Jump to content
Dogomania

Zosia123

Members
 • Content Count

  17,589
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Zosia123 last won the day on October 7 2014

Zosia123 had the most liked content!

About Zosia123

 • Rank
  Wrocław

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Wrocław

Converted

 • Location
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzisiaj Nana bardzo się mnie przestraszyła. Ponieważ smycz zawinęła się wokół słupka obok ulicy, chciałam ją odplątać i machnęłam ręką, a Nana odskoczyła cała przerażona – była pewna że chcę ją tą smyczą uderzyć… Teraz już jestem pewna, że ona w schronisku była bita. Przy naszych psach czuje się komfortowo, ale człowiek ją stresuje. To samo nasza Maja – też bardzo się boi ludzi, ale inne psy uwielbia.
 2. Jest tu ktoś z Nadolic Wielkich? Podobno biega tam jakiś owczarek. Znajomy który tam mieszka powiedział, że się boi, zdjęcia nie zrobił, ręce opadają... 18. lutego byłyśmy tam z córką, chodziłyśmy i jeździłyśmy samochodem, ale owczarka nie widziałyśmy. Za to zwiał przed nami w popłochu jakiś czarny, wbiegł do lasu i zniknął nam z oczu. A potem w Chrząstawie pod sklepem widziałyśmy następne psy biegające luzem tuż obok ruchliwej drogi... Zostawiłyśmy trochę karmy w lasku w Nadolicach, ale raczej nic więcej nie zrobimy, nie mieszkając tam.
 3. Zmiany na wątrobie są mniejsze niż miesiąc temu. Jesteśmy umówieni na operację na 27. lutego.
 4. No w hoteliku też był problem, ale podobno ostatnie dwa dni załatwiała się już na dworze. Ostatnio odniosłam sukces, bo zrobiła ze mną siku na dworze. Ale na automatycznej smyczy, więc zamówiłam automatyczną dla Nany. Na efekty Synoquinu trzeba na pewno długo poczekać. Ona ma strasznie biedne te przednie łapki, one tak jakoś się pod nią uginają, dzisiaj na jednym spacerze dwa razy się wywróciła. Nadal boi się głaskania, boi się zapinania smyczy, a w domu ucieka od miski gdy ktoś przechodzi. Zastanawiam się, czy jednak ona nie była bita w schronisku.
 5. Nana będzie teraz tylko w kuchni. Oby ograniczenie przestrzeni pomogło. Pani Krysia dzielnie walczy, ale jest ciężko. Być może zatrudni kogoś do wyprowadzania. P. Krysia jest bardzo dobrą osobą, zawsze miała jakieś bidy w domu, teraz karmi gawrony, podobnie jak my nie je mięsa.
 6. Nana jest nadal u pani Krysi. Jest ciężko, bo sika i kupa w domu, chociaż ostatnio czasem też na spacerze, więc jest szansa, że się nauczy. Sugerowałam, aby ją zamykać w małym pomieszczeniu, np. łazience, ale pani Krysi jej szkoda. Chodzę tam raz dziennie żeby ją wyprowadzić i w ten sposób odciążyć starszą panią. Dostarczyłam też całą masę szmat. Razem z córką czyścimy jej uszy co drugi dzień (to się udaje tylko we dwójkę, bo wyrywa się jakby ktoś jej chciał uszy obciąć). Nana ma bardzo słabe przednie łapki, prawa ewidentnie ją boli (przy wycieraniu łap chciała mnie nawet ukąsić). Zdarza jej się potknąć na przednią łapę i nawet przewrócić. Od jutra będzie brała Synoquin. To drogi lek, mam nadzieję, że pomoże. Dzisiejsze zdjęcie wieczorową porą :-).
 7. Dotarło 25 zł od Radka, czyli w sumie 247 zł z bazarku! <3
 8. Nana od dzisiaj jest u pani Krysi. Jeśli się dogadają, to być może zostanie na stałe, ale na razie wolę nie zapeszać. Pani Krysia jest już starszą osobą, ale bardzo sprawną umysłowo. Była kiedyś technikiem weterynaryjnym, jak się okazało. Całe życie miała przy sobie jakiegoś kota lub psa. Zresztą poznałyśmy się dzięki moim psom, zwłaszcza Alfowi, którego pani Krysia szczególnie lubiła, gdyż pochodził z Dzierżoniowa, tak jak ona :). Nana bała się schodów, ale parówki pomogły i już chodzi nawet bez motywatora. Do wyprawki dorzuciłam jeszcze Geriativet. Dwie smyczki i obróżkę mamy od Cioci Milady. Mamy umówione kolejne USG na 11. lutego i wtedy się okaże, jaki będzie dalszy tryb leczenia. Nadziejko, jeśli się zgodzisz, to ta kaska z bazarku, która przyszła bezpośrednio na moje konto, będzie na wyprawkę dla Nany: obróżka Foresto, jedzonko i tabletki.
 9. Nana w piątek przeprowadzi się na próbę do pani Krysi. Mamy już wyprawkę:
 10. Melduję wpłatę 20 zł od Elik - bardzo dziękuję w imieniu Nany! :-) Nana ma szansę zamieszkać u starszej pani, mojej sąsiadki. Mamy już wyprawkę:
×
×
 • Create New...