaczyć, to prosze o cynk.

Ja wnioskuje o przekazanie na Watsona z wątku Zosia 123 lub Amora ( nie ma jeszcze wątku na dogo, ale ptaszki wieść niosą, że na dniach opuści wrocławskie schronisko i pojedzie do kikou)

jestem za tym żeby zapłacić za cały mc

i żeby nadpłata została przekazana dla Watsona i/lub Amora

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Zosia123 napisał:

Sunia2000 mnie się wydaje że na tej drugiej fakturze jest suma 379, a nie 370. Spójrz jeszcze raz, być może się mylę, zdjęcie jest niewyraźne.

Zosiu poniżej jest słownie 390zł :)

7 minut temu, bakusiowa napisał:

Jestem za.

Dziękuje :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam pytanko. 

Zaproponowałam, żeby spadek po Misiu został przekazany na Watsona i/lub Amora, chciałam podzielić po połowie, ale Amor nie ma wątku na dogo, ma wydarzenie na FB:https://www.facebook.com/events/339799533408344/

Nie wiem co na to regulamin dogo? Czy można przekazać środki na psa, który jest oficjalnie ogłaszany, jest w DT, ale poza dogo?

Spadek po Misiu znajduje się na koncie fundacji, więc będzie ciężko "wyciągnąć" środki z konta, najlepiej przekazać je na psa, na którego również się zbiera na to samo konto, nie wiem czy na dogo jest jeszcze jakaś bida w potrzebie, której konto udostępniła fundacja 2+4.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, sunia2000 napisał:

Mam pytanko. 

Zaproponowałam, żeby spadek po Misiu został przekazany na Watsona i/lub Amora, chciałam podzielić po połowie, ale Amor nie ma wątku na dogo, ma wydarzenie na FB:https://www.facebook.com/events/339799533408344/

Nie wiem co na to regulamin dogo? Czy można przekazać środki na psa, który jest oficjalnie ogłaszany, jest w DT, ale poza dogo?

Spadek po Misiu znajduje się na koncie fundacji, więc będzie ciężko "wyciągnąć" środki z konta, najlepiej przekazać je na psa, na którego również się zbiera na to samo konto, nie wiem czy na dogo jest jeszcze jakaś bida w potrzebie, której konto udostępniła fundacja 2+4.

A nie możesz zrobić wątku na dogo z linkiem do FB i informacją, że tam są rozliczenia?

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Zosia123 napisał:

A nie możesz zrobić wątku na dogo z linkiem do FB i informacją, że tam są rozliczenia?

Ja nie jestem w żadnym stopniu odpowiedzialna za Amora, więc nie ma co zaśmiecać serwera dogo, bo bym załozyła wątek, ale nic by się na nim nie dzialo :(

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, sunia2000 napisał:

Ja nie jestem w żadnym stopniu odpowiedzialna za Amora, więc nie ma co zaśmiecać serwera dogo, bo bym załozyła wątek, ale nic by się na nim nie dzialo :(

Rozumiem. W każdym razie w regulaminie nie ma żadnej wzmianki o zbiórkach i przekazywaniu pieniędzy: https://www.dogomania.com/forum/topic/337529-regulamin-użytkowania-publicznego-forum-dogomania/

 

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście w regulaminie nie ma nic na ten temat - w ogóle bardzo krótki ten regulamin ...

Nie chce się rządzić, więc prosze o odp wszystkie osoby, ktore wspomogły Misia - czy zgadzają się przekazać 1/2 spadku po Misiu na Amora, który nie ma wątku na dogo, ale za to można śledzić jego losy na FB?

Dla tych co nie mają FB, podaje opis z jego wydarzenia:

"Amor to kolejny z tysięcy bezdomnych, bezimiennych osieroconych na starość psów ulicy, którego nikt nie szukał i który na starość miałby liczyć tylko na miskę strawy i czasem spacer z wolontariuszami. Ot takie zwykłe życie schroniskowego psa.

Gdy go poznaliśmy w jego oczach było wypisane całe jego ciężkie życie. Cały strach przed człowiekiem, od którego prawdopodobnie nie zaznał nigdy nic dobrego. Widać było zmarnowane psie życie. Bo przecież duży kundel służy tylko do stróżowania.

