Jump to content
Dogomania

Malusia Tinusia już ma swój wspaniały trzypokoleniowy domek. Takie lubię najbardziej :) Już zdrowa, szukamy domu. Prosimy o pomoc w ogłoszeniach. Tinusia, malusia sunieczka opuściła schron z wyrokiem - parwowiroza :( Potrzebne środki na leczenie.


elik

Recommended Posts

21 minut temu, rozi napisał:

Chleb niedobry, daj bułkę. W ZOO nie macie azylu dla dzikich? Spróbuj zadzwonić, nawet jeśli nie ma azylu, to mają namiary na weta od ptaków. Jeśli masz Urosan, to zaparz w/g przepisu, rozcieńcz dwukrotnie i to mu daj do picia zamiast wody.

Dzięki :) Spróbuję.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.12.2018 o 09:25, elik napisał:

Też tak uważam, ale boje się okropnie bo to maleństwo przecież :(

Co wiecie o sterylce laparoskopowej. Nie wiem nawet czy prawidłowo napisałam, ale chodzi mi o sterylkę, która wykonywana jest przez małe cięcie z boku. Podobno suczka szybko wraca do pełnej sprawności. Nie wyobrażam sobie utrzymać w ryzach tego małego diabełka. Biega, skacze po łóżku, fotelach ...

Czy w Krakowie ktoś wykonuje sterylkę tym sposobem i ile kosztuje taki zabieg?

Moja wetka powiedziała, że koszt będzie około 400,00 zł.

http://www.vetpol.org.pl/dmdocuments/ZW-08-2017-08.pdf

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

Zobacz elik, możesz dać mu ziarno słonecznika albo płatki owsiane. Bułka też go zakwasi, podobnie jak chleb:( Ewentualnie można ugotować marchewkę.

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Dzięki za rady :) Faktycznie jest tego sporo czym można dokarmiać ptaszki.

Mam tylko zastrzeżenie do pyz - te kule w siatce. Ja też dokarmiałam tym ptaszki i już na ten rok się zaopatrzyłam, ale widziałam zdjęcie ptaszka, który zaczepił się pazurkami i nie mógł się odczepić. Wisiał główką w dół, pewnie już nieżywy :( To było ostrzeżenie przed karmieniem ptaków tymi  pyzami. Te, które już kupiłam wyjmę z siatki i rozdrobnię.

Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, rozi napisał:

Wszystkie moje ptaki były po opieką Kruszewicza, nie wymyślam sama, pszenną bułeczkę można dać, żytniego pieczywa nie. Urosan jest ważny.

Zadzwoniłam do męża i poradził mi dać mu ugotowane na twardo jajko. Ugotowałam. Czy można mu dać?

Po co mam mu dać Urosan?   To lek moczopędny.

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, elik napisał:

Zadzwoniłam do męża i poradził mi dać mu ugotowane na twardo jajko. Ugotowałam. Czy można mu dać?

Po co mam mu dać Urosan?   To lek moczopędny.

Jajko daje się ptakom raz na kilka dni, jako dodatek, nie jako karmę samą w sobie. Dać możesz, pewnie, ale i tak będzie głodny.

Urosan to pierwsze, co podaje się, kiedy ptak jest "chory" a nie wiadomo co mu jest. Urosan oczyszcza organizm, mówiąc w skrócie.

 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, rozi napisał:

Jajko daje się ptakom raz na kilka dni, jako dodatek, nie jako karmę samą w sobie. Dać możesz, pewnie, ale i tak będzie głodny.

Urosan to pierwsze, co podaje się, kiedy ptak jest "chory" a nie wiadomo co mu jest. Urosan oczyszcza organizm, mówiąc w skrócie.