Amor wcześniej nie znał spacerów. Bał się naciągniętej smyczy, ale z czasem zaczął radośnie merdać do nas ogonkiem i przytulać głowę by go pogłaskać, przytulić - taka namiastka miłości...

I jak tu go nie pokochać! Chyba wszystkich nas ujął za serce!

Jednak zdrowie Amora zaczęło się "sypac". Łapy zaczęły odmawiać posłuszeństwa. Cały czas, oprócz krótkich spacerów, Amor spędzał leżąc w skrzynce. Dwukrotnie gdy odwiedziliśmy go w schronisku miał problem z chodzeniem i odprowadzaliśmy go do weterynarza. Baliśmy się, że kolejnym razem, w schroniskowych warunkach, bez stałej opieki, w zimnym betonowym boksie może dojść do tragedii i kolejnym razem Amor już się nie podniesie. Że już go nie zobaczymy :(

Niestety mimo ciągłego ogłaszania, promowania itp. nie udało nam się znaleźć nikogo, kto ma dom z ogrodem lub mieszka na parterze i chciałby zaadoptować naszego starego kundla :( Dlatego podjęliśmy decyzję o ratowaniu Amora I zabraniu go do DT.

Wczesniej zrobiliśmy szczegółowe badania. Diagnoza: osłabienie czynności neurologicznych (zespół końskiego ogona). Musi do końca życia przyjmować Karsivan i Neurovit. Musi też chodzić, aby jego łapy nie "odmówiły posłuszeństwa", jednak absolutnie nie na długie spacery.

Amor zamieszkał w DT na wsi, u zaprzyjaźnionej miłośniczki staruszków. Ma bardzo dobrą opiekę. Ma możliwść wychodzenia na podwórko i dreptania do woli po trawie. Ma psich kolegów do towarzystwa. Jedyne czego potrzebuje Amor (oprócz zdrowia :( ) to naszego wsparcia finansowego, by miał co jeść, gdzie mieszkać, i za co być leczony. Koszt utrzymania Amora w DT to 300,00 zł + koszt karmy + koszt leków + ewentualne koszty wizyt u weterynarza.

Na początke Amor dostał "spadek" po psim koledze Jaśku, który już ma swój domek stały i nową rodzinę:
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/368871336979940/
rozliczenie: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1t10MynngDIi3Uv-XdyljTpFXKh7P9Eb32wRamqg_Mjs/edit?usp=sharing.

Jeżeli chcecie pomóc Amorowi, by wiódł szczęśliwe życie emeryta, z dala od schroniska, w ciepłym domu, pod troskliwą opieką to zapraszamy do POMOCY. Każda, nawet najdrobniejsza kwota pomoże Amorowi.

Wpłaty dla Amora można dokonywać na konto Fundacji "Dwa plus cztery" pod tytułem "Datek na cele statutowe - AMOR":
Fundacja „Dwa plus cztery”
ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław
35 1940 1076 3137 8042 0000 0000 (Credit Agricole)
IBAN: PL35 1940 1076 3137 8042 0000 0000
BIC: SWIFT/BIC AGRIPLPR"

 

Amor przebywa u kikou, więc można być pewnym, że ma dobrą opiekę :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 22.04.2019 o 18:10, sunia2000 napisał:

Otrzymałam inf, że skarbnik Amora nie chce pieniędzy po Misiu.... więc jako, że nie padła inna propozycja, całośc 195zł leci na konto Watsona:https://www.dogomania.com/forum/topic/348037-watson-prosi-o-wsparcie-a-najlepiej-o-dom/

126 zl z gr dziekuje! Rozliczam Serca! Rihana Rebelle sprzedana za 88 zl Jagusku dziekuje stokrosci!Niusi i Misiowi! Bezunia Beza umarla..odeszla .Nadziejkowo Zapraszam do 6 marca

Patrucjo

 rozliczam  kramik

 dla Niusi 70 procent

 dla Misienka 30 procent

 czy slac na konto Fundacji? z jakim tytulem?

 wpisz tez prosze na tym bazareczku zakonczonem

 na jakiego piesiunia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...