 

Dałam i ugotowaną marchew i jajko na twardo, ale on nic nie zjadł :(

Do zoo się nie dodzwoniłam,. Będę dzwoniła jutro.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Zapraszam serdecznie na bazarek ze srebrną bizuterią. Mamy z Ellig kilka psiaków pod opieką, ale 10% z bazarku przeznaczymy dla Tinusi:) Zazwycza udaje nam się zebrać sporą kwotę i 10% powinno być odczuwalne w budżecie suni:) Zapraszajcie znajomych:)

 

 

 

Dziękuję za zaproszenie. Już byłam zanim dotarłam do tego zaproszenia :)  Piękne bibeloty, bardzo piękne.Szkoda, że tak niewiele kasy mogę przeznaczyć na takie śliczności.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, guccio napisał:

.Będę  w tym dniu mocno o Tinusi myślała i kciuki trzymała.

 

10 godzin temu, guccio napisał:

Zapomniałam cytatu wstawić.!9 grudzień,dzień sterylki.

 

6 godzin temu, Nesiowata napisał:

 Trzymajcie się obydwie - i Tinka , i Elik.

Bardzo dziękuję :) Będziemy się trzymać. Nie mamy wyjścia.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, elik napisał:

Do zoo się nie dodzwoniłam,. Będę dzwoniła jutro.

Dodzwoniłam się i powiedziano mi, że zoo nie przyjmuje zwierząt z terenu miasta Krakowa, że to leży tylko w gestii Krak. Tow. Opieki nad Zwierzętami. Że powinnam zadzwonić do schroniska, gdzie lekarze udzielą ptaszkowi pomocy. Ale nie jestem pewna czy mu udzielą, czy aby go nie uśpią :(   Nie wiem co zrobić. Choć może jeśli jest chory, to sam się nie uleczy, a może lepsze dla niego uśpienie niż powolna śmierć na mrozie :(

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Właśnie to czytam, ale  piszą, że z powodu braku finansowania nie przyjmują dzikich zwierząt :(

Podany jest nr telefonu. Zadzwonię.

EDIT

Powiedzieli (automat) to samo, co napisali na stronie.

Szanowni Państwo,

Ze względu na brak finansowania w bieżącym roku, jesteśmy zmuszeni całkowicie wstrzymać przyjmowanie dzikich zwierząt. Oznacza to, że do odwołania nie jesteśmy w stanie pomoc żadnemu zwierzakowi, nie tylko z Krakowa, ale również z poza miasta. Udzielamy wyłącznie porad mailowych.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2018 o 20:18, Tyś(ka) napisał:

Na zdrowie :)

Co u Tinusi? Może jakieś zdjęcia?

Tinusia łobuzuje czekając na sterylkę - to już w przyszłym tygodniu, a kasa suni pusta :(  Nadal siuisia i kupka w domu, a i na spacerkach takoż. Na smyczy ciągnie tak, że i haski by się nie powstydził. Kocha ludzi i psiaki. Na spacerach z każdym chciałaby się pobawić, bez względu na gabaryty. Nie ma żadnych zachamowań :)

Ciągle brak pogody, żeby można było zrobić ładne zdjęcia do ogłoszeń, a właściwie już powinnam ją ogłaszać, żeby się nie zasiedziała.

A zdjęcia? Bardzo proszę :)

20181210_110150.jpg.393587d7584998753aea134b4bdc4c9f.jpg

20181210_110210.jpg.e694af69ecbbe0ba4c67a30faaab9b34.jpg

20181210_110219.jpg.0deb9ef4d3dfe1e694c8cf5cf589fea9.jpg

20181210_110225.jpg.e5e88b7b54e907c63b55086fed2f6d0c.jpg

20181210_110238.jpg.658d3fd7b80282f4604aa7b51e4c3470.jpg

20181210_110251.jpg.aabcc3899d9339d73678c1aafc148877.jpg

Tinusia bardzo lubi Alfika. Lubi się z nim bawić, spać w jednym legowisku, jeść z jednej michy. Złościć go też lubi :)

Małpuje go we wszystkim. Jest dla niej wzorem. Dziwne, że nie Masia, która jest starsza i Alfik uznaje jej przewodnictwo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...